Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απογοητευση....Εκανα το πρωι την αναβαθμιση στο 11ι . Μετα απο μια ωρα λειτουργιας η συσκευη εκανε force closed σε οποια εφαρμογη προσπαθουσα να ανοιξω. Παω να κανω επανεκινηση και τη ωρα που παει να ανοιξει εβγαλε The system has been destroyed !!!!!! 

Κοινως.....μπάι μπάι 11ι αν δεν επανερθει με fastboot.....

Link to comment
Share on other sites

Στο 11ι, έχουμε κάποια αξιόλογη εναλλακτική σε εφαρμογή κάμερας?

Δεν μπορώ να πω ότι έχω πάθει την πλάκα μου με το αποτέλεσμα σε full auto και παρατηρώ κάποιες κουλαμάρες σε manual.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Της Google (gcam).
Toν 888 φοράει.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fanatikos said:

Εννοείται. Της Google (gcam).
Toν 888 φοράει.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Ναι, οκ...ποιά gcam?

Εννοώ, υπάρχουν ένας σκασμός παραλαγγές. Ξέρουμε κάποια που να κάθεται καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομιζω οτι θα πρέπει να το βρεις ο ίδιος.
Εγώ δεν την χρησιμοποιώ γιατί το native app με καλύπτει απόλυτα σ' αυτά που θέλω.
Θα έλεγα να ξεκινήσεις από την τελευταία έκδοση. Λένε οτι είναι πολύ καλή.
Υπάρχει βέβαια και το xda που κι εκεί θα βρεις πολλές απόψεις και πληροφορίες για τις εκδόσεις.
Ίσως και στο ελληνικό miui club να βρεις κι εκεί πληροφορίες.


Στάλθηκε από εμένα, χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, fanatikos said:

Αυτό νομιζω οτι θα πρέπει να το βρεις ο ίδιος.
Εγώ δεν την χρησιμοποιώ γιατί το native app με καλύπτει απόλυτα σ' αυτά που θέλω.
Θα έλεγα να ξεκινήσεις από την τελευταία έκδοση. Λένε οτι είναι πολύ καλή.
Υπάρχει βέβαια και το xda που κι εκεί θα βρεις πολλές απόψεις και πληροφορίες για τις εκδόσεις.
Ίσως και στο ελληνικό miui club να βρεις κι εκεί πληροφορίες.


Στάλθηκε από εμένα, χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου!
 

Στο σχετικό νήμα του XDA, άκρη δεν έβγαλα. Οι μισοί λέγανε ότι η "χ" είναι κορυφή και οι άλλοι μισοί ότι είναι μαύρο χάλι.

Τα ίδια έλεγαν, βέβαια, και για τη native.

Θα περιμένω για το MIUI14 έτσι κι αλλιώς, και μόλις στρώσει κι από εκεί η κατάσταση με τις πρώτες δύσκολες μέρες/εβδομάδες, θα δω τί άλλο είναι διαθέσιμο.

 

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ η φωτογραφία του και το βίντεο του επίσης στα 60 frame fhd. Δεν είναι σαν του s21fe που επίσης έχω όμως μου αρέσει η κάμερα του και το  White balance του επίσης ρεαλιστικό αληθινό. Σε υπολογιστή εκτοξεύεται η εικόνα με την κατάλληλη επεξεργασία, απρόσμενα καλό για τα γούστα μου. Οκ δεν έχει ois όμως τα πάει περίφημα για τις δυνατότητες του και το κυριότερο δεν καίει τις φωτογραφίες την ημέρα ή στον κόντρα ήλιο δηλαδή το exposure δουλεύει σωστά και τη νύχτα και πάλι με τις δυνατότητες του τα πάει πολύ καλά πιστεύω...μην ξεχνάμε έχει βγει ήδη η σειρά 13 οπότε σαν σιαόμι μην περιμένουμε και τίποτα ιδιαίτερα πράγματα στον τομέα ειδικά των φωτογραφιών. Απλά η γνώμη μου...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά έχει ΟIS το 11 😉

Εμένα μου κάνει ένα κουλό πάντως η στοκ εφαρμογή της κάμερας. Σε pro ρυθμίσεις και επιλέγοντας τον macro φακό, ασπρίζει όλη η οθόνη και δεν μπορώ να βγάλώ φωτογραφία.. Κανείς άλλος;;

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

 

@fantomas_ktm σε 11i αναφέρεται ο συνφορουμίτης παραπάνω και για αυτήν την περίπτωση αναφέρομαι κι εγώ φυσικά μιας και η δική μου συσκευή είναι το  Mi 11i 8/256

Όσον αφορά την λειτουργία πρό μήπως έχει μείνει στην μνήμη πολύ χαμηλή ταχύτητα κλείστρου τραβώντας έτσι πολύ φως και καίει την φωτογραφία ουσιαστικά ασπρίζει η οθόνη με το ανοιχτό κλείστρο για αρκετό χρόνο...

Εγώ πάντως που το δοκίμασα τώρα σε όλες τις λειτουργίες και στον φακό  macro program Pro δεν μου το κάνει.

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, konakis said:

 

@fantomas_ktm σε 11i αναφέρεται ο συνφορουμίτης παραπάνω και για αυτήν την περίπτωση αναφέρομαι κι εγώ φυσικά μιας και η δική μου συσκευή είναι το  Mi 11i 8/256

Όσον αφορά την λειτουργία πρό μήπως έχει μείνει στην μνήμη πολύ χαμηλή ταχύτητα κλείστρου τραβώντας έτσι πολύ φως και καίει την φωτογραφία ουσιαστικά ασπρίζει η οθόνη με το ανοιχτό κλείστρο για αρκετό χρόνο...

Εγώ πάντως που το δοκίμασα τώρα σε όλες τις λειτουργίες και στον φακό  macro program Pro δεν μου το κάνει.

Ούτε εμένα το κάνει (Xiaomi mi 11)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Κάποια ρύθμιση μάλλον το έκανε. Τα έβαλα όσα παίρνουν σε auto και έστρωσε 😉

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι λέτε γι' αυτό?
Άψογο?
Άλλα λέμε το πρωί άλλα το μεσημέρι και άλλα το βράδυ!
https://techmaniacs.gr/sto-chronontoylapo-xiaomi-redmi-kai-poco-smartphones-toy-2021-poy-den-piran-oyte-neo-miui/

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Christos kitsos said:

Mi 11 μόλις.

Screenshot_2023-02-17-13-49-30-995_com.android.updater.jpg

Και?

Πήγαν όλα καλά? Βλέπεις κάτι άξιο λόγου, είτε θετικό είτε αρνητικό?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dekaohtoura said:

Και?

Πήγαν όλα καλά? Βλέπεις κάτι άξιο λόγου, είτε θετικό είτε αρνητικό?

Εγινε ποιο smooth και ποίο γρήγορο,κάτι άλλο δεν άλλαξε ,απο θέμα μπαταρίας δεν έχω άποψη ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη πιο σμουθ??? Δώσε πόνο τρελή σιαομάρα...πιο σμουθ συσκευή δεν έχω δουλέψει δεν ξέρω άμα είναι η δική μου τυχαία ή όχι αλλά το κινητό παραμένει απολαυστικό για αυτά που κάνω... Με full gestures λειτουργία είναι όνειρο!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2023 at 12:34 ΠΜ, fanatikos said:

Τι λέτε γι' αυτό?
Άψογο?
Άλλα λέμε το πρωί άλλα το μεσημέρι και άλλα το βράδυ!
https://techmaniacs.gr/sto-chronontoylapo-xiaomi-redmi-kai-poco-smartphones-toy-2021-poy-den-piran-oyte-neo-miui/

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Καλησπερα, φιλε το mi 11 και το mi11i θα παρουν και android 13 και miui 14. Αυτο που λεει το αρθρο οτι σταματανε οι ενημερωσεις στις 21 απριλιου ειναι για τις εβδομαδιαιες ενημερωσεις beta και οχι για τις σταθερές ενημερωσεις που παιρνουμε καθε 3 μηνες. Ολες οι συσκευες της xiaomi μετα απο 2 χρονια σταματανε οι εβδομαδιαίες beta.

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από μια εβδομάδα το μόνο bug που εντόπισα είναι μια επανεκκίνηση που μου έκανε χθες... Ελπίζω να μην συνεχιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που παρατήρησα στα 2 11Τ που υπάρχουν στην οικογένεια είναι ότι μετά την αναβάθμιση που πήραν σε MIUI 14/Android 13 χάλασαν πάλι το κάτω κατοφλι του auto brightness. Γίνονται πάλι πολύ σκοτεινά, ενώ πριν το είχαν φτιάξει αυτό και δεν κατέβαινε τόσο πολύ η φωτεινότητα.
Είπαμε, εάν δεν χαλάσουν και 2-3 πραγματακια σε κάθε αναβάθμιση δεν μπορούν. Είναι κάτι σαν την υπογραφή, ένα πράγμα!

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις ήρθε στο Mi11i αναβάθμιση MIUI 14 και android 13.

Screenshot_2023-02-24-09-33-22-198_com.android.updater.jpg

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Moralex said:

Καλημέρα, μόλις ήρθε στο Mi11i αναβάθμιση MIUI 14 και android 13.

Screenshot_2023-02-24-09-33-22-198_com.android.updater.jpg

Στη global ακόμα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ζήτημα ημερών είναι. Ούτε σε μένα έχει έρθει που είμαι με 11ι και EU.
Κρίμα όμως εάν έχουν χαλάσει και εδώ το auto brightness. Ήταν εκνευριστικο πράγμα.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορέσει ας αναφέρει αν λειτουργει σωστά η πληρωμή με nfc μετά την αναβάθμιση σε miui 14. 

Υπάρχουν αναφορές για προβλήματα σε άλλες συσκευές. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...