Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχουν κανει φορητοτητα, ειναι στο ονομα μου

 

ξανά προσπάθησε και μετά πάρε τηλέφωνο να στο κάνουν από εκεί.

εγώ για να μου το δεχτεί έστειλα γύρο στα 5 μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το ξαναεστειλα και μου απαντησε "ΟΙ ΑΡΙΘΜΟΙ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΞΑΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 2 ΚΙΝΗΤΑ COSMOTE. ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΠΑΛΙ". Οι αριθμοι που βαζω εγω ειναι ενα Wath's up και ενα συμβολαιο. Ναι ειχα βαλει 01 μπροστα

Έχε υπόψην ότι δεν ισχύει για αριθμούς FROG

Link to comment
Share on other sites

και σε έμενα το έκανε.

ξανά στείλε ύστερα από λίγο θα το δεχτεί.

 

σχεδον παντα συμβαινει αυτο με την κοσμοτε. Για ενεργοποιηση υπηρεσιας μεσω μηνυματος πρεπει να επαναλαβεις την διαδικασια παρα πολλες φορες μεχρι να καταφερεις να την ενεργοποιησεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανένας τι παίζει τελικά με το cosmote my account για τα καρτοκινητά. Έως πριν την ταυτοποίηση λέγαμε ότι μόλις έρθει η ημέρα λήξης ταυτοποίησης θα ανοίξει κανονικά το my account για τα ταυτοποιημένα νούμερα. Σήμερα προσπάθησα να μπω και αντίκρισα πάλι την ενημέρωση με το κόκκινο χρώμα "Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η δικτυακή πύλη COSMOTE My Account δεν είναι προσωρινά διαθέσιμη για συνδέσεις καρτοκινητής, λόγω της αναγκαιότητας προσαρμογής των εφαρμογών μας στις διατάξεις του νέου νόμου 3783/2009 περί ταυτοποίησης Συνδρομητών καρτοκινητής. Για τη διαχείριση της σύνδεσής σας μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Εξυπηρέτηση Πελατών Καρτοκινητής καλώντας από το κινητό σας τηλέφωνο στο 1313. Ευχαριστούμε για την κατανόηση.". Έχει κάποιος κάποια άποψη ή να ρίξω κανένα τηλέφωνο στο 1313;
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχει φτιαχτει η υπηρεσια..... Εχει προκειψι προβλημα με τα συστηματα τους λογο της ταυτοτοιησης
Link to comment
Share on other sites

Όταν από τον Νοέμβριο την μυριζόμουν τη δουλειά , από το 1313 έλεγαν ότι "δεν γνωρίζουμε ακόμη πότε θα είναι διαθέσιμη"

Είναι για πολύ ξύλο όλοι τους! Πάρε 1313 , αλλά σε πάω στοίχημα ότι θα σου πουν μια από τις δύο απαντήσεις :

 

1) Θα επαναλειτυργήσει πολύ σύντομα.

2) Δεν έχουμε ακόμη ενημέρωση

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: ρυθμίσεις mms για windows mobile που βρίσκω βρε παιδιά ?...Βρήκα απο το site ένα 4ψήφιο έστειλα μήνυμα αλλά λέει δεν γίνεται και πρέπει να πάρω τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

μεσα απο το μενου της συσκευης τα εχει ετοιμα.. διαλεγεις χωρα και εταιρια τουλαχιστον στο δικο το παλιο ετσι ηταν!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ναι, για αποστολή τα έχει. Όταν έστειλα στην συσκευή μου, μου είπε ότι πρέπει να πάω σε μια σελίδα με user/pass για να δω το mms.
Link to comment
Share on other sites

μηπως τοτε δεν εχει ενεργοποιηθει η υπηρεσια απο την cosmote?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ναι, για αποστολή τα έχει. Όταν έστειλα στην συσκευή μου, μου είπε ότι πρέπει να πάω σε μια σελίδα με user/pass για να δω το mms.

 

 

Έκανες επανεκκίνηση της συσκευής? Αλλιώς οι ρυμθίσεις δεν αποθηκεύονται!

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

ναι, όταν έβαλα την κάρτα μου είπε ότι θα "λάβει" καινούργιες ρυθμίσεις. Κάποια στιγμή έκανε επανεκκίνηση μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε το δωρεαν υπολοιπο των 2 ωρων της cosmocarta ΥΠ στο 1314 δεν στέλνουμε? Γιατι σήμερα δεν μου βγάζει υπόλοιπο δωρεαν λεπτων. Μόνο υπόλοιπο ευρώ. Το κάνει και σε κανέναν άλλον? Δεν έχω καταναλώσει σίγουρα τις 2 ώρες.
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε το δωρεαν υπολοιπο των 2 ωρων της cosmocarta ΥΠ στο 1314 δεν στέλνουμε? Γιατι σήμερα δεν μου βγάζει υπόλοιπο δωρεαν λεπτων. Μόνο υπόλοιπο ευρώ. Το κάνει και σε κανέναν άλλον? Δεν έχω καταναλώσει σίγουρα τις 2 ώρες.

 

ναι, μερικές φορές αυτό γίνεται. κακός βέβαια.

 

έλεγχε μήπως έχουν περάσει 30 ημέρες από την ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε το δωρεαν υπολοιπο των 2 ωρων της cosmocarta ΥΠ στο 1314 δεν στέλνουμε? Γιατι σήμερα δεν μου βγάζει υπόλοιπο δωρεαν λεπτων. Μόνο υπόλοιπο ευρώ. Το κάνει και σε κανέναν άλλον? Δεν έχω καταναλώσει σίγουρα τις 2 ώρες.

 

Η ως συνηθως εχει κολλησει παλι το συστημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το MY ACCOUNT σύμφωνα με πληροφορίες που παρέθεσε μέλος σε προηγούμενη σελίδα, θα είναι ανοιχτό πάλι από το καινούριο έτος οπότε και θα λήξει οριστικά κι επίσημα η ταυτοποίηση.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

τι προσφερει παιδες το MY ACCOUNT στους κατοχους καρτοκινητης;

 

μπηκα στην σελιδα του, ειδα κ κατι demo νομιζω, αλλα δεν καταλαβα κ πολλα

 

EDIT: ακυρο, βρηκα θεματακι σπεσιαλ κ παω να διαβασω

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο ίντερνετ με τα 120mb του what's up και παρατηρώ ότι είναι πολύ αργό το ίντερνετ. Το λέω γιατί εχω την προσφορά της wind με το 1.5gb και είναι η μέρα με την νύχτα σε ταχύτητα. Της γουιντ ειναι μην σας πω 2 φορες πιο γρηγορο. Εδώ που είμαι και με τα δύο δίκτυα φουλ σήμα
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο ίντερνετ με τα 120mb του what's up και παρατηρώ ότι είναι πολύ αργό το ίντερνετ. Το λέω γιατί εχω την προσφορά της wind με το 1.5gb και είναι η μέρα με την νύχτα σε ταχύτητα. Της γουιντ ειναι μην σας πω 2 φορες πιο γρηγορο. Εδώ που είμαι και με τα δύο δίκτυα φουλ σήμα

 

Λογικό το βρίσκω έχει μεγάλη υπερφόρτωση το δίκτυο τις κοσμοτε σχεδόν πάντα, για αυτό πάει σαν κότα. Βέβαια παίζει ρόλο και η περιοχή σου. Εγώ που εχω ενα πακετο whats up σε αχρήστια δεν βάζω ίντερνετ σε αυτό διότι ξέρω τα αποτελέσματα που θα εχω.. Επίσης χρησιμοποιώ τις γουίντ με την ίδια προσφορά με εσένα και πάει καλά, ακόμα και όταν έχει χαμηλό σήμα πάει αρκετά καλά. Χρησιμοποίησε το μίνι όπερα είναι πιο γρήγορο και μικραίνει την σελίδα που βλέπεισ στο κινητό σου . (Και φέτος στην περιοχή μου βάλανε 3g και ποιανεί φουλ Μέσα στο σπίτι , καλύτερα από την βοντα και σχεδόν ίδιο με την κοσμοτε.) Εγώ πάντα με αυτό μπαίνω.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Λογικό το βρίσκω έχει μεγάλη υπερφόρτωση το δίκτυο τις κοσμοτε σχεδόν πάντα, για αυτό πάει σαν κότα. Βέβαια παίζει ρόλο και η περιοχή σου. Εγώ που εχω ενα πακετο whats up σε αχρήστια δεν βάζω ίντερνετ σε αυτό διότι ξέρω τα αποτελέσματα που θα εχω.. Επίσης χρησιμοποιώ τις γουίντ με την ίδια προσφορά με εσένα και πάει καλά, ακόμα και όταν έχει χαμηλό σήμα πάει αρκετά καλά. Χρησιμοποίησε το μίνι όπερα είναι πιο γρήγορο και μικραίνει την σελίδα που βλέπεισ στο κινητό σου . (Και φέτος στην περιοχή μου βάλανε 3g και ποιανεί φουλ Μέσα στο σπίτι , καλύτερα από την βοντα και σχεδόν ίδιο με την κοσμοτε.) Εγώ πάντα με αυτό μπαίνω.

 

με οπερα μινι μπαινω

Link to comment
Share on other sites

με οπερα μινι μπαινω

 

οκ. Η χωρητικότητα του δικτύου φταίει.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση. Αν κάνω μεταφορά υπολοίπου από ένα καρτοκινητό σε άλλο, θα θεωρηθεί ανανέωση για να πάρει το 2ο νούμερο (what's up) τα δωρεάν λεπτά/sms ?
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν εκλαμβάνεται ως ανανέωση.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...