Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε update στο What's Up 

Απλά άλλαξε το Animation που ανοίγει η εφαρμογή παρατήρησα. 

Κακό δεν είναι, αντε με το καλό να αναβαθμίσουν και το Frog επειδή το έχουν λίγο παρατημένο, βέβαια δεν τρώει τόσα κολλήματα όπως το What's up. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το animation τους μάρανε, βαριές και κακογραμμένες οι εφαρμογές τους...

Και το cosmote app ακόμα και το box. Πιο βαρύ από όλα το τελευταίο νομίζω

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, kmpatra said:

Το animation τους μάρανε, βαριές και κακογραμμένες οι εφαρμογές τους...

Και το cosmote app ακόμα και το box. Πιο βαρύ από όλα το τελευταίο νομίζω

Το COSMOTE App είναι βαρύ πολύ, αρχικά πρέπει να φτιάξουν την ιστοσελίδα και έπειτα το app.

Τουλάχιστον είναι πολύ καλύτερο από το αντίστοιχο άλλης εταιρείας [F2G] 

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2024 at 6:50 ΜΜ, Teiresias_ said:

Εγώ είχα ακούσει από φίλο που είχε γνωστό σε κατάστημα Cosmote. Και συχνά πυκνά του έστελνε δωράκια. Αλλά έτσι από μόνο του δεν έχω ακούσει ξανά κάτι.

Στον αριθμό του πατέρα μου που είναι φρογκ του βάζω το πακέτο με τα 3€ και έχει κινητό με πλήκτρα οπότε δεν χρησιμοποιεί δεδομένα ποτέ, του στέλνουν δώρο 2gb για 7 μέρες. Δεν έχω παρατηρήσει αν του το στέλνουν κάθε βδομάδα πάντως δεν έχει έρθει μια μόνο φορα.  

Link to comment
Share on other sites

Παιρνω τηλεφωνο εναν αριθμο whats up της οικογενειας μου και ενω το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα μου λει ότι το τηλεφωνο ριναι απενεργοποιημενο χωρις να ειναι....... σας λεει κατι αυτο το εχετε ξανακουσει....!

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Niktak said:

Παιρνω τηλεφωνο εναν αριθμο whats up της οικογενειας μου και ενω το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα μου λει ότι το τηλεφωνο ριναι απενεργοποιημενο χωρις να ειναι....... σας λεει κατι αυτο το εχετε ξανακουσει....!

 

Κάνε μια επανεκκίνηση την συσκευή και αν μείνει κάλεσε το 13738

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Niktak said:

Παιρνω τηλεφωνο εναν αριθμο whats up της οικογενειας μου και ενω το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα μου λει ότι το τηλεφωνο ριναι απενεργοποιημενο χωρις να ειναι....... σας λεει κατι αυτο το εχετε ξανακουσει....!

 

Μηπως η συνδεση εχει twin sim, με την δεύτερη σε αλλο τηλεφωνο ενεργή κι εχει μπλοκαρει?

Επίσης μπορεί να είναι θέμα του τηλεφώνου. Κάποια ειδικά παλιά τηλέφωνα με κουμπιά, ενώ δείχνουν ότι έχουν σήμα, επί της ουσίας δεν λειτουργούν και αυτό συμβαίνει πολλές φορές όταν μένουν στην ίδια θέση για πολλές ώρες... Έχει συμβεί πολλες φορες σε νοκια κυρίως,ως επι το πλειστον με κοσμοτε, παλιες σιμ.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Με φοιητικο wu στην Ρουμανία τι γίνετε,μπορεις να χρησιμοποιησεις την ομιλια-sms-gb του πακετου σου?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, lefkaditis said:

Με φοιητικο wu στην Ρουμανία τι γίνετε,μπορεις να χρησιμοποιησεις την ομιλια-sms-gb του πακετου σου?

Ναι κανονικά. Όπως και σε όλη την ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Teiresias_ said:

Ναι κανονικά. Όπως και σε όλη την ΕΕ.

ευχαριστω πολύ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, lefkaditis said:

Με φοιητικο wu στην Ρουμανία τι γίνετε,μπορεις να χρησιμοποιησεις την ομιλια-sms-gb του πακετου σου?

Συνήθως ναι.

Δες όμως αναλυτικά στο πακέτο που ενεργοποιείς τις σημειώσεις, γιατί κάποια έχουν όριο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GREGORYMO said:

Έχω token που λέει: λήξη μέχρι 12-09.

Μέχρι πότε έχω περιθώριο!

11 η και 12 Σεπτεμβρίου?

Σε όλα τα πράγματα, όταν λέμε ότι κάτι λήγει 12 Σεπτεμβρίου , λήγει 12 Σεπτεμβρίου, όχι 11. Η διαφορά θα μπορούσε να είναι αν αναφέρει συγκεκριμένη ώρα εντός της συγκεκριμένης ημέρας. Αν όχι, τότε τυπικά λήγει στις 12 Σεπτεμβρίου 23.59.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Έχω token που λέει: λήξη μέχρι 12-09.

Μέχρι πότε έχω περιθώριο!

11 η και 12 Σεπτεμβρίου?

Μέχρι τις 12 έχεις το δικαίωμα να το πάρεις. Την εξαργύρωσή του, δηλαδή τη χρήση του την κάνεις όποτε θέλεις όσο δεν έχεις φραγή

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, kmpatra said:

Μέχρι τις 12 έχεις το δικαίωμα να το πάρεις. Την εξαργύρωσή του, δηλαδή τη χρήση του την κάνεις όποτε θέλεις όσο δεν έχεις φραγή

Μέχρι τις 12 η ΚΑΙ τις 12 ?

23 minutes ago, kmpatra said:

Μέχρι τις 12 έχεις το δικαίωμα να το πάρεις. Την εξαργύρωσή του, δηλαδή τη χρήση του την κάνεις όποτε θέλεις όσο δεν έχεις φραγή

Επειδή ΔΕΝ έχω σκοπό να ανανεώσω, αν δεν το χρησιμοποιήσω θα χαθεί 

Link to comment
Share on other sites

23.59

Για να καταλάβω, σου έβγαλε το token όταν ανανέωσες? Θα πατήσεις εκεί που λέει πάρε το token, και αυτό θα αποθηκευτεί με τυχόν υπόλοιπα token που έχεις. Ακόμα κι αν δεν ανανεώσεις αυτό θα παραμείνει εκεί. Θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις (εξαργύρωση το λέει) πριν μπει φραγή. Και μετά δεν χάνεται, όταν ξαναβάλεις λεφτά θα μπορεις να το χρησιμοποιήσεις.

Για ευκολία βάλε μας και ένα screenshot αν γίνεται.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

23.59

Για να καταλάβω, σου έβγαλε το token όταν ανανέωσες? Θα πατήσεις εκεί που λέει πάρε το token, και αυτό θα αποθηκευτεί με τυχόν υπόλοιπα token που έχεις. Ακόμα κι αν δεν ανανεώσεις αυτό θα παραμείνει εκεί. Θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις (εξαργύρωση το λέει) πριν μπει φραγή. Και μετά δεν χάνεται, όταν ξαναβάλεις λεφτά θα μπορεις να το χρησιμοποιήσεις.

Για ευκολία βάλε μας και ένα screenshot αν γίνεται.

Απλά λήγει μέχρι 12-09 και δεν έχω σκοπό να κάνω ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι λέω ότι εφόσον ξαναχρησιμοποιήσεις το νούμερο κάποια στιγμή, καλό θα ήταν να το πάρεις (εφοσον σε ενδιαφέρει η παροχή που δίνει γιατι αλλιώς γιατί το συζητάμε; ). Άλλο να περαστεί το token στην αποθήκη των token, άλλο να εξαργυρωθεί για να το χρησιμοποιήσεις.

Δεν απαιτεί ανανέωση για να το χρησιμοποιήσεις εφόσον δεν υπάρχει φραγή

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Και πάλι λέω ότι εφόσον ξαναχρησιμοποιήσεις το νούμερο κάποια στιγμή, καλό θα ήταν να το πάρεις (εφοσον σε ενδιαφέρει η παροχή που δίνει για τελείως για 3 το συζητάμε; ). Άλλο να περαστεί το token στην αποθήκη των token, άλλο να εξαργυρωθεί για να το χρησιμοποιήσεις.

Δεν απαιτεί ανανέωση για να το χρησιμοποιήσεις εφόσον δεν υπάρχει φραγή

Οι πιθανότητες λένε 12-09 23.59

Δεν θα περιμένω βέβαια 23.59.

Απλά έχω 2 sim στην συσκευή με απεριόριστα έως 13-09 23.59 και έλεγα ΜΗΠΩΣ κερδίσω μια ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Έχω token που λέει: λήξη μέχρι 12-09.

Μέχρι πότε έχω περιθώριο!

11 η και 12 Σεπτεμβρίου?

Και 12 όλη μέρα 

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...