Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγω τον Αυγουστο που πηρα νεο νουμερακι what's up η καρτα που ηταν μεσα ηταν multi.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

H σύνδεση θα επεκταθει κατά 1 έτος . Το υπόλοιπο παραμένει για 3 μήνες.

Προσοχή : πρέπει να σου μεταφέρουν 5 ή 10 ευρώ. Τα δύο ευρώ δεν ανανεώνουν την ημερομηνία λήξης.

 

σε ευχαριστώ

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μήνες δίνει multi η Cosmote. Σε νέα γραμμή που έγινε το καλοκαίρι δόθηκε multi sim κανονικά (και με κίτρινο χρωματάκι στο πίσω μέρος )

 

Κι εγω τον Αυγουστο που πηρα νεο νουμερακι what's up η καρτα που ηταν μεσα ηταν multi.

 

Η ερώτηση ήταν για αλλαγή-αντικατάσταση κάρτας sim και απάντησαν ότι δεν δίνουν κάρτες multi.

Link to comment
Share on other sites

Και τι να κάνουμε εμείς; Να απολογηθούμε για τις βλακείες που λέει το cc της cosmote;

3 άτομα σου λέμε πως έχουμε αλλάξει κάρτες (εγώ 2 μάλιστα) και μας έχουν δώσει multi.

Πήγαινε σε έναν γερμανό και κάνε τη δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση ήταν για αλλαγή-αντικατάσταση κάρτας sim και απάντησαν ότι δεν δίνουν κάρτες multi.

 

 

Οταν τέλη Σεπτέμβρη έκανα αντικατάσταση της σιμ (στην Cosmote της Πανεπιστημίου στο ύψος της Ιπποκράτους) μου έδωσαν multisim.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να αγορασω καινουργια συσκευη και βλεπω οτι δεχετε μονο μικρη καρτα sim εγω εχω μεγαλη τι μπορω να κανω? θα πληρωσω αναγκαστικα?

Σε συνοικιακο στην κόβουν τζάμπα. Αγοράζεις και τίποτα για το καλό και είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Οταν τέλη Σεπτέμβρη έκανα αντικατάσταση της σιμ (στην Cosmote της Πανεπιστημίου στο ύψος της Ιπποκράτους) μου έδωσαν multisim.

 

Ωραία απάντηση. Εκεί θα απευθυνθώ αύριο. Ευχαριστώ. Στο τηλεφωνικό κέντρο προφανώς δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τους έχουν τελειώσει οι multi. Τέλος Δεκεμβρίου με ρώτησαν τι κάρτα παίρνει το κινητό μου για να μου δώσουν ανάλογη (micro).
Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τους έχουν τελειώσει οι multi. Τέλος Δεκεμβρίου με ρώτησαν τι κάρτα παίρνει το κινητό μου για να μου δώσουν ανάλογη (micro).

πες τους ότι έχεις δυο κινητά, ένα που παίρνει νάνο και ένα μαικρο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Για την multi SIM είναι ανάλογα με το στοκ του καταστήματος κάτι που δε μπορεί να ξέρει το τηλεφωνικό κετρο. Τώρα τα χριστουγενα όπως και το καλοκαίρι εδειναν multi καθότι δεν είχαν στοκ σε nano η κυριως γραμμή και το τι προμηθεύονται είναι κατά πλειοψηφία κανονικές σε φακελάκι και όχι multi. Επίσης multi περιέχονται μόνο στα νέα καρτοκινητά που αγοράζεις. Οπότε για αλλαγή SIM είναι ανάλογα τι θα πετύχεις.
Link to comment
Share on other sites

παλαια εκδοση εφαρμογης whatsup? γιατι μετα την αναβαθμιση δεν δουλευει σε huawei p8 lite?

 

 

τελικα εκανα δουλεια απο εδω

http://www.apk20.com/apk/258655/

 

με την εκδοση 2.1.8

Edited by lambros69
Link to comment
Share on other sites

παλαια εκδοση εφαρμογης whatsup? γιατι μετα την αναβαθμιση δεν δουλευει σε huawei p8 lite?

 

 

τελικα εκανα δουλεια απο εδω

http://www.apk20.com/apk/258655/

 

με την εκδοση 2.1.8

Πολύ καλό σάιτ! Εγώ πέρασα ακόμα και την 2.1.6 αλλά ακόμα βγάζει το μήνυμα η εφαρμογή είναι για συνδρομητές what's up! λες και εμείς δεν είμαστε! και έχω την κάρτα σιμ στην πρώτη θέση και δούλευε μια χαρά με την προηγούμενη έκδοση! τώρα ούτε με την προηγούμενη δουλεύει!

Link to comment
Share on other sites

Έχε πρόχειρο τον αριθμό που θες να στείλεις τα € και κάλεσε το 1350
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

0,20€ χρέωση, απο 2€ και πάνω (2,5,10,15,20.......), όλα αυτοματοποιημένα
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

κανε clear cache, clear defaults, μετα uninstall και ξαναβαλε 2.1

8 και πες

Όταν λες clear defaults τι εννοείς; Γιατί δεν έχω/ θέλω να είναι default η εφαρμογή what's up για μηνύματα!

 

μπα έκανα τα πάντα και πλέον καμία έκδοση δεν δουλεύει! πόσο άχρηστοι εκεί στην κοσμοτε.η wind δουλεύει ακόμα και από άλλο κινητό και αυτοί ούτε στην πρώτη σιμ!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχασα εχθές την κάρτα σιμ και εχω φοιτητικό What's up χωρις να το δικαιούμαι πια.Διαβασα εδω στο φόρουμ οτι μερικά παιδια πήγαν να βγάλουν σιμ και αυτοματα διαγράφηκε το φοιτητικό σε όσους δεν δικαιούταν.Ισχυει σε όλες τις εταιρίες;;
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχεις άλλη επιλογή, πήγαινε και ζήτα καινούρια sim χωρίς να αναφέρεις ότι είναι φοιτητικό και θα δεις. Πιστεύω πως δεν θα στο κόψουν. Εγώ το καλοκαίρι που έκανα αντικατάσταση των sim σε what's up φοιτητικό χωρίς καμία αναφορά στην εν λόγω ιδιότητα στο γερμανό που πήγα, και μου τις αλλάξανε άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχασα εχθές την κάρτα σιμ και εχω φοιτητικό What's up χωρις να το δικαιούμαι πια.Διαβασα εδω στο φόρουμ οτι μερικά παιδια πήγαν να βγάλουν σιμ και αυτοματα διαγράφηκε το φοιτητικό σε όσους δεν δικαιούταν.Ισχυει σε όλες τις εταιρίες;;

Πες τους και καλά ότι πήρες καινούρια συσκευή και η παλιά σου δεχόταν micro sim και Τώρα θες μια κανονική για αντικατάσταση στην νέα σου συσκευη. Δεν θα χάσεις τίποτα από τα φοιτητικά !!! Την την κάρτα που που είχες μέσα ούτε πακετα ούτε τιποτα.

 

Επίσης με αυτόν τον τρόπο αν έχασες την σιμ σου σε εξωτερικό χώρο και την βρει κάποιος δεν θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί γιατί με την αντικατασταση που θα γίνει θα αχρηστευτει η παλια. Την απενεργοποιούν. Πήγαινε σε εναν γερμανο. 5€ θα σου ζητήσουν για την αλλαγη να ξερεις. Και ταυτότητα να έχεις μαζι

 

Έτσι νομίζω τουλάχιστον.....

Ρώτησε τους κιόλας για πιο σιγουρα

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Για την multi SIM είναι ανάλογα με το στοκ του καταστήματος κάτι που δε μπορεί να ξέρει το τηλεφωνικό κετρο. Τώρα τα χριστουγενα όπως και το καλοκαίρι εδειναν multi καθότι δεν είχαν στοκ σε nano η κυριως γραμμή και το τι προμηθεύονται είναι κατά πλειοψηφία κανονικές σε φακελάκι και όχι multi. Επίσης multi περιέχονται μόνο στα νέα καρτοκινητά που αγοράζεις. Οπότε για αλλαγή SIM είναι ανάλογα τι θα πετύχεις.

Σήμερα που πήγα για αντικατάσταση δεν είχαν multi.

Link to comment
Share on other sites

παλαια εκδοση εφαρμογης whatsup? γιατι μετα την αναβαθμιση δεν δουλευει σε huawei p8 lite?

 

 

τελικα εκανα δουλεια απο εδω

http://www.apk20.com/apk/258655/

 

με την εκδοση 2.1.8

 

ευχαριστω βρε φιλε νασαι καλα γιατι με τη εξυπηρετηση πελατων της cosmote μουρθε να τους κατεβασω καντηλια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...