Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η δυνατότητα συνδιάσκεψης είναι διαθέσιμη στο what's up; γιατί το δοκίμασα και δεν έκανε! Επίσης προσπαθώ να προσθέσω την Cosmokarta του πατέρα μου στο myaccount αλλά όταν συμπληρώνω τα στοιχεία του μου βγάζει σφάλμα στην ημερομηνία γέννησης και τον αριθμό ταυτότητος και ενώ τα πληκτρολογώ σωστά δεν ξέρω που είναι το πρόβλημα! Edited by pReHiStoRik
Link to comment
Share on other sites

είναι στα ιδια στοιχεια με το my account σου?? Μήπως εχει πάει και το εχει αλλαξει στο ονομα του?

Εγώ αυτο που παρατηρω , γιατι έχω κανει προσθηκη του whats up μου στο my account μου , ειναι οτι λεει μονο ποσα χρηματα έχω μεσα και αν έχω κανα πακετο (βάζω συνηθως ογκο δεδομένων ) το ποσα δεδομενα εχω.... Δεν αναφερει ποτε ληγει το πακετο μου, ποτε ληγουν οι μονάδες-χρηματα που εχω μεσα και ποτε ληγει και ο αριθμος.... δινει δλδ πολυ λιγες πληροφορίες. Όσοι εχετε κανει κατι αντιστοιχο με Whats up ή Cosmoκαρτα, τοσες λιγες πληροφοριες εχει το my account????

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι κανονικά στο όνομα του πατέρα μου.Εγώ για το easy transfer το ήθελα αλλά αφού δεν γίνεται να τα βάλω και τα 2 στο ίδιο account θα το αφήσω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει δοκιμάσει κάποιος να χρησιμοποιήσει μια κάρτα SIM από What's Up σε φορητό 3G/WiFi modem; Έχω μαζεμένα γύρω στα 5 GB στο δεύτερο νούμερό μου, κι έχω κι ένα modemάκι της Huawei, το e5838. Έχω δοκιμάσει να βάλω τη SIM στο modem, βλέπει δίκτυο, ανοίγει το 3G, αλλά δε μπαίνει σε σελίδες με τίποτα. Έχω κάνει όλο το σετάρισμα μέσω του υπολογιστή, έβαλα το PIN της SIM, τα πάντα. Θέλει κάποιες ρυθμίσεις για να δουλέψει τις οποίες δεν έχω κάνει ή τσάμπα παιδεύομαι; Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει δοκιμάσει κάποιος να χρησιμοποιήσει μια κάρτα SIM από What's Up σε φορητό 3G/WiFi modem; Έχω μαζεμένα γύρω στα 5 GB στο δεύτερο νούμερό μου, κι έχω κι ένα modemάκι της Huawei, το e5838. Έχω δοκιμάσει να βάλω τη SIM στο modem, βλέπει δίκτυο, ανοίγει το 3G, αλλά δε μπαίνει σε σελίδες με τίποτα. Έχω κάνει όλο το σετάρισμα μέσω του υπολογιστή, έβαλα το PIN της SIM, τα πάντα. Θέλει κάποιες ρυθμίσεις για να δουλέψει τις οποίες δεν έχω κάνει ή τσάμπα παιδεύομαι;

 

Σε στικάκι κοσμοτέ δουλεύει κάρτα whatsup. Σε φορητό μόντεμ θα σε γελάσω...

Link to comment
Share on other sites

έχω δοκίμασα φοιτητικό what's up και δουλεύει μια χαρά..... και μάλιστα το δοκίμασα σε στικακι μόντεμ της Vodafone.....

κοίτα τις ρυθμίσεις του προγράμματος, πρέπει να επιλέξεις το δίκτυο της cosmote

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

έχω δοκίμασα φοιτητικό what's up και δουλεύει μια χαρά..... και μάλιστα το δοκίμασα σε στικακι μόντεμ της Vodafone.....

κοίτα τις ρυθμίσεις του προγράμματος, πρέπει να επιλέξεις το δίκτυο της cosmote

 

Μέσα από το setup μέσα απ' τον υπολογιστή, η συσκευή έχει βρει κι έχει επιλέξει αυτόματα το δίκτυο της Cosmote. Υπόψιν η συγκεκριμένη συσκευή δεν είναι στικάκι. Μιλάω γι' αυτό:

http://www.4gltemall.com/media/catalog/product/cache/1/image/650x650/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/h/u/huawei_e5838_3g_wifi_hotspot.jpg

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

οκ.... εγώ συνήθως χρησιμοποιώ usb modem με αυτο που έχω κάτω στην φώτο..... οπότε είναι το ίδιο με το δικό σου...

 

η αυτόματη ρύθμιση πιθανόν να μην δουλευει

 

[ATTACH]47036[/ATTACH]

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Χειροκίνητα πρέπει να επιλέξεις το APN: Internet

Αν έχεις το σωστό ΑΡΝ θα δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Χειροκίνητα πρέπει να επιλέξεις το APN: Internet

Αν έχεις το σωστό ΑΡΝ θα δουλέψει.

 

Μάλλον αυτό έφταιγε τελικά. Οκ, συνδέθηκα. Σ' ευχαριστώ πολύ! :D :respect:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

δίνει ή κοσμοκαρτα με δέκα ευρώ 300 λεπτά προς όλους και να μένουν τα δέκα ευρώ μέσα;

Ναι δίνει ακόμα σε όσους πρόλαβαν την προσφορά .

Link to comment
Share on other sites

Χειροκίνητα πρέπει να επιλέξεις το APN: Internet

Αν έχεις το σωστό ΑΡΝ θα δουλέψει.

 

το βαλα αυτο το κερατο στον ρουτερ του οτε με αυτη την ρυθμιση κ με username: user & password: pass που διαβασα σε αλλο φορουμ κ μου βγαζε "connecting", ξερει κανεις αν δουλευει κ πως;

Link to comment
Share on other sites

το βαλα αυτο το κερατο στον ρουτερ του οτε με αυτη την ρυθμιση κ με username: user & password: pass που διαβασα σε αλλο φορουμ κ μου βγαζε "connecting", ξερει κανεις αν δουλευει κ πως;

 

Άφησε κενά τα username και pass. Μόνο το apn να είναι internet και θα πρέπει να συνδεθεί! :)

Link to comment
Share on other sites

α δηλαδή εάν έρθω με φορητότητα από βοντα δεν θα την έχω,ε;

 

Ακριβως...!!

Link to comment
Share on other sites

α δηλαδή εάν έρθω με φορητότητα από βοντα δεν θα την έχω,ε;

 

Οχι γιατι η προσφορα αυτη ισχυει για οσους την ενεργοποιησαν μεχρι περσυ τον Ιουνιο και μετα καταργηθηκε.(το αντιστοιχο ειναι το bonus all της vodafone το οποιο και αυτο φυσικα δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο απο Ιουνιο του 13)

Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατι η προσφορα αυτη ισχυει για οσους την ενεργοποιησαν μεχρι περσυ τον Ιουνιο και μετα καταργηθηκε.(το αντιστοιχο ειναι το bonus all της vodafone το οποιο και αυτο φυσικα δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο απο Ιουνιο του 13)

άρα στην ουσία το καρτέλ δίνει το ίδιο πλέον με 5 ευρώ 200 λεπτά :-(

Link to comment
Share on other sites

Άφησε κενά τα username και pass. Μόνο το apn να είναι internet και θα πρέπει να συνδεθεί! :)

 

thanks, τωρα το ειδα, θα τα δοκιμασω το απογευμα

Link to comment
Share on other sites

άρα στην ουσία το καρτέλ δίνει το ίδιο πλέον με 5 ευρώ 200 λεπτά :-(

 

Ναι. Αυτό με τα 300' δεν υπάρχει πια. Επίσης εναλλακτικά και αν κάνεις μικρές κλήσεις, υπάρχει το φρογκ με 3Ε 60' προς όλους (χρέωση ανα δευτερόλεπτο και όχι 3λεπτο) και η κιου όπου με 3Ε δίνει 80' προς όλους (ανα δευτερόλεπτο κι αυτή).

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αυτό με τα 300' δεν υπάρχει πια. Επίσης εναλλακτικά και αν κάνεις μικρές κλήσεις, υπάρχει το φρογκ με 3Ε 60' προς όλους (χρέωση ανα δευτερόλεπτο και όχι 3λεπτο) και η κιου όπου με 3Ε δίνει 80' προς όλους (ανα δευτερόλεπτο κι αυτή).

offtopic

καλή ακούγεται η q αλλά χρειάζομαι περίπου 300 λεπτά/μήνα.τα 80 που δίνει η q πόσες ανανεώσεις ανά μήνα μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

offtopic

καλή ακούγεται η q αλλά χρειάζομαι περίπου 300 λεπτά/μήνα.τα 80 που δίνει η q πόσες ανανεώσεις ανά μήνα μπορώ να κάνω;

 

Το ρωτάς στο αντίστοιχο θέμα ή μπαίνεις στο site της!

Link to comment
Share on other sites

Άφησε κενά τα username και pass. Μόνο το apn να είναι internet και θα πρέπει να συνδεθεί! :)

 

μπα, μια απο τα ιδια, κολλημενο στο "connecting", πφφ :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...