Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πιστεύω ότι μάλλον έληξε το νούμερο σου επειδή δεν είχες βάλει κάρτα. πήγαινε σε ένα κατάστημα και ζητά επανασύνδεση. , μπορεί να γίνει μάλλον και τηλεφωνικά από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ήταν ανανεωμένο και είχα περίπου 20ε υπόλοιπο. Αλλιώς θα είχε λήξει το υπόλοιπο μου και δεν θα μπορούσα να κάνω την αλλαγή πακέτου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ή στέλνετε το λεκτικό Pack1 στο 1330. Αυτό χρησιμοποιώ μήνες, πάνω από χρόνο!

 

Πάντως εγώ το εκανα απο το 1330 και εκανα βλακεία...με το που τελειωσε να λέει για τα φοιτητικά πακέτα και άρχισε να λέει τα κλασσικά,πατησα το 7 να το ακουσω και μου έβαλε τα 1200' και 1200' σμς προς ολους απο την φοιτητική προσφορά που ενεργοποιείται πατώντας το 7 στο φοιτητικό What's up. :p

Link to comment
Share on other sites

Έκανα online ανανέωση (10€) και δεν πήρα 500 ΜΒ... Πήρα όμως 50 λεπτά δώρο ομιλίας...

 

 

Εγώ νομίζω ότι γίνεται και μπορώ να το τεκμηριώσω ως εξής: πριν δύο εβδομάδες πήρα την εξυπηρέτηση και ρώτησα προσφορά για internet και μου είπαν ότι με 10Ε αν θυμάμαι καλά σε on-line ανανέωση παίρνεις 500mb για 7 ημέρες (η ερώτηση αφορούσε το κινητό μου cosmocarta). Πρέπει να το έχουν αναφέρει και άλλοι σε προηγούμενες σελίδες ότι γίνεται νομίζω! Κάνε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και ρώτα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μέσα από το cosmote.gr/mobile με τη χρήση οποιασδήποτε χρεωστικής ή πιστωτικής κάρτας

Link to comment
Share on other sites

Έκανα online ανανέωση (10€) και δεν πήρα 500 ΜΒ... Πήρα όμως 50 λεπτά δώρο ομιλίας...

 

Μέχρι 15/01 δινει 500 Mb.Περίεργο...Κοσμοκαρτα έχεις η Wu?Τα λεπτά προς ολους να υποθέσω...

Link to comment
Share on other sites

Κοσμοκαρτα εχω... Ναι τα λεπτά ειναι προς όλους... Καλή φάση θα ήταν να δίνανε 500ΜΒ... Που το διαβάσατε αυτο με τα 500 ΜΒ;

 

Ισχύει σίγουρα για What's up το λέει και στο σαιτ.Και το έκανα και εγώ ο ίδιος πριν 5 μέρες και τα πήρα.Δεν ξερω για Κοσμοκαρτα

Link to comment
Share on other sites

Έκανα online ανανέωση (10€) και δεν πήρα 500 ΜΒ... Πήρα όμως 50 λεπτά δώρο ομιλίας...

 

Μόλις έκανα ανανέωση 10€ σε cosmocarta. Δώρο 50' προς όλα τα δίκτυα.

 

Και τα 400΄ όλους με -3€ "περίπατο"; Ή δεν είχατε γραφτεί σε αυτό;

 

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=45ExtraFreeMinutes

 

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ ΠΡΟΣ ΟΛA TA ΔΙΚΤΥΑ ΜΕ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΑΠΟ 10€

Με τη προσφορά της COSMOΚΑΡΤΑ έχεις 400 λεπτά ομιλίας και videoκλησεων προς όλα τα κινητά & σταθερά δίκτυα για τις δύο πρώτες ανανεώσεις από 10€ ανά μήνα με αυτόματη χρέωση 3€ στο υπόλοιπο σου κάθε φορά που ανανεώνεις το χρόνο σου

 

Διατίθεται μόνο σε συνδρομητές COSMOKAΡΤΑ που έχουν εγγραφεί στην προσφορά έως 30/4/2013.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, έχω ένα νουμεράκι κοσμοκάρτα που δεν το χρησιμοποιώ αλλά το κρατάω γιατί έχει αυτήν την προσφορά και είναι και σχετικά εύκολο. Αν καλέσω στο 1330 ή στο 1314 μου λέει : "Τώρα μόνο για σένα, 400' προς όλους με ανανέωη από 10€ και το ποσό της ανανέωσης μένει στην κάρτα χωρίς να αφαιρεθούν τα 3€". Προηγούμενη ανανέωση είχα κάνει κανένα 2μηνο πριν. (Δεν το χρησιμοποιώ, αλλά καμια φορά κάνω ανανέωση για να παραταθεί η λήξη και στη συνέχεια τα μεταφέρω στο κανονικό μου νούμερο που είναι what's up).
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, έχω ένα νουμεράκι κοσμοκάρτα που δεν το χρησιμοποιώ αλλά το κρατάω γιατί έχει αυτήν την προσφορά και είναι και σχετικά εύκολο. Αν καλέσω στο 1330 ή στο 1314 μου λέει : "Τώρα μόνο για σένα, 400' προς όλους με ανανέωη από 10€ και το ποσό της ανανέωσης μένει στην κάρτα χωρίς να αφαιρεθούν τα 3€". Προηγούμενη ανανέωση είχα κάνει κανένα 2μηνο πριν. (Δεν το χρησιμοποιώ, αλλά καμια φορά κάνω ανανέωση για να παραταθεί η λήξη και στη συνέχεια τα μεταφέρω στο κανονικό μου νούμερο που είναι what's up).

 

Κατ'αρχήν να ευχηθώ να κατάλαβαν το λάθος τους οι εταιρείες (με πρώτη την Cosmokarta) στο να "επιβάλλουν βίαια" χρεώσεις μπας και χάσουν καμιά "κάρτα" όσο και πιο σύντομα (3μηνο κλπ) και να διευρυνθεί αυτό,

 

ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ.....ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ (μπορώ να πω πολλά για το αν η τακτική προηγούμενων χρόνων {12μηνο κάρτας, διαρκή δώρα χωρίς προϋποθέσεις "βάλε κάρτα πριν από 1-2 μήνες"} απέτρεπε ή όχι τους καρτοκινητούς να βάζουν "κάρτα" σε μικρότερο χρονικό διάστημα ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΘΟΥΝ ΚΑΙ "ΜΑΘΟΥΝ" οι εταιρείες κινητής!!).

 

Πάντως σε εμένα ερχόταν αυτό το sms των δωρεάν 400΄ αν βάλω κάρτα >10€ ΜΟΝΟ όταν άφηνα να λήξει το (παλιό) 6μηνο διάρκειας υπολοίπου.

 

Είσαι σίγουρος ότι είχες βάλει "κάρτα" πριν από λιγότερο από 3 μήνες;

Μήπως έχεις πολύ μεγάλο υπόλοιπο € που δεν βάζεις πακέτα;

Πώς να το εξηγήσω;

Αν ΝΑΙ, τότε πάμε καλά: Κάνει την αρχή στην καρτοκινητή η C-Ote (όλα τα προβλέπουν οι "Γερμανοί" :rolleyes:)..

Αφού:

1. Και στα δώρα των Χριστουγέννων ουσιαστικά δεν είχαν καμιά προϋπόθεση (όπως οι άλλες 2), απλά να μην έχει γίνει φραγή εισερχομένων (12μηνο από την τελευταία "κάρτα")

2. Και οι άλλες 2 (θα είναι πολύ αργά για αυτές αν το καθυστερήσουν μετά την Cosmote) θα ξεκινήσουν δειλά-δειλά την ίδια τακτική (ιδίως η "καθυστερημένη" [σε όλα] Wind με τις τελευταίες "επιβολές" της 7/1).

3. Και πιθανόν να ξαναδούμε το 6μηνο σε όλες τις καρτοκινητές.

 

 

Δε νομίζω , όμως: Ελπίζω..... Όνειρα θερινής νυκτός (κι ας είναι χειμώνας).....Αλλά με καλό καιρό. Λέτε να "παίζει" αυτό;;;;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θυμόμουν ακριβώς, πήρα στο 1314 και μου λέει πως η σύνδεση λήγει στις 30/11/2016. Άρα είναι λιγότερο από 1,5 μήνας από την τελευταία ανανέωση.

Κι εμένα μου έκανε εντύπωση, για αυτό και το έγραψα...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θυμόμουν ακριβώς, πήρα στο 1314 και μου λέει πως η σύνδεση λήγει στις 30/11/2016. Άρα είναι λιγότερο από 1,5 μήνας από την τελευταία ανανέωση.

Κι εμένα μου έκανε εντύπωση, για αυτό και το έγραψα...

 

Υ.Γ.: τροποποίηση όλων των προηγούμενων:

Λοιπόν πήρα κι εγώ (που έβαλα 5€ "κάρτα" στις 23/12/2015) και μου λέει επίσης για 400΄ όλους με 10€ "κάρτα"!!

Ρεεε θα μας τρελλάνουν στην C-Ote; "Κατάλαβαν το λάθος τους", όπως προείπα (ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!) και δίνουν 400΄ χωρίς -3€???

 

Για πάρτε κι άλλοι με Cosmokarta...Τί συμβαίνει;

 

Υποψιάζομαι ότι όλοι όσοι είχαν αφήσει στο παρελθόν να λήξει το υπόλοιπό τους κάποια φορά έχουν αυτή την προσφορά. Ή όσοι βάζουν 5€υρες "κάρτες" συνήθως, προκειμένου να βάζουν 10€υρες!

Ή ισχύει για όλους;

Για πάρτε 1314..

 

Πλέον γίνεται συμφερότερο το Cosmokarta από όλες τις καρτοκινητές {μετά το -5€ ετησίως της Wind για 300΄ με 10€υρη "κάρτα"}!

Εκτός αν δεν ισχύει για πάντα (για όσους ακούνε αυτό το 400΄ με >10€) , αλλά μόνο για την πρώτη 10€υρη κάρτα τους και μετά πάλι τα ίδια.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Σε πόσες μήνες πρέπει να κάνουνε ανανέωση κάρτας για να μην κλείσει το νούμερο;

12 από την τελευταία ανανέωση.Σε 3 μήνες όμως λήγει το υπόλοιπο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

12 από την τελευταία ανανέωση.Σε 3 μήνες όμως λήγει το υπόλοιπο.
Το υπόλοιπο εντάξει, το νούμερο να μην κλείσει.. :)
Link to comment
Share on other sites

Σε πόσες μήνες πρέπει να κάνουνε ανανέωση κάρτας για να μην κλείσει το νούμερο;

 

13 μήνες .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για της απάντησης. :)

Μηπως το εχεις σε συναργεμο?Αν ναι σε συμφαιρει το μηδενικο παγιο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα online ανανέωση (10€) και δεν πήρα 500 ΜΒ... Πήρα όμως 50 λεπτά δώρο ομιλίας...

 

Τι να πω εμένα αυτό μου είχε πει η εξυπηρετηση πριν καιρό, προφανώς με την αλλαγή του χρόνου ισχύει μόνο για whats up!!!!

Μπορεί να σου προστεθούν με καθυστέρηση ή να μην έλαβες μήνυμα ότι σου προστέθηκαν ή μπορεί απλά με την αλλαγή του χρόνου να ισχύει μόνο για whats up. Αυτό με τα 50 λεπτά ομιλίας είχε έρθει και σε εμένα ένα μήνυμα ότι θα το έχω με ανανέωση αλλά ανανέωση δεν έκανα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υ.Γ.: τροποποίηση όλων των προηγούμενων:

Λοιπόν πήρα κι εγώ (που έβαλα 5€ "κάρτα" στις 23/12/2015) και μου λέει επίσης για 400΄ όλους με 10€ "κάρτα"!!

Ρεεε θα μας τρελλάνουν στην C-Ote; "Κατάλαβαν το λάθος τους", όπως προείπα (ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!) και δίνουν 400΄ χωρίς -3€???

 

Για πάρτε κι άλλοι με Cosmokarta...Τί συμβαίνει;

 

Υποψιάζομαι ότι όλοι όσοι είχαν αφήσει στο παρελθόν να λήξει το υπόλοιπό τους κάποια φορά έχουν αυτή την προσφορά. Ή όσοι βάζουν 5€υρες "κάρτες" συνήθως, προκειμένου να βάζουν 10€υρες!

Ή ισχύει για όλους;

Για πάρτε 1314..

 

Πλέον γίνεται συμφερότερο το Cosmokarta από όλες τις καρτοκινητές {μετά το -5€ ετησίως της Wind για 300΄ με 10€υρη "κάρτα"}!

Εκτός αν δεν ισχύει για πάντα (για όσους ακούνε αυτό το 400΄ με >10€) , αλλά μόνο για την πρώτη 10€υρη κάρτα τους και μετά πάλι τα ίδια.

Καλεσα 1314 (δεν μου αναφέρει τίποτα) και 1330 μου το έχει με χρέωση 3Ε (όταν ακούω τις προυποθέσεις για την υπηρεσία πατώντας το 6 λέει για χρέωση 3Ε).

Link to comment
Share on other sites

Καλεσα 1314 (δεν μου αναφέρει τίποτα) και 1330 μου το έχει με χρέωση 3Ε (όταν ακούω τις προυποθέσεις για την υπηρεσία πατώντας το 6 λέει για χρέωση 3Ε).

 

Άρα δεν ισχύει για όλους το 400΄ όλους χωρίς -3€.

Και για ποιό λόγο το έχουν κάποιοι και για πόσο διάστημα, άγνωστο!

 

Αλλά αναρωτιέμαι,

εσείς που με κάρτα 10€ πήρατε 50΄όλους ΔΕΝ είχατε την "προσφορά" 400΄με -3€ με κάρτα >10€?

Τί γίνεται;

Ισχύει η προσφορά, αλλά δεν αφαιρεί 3€ και αντί για αυτή την "προσφορά" δίνει 50΄;

Και παρόλ'αυτά το λέει στο 1330 ότι υπάρχει αυτή η "προσφορά";

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κάλεσα μόλις και έχει ακόμα την ίδια προσφορά (400' με >=10€ χωρίς την αφαίρεση των 3€).

Θα ρωτήσω ένα φίλο που ξέρω σίγουρα ότι έχει Cosmoκάρτα χωρίς την προσφορά των 400', αλλά αύριο γιατί τώρα θα κοιμάται...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κάλεσα μόλις και έχει ακόμα την ίδια προσφορά (400' με >=10€ χωρίς την αφαίρεση των 3€).

Θα ρωτήσω ένα φίλο που ξέρω σίγουρα ότι έχει Cosmoκάρτα χωρίς την προσφορά των 400', αλλά αύριο γιατί τώρα θα κοιμάται...

 

Η πλάκα είναι ότι στο 1330:

Ξεκινάει ότι έχω τα 400΄όλους με 10€ κάρτα χωρίς -3€

και

Αν συνεχίσω πατώντας το πλήκτρο 6 λέει ότι έχω την προσφορά των 400΄ όλους με 10€ κάρτα με -3€..

 

Δοκίμασέ το κι εσύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα. Λογικό δεν είναι; Επειδή σου έχει βάλει μια προσωρινή ας την πούμε προσφορά, δεν θα κάτσουν να αλλάξουν ολόκληρο το μενού. Εννοείται πως αν βάλεις κάρτα από 10€ θα σου δώσει ότι λέει, και μετά πιθανότατα θα εξαφανιστεί το αρχικό μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα. Λογικό δεν είναι; Επειδή σου έχει βάλει μια προσωρινή ας την πούμε προσφορά, δεν θα κάτσουν να αλλάξουν ολόκληρο το μενού. Εννοείται πως αν βάλεις κάρτα από 10€ θα σου δώσει ότι λέει, και μετά πιθανότατα θα εξαφανιστεί το αρχικό μήνυμα.

 

Προσωρινό , λοιπόν, το 400΄ όλους με 10€ κάρτα χωρίς -3€

Μετά (αφού βάλεις μια φορά 10€ κάρτα) 400΄όλους με 10€ κάρτα με -3€.

 

Και γιατί, παρακαλώ;

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξεκαθαρίσαμε πως δεν έχουμε να βάλουμε κάρτα κανένα χρόνο, φοβάμαι πως για να πάρεις απάντηση σε αυτό θα πρέπει να βρεις κάποιον από το τμήμα μάρκετινγκ να εξηγήσει το σκεπτικό της επιλεκτικής προσφοράς.

 

Δεν ξέρω αν κοιτάνε και τη χρήση που κάνεις. Π.χ. εγώ το συγκεκριμένο νούμερο απλά το διατηρώ, και είναι ζήτημα να έχω κάνει 2-3 κλήσεις μέσα στο 2015. Μέχρι και τα 400' που είχα πάρει μια φορά δεν έφαγα πάνω από 3'.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...