Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπώς διαβασα μεχρι 31/8 με καθε ενεργοποιηση του πακετου θα περνεις 120mb. Το υπολοιπο σου μπορεις να το δεις και μεσα απο το myacount στο myview.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα 60 πρεπει να γινουν 150...ειναι υπερβολικα λιγα τα mb για iphone

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Τα 60 πρεπει να γινουν 150...ειναι υπερβολικα λιγα τα mb για iphone

 

Μπορεί να γίνουν πανεύκολα ... 180!!! Απλά αντί για 3 ευρώ θα σου κοστίσει 9 ευρώ! ;)

 

...

 

Αυτά τα megabytes μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε και για να κλειδώσει το A-GPS?

 

Δεν βρίσκω το λόγο να μην μπορείς!

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνουν πανεύκολα ... 180!!! Απλά αντί για 3 ευρώ θα σου κοστίσει 9 ευρώ! ;)

Ουτως η αλλως ειμαι καλλυμενος με το 1,5gb της wind αλλα πραγματικα τα 60mb για 3€ ειναι πολλα...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Βασικα και γω εχω τη προσφορα του 1,5g του f2g αλλα δυστηχως δεν υπαρχει καλυψη 3g.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Τελικά ισχύει για 1 μήνα ή 15 ημέρες?:wacko:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Τελικά ισχύει για 1 μήνα ή 15 ημέρες?:wacko:

 

Το Internet On The Phone 60 είναι για ένα μήνα.

Για 15 ημέρες είναι τα επιπλέον 40 mb για όσους κάνουν για πρώτη φορά χρήση της υπηρεσίας cosmote my view.

Δηλαδή ο χρήστης που κάνει για πρώτη φορά χρήση του cosmote my view και ενεργοποιήσει το Cosmote Internet On The Phone 60 θα έχει για 15 ημέρες 160 mb και για τις υπόλοιπες 15 ημέρες μέχρι να κλείσει ο μήνας όσα του έχουν μείνει από τα 120 mb μιας και τα πρώτα 40 είτε τα έχει καταναλώσει είτε όχι θα του αφαιρεθούν.

 

Το καλό είναι ότι υπάρχει και on line ενημέρωση μέσα από την υπηρεσία my account που βρίσκεται στο cosmote my view καθώς και με την αποστολή sms στο 1313 του λεκτικού INFO.

Τέλος το γεγονός ότι ενεργοποιείς όσα πακέτα θες χωρίς κανένα περιορισμό είτε μέσα από το my view είτε με αποστολή sms του λεκτικού 60 στο 1333 είναι η διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Το Internet On The Phone 60 είναι για ένα μήνα.

Για 15 ημέρες είναι τα επιπλέον 40 mb για όσους κάνουν για πρώτη φορά χρήση της υπηρεσίας cosmote my view.

Δηλαδή ο χρήστης που κάνει για πρώτη φορά χρήση του cosmote my view και ενεργοποιήσει το Cosmote Internet On The Phone 60 θα έχει για 15 ημέρες 160 mb και για τις υπόλοιπες 15 ημέρες μέχρι να κλείσει ο μήνας όσα του έχουν μείνει από τα 120 mb μιας και τα πρώτα 40 είτε τα έχει καταναλώσει είτε όχι θα του αφαιρεθούν.

 

Το καλό είναι ότι υπάρχει και on line ενημέρωση μέσα από την υπηρεσία my account που βρίσκεται στο cosmote my view καθώς και με την αποστολή sms στο 1313 του λεκτικού INFO.

Τέλος το γεγονός ότι ενεργοποιείς όσα πακέτα θες χωρίς κανένα περιορισμό είτε μέσα από το my view είτε με αποστολή sms του λεκτικού 60 στο 1333 είναι η διαφορά.

 

Ειπαμε ειναι η πιο Hot ειδηση του καλοκαιριου!!!! Πραγματικα πολυ καλο!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε ειναι η πιο Hot ειδηση του καλοκαιριου!!!! Πραγματικα πολυ καλο!

 

Κάνετε πάλι σαν να ανακάλυψε η Cosmote την Αμερική! Τελευταία και καταϊδρωμένη πάντα η Cosmote. Και να έβγαζε κάτι ανταγωνιστικό, πάει στο καλό! H Vodafone εδώ και πολύ καιρό δίνει 80 mb με 4 ευρώ. Για να μη μιλήσω για τις προφορές Wind και Q!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάνετε πάλι σαν να ανακάλυψε η Cosmote την Αμερική! Τελευταία και καταϊδρωμένη πάντα η Cosmote. Και να έβγαζε κάτι ανταγωνιστικό, πάει στο καλό! H Vodafone εδώ και πολύ καιρό δίνει 80 mb με 4 ευρώ. Για να μη μιλήσω για τις προφορές Wind και Q!!!

 

Αυτο που λες ισχυει στα συμβολαια της voda. Στα καρτοκινητα της εχει αυτο το απαισιο με 30mb το μηνα. Γι αυτο εχουν πιασει πατο τα καρτοκινητα της.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

...

 

.. υπάρχει και on line ενημέρωση ...

... ενεργοποιείς όσα πακέτα θες χωρίς κανένα περιορισμό ...

 

...

 

Αυτά τα δύο δεδομένα όντως νομίζω ότι κάνουν τη διαφορά! :)

Link to comment
Share on other sites

Κάνετε πάλι σαν να ανακάλυψε η Cosmote την Αμερική! Τελευταία και καταϊδρωμένη πάντα η Cosmote. Και να έβγαζε κάτι ανταγωνιστικό, πάει στο καλό! H Vodafone εδώ και πολύ καιρό δίνει 80 mb με 4 ευρώ. Για να μη μιλήσω για τις προφορές Wind και Q!!!

 

συμφωνω μαζι σου ως ενα βαθμο. Χαιρομαστε για κατι που επρεπε να υπηρχε εδω και πολυ καιρο και με καλυτερους οικονομικους ορους. Ειναι γεγονος οτι οι εταιριες στο mobile internet ειναι αρκετα πισω. Φετος κατι κανανε αλλα μιλαμε για προσφορες με χρονικο περιορισμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μερικά στοιχεία όσον αφορά την COSMOKAPTA:

 

α) Μέχρι 9/6/2010 για να έχουμε 40MB internet το μήνα* "κουτσουρεμένα" (δηλαδή μέσω wap-proxy) έπρεπε να δίνουμε περισσότερα από 3 ευρώ το μήνα και για περισσότερα MB υπήρχε μια πολύ ακριβή χρέωση χωρίς να δίνεται η δυνατότητα να αγοράσουμε νέο "πακέτο" 40MB με την ίδια τιμή του πακέτου που πήραμε στην αρχή του μήνα. Επίσης, εάν για κάποιο λόγο δεν καταναλώναμε και τα 40MB του "πακέτου" αυτά "χανόντουσαν" και δεν μεταφέρονταν στον επόμενο μήνα. Επίσης δεν υπήρχε ενημέρωση για το πόσα MB μας απομένουν.

 

β) Από 10/6/2010 έχουμε 60MB internet το μήνα "καθαρά" (δηλαδή χωρίς wap-proxy) με 3 ευρώ το μήνα (και μάλιστα μέχρι τέλος Αυγούστου έχουμε 120MB)! Δίνεται η δυνατότητα να αγοράσουμε νέο/νέα "πακέτο"/"πακέτα" 60MB (και μάλιστα μέχρι τέλος Αυγούστου έχουμε 120MB) με την ίδια τιμή του πακέτου που πήραμε στην αρχή του μήνα (και όχι μόνο μια φορά). Επίσης, εάν για κάποιο λόγο δεν καταναλώσουμε και τα 60MB του "πακέτου" αυτά δεν "χάνονται" αρκεί να αγοράσουμε νέο πακέτο πριν τη λήξη του μήνα. Επίσης υπάρχει ενημέρωση για το πόσα MB μας απομένουν.

 

*με τη λέξη "μήνα" (όπου αναφέρεται στο κείμενο) αναφέρομαι σε μια συνεχόμενη περίοδο 30 ημερών

 

Άρα, δεν βλέπω κάποιο λόγο για τον οποίο δεν πρέπει να είμαστε χαρούμενοι με τις νέες εξελίξεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πέφτει πολύ γκρίνια για το πακέτο της κοσμοτέ,να υπενθυμίσω πώς ο ανταγωνισμός δίνει μόνο 2 πακέτα:30 mb με 3.5 ευρώ & 100 mb με 7 ευρώ.Επίσης,μόλις πρόσφατα έδωσε κανονικό ίντερνετ με 40 mb προς 4 ευρώ η άλλη ανταγωνίστρια.Επομένως,δε βλέπω πού υστερεί η Κοσμοτέ.Ο παρεχόμενος όγκος με τα 3 ευρώ είναι ο,τι συμφερότερο στην καρτοκινητή. Μη συγχέετε τις παροδικές προσφορές με μόνιμα πακέτα.Συγκρίνετε μεταξύ τους τα μόνιμα πακέτα μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Αδέλφια να κάνω και εγώ μια χαζή ίσως ερώτηση .... αν θελήσουμε να χρησιμοποιήσουμε αυτή τη σύνδεση της Cosmote για Internet σε ένα netbook που δέχεται sim κάρτα εσωτερικά, μπορούμε?
To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Αδέλφια να κάνω και εγώ μια χαζή ίσως ερώτηση .... αν θελήσουμε να χρησιμοποιήσουμε αυτή τη σύνδεση της Cosmote για Internet σε ένα netbook που δέχεται sim κάρτα εσωτερικά, μπορούμε?

Φυσικά και μπορείς αλλά για netbook και γενικότερα για υπολογιστή ή notebook τα 120ΜΒ είναι απειροελάχιστος όγκος για τις ανάγκες των.

Για περισσότερες πληροφορίες για το πώς θα συνδεθείς στο internet μέσω του κινητού σου, διάβασε το αντίστοιχο topic

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Wind

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς αλλά για netbook και γενικότερα για υπολογιστή ή notebook τα 120ΜΒ είναι απειροελάχιστος όγκος για τις ανάγκες των.

Για περισσότερες πληροφορίες για το πώς θα συνδεθείς στο internet μέσω του κινητού σου, διάβασε το αντίστοιχο topic

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Wind

 

Ναι ναι έχεις δίκιο για τον όγκο, αλλά θα είναι μόνο για χρήση εκτός Wi-Fi για επαγγελματική χρήση σε μια console, δεν πρόκειται να serfάρω δηλαδή με αυτή την σύνδεση και επειδή η χρήση θα είναι μόνο για λίγο όσο είμαι εκτός "γραφείου - wifi γενικά" για αυτό το σκεφτόμουν έτσι ... Ευχαριστώ και για τον σύνδεσμο :-)

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Με το νέο "πακέτο" Cosmote Internet On the Phone 60 σε COSMOKAPTA και χρησιμοποιώντας τις ρυθμίσεις COSMOTE-INTERNET (δηλαδή access point: internet) έχει καταφέρει κανείς να μπει στο Cosmote MYVIEW? Εγώ μπορώ μόνο εάν επιστρέψω στις ρυθμίσεις Cosmote Wap! :!:
Link to comment
Share on other sites

Με το νέο "πακέτο" Cosmote Internet On the Phone 60 σε COSMOKAPTA και χρησιμοποιώντας τις ρυθμίσεις COSMOTE-INTERNET (δηλαδή access point: internet) έχει καταφέρει κανείς να μπει στο Cosmote MYVIEW? Εγώ μπορώ μόνο εάν επιστρέψω στις ρυθμίσεις Cosmote Wap! :!:

 

Και σε μενα το ιδιο συμβαινει. Καπου διαβασα οτι δε θα εχουμε προσβαση σε wap sites τωρα. Δεν πειραζει, μικρο το κακο. Αρκει να θυμασαι να επαναφερεις τα settings σε Cosmote Internet. Προσωπικα μου φαινεται γρηγοροτερη η λυση του SMS.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο συμβαινει. Καπου διαβασα οτι δε θα εχουμε προσβαση σε wap sites τωρα. Δεν πειραζει, μικρο το κακο. Αρκει να θυμασαι να επαναφερεις τα settings σε Cosmote Internet. Προσωπικα μου φαινεται γρηγοροτερη η λυση του SMS.

 

Ποια είναι η λύση του SMS που αναφέρεις; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο συμβαινει. Καπου διαβασα οτι δε θα εχουμε προσβαση σε wap sites τωρα. Δεν πειραζει, μικρο το κακο. Αρκει να θυμασαι να επαναφερεις τα settings σε Cosmote Internet. Προσωπικα μου φαινεται γρηγοροτερη η λυση του SMS.

 

Δεν ξέρω πώς είναι οι ρυθμίσεις στα κινητά σας αλλά το 5800 δίνει την επιλογή για διαφορετική επιλογή access point κάθε φορά...

Αν διαλέξω το wap μπαίνω κανονικα στο mycosmos view,και τσεκάρισα πώς δεν χρεώνει με την προσφορά των 60ΜΒ.

Αν θέλω να μπω από το cosmote internet,απλά το επιλέγω όταν ανοιξω το opera ή κάποιον άλλο browser...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς είναι οι ρυθμίσεις στα κινητά σας αλλά το 5800 δίνει την επιλογή για διαφορετική επιλογή access point κάθε φορά...

Αν διαλέξω το wap μπαίνω κανονικα στο mycosmos view,και τσεκάρισα πώς δεν χρεώνει με την προσφορά των 60ΜΒ.

Αν θέλω να μπω από το cosmote internet,απλά το επιλέγω όταν ανοιξω το opera ή κάποιον άλλο browser...

 

Δηλαδή -για να δω εάν κατάλαβα σωστά- έχεις τον default browser του κινητού σου με ρυθμίσεις Cosmote Wap, τον Opera Mini με ρυθμίσεις Cosmote Internet κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή -για να δω εάν κατάλαβα σωστά- έχεις τον default browser του κινητού σου με ρυθμίσεις Cosmote Wap, τον Opera Mini με ρυθμίσεις Cosmote Internet κλπ?

 

Κάπως έτσι....

Βασικά το έχω ρυθμίσει έτσι το τηλ,όπου οποιονδήποτε browser και αν ανοίξω,θα με ρωτάει για το access point.

Αλλά χρησιμοποιώ τον ενσωματωμένο browser για το mycosmos,το opera για cosmote internet και τον skyfire για wi-fi.

Αυτοί οι συνδυασμοί είδα πώς αποδίδουν καλύτερα στην συσκευή μου...

Edited by EOL
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι....

Βασικά το έχω ρυθμίσει έτσι το τηλ,όπου οποιονδήποτε browser και αν ανοίξω,θα με ρωτάει για το access point.

Αλλά χρησιμοποιώ τον ενσωματωμένο browser για το mycosmos,το opera για cosmote internet και τον skyfire για wi-fi.

Αυτοί οι συμδυασμοί είδα πώς αποδίδον καλύτερα στην συσκευή μου...

 

Κατάλαβα! Σωστή ακούγεται η προσέγγιση σου, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι αυτή η λύση μπορεί να "παίξει" στο δικό μου κινητό. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...