Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή είμαι σε φάση να μεταφέρω το νούμερο και να το κάνω what's up, ξέρει κανείς αν υπάρχει κατάστημα στην Αθήνα με διαθέσιμες sim?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

βγηκε ανακοινωση στο ebanking της Πειραιως.

​Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το προϊόν ανανέωσης χρόνου ομιλίας Cosmote 10 ( ευρω ) έχει καταργηθεί και θα είναι διαθέσιμο στη winbank μέχρι εξαντλήσεως του αποθέματος.

Ανανεώστε το χρόνο ομιλίας σας με το επόμενο διαθέσιμο προϊόν Cosmote 12 (ευρω).

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Oι της cosmote μας απαγόρεψαν την πρόσβαση στο 0.facebook.com :mad: Mετά από οδηγία λένε της εθνικής επιτροπής τηλεπικοινωνιών και για την ώρα ισχύει μόνο για το δίκτυο τους αφού η vodafone συνεχίζει να μπαίνει κανονικά!

 

Οντως ισχύει!! Το διάβασα και εγω στο fb του wu.

 

Στάλθηκε από το X52X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με τα ΠΑΜΠΟΛΛΑ και ΠΑΜΦΘΗΝΑ δεδομένα που μας εξασφάλισαν οι αρχές μας (βλέπε Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων, Επιτροπή Ανταγωνισμού...) δεν υπάρχει κανένας λόγος να βασανιζόμαστε με το λιτό περιβάλλον του 0.facebook.com

 

Προοίμιο για το ελάχιστο ποσό online ανανέωσης;; Έχουν γίνει άπληστοι.

 

Το web banking της τράπεζας Πειραιώς αποστέλλει PIN ανανέωσης όμοιο με αυτά που παραλαμβάνουμε από οποιοδήποτε σημείο πώλησης (περίπτερο, super market). Καμιά σχέση δεν έχει με online ανανέωση.

Μάλλον προμοτάρουν το στοκ τους προκειμένου να το ξεφορτωθούν γρήγορα.

Μάλλον υπάρχει καταληκτική ημερομηνία πέραν της οποίας τα PIN των 10€ θα καταστούν άκυρα.

Μάλλον... αραδιάζω κακίες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το web banking της τράπεζας Πειραιώς αποστέλλει PIN ανανέωσης όμοιο με αυτά που παραλαμβάνουμε από οποιοδήποτε σημείο πώλησης (περίπτερο, super market). Καμιά σχέση δεν έχει με online ανανέωση.

Μάλλον προμοτάρουν το στοκ τους προκειμένου να το ξεφορτωθούν γρήγορα.

Μάλλον υπάρχει καταληκτική ημερομηνία πέραν της οποίας τα PIN των 10€ θα καταστούν άκυρα.

Μάλλον... αραδιάζω κακίες :lol:

 

Οκ, ακυρο τότε δεν ήξερα ότι έχει τη λογική κάρτας αλλά σε online μορφή.

Για το 0.facebook που το ανακοίνωσε η EETT ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Το web banking της τράπεζας Πειραιώς αποστέλλει PIN ανανέωσης όμοιο με αυτά που παραλαμβάνουμε από οποιοδήποτε σημείο πώλησης (περίπτερο, super market). Καμιά σχέση δεν έχει με online ανανέωση.

Ο φίλος "προοίμιο" έγραψε και μάλλον δεν έχει άδικο...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σε Whats Up μου ήρθαν τα παρακάτω 2 μηνύματα:

 

1) ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ! ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΑΠΟ 12€ ΜΕΧΡΙ 07/02/2019 ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΩΡΟ 1000 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 7 ΗΜΕΡΕΣ

 

2) ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ: ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ ΜΕΧΡΙ 12/02/2019 ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΔΩΡΟ 2GB ΚΑΙ 100 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 7 ΗΜΕΡΕΣ

 

Εαν βάλω 12€ θα πάρω οτι λένε και τα δύο μυνήματα ( δηλαδή 1100 λεπτα και 2gb ) ή επειδή μετά το πρώτο sms μου ήρθε το δεύτερο, ακυρώνετε οτι θα μου έδινε το πρώτο sms.

.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η λήξη του χρόνου ομιλίας είναι 30 ημέρες μετά την ανανέωση, στις 12 το μεσημέρι; Δλδ αν ανανεώσω στις 00:30 θα λήξει ο χρόνος ομιλίας το μεσημέρι; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

με τα ΠΑΜΠΟΛΛΑ και ΠΑΜΦΘΗΝΑ δεδομένα που μας εξασφάλισαν οι αρχές μας (βλέπε Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων, Επιτροπή Ανταγωνισμού...) δεν υπάρχει κανένας λόγος να βασανιζόμαστε με το λιτό περιβάλλον του 0.facebook.com

 

 

 

Το web banking της τράπεζας Πειραιώς αποστέλλει PIN ανανέωσης όμοιο με αυτά που παραλαμβάνουμε από οποιοδήποτε σημείο πώλησης (περίπτερο, super market). Καμιά σχέση δεν έχει με online ανανέωση.

Μάλλον προμοτάρουν το στοκ τους προκειμένου να το ξεφορτωθούν γρήγορα.

Μάλλον υπάρχει καταληκτική ημερομηνία πέραν της οποίας τα PIN των 10€ θα καταστούν άκυρα.

Μάλλον... αραδιάζω κακίες :lol:

 

Και ήταν χρήσιμο το 0.facebook.com,κρίμα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα σήμερα να κάνω φορητότητα από wind (καρτοκινητή), πήγα σε 3 καταστήματα cosmote/germanos και μου είπαν όλοι για έλλειψη sim. Γνωρίζει κανείς πόσο καιρό είναι αυτή η κατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

Να θες να αλλάξεις εταιρεία και να μην μπορείς λόγω έλλειψης καρτών το θεωρώ τουλάχιστον απαράδεκτο. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι γίνεται για να προωθηθούν τα καρτοσυμβόλαια (δεδομένου ότι μου έγινε και πρόταση στον γερμανό).
Link to comment
Share on other sites

Το "pare_moirase" δεν το χρησιμοποιείς;

 

Όταν τα ξοδεύεις όλα και το πάρε καβατζα...μια χαρά βολευει

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα δεν είναι ενεργοποιημένη στη γραμμή σου η υπηρεσία myinternet. Στειλε mi στο 1333 ή μπες με τα δεδομένα στο myinternet.cosmote.gr και δες αν σου λέει ενεργοποίηση

 

Στάλθηκε από το X52X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το reload δεν γίνεται. Τα αλλα το πιο απλο ειναι να περασεις προσωρινα το νούμερο του στην εφαρμογή wu (θα χρειαστεί να σταλει κωδικός επιβεβαίωσης στο νούμερο του) και να στείλεις εσύ απο εκεί τα παρε-μοιρασε στον αριθμό σου.
Link to comment
Share on other sites

με την εφαρμογη του whatsup τι γινεται τελευταια; γιατι τοσες πολλες ενημερωσεις;

απο εκει που ειχε να αναβαθμιστει κατι μηνες

σχεδον καθημερινο καταντησε...

 

μπας και εχω γινει beta tester και δεν το ξερω;

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Το reload δεν γίνεται. Τα αλλα το πιο απλο ειναι να περασεις προσωρινα το νούμερο του στην εφαρμογή wu (θα χρειαστεί να σταλει κωδικός επιβεβαίωσης στο νούμερο του) και να στείλεις εσύ απο εκεί τα παρε-μοιρασε στον αριθμό σου.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Όσες ανανεώσεις κάνεις , τόσα Reload.

Πόσες κάνεις τον μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Όσες ανανεώσεις κάνεις , τόσα Reload.

Πόσες κάνεις τον μήνα;

Έχω κάνει ήδη δύο αλλά θα χρειαστεί και τρίτη γιατί δε φτάνουν. Δεν είναι όλα δικά μου, στέλνω 5ευρα και σε άλλο νούμερο, αλλά το άλλο δε χρειάζεται το reload και το παίρνω εγώ

Ευχαριστώ!

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ

Να θυμάσαι ότι πέρνεις ένα μηνιαίο και τα άλλα εβδομαδιαία .

Το εβδομαδιαίο ανανεώνεται με την ημερομηνία του μηνιαίου ακόμα και αν γίνει δεύτερο το εβδομαδιαίο.

Link to comment
Share on other sites

Λανθασμένα πιστεύω πως από 12€ και πάνω ανανέωση, μέσω χρεωστικής, δίνει 600mb για 15 ημέρες;

 

Γιατί σήμερα που πραγματοποίησα ανανέωση 12€, δεν μου τα έδωσε.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...