Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν κάποιος θέλει καρτοκινητό κοσμοτέ, μόνο και μόνο για να μπαίνει στο ίντερνετ, συμφέρει περισσότερο κοσμοκάρτα ή γουατσαπ;

 

Συμφέρει το FROG , για τον απλούστατο λόγο ότι δίνει 500ΜΒ δώρο με την πρώτη ανανέωση του μήνα ( από 10 ευρώ)

Στα άλλα δύο δεν υπάρχει τέτοιο δώρο, επιπλέον σε όλα τα πακέτα τα 500ΜΒ κοστίζουν 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφέρει το FROG , για τον απλούστατο λόγο ότι δίνει 500ΜΒ δώρο με την πρώτη ανανέωση του μήνα ( από 10 ευρώ)

Στα άλλα δύο δεν υπάρχει τέτοιο δώρο, επιπλέον σε όλα τα πακέτα τα 500ΜΒ κοστίζουν 5 ευρώ.

 

Και το φρογκ εχει 500αρι με 5ε; Εαν οχι, δε συμφέρει να βαζω 10ε/μηνα/500μβ, προτιμώ να βαζω 5ε/μηνα/500μβ. Το υπολοιπο χρηματων στο φρογκ δε μου ειναι χρησιμο, μόνο ιντερνετ θελω.

Link to comment
Share on other sites

Και το φρογκ εχει 500αρι με 5ε; Εαν οχι, δε συμφέρει να βαζω 10ε/μηνα/500μβ, προτιμώ να βαζω 5ε/μηνα/500μβ. Το υπολοιπο χρηματων στο φρογκ δε μου ειναι χρησιμο, μόνο ιντερνετ θελω.

 

H wind με 5€ δινει 1GB.Σε καλύπτει το σημα της όμως στην περιοχή θες;

Link to comment
Share on other sites

H wind με 5€ δινει 1GB.Σε καλύπτει το σημα της όμως στην περιοχή θες;

Αυτό υπάρχει σαν νέο πακέτο?

Δεν είχα ιδέα...

Λογικά κάτι αντίστοιχο θα βγάλει και η cosmote... Ας περιμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

H wind με 5€ δινει 1GB.Σε καλύπτει το σημα της όμως στην περιοχή θες;

 

Αυτό υπάρχει σαν νέο πακέτο?

Δεν είχα ιδέα...

Λογικά κάτι αντίστοιχο θα βγάλει και η cosmote... Ας περιμένουμε...

 

@bill: Εχω κιου και δεν εχω ιδιαίτερο παραπονο στη περιοχή μου, απλα πιστεύω οτι θα εχω ακομη πιο γρηγορο ιντερνετ με κοσμοτέ και θελω να το δοκιμασω. Κανένα της κοτε δε δινει πανω απο 500;

 

@zeovani: νομιζω οτι δινει εδω και καιρο +500 δωρο ονλαιν η γουιντ στο φ2γ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό υπάρχει σαν νέο πακέτο?

Δεν είχα ιδέα...

Λογικά κάτι αντίστοιχο θα βγάλει και η cosmote... Ας περιμένουμε...

 

Το 5€/1G το δίνει το F2G εδώ και πολύ καιρό (πάνω από χρόνο)

Πιστεύω ότι θα το είχε βγάλει η Cosmote Μέχρι τώρα αν ήθελε :(

Εγώ έχω μία F2G ΜΟΝΟ για να μπαίνω Internet...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα μπορείτε να μου πείτε που διαβάσατε ότι προστίθενται τα SMS?

ακριβώς αυτό! Πάνω σας γράφω ότι μεταφέρονται και προστίθενται τα mb. και τίποτε άλλο! Αν μπείτε στην σελίδα θα το διαπιστώσετε!

Link to comment
Share on other sites

Το 5€/1G το δίνει το F2G εδώ και πολύ καιρό (πάνω από χρόνο)

Πιστεύω ότι θα το είχε βγάλει η Cosmote Μέχρι τώρα αν ήθελε :(

Εγώ έχω μία F2G ΜΟΝΟ για να μπαίνω Internet...

Καλό πακέτο αλλά μεταφέρει το υπόλοιπο των Mbs και τον επόμενο μήνα όπως η cosmote?

 

Εάν είχε και κάποιο υπόλοιπο προς όλους αντί για 100 sms + 100 λεπτά προς wind τότε θα μιλούσαμε για super πακέτο...

Link to comment
Share on other sites

Καλό πακέτο αλλά μεταφέρει το υπόλοιπο των Mbs και τον επόμενο μήνα όπως η cosmote?

 

Εάν είχε και κάποιο υπόλοιπο προς όλους αντί για 100 sms + 100 λεπτά προς wind τότε θα μιλούσαμε για super πακέτο...

 

οχι δεν το μεταφερει.

Link to comment
Share on other sites

Και το φρογκ εχει 500αρι με 5ε; Εαν οχι, δε συμφέρει να βαζω 10ε/μηνα/500μβ, προτιμώ να βαζω 5ε/μηνα/500μβ. Το υπολοιπο χρηματων στο φρογκ δε μου ειναι χρησιμο, μόνο ιντερνετ θελω.

 

α) Οι κάρτες των 5 ευρώ καταργήθηκαν. Τώρα μόνο από κατάστημα μπορεις να βάλεις 5

β) Η κάρτα των 5 ευρώ δίνει 4,46 ευρώ τα οποία δεν αρκούν για τα 500ΜΒ πρέπει να βάλεις τουλάχιστον 6

Αν βάλεις 10 πέρνεις δώρο τα 500ΜΒ για ένα μήνα και μετά με 5 ευρώ από τα 10 καθαρίζεις και για δέυτερο μήνα.

Σου μένουν και 3,93 στην κάρτα. Μετά αν θες βάζεις 5 ευρώ αφού θα έχεις υπόλοιπο στον λογαριασμό σου .

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω λίγο τη βοήθειά σας γιατί μόλις μπήκα στη καρτοκινητή αφού κατάργησα ένα συμβόλαιο κοσμοτέ που είχα που το πλήρωνα τζάμπα μιας και ποτέ δε κατανάλωνα το χρόνο ομιλίας που μου έδινε και δεν μου είχε και internet. Θέλω να μου προτείνεται ένα καλό πακέτο με internet (λίγο για e-mail μόνο) και κυρίως εσείς οι νεότεροι που τα γνωρίζετε την διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

Οι επιλογές στα πακέτα Internet είναι 2,

500MB με 5€ ή 120MB και 100 SMS επίσης με 5€.

 

Ενεργοποιούνται με κλήση στο 1330

Link to comment
Share on other sites

α) Οι κάρτες των 5 ευρώ καταργήθηκαν. Τώρα μόνο από κατάστημα μπορεις να βάλεις 5

β) Η κάρτα των 5 ευρώ δίνει 4,46 ευρώ τα οποία δεν αρκούν για τα 500ΜΒ πρέπει να βάλεις τουλάχιστον 6

Αν βάλεις 10 πέρνεις δώρο τα 500ΜΒ για ένα μήνα και μετά με 5 ευρώ από τα 10 καθαρίζεις και για δέυτερο μήνα.

Σου μένουν και 3,93 στην κάρτα. Μετά αν θες βάζεις 5 ευρώ αφού θα έχεις υπόλοιπο στον λογαριασμό σου .

 

Μπήκα στο σαιτ της φρογκ (δε μπορούσα να μπω χθες) και δεν ήξερα οτι ειχε πακέτο 5ε-500μβ! Και λεει οτι μεταφέρονται εαν αγοράσω και άλλο πακετο! 1) Ξερεις εαν ειδοποιεί πριν λήξει το πακέτο (οπως κανει η κιου); 2) εαν λήξει και μπω, θα ενεργοποιηθεί αυτοματα το ημερησιο 1ε; 3) εχει ακριβώς την ίδια κάλυψη και ποιότητα όπως εχουν τα κοσμοκαρτα και γουατσαπ;

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο σαιτ της φρογκ (δε μπορούσα να μπω χθες) και δεν ήξερα οτι ειχε πακέτο 5ε-500μβ! Και λεει οτι μεταφέρονται εαν αγοράσω και άλλο πακετο! 1) Ξερεις εαν ειδοποιεί πριν λήξει το πακέτο (οπως κανει η κιου); 2) εαν λήξει και μπω, θα ενεργοποιηθεί αυτοματα το ημερησιο 1ε; 3) εχει ακριβώς την ίδια κάλυψη και ποιότητα όπως εχουν τα κοσμοκαρτα και γουατσαπ;

 

1) αν γίνεται όπως στο whatsup, τότε ναι, έχεις ενημέρωση μια μέρα πριν.

2) 3) ναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το 5€/1G το δίνει το F2G εδώ και πολύ καιρό (πάνω από χρόνο)

 

Εάν είχε και κάποιο υπόλοιπο προς όλους αντί για 100 sms + 100 λεπτά προς wind τότε θα μιλούσαμε για super πακέτο...

 

Ούτως ή άλλως είναι σούπερ τα πακέτα της wind σε σχέση με τον ανταγωνισμό κι επίσης δίνει την δυνατότητα και να παίρνεις bonus από τις ανανεώσεις αλλά και να ενεργοποιείς προπληρωμένα πακέτα, πράγμα που αποκλείουν άλλοι...;)

 

Η wind έχει επιλέξει σε σταθερή βάση να προσφέρει δωρεάν επικοινωνία προς wind/q είτε με ανανέωση μέσω paypal ή σε κατάστημα (π.χ.10€ - 120' προς wind/q, 20€ - 300' προς wind/q) είτε ενεργοποιώντας πακέτα ομιλίας/sms/mb μέσω του myf2g.

Σε άλλες περιπτώσεις προσφέρει bonus ομιλία προς όλους είτε περιστασιακά (π.χ. f2g lucky day) είτε μόνιμα (π.χ. σε συνδυασμό με wind σταθερή 120' προς όλους/30 ημέρες).:cool:

Εξάλλου ποιά εταιρία προσφέρει σε μόνιμη βάση 1Gb internet με 5€ + bonus προς όλους???:!:

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο σαιτ της φρογκ (δε μπορούσα να μπω χθες) και δεν ήξερα οτι ειχε πακέτο 5ε-500μβ! Και λεει οτι μεταφέρονται εαν αγοράσω και άλλο πακετο! 1) Ξερεις εαν ειδοποιεί πριν λήξει το πακέτο (οπως κανει η κιου); 2) εαν λήξει και μπω, θα ενεργοποιηθεί αυτοματα το ημερησιο 1ε; 3) εχει ακριβώς την ίδια κάλυψη και ποιότητα όπως εχουν τα κοσμοκαρτα και γουατσαπ;

 

1) αν γίνεται όπως στο whatsup, τότε ναι, έχεις ενημέρωση μια μέρα πριν.

2) 3) ναι

 

Για το '2' νομιζω οτι διαβασα εδω πριν λιγες μερες οτι πρεπει να περασει 1 μηνας απο τη ληξη του πακετου

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν δεν περάσει 1 μήνας πληρώνεις 1 ευρώ το ΜΒ . Μεγάλη χρέωση την στιγμή που σε Roaming έχει γίνει 0,25. Πρέπει να προσέχεις να μην μένεις χωρίς πακέτο ή να μην έχεις χρηματικό υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν δεν περάσει 1 μήνας πληρώνεις 1 ευρώ το ΜΒ . Μεγάλη χρέωση την στιγμή που σε Roaming έχει γίνει 0,25. Πρέπει να προσέχεις να μην μένεις χωρίς πακέτο ή να μην έχεις χρηματικό υπόλοιπο.

 

Είναι σίγουρο αυτό; 1) στο σαιτ του φρογκ δε διευκρινίζει, 2) στο κιου γινεται αυτόματα (και στη βονταφον νομιζω)

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως είναι σούπερ τα πακέτα της wind σε σχέση με τον ανταγωνισμό κι επίσης δίνει την δυνατότητα και να παίρνεις bonus από τις ανανεώσεις αλλά και να ενεργοποιείς προπληρωμένα πακέτα, πράγμα που αποκλείουν άλλοι...;)

 

Η wind έχει επιλέξει σε σταθερή βάση να προσφέρει δωρεάν επικοινωνία προς wind/q είτε με ανανέωση μέσω paypal ή σε κατάστημα (π.χ.10€ - 120' προς wind/q, 20€ - 300' προς wind/q) είτε ενεργοποιώντας πακέτα ομιλίας/sms/mb μέσω του myf2g.

Σε άλλες περιπτώσεις προσφέρει bonus ομιλία προς όλους είτε περιστασιακά (π.χ. f2g lucky day) είτε μόνιμα (π.χ. σε συνδυασμό με wind σταθερή 120' προς όλους/30 ημέρες).:cool:

Εξάλλου ποιά εταιρία προσφέρει σε μόνιμη βάση 1Gb internet με 5€ + bonus προς όλους???:!:

 

Όντως, δεν πιάνεται στις προσφορές, αλλά απο σήμα για ιντερνετ έχει μάπα. Πιάνει 3g σε ελάχιστες περιοχές της Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό; 1) στο σαιτ του φρογκ δε διευκρινίζει, 2) στο κιου γινεται αυτόματα (και στη βονταφον νομιζω)

Στον τιμοκατάλογο είναι σαφές , επιπλέον την έχω πατήσει προσωπικά και έχασα 28 ευρώ σε δευτερόλεπτα....

Πλοήγηση στο Internet με επιλεγμένη τη ρύθμιση COSMOTE Internet 0,0010 €/Kbyte

 

Χρέωση πέρα των δωρεάν ΜΒ για πλοήγηση στο Internet (€/ΜΒ) 1,0332 €/MB

Χρεώσεις internet Monthly pass 60 Η ογκοχρέωση μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης γίνεται ανά 1 KB με ελάχιστη χρέωση 1ΚΒ ανά σύνδεση. 1MB = 1024 KB και 1GB = 1024 MB.

 

Για όσους συνδρομητές δεν έχουν ενεργοποιήσει πακέτο Internet Monthly Pass 60 η πρόσβαση στο Internet χρεώνεται με 1 € /ημέρα μέσω της υπηρεσίας Internet Day Pass προσφέροντας απεριόριστη πλοήγηση στο Internet και στο μενού υπηρεσιών COSMOTE my view για 24 ώρες από τη στιγμή που ξεκίνησε η πρόσβαση στο Internet

 

 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Όντως, δεν πιάνεται στις προσφορές, αλλά απο σήμα για ιντερνετ έχει μάπα. Πιάνει 3g σε ελάχιστες περιοχές της Ελλάδας.

 

Αυτό είναι αλήθεια, υπάρχει σημαντικό πρόβλημα εκτός αστικών κέντρων...:(

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αλήθεια, υπάρχει σημαντικό πρόβλημα εκτός αστικών κέντρων...:(

Εάν είναι έτσι τα πράγματα τότε δεν υπαρχει λογος κάποιος να πάει στη wind για το internet εκτός αν είναι μόνιμος κάτοικος Αθήνας - στις άδειες του δεν πάει στο χωριό του - έχει λεφτά να ξοδεύει καθώς και να περνάει 10 ώρες την ημέρα στο internet...

Χαλάλι η διαφήμιση του Προέδρου...

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι έτσι τα πράγματα τότε δεν υπαρχει λογος κάποιος να πάει στη wind για το internet εκτός αν είναι μόνιμος κάτοικος Αθήνας - στις άδειες του δεν πάει στο χωριό του - έχει λεφτά να ξοδεύει καθώς και να περνάει 10 ώρες την ημέρα στο internet...

Χαλάλι η διαφήμιση του Προέδρου...

 

Τρίπολη Ναυπλιο και νοτια Κρήτη πιανει καλά πάντως.Απο δικια μου εμπειρια φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

αν γίνει μεταφορά χρόνου ομιλίας 10 € από κοσμοκαρτα σε what's up ή το αντίστροφο μπαίνει το μπόνους των 300 λεπτών ας πούμε;ή θέλει μόνο ανανέωση με κάρτα;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...