Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

35 minutes ago, MIKU said:

Μετά στέλνεις SMS και το μετατρέπεις, χωρίς κόστος, σε CosmoKarta.

Με ενδιαφέρει αυτό, για το Sms μετά στέλνω ΑΛΠΑΚ στο 1314 ;

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, advantix said:

Με ενδιαφέρει αυτό, για το Sms μετά στέλνω ΑΛΠΑΚ στο 1314 ;

Ακριβώς!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιήσουμε την πασχαλινή προσφορά των δωρεάν GB τις προηγούμενες χρονιές, έπρεπε να έχουμε κάνει ανανέωση υπολοίπου τις τελευταίες 15 με 20 ημέρες. Όποιος μπορεί ας κάνει ανανέωση από τις 15 Απριλίου και μετά για να έχει σίγουρα το δικαίωμα ενεργοποίησης της προσφοράς. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, andreas545 said:

Για να ενεργοποιήσουμε την πασχαλινή προσφορά των δωρεάν GB τις προηγούμενες χρονιές, έπρεπε να έχουμε κάνει ανανέωση υπολοίπου τις τελευταίες 15 με 20 ημέρες. Όποιος μπορεί ας κάνει ανανέωση από τις 15 Απριλίου και μετά για να έχει σίγουρα το δικαίωμα ενεργοποίησης της προσφοράς. 

Βγήκε?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, GREGORYMO said:

Βγήκε?

Όχι δεν βγήκε. Όταν βγει θα έχει προϋπόθεση την ανανέωση υπολοίπου 15 με 20 ημέρες πριν την ενεργοποίηση της προσφοράς. Δηλαδή μπορεί να βάλω κάρτα 14 Απριλίου και η πασχαλινή προσφορά να λέει πχ. πως είναι μόνο για όσους έκαναν ανανέωση 16 Απριλίου και μετά......οποιος μπορεί ας κάνει ανανέωση στο δεύτερο 15νθήμερο του Απριλίου και όσο πιο κοντά στο Πάσχα. 

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο από cosmote προτείνοντας μου κάποιο πρόγραμμα  και με ενημέρωσαν ότι θα αλλάξει σύντομα από 13 σε 15 ευρώ η ανανέωση για τα καρτοκινητά κάθε 1,5 μήνα από 2 που είναι σήμερα ισχύει κάτι τέτοιο.

Edited by anekoulourida
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, anekoulourida said:

Με πήραν τηλέφωνο από cosmote προτείνοντας μου κάποιο πρόγραμμα  και με ενημέρωσαν ότι θα αλλάξει σύντομα από 13 σε 15 ευρώ η ανανέωση για τα καρτοκινητά κάθε 1,5 μήνα από 2 που είναι σήμερα ισχύει κάτι τέτοιο.

Δεν εχει ανακοινωθει κάτι. Στα καταστήματα μπορείς να βάλεις απο 8€. Είναι συνηθισμένη τακτική οι συνεργάτες τηλεφωνικων πωλησεων να προσπαθουν να κατευθύνουν τον κόσμο με παραπληροφορηση. Πες του και εσυ "όταν γίνει αυτό που λέτε θα το δουμε τότε".

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VIPdriver said:

Δεν εχει ανακοινωθει κάτι. Στα καταστήματα μπορείς να βάλεις απο 8€. Είναι συνηθισμένη τακτική οι συνεργάτες τηλεφωνικων πωλησεων να προσπαθουν να κατευθύνουν τον κόσμο με παραπληροφορηση. Πες του και εσυ "όταν γίνει αυτό που λέτε θα το δουμε τότε".

 

19 minutes ago, anekoulourida said:

Με πήραν τηλέφωνο από cosmote προτείνοντας μου κάποιο πρόγραμμα  και με ενημέρωσαν ότι θα αλλάξει σύντομα από 13 σε 15 ευρώ η ανανέωση για τα καρτοκινητά κάθε 1,5 μήνα από 2 που είναι σήμερα ισχύει κάτι τέτοιο.

Στην μαύρη που είχαν πει για κατάργηση 8ευρης,έγινε σε λιγότερο από μήνα. Προς το παρόν επειδή η Vodafone κάνει τις αυξήσεις πρώτη συνήθως περιμένω πρώτα από αυτήν να κάνει το πρώτο βήμα,οπότε έχουμε καιρό ακόμα με την 13 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anekoulourida said:

Με πήραν τηλέφωνο από cosmote προτείνοντας μου κάποιο πρόγραμμα  και με ενημέρωσαν ότι θα αλλάξει σύντομα από 13 σε 15 ευρώ η ανανέωση για τα καρτοκινητά κάθε 1,5 μήνα από 2 που είναι σήμερα ισχύει κάτι τέτοιο.

Δεν αποκλείω να γίνουν νέες αλλαγές, αλλά η συγκεκριμένη είναι εντελώς παράλογη και μάλλον βγαλμένη από το μυαλό του συνομιλητή σου.

Link to comment
Share on other sites

Παράλογη γιατί; Δε θα μου έκανε εντύπωση αν τα πακέτα τα κάνουν 15 ή 20 μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, paanos said:

Παράλογη γιατί; Δε θα μου έκανε εντύπωση αν τα πακέτα τα κάνουν 15 ή 20 μέρες. 

Μόλις το κάνουν αυτό, θα δεις τον κόσμο πάλι να κάθεται να ψάχνει για wifi όπως κάναμε πριν 8 χρόνια ας πούμε, στο πρόσφατο παρελθόν σχετικά. Μπορεί να μας κάνουν και καλό στο τέλος τελος να πετάξουμε τα κινητά αχαχα. Εν αναμονή λοιπόν 😏😛

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, minast said:

Δεν αποκλείω να γίνουν νέες αλλαγές, αλλά η συγκεκριμένη είναι εντελώς παράλογη και μάλλον βγαλμένη από το μυαλό του συνομιλητή σου.

Πολλά ήταν παράλογα αλλά έγιναν καθημερινότητα. Αυτό δεν αποτελεί τεκμήριο για να απορρίψεις μια πληροφορία.

Ωστόσο εγώ θυμάμαι ότι το 2019.με έπαιρναν για συμβόλαιο και έλεγαν ότι η ελάχιστη ανανέωση θα πάει από 12 στα 15€ τους επόμενους μήνες. Προφανώς και αυτό δεν έγινε έτσι ακριβώς όμως έδειχνε τις τάσεις.

Μπορεί να μη γίνει έτσι ακριβώς, όμως σίγουρα δεν τα βγάζουν από το κεφάλι τους. Σκέψεις για μείωση του διμήνου υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, paanos said:

Παράλογη γιατί; Δε θα μου έκανε εντύπωση αν τα πακέτα τα κάνουν 15 ή 20 μέρες. 

Ήδη τα καουνταουν του Q είναι 15ημερα (από 30 ημέρες που ήταν). 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Παράλογη γιατί; Δε θα μου έκανε εντύπωση αν τα πακέτα τα κάνουν 15 ή 20 μέρες. 

Γιατί και η διάρκεια είναι δύσχρηστη και το κόστος δυσανάλογα μεγάλο. Ο συνδυασμός το κάνει... απίθανο.
Με δεδομένο ότι υποχρεωνόμαστε πρακτικά να διατηρούμε Ελληνικό κινητό, η δυσφορία του κόσμου θα ήταν έμπρακτη και άμεση, τόσο προς τους παρόχους όσο και προς την ΕΕΤΤ.

Εν γένει αποφεύγω να κάνω προβλέψεις, αλλά αυτή μου μοιάζει αυτονόητη.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, VIPdriver said:

Ήδη τα καουνταουν του Q είναι 15ημερα (από 30 ημέρες που ήταν). 

 

6 minutes ago, minast said:

Γιατί και η διάρκεια είναι δύσχρηστη και το κόστος δυσανάλογα μεγάλο. Ο συνδυασμός το κάνει... απίθανο.
Με δεδομένο ότι υποχρεωνόμαστε πρακτικά να διατηρούμε Ελληνικό κινητό, η δυσφορία του κόσμου θα ήταν έμπρακτη και άμεση, τόσο προς τους παρόχους όσο και προς την ΕΕΤΤ.

Εν γένει αποφεύγω να κάνω προβλέψεις, αλλά αυτή μου μοιάζει αυτονόητη.

47 minutes ago, VIPdriver said:
 

 

Επίσης τα πακέτα προς εξωτερικό ισχύουν για 28 ημέρες ενώ αν θυμάστε και το πακέτο με κάτι ψιχουλοπαροχες και κόστος 7,20€ που είχε λανσαριστεί μαζί με την 8ευρη ανανέωση (και αποσύρθηκαν επίσης μαζί) είχε διάρκεια 20 ημέρες.

Όποιος μιλάει στα σοβαρά για μαζική κινητοποίηση καταναλωτών και το ρόλο της ΕΕΤΤ μάλλον δε ζει στην Ελλάδα.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Για το What's Up ποια είναι η άποψη σας;

Δεν έχω καταλάβει τι είναι cosmoκαρτα και τι διαφορά έχει από what's up ;; Ποιο αξίζει περισσότερο ;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, elkons said:

Για το What's Up ποια είναι η άποψη σας;

Δεν έχω καταλάβει τι είναι cosmoκαρτα και τι διαφορά έχει από what's up ;; Ποιο αξίζει περισσότερο ;

Αναλογα τις αναγκες σου. Δες και το φρογκ.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Αναλογα τις αναγκες σου. Δες και το φρογκ.

 

Έχω ρίξει μια ματιά στο φρογκ , πολύ καλό είναι απλά δεν έχει πολύ ομιλία χρειάζομαι τουλάχιστον 600+ λεπτά προς όλους (Cosmote ως εταιρία στο κινητό δεν την αλλάζω με τίποτα) απλά το φρογκ χρειάζεται διαφήμιση να γίνει πιο γνωστό και να κάνουν την εφαρμογή πιο σύγχρονη στην προκειμένη περίπτωση όπως what's up 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι "κουλο".

Εχουν μαζευτει σε ενα Whatsup καποια χρηματα απο αγορες καρτας που δεν χρησιμοποιηθηκαν. Αυτα μπορουν να χρησιμοποιηθουν με καποιον τροπο εκτος απο αγορα πακετου? Π.χ. να βαλω πακετο (ή να στειλω χρηματα) σε καποιο αλλο Whatsup φιλου?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Prattein_Aloga said:

Παιδες να ρωτησω κατι "κουλο".

Εχουν μαζευτει σε ενα Whatsup καποια χρηματα απο αγορες καρτας που δεν χρησιμοποιηθηκαν. Αυτα μπορουν να χρησιμοποιηθουν με καποιον τροπο εκτος απο αγορα πακετου? Π.χ. να βαλω πακετο (ή να στειλω χρηματα) σε καποιο αλλο Whatsup φιλου?

Screenshot_2024-04-12-23-00-18-654.thumb.jpg.6146227981b15bc5e2d02164cba65ba5.jpg

Τσέκαρε αυτό μήπως είναι αυτό που εννοείς 😉

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, elkons said:

Screenshot_2024-04-12-23-00-18-654.thumb.jpg.6146227981b15bc5e2d02164cba65ba5.jpg

Τσέκαρε αυτό μήπως είναι αυτό που εννοείς 😉

Ειναι ακριβως αυτο που εννοουσα! Ευχαριστω πολυ φιλε μου 🙂

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Είμαι Ελβετία αυτή τη στιγμή και ο,τι και να κάνω δεν έχω ίντερνετ. Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να ενεργοποιήσω και δεν βρίσκω; έχω what's up

 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Antonio27 said:

Καλησπέρα παιδιά

 

Είμαι Ελβετία αυτή τη στιγμή και ο,τι και να κάνω δεν έχω ίντερνετ. Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να ενεργοποιήσω και δεν βρίσκω; έχω what's up

 

Ευχαριστώ 

Έχει συνδεθεί σε ένα ελβετικό δίκτυο? Έχεις λάβει κάποιο sms αρχικά εάν ναι στείλε και ενα screenshot!, δοκίμασε από τις ρυθμίσεις τη συσκευής να ανοίξεις την περαγωγή δεδομένων έτσι το ξένο δίκτυο θα έχει πρόσβαση και στη χρήση στα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Antonio27 said:

Καλησπέρα παιδιά

 

Είμαι Ελβετία αυτή τη στιγμή και ο,τι και να κάνω δεν έχω ίντερνετ. Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να ενεργοποιήσω και δεν βρίσκω; έχω what's up

 

Ευχαριστώ 

Ίσως στις ρυθμίσεις να είναι απενεργοποιημένα τα δεδομένα μέσω roaming.

Ποια συσκευή έχεις;

Edited by Mantzanes
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι όλα ενεργοποιημένα, έχει συνδεθεί σε δίκτυο, γράφει 5G πάνω δεξιά κανονικά, αλλά δεν λειτουργεί τίποτα. iPhone 15 pro max. Δεν μου ήρθε κάποιο SMS, έκανα και ρισταρτ κλπ και τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...