Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς δεν ξεμπερδεύεις με ένα sms...

Έκανε το λάθος μια γνωστή μου να στείλει,τα spam sms πάνε σύννεφο και κατα ριπάς..:rocket:

Tο τι παίζει με χρεώσεις δεν ξέρω,στα μέσα του μήνα η "λυπητερή"..

;) Καλά κάνω και δεν παίρνω μέρος σε κανένα τέτοιου είδους διαγωνισμό !:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μου φαίνεται ότι άρχισε η οικονομική κρίση να αγγίζει και τις εταιρείες καρτοκινητής και ψάχνουν από παντού και με κάθε τρόπο(θεμιτό ή αθέμτιο) να βρουν λεφτά, αρχής γενομένης με την Cosmote. Για να δούμε από τις άλλες 2 τι θα δούμε♠

 

PS. Θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές από όλες τις απόψεις και ο χειμώνας θα είναι καυτός. Τουλάχιστον θα γλιτώσουμε τα λεφτά από το πετρέλαιο...:p:lol::X

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

;) Καλά κάνω και δεν παίρνω μέρος σε κανένα τέτοιου είδους διαγωνισμό !:blink:

 

Στον συγκεκριμενο διαγωνισμο η Cosmote δινει την δυνατοτητα να μην δεχεσαι ενοχλητικα μηνυματα αρκει να στειλεις ΔΩΡΕΑΝ ενα μηνυμα στο 19011με το λεκτικο ΣΤΟΠ. Το αναφερει άλλωστε αμέσως στα πρώτα μηνύματα που στέλνει.

Link to comment
Share on other sites

πως ενεργοποιω το ιντερνετ?εστειλα wap στο 1333 αλλα τιποτα,δεν μπορω να μπω παλι.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

πως ενεργοποιω το ιντερνετ?εστειλα wap στο 1333 αλλα τιποτα,δεν μπορω να μπω παλι.

Λάθος μήνυμα γράφεις♠

 

60 στο 1333 ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω κατι παιδες;

 

γινεται ενω στελνω ενα μηνυμα απο καρτοκινητο cosmote σε κινητο με συνδεση cosmote κι ενω λαμβανω αναφορα παραδοσης το μηνυμα να μην παραδιδεται;

εχει συμβει τελευταια κανα δυο-τρεις φορες, ποιος απο τους δυο μου κανει πλακα;

η cosmote ή ο παραληπτης;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω κατι παιδες;

 

γινεται ενω στελνω ενα μηνυμα απο καρτοκινητο cosmote σε κινητο με συνδεση cosmote κι ενω λαμβανω αναφορα παραδοσης το μηνυμα να μην παραδιδεται;

εχει συμβει τελευταια κανα δυο-τρεις φορες, ποιος απο τους δυο μου κανει πλακα;

η cosmote ή ο παραληπτης;

Έχει τύχει σε μένα, από what's up προς what's up αριθμό, να στέλνω μήνυμα, να μου έρχεται αναφορά παράδοσης και να μην το έχει παραλάβει το μήνυμα(επιβεβαιωμένο).

 

Κάλεσα μια φορά τον εν λόγω what's up, με κάλεσε μια φορά ο άλλος what's up και μετά προσπάθησα να στείλω ξανά το μήνυμα και τελικά το παρέλαβε.:X

 

Σαν έσχατη λύση, επανεκκινήστε και οι 2 τις συσκευές σας.:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

εστειλα 60 στο 1333 αλλα ακομα εδω και 6 ωρες ειναι υπο επεξεργασια :-(

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ;

έχω What's up αριθμό , δεν ξέρω αν υπάρχει αυτή η υπηρεσία που θα πω , αλλά θα προσπαθήσω να την περιγράψω όσο καλύτερα μπορώ .

έχω το πακέτο 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 SMS προς τους αριθμούς What's up . εάν το υπόλοιπο τις κάρτας πάει κάτω από 30 λεπτά ( 0,30 Cent ) δεν μπορώ να στείλω SMS πουθενά , ούτε προς αριθμός What's up , ακόμα και εάν έχω δωρεάν SMS .

για το λόγο αυτό θέλω να βάλω φραγή στα 0,30 ευρώ ( άλλος μπορεί να τον νοιάζει για 2 ευρώ , άλλος για 5 ) , αλλά να μπορώ αν θέλω να βγάλω αυτή την φραγή .

πχ : έχω μέσα στην κάρτα 10 ευρώ , και ας πούμε ότι έχω βάλει φραγή στα 5 ευρώ , μιλάω με έναν αριθμό Vodafone η WInd η κάτι άλλο και καταναλώνεται τα ευρώ και κλίνει το τηλέφωνο στα 5 ευρώ . άμα θέλω να συνεχίσω να μιλήσω να μπορώ να βγάλω την φραγή από τα 5 ευρώ .

(εμένα βασικά με νοιάζει για 0,30 ευρώ )

υπάρχει τέτοια υπηρεσία από την Cosmote ;;; ???

Link to comment
Share on other sites

αμφιβάλω αν υπάρχει κάτι τέτοιο, θα το χρησιμοποιούσαν πολλοί όμως.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ;

έχω What's up αριθμό , δεν ξέρω αν υπάρχει αυτή η υπηρεσία που θα πω , αλλά θα προσπαθήσω να την περιγράψω όσο καλύτερα μπορώ .

έχω το πακέτο 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 SMS προς τους αριθμούς What's up . εάν το υπόλοιπο τις κάρτας πάει κάτω από 30 λεπτά ( 0,30 Cent ) δεν μπορώ να στείλω SMS πουθενά , ούτε προς αριθμός What's up , ακόμα και εάν έχω δωρεάν SMS .

για το λόγο αυτό θέλω να βάλω φραγή στα 0,30 ευρώ ( άλλος μπορεί να τον νοιάζει για 2 ευρώ , άλλος για 5 ) , αλλά να μπορώ αν θέλω να βγάλω αυτή την φραγή .

πχ : έχω μέσα στην κάρτα 10 ευρώ , και ας πούμε ότι έχω βάλει φραγή στα 5 ευρώ , μιλάω με έναν αριθμό Vodafone η WInd η κάτι άλλο και καταναλώνεται τα ευρώ και κλίνει το τηλέφωνο στα 5 ευρώ . άμα θέλω να συνεχίσω να μιλήσω να μπορώ να βγάλω την φραγή από τα 5 ευρώ .

(εμένα βασικά με νοιάζει για 0,30 ευρώ )

υπάρχει τέτοια υπηρεσία από την Cosmote ;;; ???

 

όχι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο . Το είχα ζητήσει και εγώ στην εξυπηρέτηση πελατών αυτό αλλά μου είπανε ότι δεν μπορώ να το κάνω δυστυχώς.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

εχω το ΝΟΚΙΑ 5800 και του εχω βαλει το whats up.μετα απο μερικες μερες οταν στελνω μνμ κολαει στης αναφορες και λεει μνμ σε χρηση η συσκευη.αλλαξα καρτα σιμ και το ξανακανει.το τηλ.ειναι ενημερωμενο στην τελευταια εκδοση.προβλημα δικτυου?προβλημα συσκευης?
Link to comment
Share on other sites

εχω το ΝΟΚΙΑ 5800 και του εχω βαλει το whats up.μετα απο μερικες μερες οταν στελνω μνμ κολαει στης αναφορες και λεει μνμ σε χρηση η συσκευη.αλλαξα καρτα σιμ και το ξανακανει.το τηλ.ειναι ενημερωμενο στην τελευταια εκδοση.προβλημα δικτυου?προβλημα συσκευης?

Κοίτα γενικότερα οι αναφορές στην cosmote αργούνε χαρακτηριστικά. Μπορεί να πάει και το μήνυμα μετά από μέρες...μιλάμε για ταχύτητα! Ή να πρέπει να κάνεις αναπάντητη για να το πάρει ο άλλος το μήνυμα και τα σχετικά...οπότε δοκίμασε το και με καμιά άλλη κάρτα άλλου δικτύου να δείς...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα από νωρίς το πρωί με μεγάλη δυσκολία βγαίνουν κλήσεις από κοσμοκάρτα και φρογκ. Περιοχή Βύρωνα, Αμπελόκηποι, Ν. Ψυχικό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με αλλαη καρτα δεν το κανει.το whats up το εβαλα και σε νοκια 5530 .και εκει τα ιδια.τοσο χαλια ειναι με τα μνμ η κοσμοτε?ειναι το δευτερο νουμερο αλλα μια q που εχω 8 χρονια ποτε δεν εβγαλε το παραμικρο προβλημα σε τετοια απλα θεματα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι γίνεται με το "What's Up?" ;;; Δε βγάζω γραμμή ούτε στο 1313 ούτε στο 1314. Τι στο καλό κάνουν εκεί στην Cocmote; :wacko:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια σήμερα....

Τί είναι αυτό το πράγμα?

Ενώ μηνύματα μπορώ να στέλνω κανονικά,για να κάνω μια κλήση πρέπει να παλεύω μία ώρα...

 

Χθες άκουσα ότι βγήκε carrier update για iphone της cosmote ...

Μήπως έφτιαξαν το θέμα με τα sms και τους χαρακτήρες?

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω το πρόβλημα με το What's up από Θεσσαλονίκη μεριά.....

Όσο για τα μηνύματα που αναφέρεστε πιο πάνω, το παράξενο με μένα είναι ότι η αναφορά έρχεται αστραπιαία όταν στέλνω το μήνυμα..... Κι αυτό συμβαίνει τώρα τελευταία.... Nokia 6300 έχω.....

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ενα αλλο:

η ενημερωση υπολοιπου κατεβαζει ρολα τα βραδια κ την πεφτει για υπνο;

 

εχω στειλει καμποσες φορες μετα τις 12 την νυχτα,

την μια μου εστειλαν την επομενη μερα, την αλλη (χθες) με γραψαν κανονικα,

ακομα να μου ρθουν τα υπολοιπα μου,

ξαναστειλα τωρα, αντε να δουμε, θα μαθουμε ποτε;

Link to comment
Share on other sites

Τραγικές καταστάσεις, παιδιά!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

εγω ηρθα απο wind φορητος για να μιλαω με cosmote (αρχες αυγουστου),

οχι ομως οτι οι πρωτοι (wind) ειναι καλυτεροι,

με ειχαν τρελανει στο σπαμ, μαλιστα την προηγουμενη βδομαδα με πηρε ενας τυπος απο σταθερο κ μου λεει εχετε αυτο το νουμερο wind (μαλλον με ψαρευε...) κ του λεω "εφυγα του λεω, εγινε φορητοτητα", "που πηγατε" μου λεει, "cosmote" του λεω, α, καταλαβα λεει "what's up κ ετσι",

οτι ναναι ειναι οι τυποι, δεν εχουν πελατες κ τους κηνυγανε με οποιοδηποτε τροπο (μηνυματα/τηλεφωνα κλπ)

 

οποτε εγω θα ελεγα, κανενας καλος παιδια, κανενας!

Link to comment
Share on other sites

εγω ηρθα απο wind φορητος για να μιλαω με cosmote (αρχες αυγουστου),

οχι ομως οτι οι πρωτοι (wind) ειναι καλυτεροι,

με ειχαν τρελανει στο σπαμ, μαλιστα την προηγουμενη βδομαδα με πηρε ενας τυπος απο σταθερο κ μου λεει εχετε αυτο το νουμερο wind (μαλλον με ψαρευε...) κ του λεω "εφυγα του λεω, εγινε φορητοτητα", "που πηγατε" μου λεει, "cosmote" του λεω, α, καταλαβα λεει "what's up κ ετσι",

οτι ναναι ειναι οι τυποι, δεν εχουν πελατες κ τους κηνυγανε με οποιοδηποτε τροπο (μηνυματα/τηλεφωνα κλπ)

 

οποτε εγω θα ελεγα, κανενας καλος παιδια, κανενας!

Συγγνώμη πλάκα κάνεις? Προτιμώ το spam από το να μην έχω σήμα, από το να μην μπορώ να βγάλω κλήση, από το να στέλνω μήνυμα και να μην φέυγει, παραδίδεται. Από το να παίρνεις τηλέφωνο και να σου αφαιρεί τα λεφτά μετά από ένα τέταρτο. Η wind είναι πολύ μπροστά σε αυτό το θέμα. Δεν έχει τέτοια προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

To what's up τις τελευταίες μέρες έχει ξαναρχίσει να έχει τρομερά προβλήματα χωρητικότητας ε???

Προσπαθώ να πάρω ένα τηλέφωνο εδω και 5 λεπτά και δεν μπορώ να βγάλω γραμμη!!! ΕΛΕΟΣΣΣΣ!!!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

αποκαταστάθηκε το πρόβλημα που είχε προκύψει. Όσοι εξακολουθείτε να αντιμετωπίζετε προβλήματα, κάντε επανεκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...