Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

MMS ή SMS?

 

MMS, Multimedia messaging system...;)

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει πως συμμετέχω και εγώ στο reload it? έχω ανανεώσει δύο φορές μέχρι στιγμής [από την αγορά του πακέτου] και είναι κρίμα να μην κερδίζω και εγώ κάτι. :p
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρε παιδιά καμία ενημέρωση ή έστω καμία πληροφορία για το τί μπορεί να γίνει μετά τις 31/12 με τις προσφορές; :(

 

Και κάτι ακόμη:

Με την Cosmoκάρτα μπορώ να έχω ταυτόχρονα ενεργοποιημένες και τις 2 ώρες προς όλα τα δίκτυα και το 0,01 ευρώ/λεπτό προς δύο αριθμούς;

Επίσης : δίνοντας 3 ευρώ από τα 10πχ που έχω, μπορώ να έχω και το internet των 60ΜΒ για ένα μήνα;

 

Συγγνώμη εάν οι ερωτήσεις μου φαίνονται βλακώδης αλλά είναι η πρώτη φορά που σκέφτομαι να γυρίσω την σύνδεση σε κάρτα! Γενικά δεν έχω ιδέα το τί συμβάινει στις καρτες...

 

edit

Και τέλος :

 

Η υπηρεσία TwinSim κοστίζει στα συμβόλαια 10Ε χωρίς πάγιο τέλος και στα καρτοκινητά 28,88Ε χωρίς πάγιο τέλος (εάν κάνω λάθος διορθώστε με). Εάν πάρω TwinSim τώρα που είμαι σε συμβόλαιο, όταν γυρίσω σε κάρτα θα συνεχίσω να έχω τις ίδιες TwinSim ή θα πρέπει να ξαναδώσω 28,88 ευρώ;

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμη:

Με την Cosmoκάρτα μπορώ να έχω ταυτόχρονα ενεργοποιημένες και τις 2 ώρες προς όλα τα δίκτυα και το 0,01 ευρώ/λεπτό προς δύο αριθμούς;

Επίσης : δίνοντας 3 ευρώ από τα 10πχ που έχω, μπορώ να έχω και το internet των 60ΜΒ για ένα μήνα;

 

Συγγνώμη εάν οι ερωτήσεις μου φαίνονται βλακώδης αλλά είναι η πρώτη φορά που σκέφτομαι να γυρίσω την σύνδεση σε κάρτα! Γενικά δεν έχω ιδέα το τί συμβάινει στις καρτες...

 

Τις απαντήσεις σου τις λαβαίνεις στο site της Cosmote για την Cosmokarta

Link to comment
Share on other sites

Τις απαντήσεις σου τις λαβαίνεις στο site της Cosmote για την Cosmokarta

 

Τα έχω διαβάσει. Απλά επειδή στην Ελλάδα πολλές φορές άλλα γράφουμε, άλλα θέλουμε να πούμε και άλλα εννοούμε, ρωτάω κάποιον ο οποίος έχει ιδία εμπειρία…! :confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Οι 2 ώρες λήγουν στο τέλος του 2010.

Αλλά ΝΑΙ μπορείς να έχεις και 2 ώρες και €0,01/λεπτό σε 2 αριθμούς Cosmote.

Επιπλέον στην Cosmokarta μην ξεχάσεις να στείλεις μήνυμα ΕΒ στο 1314 να παίρνεις bonus εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων..

Επίσης (μόνο στην Cosmote) η μετάβαση από συμβόλαιο προς καρτοκινητό (και το αντίστροφο) ΔΕΝ συνεπάγεται αλλαγή κάρτας SIM

Edited by Wamu
lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη ενεργοποιεις το 0,01 λεπτο το λεπτο κ μετα ενεργοποιεις την υπηρεσια που με καθε καρτα ανω των 10ε σου δινει 2 ωρες σε ολα τα δικτυα. Καθε κληση που κανεις ομως εχει ελαχιστη χρεωση χρονου 3 λεπτα. Δηλαδη ενα ''γεια'' να πεις κ να κλησεις το τηλεφωνο θα σου αφαιρεθουν 3 λεπτα απο τις 2 ωρες.

Επισης οι κλησεις που κανεις στους 2 αριθμους που εχεις ορισει αφαιρουνται απο τις 2 ωρες που λεγαμε πριν. Δυστυχως!!!

Ελεγχεις το υπολοιπο της καρτας σου κ τον υπολοιπομενο χρονο δωρεαν ομιλιας απο το 2ωρο στελνοντας το μηνυμα ''ΥΠ'' στο 1314 χωρις χρεωση.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν αφαιρούνται από τις δυο ώρες,πλέον οι αριθμοί 0,01
Link to comment
Share on other sites

Eχεις δικιο! Τωρα πηρα τηλ την εξυπηρετηση πελατων της cosmote κ μου επιβεβαιωσαν αυτα που λες! Θριαμβος! Τελεια!

Το μονο που μενει τωρα ειναι να το επεκτεινουν κ μετα το τελος του 2010!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

στην Cosmokarta μην ξεχάσεις να στείλεις μήνυμα ΕΒ στο 1314 να παίρνεις bonus εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων

 

Αυτό είναι τελείως δωρεάν ή έχει κρυφές χρεώσεις?

 

Αναφέρομαι τόσο στο μήνυμα ΕΒ ενεργοποίησης όσο και στην προσφορά για το μπόνους των κλήσεων. Μήπως έχει κάποιο μηναίο πάγιο ποσό που χρεώνει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι τελείως δωρεάν ή έχει κρυφές χρεώσεις?

 

Αναφέρομαι τόσο στο μήνυμα ΕΒ ενεργοποίησης όσο και στην προσφορά για το μπόνους των κλήσεων. Μήπως έχει κάποιο μηναίο πάγιο ποσό που χρεώνει?

 

Οχι δε πληρωνεις τιποτα.Αλλα και απο την αλλη δε κερδιζεις και τιποτα. Ισως λιγα λεπτα το μηνα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο την αλλη δε κερδιζεις και τιποτα. Ισως λιγα λεπτα το μηνα

 

Είδα τώρα στο site τους περιορισμούς για να σε πληρώσει η υπηρεσία. Πρέπει να έχεις απόλυτο δίκιο.

 

Το χρησιμοποιεί κανένας το bonus κλήσεων για να μας πει:

 

1) πόσο του βάζει κάθε μήνα περίπου

 

2)πόσο είναι το μέγιστο bonus που έτυχε να κερδίσει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμμία σημασία να σου πω αν πήρα 5 ή 15 ευρώ .

Η υπηρεσία παρέχεται δωρεάν άρα δεν χρειάζεται καμμία συζήτηση για το αν πρέπει να μπεί ή όχι , απλά βάλτην

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να ανακτησω τον ατομικο κωδικο χρήστη της καρτα μου?

λεω ανακτησω, γιατι μαλλον το χαρτακι που αναγραφει πανω τον κωδικο πρεπει να εχει πεταχτει.

 

Ηθελα να κανω μεταφορα υπολοιπου και αποτι καταλαβα δεν γινεται χωρις αυτον τον κωδικο.

 

Link to comment
Share on other sites

Ο ατομικός κωδικός χρήστη καταργήθηκε από την ημέρα που δήλωσες το καρτοκινητό ,

Τώρα Απλά κάνουν διασταύρωση των στοιχείων ταυτότητας που δήλωσες.

Link to comment
Share on other sites

Είδα τώρα στο site τους περιορισμούς για να σε πληρώσει η υπηρεσία. Πρέπει να έχεις απόλυτο δίκιο.

 

Το χρησιμοποιεί κανένας το bonus κλήσεων για να μας πει:

 

1) πόσο του βάζει κάθε μήνα περίπου

 

2)πόσο είναι το μέγιστο bonus που έτυχε να κερδίσει?

 

Αυτο ουσιαστικα εξαρταται απο το ποσες κλησεις δεχεται.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως απλά ξανασυμβεί στις 1/11/11 ; και άλλη μία φορά στις 11/11/11 ; .....και όχι το 2022 .....

 

ναι έχεις δίκιο.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΝΟΚΙΑ 1616 , ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ: ''01 ΑΡΙΘΜΟΙ" Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ: "Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ" ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΤΑΛΕΙ ΕΙΝΑΙ :131 (ΧΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΨΗΦΙΟ) .ΣΤΕΛΝΩ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ MOTOROLA 'H LG KAI OΛΑ ΚΑΛΩΣ . ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ;

e-mail: iwanniskouts@windowslive.com

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κάνουμε ανανέωση στις 31/12 θα πάρουμε 1500' έως τις 30/1 ή η προσφορά θα λήξει στις 1/1 ανεξαρτήτα του πότε κάναμε την ανανέωση;
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κάνουμε ανανέωση στις 31/12 θα πάρουμε 1500' έως τις 30/1 ή η προσφορά θα λήξει στις 1/1 ανεξαρτήτα του πότε κάναμε την ανανέωση;

 

αν κανεις ανανεωση 31/12 θα τα εχεις για ενα μηνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, άρα καλυπτόμαστε και για τον Ιανουάριο και βλέπουμε τι προσφορές θα βγάλουν μετά. Ευχαριστώ για την απάντηση!
Link to comment
Share on other sites

εβαλα καρτα προχθες και μου ηρθε το sms με τον reload it κωδικο.

αλλα το εσβησα χωρις να χρησιμοποιησω τον κωδικο.

υπαρχει περιπτωση να μου ξανασταλθει το sms ή να βρω με καποιο τροπο τον κωδικο?

Link to comment
Share on other sites

Ο ατομικός κωδικός χρήστη καταργήθηκε από την ημέρα που δήλωσες το καρτοκινητό ,

Τώρα Απλά κάνουν διασταύρωση των στοιχείων ταυτότητας που δήλωσες.

 

Πως ακριβώς γίνεται η μεταφορά υπολοίπου και μέχρι πόσο ποσό? Σε ποιον αριθμό καλούμε?

 

Επίσης, για την διασταύρωση στοιχείων θέλουν τα στοιχεία και του παραλήπτη ή μόνο αυτού που δίνει το ποσό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...