Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

A ok, δεν το είχα προσέξει μάλλον. Ευχαριστώ :)

Μα είναι βρέ δυνατόν να τα χάνουν? Ε, απο κάπου θα τα αφαιρούσαν ;-)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως προσπαθώ με το κ800 μου να κάνω βιντεοκλήση σε περιοχή που υπάρχει 3g και το έχω ενεργό στη συσκευή μου αλλά δεν γίνεται...Σημειωτέον...έχω κάρτα 2ης γενιάς...

Και εγώ προσπάθησα να κάνω βίντεο κλήση χθες στην αδερφή μου ενώ είχαμε και οι δυο κάλυψη 3G αλλά δεν έγινε τίποτα. :( Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό που έμαθα χθες από την εξυπηρέτηση, ότι δηλαδή θα πρέπει να έχω ΠΛΗΡΗ κάλυψη 3G κι εγώ και ο παραλήπτης της βίντεο κλήσης για να μπορέσει να πραγματοποιηθεί η κλήση.:what:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι που σκεφτηκα και να μου πειτε αν γινεται.Μπορω να παω να αγορασω μια καρτα whats up που τωρα στοιχιζει μονο 5 ευρω και να την κανω απ'ευθειας cosmokarta για να επωφελουμε το προγραμμα με το 0,01eyro?

 

ναι, γινεται.

αλλα και η κοσμοκαρτα εβγαλε πακετα των 5Ε με 5Ε χρονο ομιλιας (1Ε/μηνα). αν πας σε Γερμανο η καταστημα κοσμοτε θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωρίζει κανεις ποια είναι τα ποσοστα της Καρτοκινητης έναντι των Συμβολαιων(ανεξαρτήτου εταιρείας)?Αν είναι δυνατή και η παραπομπή σε κάποια επίσημη πηγη θα ηταν καλό. Ευχαριστω
StereoNova
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει ενεργοποιήσει την χρέωση του 1 λεπτού σε κοσμοκάρτα που είναι σε 2σε1 σιμ; Στη βόντα δεν γίνεται, το αναφέρουν συνδρομητές.. Εδώ;

 

δοκιμασε τελικα καποιος να μας πει αν ισχυει ?

:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ισχυει.

 

Εχω 2ιν1 και εκανα προωθηση στο 1ο νουμερο απο μια ασχετη κοσμοκαρτα που ειχα στο συρταρι. Η προωθηση κοστισε στην κοσμοκαρτα 1 λεπτο το λεπτο. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ισχυει.

 

Εχω 2ιν1 και εκανα προωθηση στο 1ο νουμερο απο μια ασχετη κοσμοκαρτα που ειχα στο συρταρι. Η προωθηση κοστισε στην κοσμοκαρτα 1 λεπτο το λεπτο. :cool:

δηλαδη , μπορουμε να δηλωσουμε 2 + 2 αριθμους ? .......

:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ισχυει.

 

Εχω 2ιν1 και εκανα προωθηση στο 1ο νουμερο απο μια ασχετη κοσμοκαρτα που ειχα στο συρταρι. Η προωθηση κοστισε στην κοσμοκαρτα 1 λεπτο το λεπτο. :cool:

 

αλλο η προωθηση....

 

δοκιμασε τελικα καποιος να μας πει αν ισχυει ?

 

...οχι...δεν ισχυει ουτε στην Cosmokarta....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη , μπορουμε να δηλωσουμε 2 + 2 αριθμους ? .......

 

Η ενεργοποίησης της υπηρεσίας COSMOTE 2in1 διακόπτει αυτόματα τη χρέωση 0,01€ /λεπτό προς τους δύο επιλεγμένους αριθμούς, καθώς δεν είναι δυνατή η παράλληλη χρήση των δύο υπηρεσιών.

:)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Αν θυμάμαι καλά, αλλαγή αριθμού μπορείς να κάνεις κάθε μήνα. Σωστά? :)

 

Αν δεν θέλω να αλλάξω τους αριθμούς(εγώ μόνο έναν δήλωσα) χρειάζεται να στέλνω κάθε μήνα 01 697XXXXXXXX? :O

 

Aν θέλω να προσθέσω και έναν δεύτερο τότε θα περιμένω μέχρι να αλλάξει ο μήνας και να δηλώσω εκ νέου και τoυς δύο...?:O

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Αν θυμάμαι καλά, αλλαγή αριθμού μπορείς να κάνεις κάθε μήνα. Σωστά? :)

 

Αν δεν θέλω να αλλάξω τους αριθμούς(εγώ μόνο έναν δήλωσα) χρειάζεται να στέλνω κάθε μήνα 01 697XXXXXXXX? :O

 

Aν θέλω να προσθέσω και έναν δεύτερο τότε θα περιμένω μέχρι να αλλάξει ο μήνας και να δηλώσω εκ νέου και τoυς δύο...?:O

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :rolleyes:

 

αν δε θελεις να αλλαξεις τον αριθμο δε χρειαζεται να στειλεις τιποτα

αν ομως θελεις να προσθεσεις και δευτερο τοτε πρεπει να περιμενεις να αλλαξει ο μηνας και να δηλωσεις εκ νεου και τους δυο. δε γινεται να δηλωσεις στην αρχη τον εναν και μετα να προσθεσεις και τον αλλον, μεσα στον ιδιο μηνα (επαθα και εμαθα)

Link to comment
Share on other sites

egw 8elw na kanw mia alli erwtisi.an kapoios exei kanei foritotita(693)apo tim px me ton proigoumeno ari8mo tou mporei na energopoihsei kanonika tin ipiresia?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

egw 8elw na kanw mia alli erwtisi.an kapoios exei kanei foritotita(693)apo tim px me ton proigoumeno ari8mo tou mporei na energopoihsei kanonika tin ipiresia?

 

Γιατι να μην μπορείς? Χρήστης Cosmoκάρτας δεν είσαι?

Link to comment
Share on other sites

apla epeidi exei allo ari8mo.allo pro8ema 693

 

Και τι σχέση έχει αυτό?:O Cosmote δεν έχεις πλέον? Θα είχε εξάλλου κανένα νόημα να γίνεται η φορητότητα αν δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις υπηρεσίες του δικτύου σου? :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω χασει τον αριθμο χρηστη απο ενα καρτοκινητο Cosmote που εχω χρονια και μου χρειαζεται για μεταφορα υπολοιπου.

Στο 1313 μου λενε οτι παρ'ολο που ειναι επωνυμο το καρτοκινητο (εχω δωσει φωτοτυπια ταυτοτητας + ΑΦΜ σε κεντρικο καταστημα) ΔΕΝ μπορουν να μου γνωστοποιησουν τον αριθμο χρηστη.

 

Μα ειναι δυνατον??? :down: :rocket:

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι, όπως σου λένε. Έχει αναφερθεί πολλές φορές σε αυτό το forum.
Link to comment
Share on other sites

Εχω χασει τον αριθμο χρηστη απο ενα καρτοκινητο Cosmote που εχω χρονια και μου χρειαζεται για μεταφορα υπολοιπου.

Στο 1313 μου λενε οτι παρ'ολο που ειναι επωνυμο το καρτοκινητο (εχω δωσει φωτοτυπια ταυτοτητας + ΑΦΜ σε κεντρικο καταστημα) ΔΕΝ μπορουν να μου γνωστοποιησουν τον αριθμο χρηστη.

 

Μα ειναι δυνατον??? :down: :rocket:

Το μόνο που μπορείς να κάνεις και ελπίζω να δουλέψει είναι να πας σε ένα υποκατάστημα cosmote και να δείξεις ότι ο χρήστης του εν λόγω αριθμού είσαι εσύ και ότι έχεις δώσει φωτοτυπία ταυτότητας και Α.Φ.Μ. και ίσως να στον γνωστοποιήσουν. Κάτι σαν εξακρίβωση στοιχείων ενώπιον της υπαλλήλου στην οποία θα απεθευθυνθείς. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια.

 

Παντως δεν ειμαι σιγουρος αν αυτο ειναι νόμιμο να αρνουνται να μ'εξυπηρετησουν για δυο λογους:

 

1)Εχουν καταχωρημενα ευαισθητα προσωπικα μου δεδομενα και ειμαι ο νομιμος κατοχος της τηλεφωνικης γραμμης.

2)Αποκλειομαι δια παντος απο μια υπηρεσια που απολαμβανουν ολοι οι υπολοιποι συνδρομητες και πελατες της ιδιας εταιριας μ'εμενα (μεταφορα υπολοιπου χρονου).

 

 

eatmydust,αυτο θα γινει με την πρωτη ευκαιρια αλλα ειναι γενικα κριμα για την αυτοαποκαλουμενη Νο1 εταιρια της Ελλαδας.Την μια να προσπαθει κανεις 5-6 ωρες να βγαλει γραμμη στο 1313 και την αλλη να τρεχει σε καταστημα να εξυπηρετηθει με αμβιφολη την τελικη του εξυπηρετηση :mad:

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

eatmydust,αυτο θα γινει με την πρωτη ευκαιρια αλλα ειναι γενικα κριμα για την αυτοαποκαλουμενη Νο1 εταιρια της Ελλαδας.Την μια να προσπαθει κανεις 5-6 ωρες να βγαλει γραμμη στο 1313 και την αλλη να τρεχει σε καταστημα να εξυπηρετηθει με αμβιφολη την τελικη του εξυπηρετηση :mad:

 

Κατανοώ απόλυτα την αγανάκτησή σου. Αλλά η μόνη λύση είναι αυτή. Εξάλλου αφού δεν έγινε τίποτα τηλεφωνικά, δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις και από κοντά. Δεν ξέρω αν μπορείς, σε περίπτωση που δεν σε εξυπηρετήσουν από κοντά, να κινηθείς νομικά αν και δεν νομίζω να διαθέτει κανείς τόσο κουράγιο. :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

1)Εχουν καταχωρημενα ευαισθητα προσωπικα μου δεδομενα και ειμαι ο νομιμος κατοχος της τηλεφωνικης γραμμης.

:

 

Ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα είναι Η θρησκεία οι σεξουαλικές προτιμήσεις κ.τ.λ.

Θέλει προσοχή ώστε να μην μπερδεύουμε τα προσωπικά δεδομένα όπως το όνομα το επίθετο η ηλικία πράγματα δηλαδή που ίσως υπάρχουν και στο κουδούνι του σπιτιού μας , μέ ότι είναι πράγματι ευαίσθητο .

Link to comment
Share on other sites

Ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα είναι Η θρησκεία οι σεξουαλικές προτιμήσεις κ.τ.λ.

Θέλει προσοχή ώστε να μην μπερδεύουμε τα προσωπικά δεδομένα όπως το όνομα το επίθετο η ηλικία πράγματα δηλαδή που ίσως υπάρχουν και στο κουδούνι του σπιτιού μας , μέ ότι είναι πράγματι ευαίσθητο .

Ενταξει αποσυρω το "ευαισθητα".

 

Παντως Βασιλη δεν εχω πετυχει ακομα κουδουνι σπιτιου που να γραφει επανω αριθμο αστυνομικης ταυτοτητας και Α.Φ.Μ. του ενοικου :)

 

 

eatmydust,τελικα το θεμα εληξε ως εξης φιλε.Μπορω να κανω χρηση της υπηρεσιας μονον εφοσον παρουσιαζομαι σε καταστημα κοσμοτε και μετα απο επιδειξη ταυτοτητας.Θα μπορουσαν να μην ταλαιπορουν τους πελατες τους ετσι και η δικαιολογια που λενε (οτι ταχα δεν μπορουν να γνωστοποιησουν τον αριθμο χρηστη γιατι δεν τον γνωριζουν) ειναι απλα γελοια.

Αποδειξη το γεγονος οτι μας τον ζητανε τηλεφωνικα στο 1313 για επιβεβαιωση...

Τεσπα,οπως ειπα νομιζω πως οφειλουν ν'αναθεωρησουν την πολιτικη τους αυτη οσον αφορα τα επωνυμα καρτοκινητα.Για τα ανωνυμα ειναι κατανοητο και αναμενομενο.

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αποφάσισα να σταματήσω το Non-Stop και να πάω στο CALL THEM ALL 600, έχω ερώτηση: το CALL 600 έχει περιορισμό 200 κλήσεων ανά συνδρομή -εκτός από τον περιορισμό των 3λεπτων κλήσεων; Εγώ είχα την αίσθηση ότι δεν είχε κανέναν άλλο περιορισμό εκτός από την ελάχιστη διάρκεια των 3 λεπτών... Το διάβασα στο site και μου έκανε φοβερή εντύπωση.

Και ενεργοποιήσεις 4/μήνα έτσι (μπας και φτάνουν γιατί με το Non-Stop δεν παλεύεται η κατάσταση); Δεν άλλαξε τίποτε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...