Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φεύγω από Wind και έρχομαι σε wtp μάλλον σίγουρα όμως cosmote

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι το f2g με μία ανανέωση 10€ σου έδειξε 300' για 1 μήνα και τα λεφτά σου έμεναν για αγορά πακέτου αργότερα έχει κάτι τέτοιο και το wtp? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εάν έχεις τα 300 από παλιά όπως εγώ να μην πας πουθενά γιατί θα τα πληρώνεις ενώ τώρα παίρνεις τα 300 και τα λεφτά που σου μένουν μετά αγοράζεις ένα αντίστοιχο πακέτο 300+ και τα έχεις τον επόμενο μηνα

 

Άρα με ένα δεκάρικο θα έχεις 2 μήνες στο F2G

Ενώ στην cosmote θα το πληρώνεις κάθε μήνα το δεκάρικο

 

 

Tην γνώμη μου είπα από εκεί και πέρα κάνεις ότι θελεις

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοίταγα χθες στο τοπικ της Vodafone εδώ στο myphone και είδα ότι ένα παιδί ανέβασε Screenshot από την συνομιλία του με την εξυπηρέτηση πελατών με συνομιλία μέσω viber!!!!! Υπάρχει τέτοια δυνατότητα για Cosmote και whatsup??? Θα ηταν ενδιαφέρον!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στη σελίδα της κοσμοτέ online chat για γενικές πληροφορίες και δυνατότητα call back για να σε πάρει η εξυπηρέτηση πισω.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάνεις αποσυνδεσεις στο 4g και πρέπει να το γυρίσεις στο 3g για να ξανασυνδεθει?
Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο εδω και λιγες μερες Θεσσαλονίκη.

Δε συνδέεται (ή καλύτερα Σέρνεται) σε 3γ, ενώ 4γ ολα καλα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ συχνά το είχα. Προς το παρόν δοκιμάζω κάτι που διάβασα κάπου ότι βοηθάει, και δείχνει μάλλον να δουλεύει.

Πήγαινε ρυθμίσεις, τοποθεσία, επιλογές, σάρωση και απενεργοποίησε τη σάρωση wi-fi και bluetooth. Σε συσκευή με stock android εκεί βρίσκεται τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Λένε πως πρόκειται για bug του Android από την έκδοση 6 και μετά. Μάλλον έχει να κάνει με το ότι ψάχνει Wi-Fi. Μου έχει σπάσει απίστευτα τα νεύρα μήνες τώρα, και μία βδομάδα τώρα που το δοκίμασα αυτό, δείχνει να δουλεύει. Μιλάω πάντα για το φαινόμενο να μην έχεις δεδομένα σε 4G(βγάζει και θαυμαστικό), ενώ σε 3G/H να δουλεύει κανονικά.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο τοποθεσία στις ρυθμίσεις, έχει επιπλέον επιλογές (3 τελίτσες) όπου γράφει σάρωση. Μέσα εκεί έχει αυτό :

59e727fc447c117ba82065dec349e773.jpg

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ αυτό το θέμα με το 4G και είναι ένας από τους λόγους που δεν το χρησιμοποιώ όχι ότι το χρειάζομαι ιδιαίτερα αλλά όταν το χρειάζομαι πραγματικά ενώ είμαι σε 3G και έχω ανοιχτά δεδομένα και έχω ίντερνετ πηγαίνω ρυθμίσεις και το γυρίζω σε 4G. Αν κλείσω τα δεδομένα όταν τελειώσω την δουλειά μου και τα ανοίξω πάλι δεν έχω ίντερνετ μέχρι να γυρίσω σε 3G και να κάνω πάλι το ίδιο αν θέλω 4G. @Mark_K είμαι με vanilla android 6 αλλά δεν μπορώ να βρω αυτό που λες για να το δοκιμάσω και εγώ μπας και σταματήσει να μου σπάει τα νεύρα κάθε φορά!

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κάπως κρυμμένη αυτή η ρύθμιση.Σε εμένα ήταν ρυθμίσεις-->wifi.Μπήκα στο μενού του wifi χωρίς να είναι ανοικτό και απο κάτω έγραφε με μικρά γράμματα κάτι για την τοποθεσία και μπορούσες να πατήσεις στο "ρυθμίσεις σάρωσης"..Πάτησα είδα το μενού που λέει ο mark και το απενεργοποίησα σε wifi και το bt.

To περίεργο είναι τώρα δεν εμφανίζεται ξανά αυτή η ρύθμιση και γράφει το κλασικό "για διαθέσιμα δίκτυα,ενεργοποιήστε το wi-fi" :confused: homtom ht17 pro η συσκευή με αλλαγμένη ρομ κλασσική mtk rom όμως

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κάπως κρυμμένη αυτή η ρύθμιση.Σε εμένα ήταν ρυθμίσεις-->wifi.Μπήκα στο μενού του wifi χωρίς να είναι ανοικτό και απο κάτω έγραφε με μικρά γράμματα κάτι για την τοποθεσία και μπορούσες να πατήσεις στο "ρυθμίσεις σάρωσης"..Πάτησα είδα το μενού που λέει ο mark και το απενεργοποίησα σε wifi και το bt.

To περίεργο είναι τώρα δεν εμφανίζεται ξανά αυτή η ρύθμιση και γράφει το κλασικό "για διαθέσιμα δίκτυα,ενεργοποιήστε το wi-fi" :confused: homtom ht17 pro η συσκευή με αλλαγμένη ρομ κλασσική mtk rom όμως

Το έκανα όπως λες και ούτε σε μένα τώρα δεν βγάζει την ρύθμιση. Άνοιξε το μενού που λέει ο Mark και ήταν ενεργοποιημένο μόνο του wifi του BT ήταν κλειστό από μόνο του.

Δεν έχει τις 3 τελείες όπως το δικό μου, κάτω από το ρολόι;

21f845280e5ec0c41700eb525d0b16a5.jpg

 

Sent from my XT1562

Όχι δεν τις έχει είναι έτσι

fe4b8a621322bf41b1a03568fb131114.jpg

 

Προς το παρόν στα άνοιξε κλείσε τα δεδομένα που έχω κάνει δουλεύει σωστά. Βέβαια είναι και μόνιμα 4G εδώ που είμαι τώρα.

523c982f97df2918889fe43a78dc411f.jpg

 

 

Edit: Μόλις έχασα το 4G και έπιασε 3G έχασα την σύνδεση στο ίντερνετ. Έκλεισα και άνοιξα τα δεδομένα αλλά δεν μου έδινε ίντερνετ. Το έβαλα πάλι 3G άνοιξα δεδομένα και μόλις μου έδωσε ίντερνετ το άλλαξα σε 4G. Έκλεισα και άνοιξα τα δεδομένα δούλεψε. Το βάζω τσέπη το κινητό χάνει το 4G και πάλι τα ίδια! Σπάσιμο νεύρων!

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GiannisSma
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Επειδή δεν έχουν όλοι οι φίλοι μου cosmote με συμφέρει να κάνω whatsup ή cosmocarta?

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Επειδή δεν έχουν όλοι οι φίλοι μου cosmote με συμφέρει να κάνω whatsup ή cosmocarta?

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Whats Up για να καλυψεις οσους εχουν Whats Up.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Επειδή δεν έχουν όλοι οι φίλοι μου cosmote με συμφέρει να κάνω whatsup ή cosmocarta?

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ας με διορθώσει κάποιο μέλος αν κάνω λάθος αλλά τo πρόβλημα με την καρτοκινητή της cosmote είναι τα δωρεάν λεπτά ομιλίας ισχύουν μόνο για όσους έχουν το ίδιο πακέτο καρτοκινητής (η λέξη πακέτο καρτοκινητής νομίζω ταιριάζει περισσότερο αφού ο συνδρομητής καρτοκινητής cosmote μπορεί να μετακινείται άμεσα χωρίς φορητότητα απο whats up σε cosmokarta και αντίστροφα) και όχι προς όλη την cosmote όπως πχ γίνεται με το f2g που σου δίνει προς όλους της wind + q ανεξαρτήτως καρτοκινητού ή συμβολαίου

Το που θα πας κατά την γνώμη μου εξαρτάται πέρα απο το πόσο χρόνος ομιλίας θέλεις προς τρίτους και η διάρκεια των κλήσεων σου.πχ Σε whats up/cosmokarta τα πακέτα ομιλίας που αγοράζεις έχουν ελάχιστη χρέωση 3' ενώ αυτά του frog ανά 1"

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

οντως δεν εχει στην καρτοκινητη χρονο προς κοσμοτε. Στην περιπτωση της κοσμοκαρτας ο χρονος ομιλιας ειναι μονο προς ολους (εξαιρεση η υπηρεσια 2 λεπτα το λεπτο προς 2 αριθμους κοσμοτε).Στα υπολοιπα 2 (whatsup-frog) υπάρχει αφθονος χρονος προς τα νουμερα του ιδιου πακετου,και πολυ λιγοτερος προς τα υπολοιπα.
Link to comment
Share on other sites

Ας με διορθώσει κάποιο μέλος αν κάνω λάθος αλλά τo πρόβλημα με την καρτοκινητή της cosmote είναι τα δωρεάν λεπτά ομιλίας ισχύουν μόνο για όσους έχουν το ίδιο πακέτο καρτοκινητής (η λέξη πακέτο καρτοκινητής νομίζω ταιριάζει περισσότερο αφού ο συνδρομητής καρτοκινητής cosmote μπορεί να μετακινείται άμεσα χωρίς φορητότητα απο whats up σε cosmokarta και αντίστροφα) και όχι προς όλη την cosmote όπως πχ γίνεται με το f2g που σου δίνει προς όλους της wind + q ανεξαρτήτως καρτοκινητού ή συμβολαίου

Το που θα πας κατά την γνώμη μου εξαρτάται πέρα απο το πόσο χρόνος ομιλίας θέλεις προς τρίτους και η διάρκεια των κλήσεων σου.πχ Σε whats up/cosmokarta τα πακέτα ομιλίας που αγοράζεις έχουν ελάχιστη χρέωση 3' ενώ αυτά του frog ανά 1"

Για q ήμουν αλλά τώρα πάω για καινούργια μέρη... Καινούργια λιμάνια...

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Ας με διορθώσει κάποιο μέλος αν κάνω λάθος αλλά τo πρόβλημα με την καρτοκινητή της cosmote είναι τα δωρεάν λεπτά ομιλίας ισχύουν μόνο για όσους έχουν το ίδιο πακέτο καρτοκινητής

Όχι, υπάρχουν και πακέτα με λεπτά ομιλίας προς όλους.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν λίγο το παρακάτω μήνυμα. Ξέρει κανείς λεπτομέρειες. ...?NEA MONAΔIKH YΠHPEΣIA ΠOY ΣOY ΔINEI AYTOMATA 300' ΠPOΣ OΛOYΣ & 500MB ME MONO 8,5€ AΠΛA KAΘE ΦOPA ΠOY ΣOY TEΛEIΩNOYN TA ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ! ME THN EΓΓPAΦH ΣTHN YΠHPEΣIA ΔIAΓPAΦEΣAI AΠO TO AYTOMATO ΠAKETO '' 250' ΠPOΣ OΛOYΣ ME 6€'' ΠOY EXEIΣ ΣHMEPA. ΓIA EΓΓPAΦH ΣTEIΛE B300500 ΣTO 1330.
Link to comment
Share on other sites

Τι λεπτομέρειες; Είναι σαφές νομίζω.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...