Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έκανα μια εχθές το βράδυ και άλλη μια σήμερα το πρωί, με 2 διαφορετικές κάρτες (master/Visa αντίστοιχα), και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εμένα μου έχει καθυστερήσει να μπουν τα χρήματα από online ανανέωση αλλά όχι πάνω από 5 λεπτά. Λογικά είναι ανάλογα την μέρα και την ώρα. Λόγο του ότι την επιλογή ανανέωσης με 10 ευρώ την έχουν μόνο online την κάνουν περισσότεροι πλέον και το σύστημα κολλάει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω κανένα ψέμμα απλά δεν είχα άλλο τρόπο να δείξω μια ένδειξη ότι με κλέψανε πέρα από το να στείλω αυτές τις δύο φωτό...

Για να κάνω αίτηση κίνησης δεδομένων κτλπ απαιτεί και αυτό χρέωση δυστυχώς.

 

Η φωτό που έστειλες, δεν δείχνει τα sms. Μήπως έστειλες 2 sms, που η χρέωση είναι 2 επί 0,25=0,50 ?

Link to comment
Share on other sites

Η φωτό που έστειλες, δεν δείχνει τα sms. Μήπως έστειλες 2 sms, που η χρέωση είναι 2 επί 0,25=0,50 ?

 

Ίσως χρεώθηκα επειδή έστειλα προσκλήσεις σε άτομα για να χρησιμοποιήσουν το τελεγκραμ...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ίσως χρεώθηκα επειδή έστειλα προσκλήσεις σε άτομα για να χρησιμοποιήσουν το τελεγκραμ...
Με το που έγραψες το "Ισως" ακυρωσες τον εαυτό σου....

Τσάμπα πήγε όλη η προηγούμενη κουβέντα.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως χρεώθηκα επειδή έστειλα προσκλήσεις σε άτομα για να χρησιμοποιήσουν το τελεγκραμ...
Μας δουλεύεις ε;

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν το υπόλοιπο είναι από κάποιο ποσό και κάτω, βγάζει συνέχεια το μήνυμα, ακόμη κι αν έχεις χρόνο ομιλίας. Εφόσον επικοινωνεί κανονικά, απλά το αγνοεί...

 

Ναι, αλλα γιατι το κανει αυτο στην Γερμανια, ενω δεν το εκανε στην Ελλαδα;

Δεν θα πηγαινε ο αδερφος μου, αντε, ετσι, με αδεια καρτα στην ξενη χωρα.

Link to comment
Share on other sites

Και στην Ελλάδα με χαμηλό ευρω-υπόλοιπο βγαζει ειδοποίηση νομίζω...απλα λόγω περιαγωγής μπορεί το όριο να είναι μεγαλύτερο. Ανεξάρτητα αν υπάρχει δωρεάν χρόνος από πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Με το που έγραψες το "Ισως" ακυρωσες τον εαυτό σου....

Τσάμπα πήγε όλη η προηγούμενη κουβέντα.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό δεν ακυρώνει τις ειρωνείες άνευ λόγου και αιτίας που δέχθηκα όμως.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου εξηγούσαν ήταν ότι πριν εξετάσεις όλα τα ενδεχόμενα η πρώτη σου σκέψη με σιγουριά ήταν ότι σου έφαγαν τα λεφτά
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλά τι είδα τώρα μην τρελαθώ.... Που είναι το πακέτο στο w.u με τα 7 ευρώ το μήνα? Πάλι το αλλάξανε? Μην μου πείτε είναι το 1 gb με 8.5 ευρώ!!!! ... αίσχος!!!! Αλλά Εγώ μόνο ίντερνετ βάζω ας είναι καλά τα vpn και τα voip και έχω παντού το σταθερό μου. Αλλά και μέσω Viber με το Viber out με 6 ευρώ τον μήνα έχεις απεριόριστα κινητά και σταθερά σε όλη την Ελλάδα. Καλά πότε το άλλαξαν αυτό το πακέτο και δεν το κατάλαβα?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vasileios
Προσωπικοί χαρακτηρισμοί.
Link to comment
Share on other sites

Στις 19 το άλλαξαν μαζι με την κατάργηση τον 7.5 ευρώ πακέτο ομιλίας. Όλο και χειρότερα. Μονο πάρε μοίρασε μην δίνετε 8.5 ευρώ για 1gb.
Link to comment
Share on other sites

Στις 19 το άλλαξαν μαζι με την κατάργηση τον 7.5 ευρώ πακέτο ομιλίας. Όλο και χειρότερα. Μονο πάρε μοίρασε μην δίνετε 8.5 ευρώ για 1gb.

 

Με reload it από online ανανέωση σου δίνει επιλογή 1200ΜΒ. Οπότε αρκετοί βολεύονται μια χαρά.:p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να βολευτώ αλλιώς γιατί έχω πολλά gbs και ανανεωνω πριν την λήξη και προστίθονται, αλλιώς θα τα χάσω όπως και έχει γίνει νομίζω τρεις φορές. Οπότε είμαι αναγκασμένος να συνεχίσω με τα 8.5 ευρώ τον μήνα. Το θέμα είναι ότι εμένα δεν με νοιάζει πόσα δινουν γιατί στην πράξη ειναι για μένα απεριόριστα. Οπότε θα δίνω παραπάνω χρήματα για το ίδιο πρακτικά αποτέλεσμα... Από τότε που πήγα σε w.u μετά από συμβόλαιο ποτέ δεν έχω βάλει πακέτο ομιλίας... Ευτυχως που έχει καλό σήμα η κοτε οπου κινούμαι. Συνέχεια μου στέλνουν προσφορές και τις αγνοώ. Δεν υπάρχει λόγος να πληρώσω πακέτο ομιλίας. Μην τους δίνω και αλλα χρήματα άδικα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με reload it από online ανανέωση σου δίνει επιλογή 1200ΜΒ. Οπότε αρκετοί βολεύονται μια χαρά.:p
Τα παίρνω και αυτά εννοείτε. Εμένα δεν με φτάνουν αυτά, Εξαλου όπως είπα τα άλλα που έχω θα πάνε χαμένα θέλει ανανέωση πακέτου πριν την λήξη του.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να βολευτώ αλλιώς γιατί έχω πολλά gbs και ανανεωνω πριν την λήξη και προστίθονται, αλλιώς θα τα χάσω όπως και έχει γίνει νομίζω τρεις φορές. Οπότε είμαι αναγκασμένος να συνεχίσω με τα 8.5 ευρώ τον μήνα. Το θέμα είναι ότι εμένα δεν με νοιάζει πόσα δινουν γιατί στην πράξη ειναι για μένα απεριόριστα. Οπότε θα δίνω παραπάνω χρήματα για το ίδιο πρακτικά αποτέλεσμα... Από τότε που πήγα σε w.u μετά από συμβόλαιο ποτέ δεν έχω βάλει πακέτο ομιλίας... Ευτυχως που έχει καλό σήμα η κοτε οπου κινούμαι. Συνέχεια μου στέλνουν προσφορές και τις αγνοώ. Δεν υπάρχει λόγος να πληρώσω πακέτο ομιλίας. Μην τους δίνω και αλλα χρήματα άδικα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα παίρνω και αυτά εννοείτε. Εμένα δεν με φτάνουν αυτά, Εξαλου όπως είπα τα άλλα που έχω θα πάνε χαμένα θέλει ανανέωση πακέτου πριν την λήξη του.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ούτε εμένα. Αλλά είναι μια βάση για να έχεις όλο τον μήνα. Αν θέλω να καταναλώσω πολλά βάζω 3 γίγα με 4 ευρώ για 1 εβδομάδα. Ή ακόμα και 1 γίγα για 1 ημέρα για εξαιρετικές περιπτώσεις.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να βολευτώ αλλιώς γιατί έχω πολλά gbs και ανανεωνω πριν την λήξη και προστίθονται, αλλιώς θα τα χάσω όπως και έχει γίνει νομίζω τρεις φορές. Οπότε είμαι αναγκασμένος να συνεχίσω με τα 8.5 ευρώ τον μήνα. Το θέμα είναι ότι εμένα δεν με νοιάζει πόσα δινουν γιατί στην πράξη ειναι για μένα απεριόριστα. Οπότε θα δίνω παραπάνω χρήματα για το ίδιο πρακτικά αποτέλεσμα... Από τότε που πήγα σε w.u μετά από συμβόλαιο ποτέ δεν έχω βάλει πακέτο ομιλίας... Ευτυχως που έχει καλό σήμα η κοτε οπου κινούμαι. Συνέχεια μου στέλνουν προσφορές και τις αγνοώ. Δεν υπάρχει λόγος να πληρώσω πακέτο ομιλίας. Μην τους δίνω και αλλα χρήματα άδικα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα παίρνω και αυτά εννοείτε. Εμένα δεν με φτάνουν αυτά, Εξαλου όπως είπα τα άλλα που έχω θα πάνε χαμένα θέλει ανανέωση πακέτου πριν την λήξη του.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να βάζεις αυτό θα σε ανανεώνει κανονικά όσα mb έχεις από το πακέτο των 7.5 ευρώ

 

1e5cb491f4efc8fc2a26bf0fa808878a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάζεις αυτό θα σε ανανεώνει κανονικά όσα mb έχεις από το πακέτο των 7.5 ευρώ

 

1e5cb491f4efc8fc2a26bf0fa808878a.jpg

Είσαι σίγουρος ότι γίνεται με αυτό? Πολύ κοροϊδία όμως 120mb μόνο και 3 ευρώ! Μπορώ να το δοκιμάσω να δω βέβαια. Επειδή σπίτι, δουλειά, εξοχικό έχω ίντερνετ σταθερής, της κινητής μόνο όταν είμαι έξω αλλού τα χαλάω οπότε δεν μου φεύγουν πολλά τον μήνα. Για να το πάρω τις επόμενες μέρες ούτε κάρτα δεν θέλω. Και κάρτα εδώ και αρκετό καιρο βάζω μόνο με PayPal.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη, μπορείς να το γυρίσεις σε Frog και να έχεις 5GB με 8.5 ευρώ ή 2GB με 4.44 ευρώ και να κάνει κανονικά rollover τα υπόλοιπα δεδομένα
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι γίνεται με αυτό? Πολύ κοροϊδία όμως 120mb μόνο και 3 ευρώ! Μπορώ να το δοκιμάσω να δω βέβαια. Επειδή σπίτι, δουλειά, εξοχικό έχω ίντερνετ σταθερής, της κινητής μόνο όταν είμαι έξω αλλού τα χαλάω οπότε δεν μου φεύγουν πολλά τον μήνα. Για να το πάρω τις επόμενες μέρες ούτε κάρτα δεν θέλω. Και κάρτα εδώ και αρκετό καιρο βάζω μόνο με PayPal.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι ανανεώνονται. Μπορείς να το δοκιμάσεις. Εφόσον έχεις αρκετά GB συμφέρει 3 ευρώ για 120 το μήνα παρά 8.5 για 1gb.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρσι με την προσφορά των 7gb με 7 ευρώ μπορούσες να πάρεις με 28 ευρώ 28gb και να τα ανανεώνεις με τα 3ευρω το μήνα. Αρκετοί το έκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλά τι είδα τώρα μην τρελαθώ.... Που είναι το πακέτο στο w.u με τα 7 ευρώ το μήνα? Πάλι το αλλάξανε? Μην μου πείτε είναι το 1 gb με 8.5 ευρώ!!!! ... αίσχος!!!! Αλλά Εγώ μόνο ίντερνετ βάζω ας είναι καλά τα vpn και τα voip και έχω παντού το σταθερό μου. Αλλά και μέσω Viber με το Viber out με 6 ευρώ τον μήνα έχεις απεριόριστα κινητά και σταθερά σε όλη την Ελλάδα. Καλά πότε το άλλαξαν αυτό το πακέτο και δεν το κατάλαβα?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είσαι ικανοποιημένος με την ποιότητα στο voip και με το viber out;

Κάποτε που χρησιμοποιούσα voip (εποχή 2G-3G) είχα προβλήματα. Πλέον με 4G είναι φυσιολογικές οι κλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...