Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα θα τσιμπήσω το πακέτο με τα 10GB για το βράδυ. Έχω και άλλα 3300 που λείγουν 26/07. Στο cosmote GO θα τρώει πρώτα από το after dark η από τα άλλα? Γιατί την προηγούμενη βδομάδα είχα κάποια MB που έλεγαν σε 2 3 μέρες και έτρωγε από τα άλλα που λείγουν Ιούλιο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόλις ενημερώθηκα ότι για να κάνεις μεταφορά ευρώ από καρτοκινητό σε ά;λλο καρτοκινητό πρέπει να έχεις κάνει ανανέωση 20 ευρώ τους τελευταίους 4 (νομίζω) μήνες. Ξέρετε να μου πείτε πού είναι αναρτημένοι αυτοί οι όροι για να τους διαβάσω;

Ευχαριστώ για την απάντηση! Διάβασα τη σελίδα που παρέθεσες και έχω ακόμα μια ερώτηση:

Δεν μπορούμε πλέον να κάνουμε μεταφορά ευρώ με αίτημα μέσω του λογαριασμού μας στο mycosmote από τον υπολογιστή μας;

 

Η σελίδα αναφέρει μόνο

"Για χρήση της Υπηρεσίας κάλεσε δωρεάν το 1350. Εναλλακτικά για να μεταφέρει κάποιος συνδρομητής καρτοκινητής COSMOTE σε κάποιο άλλο συνδρομητή καρτοκινητής COSMOTE θα πρέπει να στείλει δωρεάν μήνυμα (SMS) στο 1219 γράφοντας το ποσό που είναι επιθυμητό να μεταφερθεί, τη λέξη ΣΤΟ και τον αριθμό COSMOTE στον οποίο θα μεταφερθεί το ποσό. Αντίστοιχα για να ζητήσει κάποιος συνδρομητής καρτοκινητής COSMOTE μεταφορά ποσού από άλλο συνδρομητή COSMOTE, θα πρέπει να στείλει δωρεάν μήνυμα (SMS) στο 1219 γράφοντας το ποσό που είναι επιθυμητό να μεταφερθεί, τη λέξη ΑΠΟ και τον αριθμό COSMOTE από τον οποίο ζητείται η μεταφορά. "

και δεν λέει τίποτα για μεταφορά μέσω ίντερνετ ή μέσω εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ποτέ η σελίδα δεν ανέφερε την μεταφορά μέσω ίντερνετ η οποία υπήρχε αλλά προχτές το εψαχνα και δεν μπορούσα να το βρω. Πριν την αλλαγή της σελίδας μάλιστα μπορούσες να μεταφέρεις οποιοδήποτε ποσό ανω των 5 ευρώ χωρίς επιπλέον χρέωση.Μετά την αλλαγή είχαν βάλει φιξ ποσά 6,10,15 κλπ.

Μεσω της εφαρμογής δεν γινόταν απ'όσο ξέρω.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας με κάρτα ταμιευτηρίου?

Ναι κανονικά 1.5 χρόνο έτσι βάζω κάρτες.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα mifi της huawei από Γερμανό. Έβαλα την what's up μέσα . Δεν την ξαναεβγαλα την κάρτα . Στο κανονικο μου τηλέφωνο , που είναι WIND, πέρασα το what's up application , και τα κάνω όλα από εκεί . Ανανεώσεις, ενεργοποιήσεις πακέτων κτλ. Η μόνη φορά που βγάζω την κάρτα είναι όταν θέλω να πάρω τηλ. στο 13555 x factor , για το δώρο.

Με το app της huawei μπορώ να στέλνω κανονικά μηνύματα και να τα διαβάζω , του whatsup.

Link to comment
Share on other sites

13555 και πατάμε το 0

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Σωστός! Μόλις πήρα και αυτή την Πέμπτη το 1GB. Όσοι έχετε What's Up, γρήγορα κλήση στο 13555 και μετά 0 για το 24ωρο δώρο.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ποια ώρα μπορούμε να τό ενεργοποιησουμε?

Νομίζω μέχρι να τελειώσει το x factor αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε φρογκ γινεται;

Στο frog καλείς κανονικά το αριθμό κάποιες φορές κλείνει άμεσα κάποιες φορές δεν ακούς τίποτα. Γενικά δεν δουλεύει σε frog

 

Είναι μόνο για wu

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Η σύνδεση σου λήγει **/**/**. Αν θέλεις να διατηρηθεί για ακόμα 12 μήνες ανανέωσε άμεσσα το χρόνο σου.

 

χωρίς υποσημείωση ότι στους 4 μήνες θα στο κόβουμε...ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΚΟΣΜΟΤΕ !

Link to comment
Share on other sites

Η σύνδεση σου λήγει **/**/**. Αν θέλεις να διατηρηθεί για ακόμα 12 μήνες ανανέωσε άμεσσα το χρόνο σου.

 

χωρίς υποσημείωση ότι στους 4 μήνες θα στο κόβουμε...ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΚΟΣΜΟΤΕ !

στους 4 μήνες φραγή θα βάζουν δεν κόβεται το νούμερο εντελώς

 

Γιατί να στο πει από τώρα για τους 4 μήνες. αφού από 1/9 θα εφαρμοστεί

 

 

Ανακοίνωση σε pdf

 

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/090617-anakoinosi-kartokinitis.pdf

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν θα μπορείς να έχεις ούτε εισερχόμενες....σε τι θα σε ωφελεί να έχεις το νούμερο για άλλους 8 μήνες ; !!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν θα μπορείς να έχεις ούτε εισερχόμενες....σε τι θα σε ωφελεί να έχεις το νούμερο για άλλους 8 μήνες ; !!!!!!

Αυτό ακριβώς αναρωτιόμουν και εγώ! Είτε σε καλεί κάποιος στον πέμπτο μήνα, είτε σε καλεί μετά τον 13ο μήνα, το ίδιο αποτέλεσμα! Ίσως για να μη χάσουν τους Έλληνες του εξωτερικού, που έρχονται κάθε καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πολύ φοβάμαι πως το 13μηνο που κρατάει το νούμερο θα γίνει 4μηνο. Δεν έχει διαφορετικά μεγάλο νόημα αυτή η αλλαγή. Ελπίζω να πέφτω έξω.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Βολευει μονο αν το χρησιμοποιείς κατα περιοδους για data ή ομιλία απο μπόνους (ανανεώνοντας φυσικά) και δεν σε νοιάζουν οι εισερχόμενες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πολύ φοβάμαι πως το 13μηνο που κρατάει το νούμερο θα γίνει 4μηνο. Δεν έχει διαφορετικά μεγάλο νόημα αυτή η αλλαγή. Ελπίζω να πέφτω έξω.

 

Sent from my Moto X Play

 

Τα τελη εκχώρησης στην εεττ πληρώνονται κατ'ετος, οπότε πιστεύω οτι δεν έχει κάποιο νόημα να λήξουν νωρίτερα.

Οι άλλοι 3 δεν ξέρω αν θα ακολουθήσουν.Αν η ζημιά εντοπιζεται στις εισερχόμενες κατα την περιαγωγή και θέλουν να ρεφάρουν,μαλλον θα κάτσουν να εκτιμήσουν την κατάσταση πρώτα. Η κοσμοτε ισως πλήγεται περισσότερο λόγω μεγάλου αριθμού συνδέσεων.Γι'αυτό μπορεί να βιάστηκε να κάνει την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω 99% ΔΕ θα ακολουθήσει η Βονταφον, μόνο και μόνο ως αντίποινα για το "κρέμασμα" στην περιαγωγή.

Φίλε δεν υπάρχει συναισθηματισμος στα δίκτυα εάν συμφέρει και της άλλες θα το κάνουν!

 

Αν και τα μεγαλύτερα ποσοστά σε νούμερα φάντασματα τα έχει η cosmote.

 

 

Βολευει μονο αν το χρησιμοποιείς κατα περιοδους για data ή ομιλία απο μπόνους (ανανεώνοντας φυσικά) και δεν σε νοιάζουν οι εισερχόμενες.

 

 

 

Τα τελη εκχώρησης στην εεττ πληρώνονται κατ'ετος, οπότε πιστεύω οτι δεν έχει κάποιο νόημα να λήξουν νωρίτερα.

Οι άλλοι 3 δεν ξέρω αν θα ακολουθήσουν.Αν η ζημιά εντοπιζεται στις εισερχόμενες κατα την περιαγωγή και θέλουν να ρεφάρουν,μαλλον θα κάτσουν να εκτιμήσουν την κατάσταση πρώτα. Η κοσμοτε ισως πλήγεται περισσότερο λόγω μεγάλου αριθμού συνδέσεων.Γι'αυτό μπορεί να βιάστηκε να κάνει την αρχή.

Δημιουργήται με τους 4 μήνες ένα μεγαλο πρόβλημα στα νούμερα φάντασμα. Όπως έχει η μάνα μου ένα wu για να την καλούν. η σε εμένα που έχω ένα frog και ανά εποχές μαζεύω GIGA για μεγάλη χρήση. όπως και με το frog μιλάω με δύο φιλαράκια αναγκάστηκα τώρα στους 4 μήνες πρέπει να βάζουμε κάρτα τουλάχιστον 5€ για να μπορούν να μας καλούν όπως και να έχει χάνεται δεν χάνεται στους 4 μήνες το νούμερο θα είναι νεκρό ( με πιάνετε νομίζω πως το λέω)*

 

Σαν πολιτική είναι πολύ επιθετική και είναι καθαρά επιθετική σε αυτούς που το έχουν σαν 2-3 νούμερο γιατί εάν το έχεις βασικό κάνεις συχνά ανανέωση και δεν είναι θέμα!*

 

Σίγουρα κάτι άλλο κρύβεται από πίσω αν και ξαναλέω εάν στους 4 μήνες βάλουν φραγή ***τυπικά*** είναι άχρηστο το νούμερο... Αφού στην ουσία ούτε να σε καλέσουν μπορούν

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταίο κάνεις λάθος. Ολους τους συνέφερε το 8ευρω εβδομαδιαίο πακέτο, αλλά η κοσμοτε κρεμασε τη βονταφον. Ειδικα η κοσμοτε θα καθαριζε πολυ πιο ευκολα τα φαντασματα που θελει, αλλά επελεξε το κρεμασμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ειμαι κατοχος συνδεσης cosmote και θελω να το γυρισω σε καρτοτηλεφωνο,

Με ενδιαφερει να εχω ομιλια προς ολους περιπου 300-400', sms περιπου 700, ή αντι για sms, 1gb δεδομενα να μιλαω μεσω viber.

Υπαρχει καποιο πακετο περιπου με αυτα τα δεδομενα, μεχρι 12€?

Θα προτιμουσα να μην μπω στην διαδικασια να παρω και 2η sim.

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...