Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

 

Τα GB που δίνει από το the voice (αλλά και γενικά το πακέτο play now) μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέσω tethering;

 

Εννοείται.

Συνδέω την σμαρτ-τιβι μου στο κινητό και σερφαρω στο γιουτουμπ μόνο.

 

Δηλαδή μόνο σε όσα επιτρέπεται.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συνέβη το εξής σε συγγενή μου, και ήθελα τα φώτα σας, μια και δεν είμαι ακόμα εξοικειωμένος με τα καρτοκινητά.

Είχε περίπου 9€ υπόλοιπο και είχε επιλέξει αυτόματη ενεργοποίηση του προγράμματος 300' και 500ΜΒ της κοσμοκάρτας, που κοστίζει 8.5€.

 

Όσο μιλούσε τα τελευταία από κάποια δωρεάν λεπτά που είχε ήδη, πήρε μήνυμα ότι δεν έχει αρκετό υπόλοιπο για να ενεργοποιηθεί αυτόματα το πρόγραμμα που έχει επιλέξει. Μετά την ολοκήρωση της κλήσης, είδε ότι το χρηματικό υπόλοιπό της ήταν ~5.5€.

Σε κατάστημα Cosmote της είπαν ότι δεν ξέρουν πώς καταναλώθηκαν τα χρήματα και απλά να βάλει περισσότερα χρήματα.

 

Δεν υπάρχει τρόπος να δουν και να της πουν από τί χρεώθηκαν αυτά τα 3-4€?

Link to comment
Share on other sites

Να πάρει τηλ το 13888 και να ζητήσει ανάκληση των κλήσεων του τελευταίου μήνα.

Μήπως έστειλε sms; Δεν έχει καθόλου αυτό το πρόγραμμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανάλυση κλήσεων...

Καταραμενο Τ9

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε νέο συνδρομητή καρτοκινητού τα λεπτά ομιλίας μεταφέρονται αν ανανεώσεις πριν λήξουν ή οχι;Εγω που εχω cosmocarta αλλα είμαι παλιος συνδρομητής μεταφερονται.
Link to comment
Share on other sites

Συνέβη το εξής σε συγγενή μου, και ήθελα τα φώτα σας, μια και δεν είμαι ακόμα εξοικειωμένος με τα καρτοκινητά.

Είχε περίπου 9€ υπόλοιπο και είχε επιλέξει αυτόματη ενεργοποίηση του προγράμματος 300' και 500ΜΒ της κοσμοκάρτας, που κοστίζει 8.5€.

 

Όσο μιλούσε τα τελευταία από κάποια δωρεάν λεπτά που είχε ήδη, πήρε μήνυμα ότι δεν έχει αρκετό υπόλοιπο για να ενεργοποιηθεί αυτόματα το πρόγραμμα που έχει επιλέξει. Μετά την ολοκήρωση της κλήσης, είδε ότι το χρηματικό υπόλοιπό της ήταν ~5.5€.

Σε κατάστημα Cosmote της είπαν ότι δεν ξέρουν πώς καταναλώθηκαν τα χρήματα και απλά να βάλει περισσότερα χρήματα.

 

Δεν υπάρχει τρόπος να δουν και να της πουν από τί χρεώθηκαν αυτά τα 3-4€?

 

αν συνεβη την ωρα που μιλουσε,παιζει να τελειωσαν και να μην προλαβε να ενεργοποιηθει αυτοματα το νεο πακετο. Στο ενδιαμεσο θα τραβαγε απο το υπολοιπο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε νέο συνδρομητή καρτοκινητού τα λεπτά ομιλίας μεταφέρονται αν ανανεώσεις πριν λήξουν ή οχι;Εγω που εχω cosmocarta αλλα είμαι παλιος συνδρομητής μεταφερονται.

 

Ναι προφανώς. Δεν νομίζω πως έχει σημασία, το "παλιός" ή "νέος" συνδρομητής σε αυτή την περίπτωση.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!

 

Εχω whats up και εχω ενεργοποιησει ενα πακετο after dark με δεδομενα Internet το οποιο ληγει 27.11 < σε 2 μερες >

Αν παρω νεο after dark δεδομενα το γλιτωνω και προστιθονται τα προηγουμενα? η χανονται?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω προνομιακό watts up στα 25 ευρώ.

1500 προς όλους και 1.5γιγα.

Τι λέτε να το τσιμπήσω???

 

Nikos Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μπείτε στην εφαρμογή του what's up black day offer 3gb για 3 μέρες θα τσιμπήσετε.

 

Send From Note 3 With Note 8 Port Rom

Ωραία! Δεν το είχα προσέξει.

Άκυρη ερώτηση αλλά υπάρχει αντίστοιχο για τα συμβόλαια;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!

 

Εχω whats up και εχω ενεργοποιησει ενα πακετο after dark με δεδομενα Internet το οποιο ληγει 27.11 < σε 2 μερες >

Αν παρω νεο after dark δεδομενα το γλιτωνω και προστιθονται τα προηγουμενα? η χανονται?

 

Ξέρει κάποιος ;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω συμβόλαιο cosmote στα 33€ με 1500' προς όλους+1500 μνμτα+ 2,9GB internet. Αλλά μου την έχει ''δώσει'' η εταιρεία μιας και κάθε 6μηνο μου ανεβάζουν το πάγιο για διάφορους λόγους.

 

Τώρα είναι οι μέρες που μπορώ να κάνω καταγγελία σύμβασης και σκέφτομαι να κρατήσω τον αριθμό μου σαν What's up.

 

Υπάρχει με αυτά τα χρήματα (θεμιτό με λιγότερα) να έχω πακέτο καρτοκινητό με (σχεδόν) αυτά που έχω τώρα;

Πιο πολύ το mobile internet με ενδιαφέρει. Στα άλλα και τα μισά να έχω δε με χαλάει.

 

Ευχαριστώ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!

 

Εχω whats up και εχω ενεργοποιησει ενα πακετο after dark με δεδομενα Internet το οποιο ληγει 27.11 < σε 2 μερες >

Αν παρω νεο after dark δεδομενα το γλιτωνω και προστιθονται τα προηγουμενα? η χανονται?

 

μεταφερονται αν ειναι ιδιο το πακετο που θα ενεργοποιησεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρίσκω προνομιακό watts up στα 25 ευρώ.

1500 προς όλους και 1.5γιγα.

Τι λέτε να το τσιμπήσω???

 

Nikos Note 8

 

Αν δεν σε πειραζει που θα αλλαξεις αριθμο.Μερικοι τα δινουν και 15ευρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.

Έχω συμβόλαιο cosmote στα 33€ με 1500' προς όλους+1500 μνμτα+ 2,9GB internet. Αλλά μου την έχει ''δώσει'' η εταιρεία μιας και κάθε 6μηνο μου ανεβάζουν το πάγιο για διάφορους λόγους.

 

Τώρα είναι οι μέρες που μπορώ να κάνω καταγγελία σύμβασης και σκέφτομαι να κρατήσω τον αριθμό μου σαν What's up.

 

Υπάρχει με αυτά τα χρήματα (θεμιτό με λιγότερα) να έχω πακέτο καρτοκινητό με (σχεδόν) αυτά που έχω τώρα;

Πιο πολύ το mobile internet με ενδιαφέρει. Στα άλλα και τα μισά να έχω δε με χαλάει.

 

Ευχαριστώ.

Υπαρχει αν βρεις να αγορασεις what up καινουργιο αριθμο θα τα εχεις ολα αυτα με 8,5 ευρω το μηνα χωρις τα μυνηματα ομως.Αλλιως πας στο απλο what up 300 λεπτα προς ολους 400 προς what up 1200mb και 300mb παρε μοιρασε με 7 ευρω

Edited by Ntonis
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από την προσφορά της CU, απάντησε η πράσινη για What's Up:

Δεν είναι κάθε μέρα της Black Friday. Γι’ αυτό και το What’s Up σού δίνει 3GB ΔΩΡΕΑΝ για 3 μέρες! Σε τρελάναμε; Για συγκεντρώσου λίγο εδώ:

 

https://www.whatsup.gr/gigatrela

 

Ενεργοποίησέ την στο What’s Up Αpplication

 

Η προσφορά ισχύει για 3 μέρες από τη στιγμή της ενεργοποίησης

Και θα είναι διαθέσιμη για ενεργοποίηση από την Παρασκευή 24/11 μέχρι και την Κυριακή 26/11 στις 23:59:59

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μπείτε στην εφαρμογή του what's up black day offer 3gb για 3 μέρες θα τσιμπήσετε.

 

Send From Note 3 With Note 8 Port Rom

 

εμένα αν και μου ήρθε με sms η ενημέρωση για τα 3gb δεν μπορώ να το βρω πουθενά στην εφαρμογή. το έχει βρει κανείς και αν ναι που; ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα τα φώτα σας, έχω μία κάρτα whats up, έχει κανονικά δεδομένα, κοντα στο 1GB βάσει του myinternet, δέχεται μηνύματα κάνει κλήσεις κανονικά. Από IPad μπαίνω κανονικά στο Internet, οταν περνάω την καρτούλα σε ένα usb stick όμως, δν κάνει σύνδεση με τιποτα, έχω βάλει κανονικά access point: internet . το κουλό ειναι οτι μία extra sim Που έχω, όταν την βάζω στο συγκεκριμένο στικάκι, δουλεύει κανονικά, συνδέεται κ παίρνω Ip... μήπως έχει διαφορετικές ρυθμίσεις το Internet για συμβολαια σε σχέση με whatsup?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν μου ανοίγει καθόλου η εφαρμογή εμένα

 

Το μεσημέρι μου άνοιξε με λίγο ζόρι. Το απόγευμα καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι μου άνοιξε με λίγο ζόρι. Το απόγευμα καθόλου.
Μόλις μου άνοιξε αλλά δεν έχει πουθενά το δώρο mb
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου άνοιξε αλλά δεν έχει πουθενά το δώρο mb

 

Το μεσημέρι που κατάφερε να ανοίξει δεν μπόρεσα και εγώ να το εντοπίσω κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Στις προσφορές είναι, μαζί με play now κλπ

 

Μου το εμφάνισε και εμένα. Το μεσημέρι δεν υπήρχε. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...