Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε καρτοκινητο που εχει φραγη μπορεις να στελεις - κανεις μεταφορά ποσου;

 

Στάλθηκε από το AGS-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο cosmote app για να κάνω ανανέωση υπολοίπου τρίτου, βάζω το τηλέφωνο, επιλεγο πόσο 10€ και όταν φθάνω εκεί που ρώτα αποθήκευση η όχι της κάρτας μου βγάζει: invalid input ! Τι σημαίνει αυτό και που κάνω λαθος ??
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ανάλογο θέμα στο my phone.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαίνω στο cosmote app για να κάνω ανανέωση υπολοίπου τρίτου, βάζω το τηλέφωνο, επιλεγο πόσο 10€ και όταν φθάνω εκεί που ρώτα αποθήκευση η όχι της κάρτας μου βγάζει: invalid input ! Τι σημαίνει αυτό και που κάνω λαθος ??
Ίσως κάποιο προσωρινό τεχνικό θέμα, δεν νομίζω ότι κάνεις κάτι λάθος.
Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ 30-10, μηδενίζεται το υπόλοιπο. Μπορώ να κάνω ανανέωση μετά τις 12.00 ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει ανάλογο θέμα στο my phone.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ίσως κάποιο προσωρινό τεχνικό θέμα, δεν νομίζω ότι κάνεις κάτι λάθος.

 

Φθάνοντας ΕΠΙΛΟΓΗ κάρτας οποία επιλογή και να διαλέξω (αποθήκευση η οχι), μου πετά το ίδιο μήνυμα. Δεν έχω βάλει την κάρτα στο σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ 30-10, μηδενίζεται το υπόλοιπο. Μπορώ να κάνω ανανέωση μετά τις 12.00 ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Φθάνοντας ΕΠΙΛΟΓΗ κάρτας οποία επιλογή και να διαλέξω (αποθήκευση η οχι), μου πετά το ίδιο μήνυμα. Δεν έχω βάλει την κάρτα στο σύστημα.

Δοκίμασες να κάνεις μια ενημέρωση της εφαρμογής. Μου κίνησες την περιέργεια και δοκίμασα να κάνω ανανέωση και πατώντας χωρίςαποθήκευση με προχώρησε κανονικά εκεί που βάζεις τα στοιχεία της κάρτας σου. Βέβαια δεν ολοκλήρωσα την συναλλαγή γιατί δεν χρειάζομαι ανανέωση. Εναλλακτικά πήγαινε σε ένα περίπτερο ή δοκίμασε από την εφαρμογή του whatsup. Μπορείς αν δεν χρειάζεται τα mb να τα κάνεις και μεταφορά.
Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ 30-10, μηδενίζεται το υπόλοιπο. Μπορώ να κάνω ανανέωση μετά τις 12.00 .

 

Μπορείς να κάνεις ανανέωση χωρίς να χάσεις το υπόλοιπο σου μέχρι τις 02:00 της επόμενης ημέρας 31/10 γιατί τότε το μηδενίζει η Cosmote. Αλλά μην το αργίσεις κάντο λίγο μετά τα μεσάνυχτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω μια απορία. Από όσο ήξερα η πρώτη αλλαγή του μήνα από cosmoκαρτα σε whatsup και αντίστροφα είναι δωρεάν έτσι; Αυτό πάει ημερολογιακά δλδ μηδενίζεται κάθε πρώτη του μηνός. Έκανα λοιπόν μια αλλαγή χθες 31 του μηνός και ήταν όντως 0 €. Σήμερα 01 του άλλου μήνα ξαναστέλνω αλπακ απο περιέργεια και στην απάντηση μου ζητάει πλέον ακόμα 3€. Ξέρει κανένας αν άλλαξε κάτι; Το έχουν κάνει μήπως η πρώτη αλλαγή για πάντα είναι δωρεαν;
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν ήταν δωρεάν η δεύτερη αλλαγή, και αυτό με τον μήνα ισχύει σε άλλη εταιρεία και όχι στην Cosmote.

Τ'ιποτα δεν άλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν ήταν δωρεάν η δεύτερη αλλαγή, και αυτό με τον μήνα ισχύει σε άλλη εταιρεία και όχι στην Cosmote.

Τ'ιποτα δεν άλλαξε.

Ευχαριστώ. Έχεις δίκιο. Το διπλοτσεκαρα και σε άλλο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου γεια σας.εδω ειμαστε παλι.τη βοηθεια σας θελω καθως ακομα δεν το κατεχω καλα [νεος γαρ...]...Εχω υπολοιπο 3,19 ευρω....ΜΒ Ιντερνετ 3062...και το προβλημα,εδω--> 0 λεπτα ομιλιας...ληξανε σημερα ωρα 12.....Τωρα, εχω κανει τα εξης: Χτες εβαλα 10 ευρω, θα εγινε συν πλην στο υπολοιπο...Ενισχυθηκαν τα ΜΒ σε 3062[σαν πολλα δεν μπηκαν ?]....αλλα απο ομιλια εχω 0 ---ληξανε σημερα...Τον προηγουμενο μηνα το ειχα βαλει να κανει <<αυτοματη ανανεωση καθε μηνα>>...χρησιμοποιω χρεωστικη καρτα,,,Τωρα λοιπον τι πρεπει να κανω ? με ομιλια μηδεν[0] & 3062 ΜΒ Ιντερνετ μεχρι 7 11 2019...Την πολυτιμη βοηθεια σας θελω για μια ακομα φορα.καλο μεσημερι.
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να το ταχτοποιησω για ολο το μηνα....του εβαλα χτες 10 ευρω & πηρα μονο αυτα τα ΜΒ που εγραψα...και σημερα εληξε και η Ομιλια-τα λεπτα-.....Δεν γινεται συνολικη μηνιαια ρυθμιση ? αυτο ζηταω & οχι μεμονωμενα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να το ταχτοποιησω για ολο το μηνα....του εβαλα χτες 10 ευρω & πηρα μονο αυτα τα ΜΒ που εγραψα...και σημερα εληξε και η Ομιλια-τα λεπτα-.....Δεν γινεται συνολικη μηνιαια ρυθμιση ? αυτο ζηταω & οχι μεμονωμενα.

 

Σε what's up δεν ανανεώνεται αυτόματα αν λήξουν τα λεπτά προς όλους όπως γίνεται σε κοσμοκαρτα, οπότε βάλε κάποιο άλλο πακέτο

Μπορείς να βάλεις το 200 προς what's up και 100 προς όλους για 7 μέρες με 3 ευρώ

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα. και μου λεει <<το combo call them all, ενεργοποιηθηκε .εχεις 200 προς whats up & 100 προς ολους για 7 ημερες!....μια τελευταια ερωτηση: αυτο θα κανω καθε εβδομαδα ? σορρυ κι ολας φιλε μου, μεχρι να τα μαθω...παντως ειναι μπελας καθε βδομαδα να κανω αυτο το πραγμα.αλλος τροπος δεν υπαρχει ?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα , e-sim σε whats up παίζει κανονικά;
Ναι παίζει σωστά.

 

Envoyé de mon SM-A705FN en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα. και μου λεει <<το combo call them all, ενεργοποιηθηκε .εχεις 200 προς whats up & 100 προς ολους για 7 ημερες!....μια τελευταια ερωτηση: αυτο θα κανω καθε εβδομαδα ? σορρυ κι ολας φιλε μου, μεχρι να τα μαθω...παντως ειναι μπελας καθε βδομαδα να κανω αυτο το πραγμα.αλλος τροπος δεν υπαρχει ?

 

Μπορεις να επιλεξεις απο τα μηνιαια πακετα ομιλίας να ανανεώνονται αυτοματα, αρκει να υπαρχει μεσα αρκετο υπολοιπο χρημάτων

Link to comment
Share on other sites

Nαι αρκεί να έχει φτασει το 30ημερο δηλαδή η προβλεπόμενη ημερομηνία αυτόματης ενεργοποίησης του πακέτου. Όπως ήδη αναφέρθηκε δεν ανανεώνεται αυτόματα το πακέτο πριν την ημερομηνία λήξης

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα , e-sim σε whats up παίζει κανονικά;

 

Παίζει μια χαρά! Σε Pixel 3a XL! :rolleyes:

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα. και μου λεει <<το combo call them all, ενεργοποιηθηκε .εχεις 200 προς whats up & 100 προς ολους για 7 ημερες!....μια τελευταια ερωτηση: αυτο θα κανω καθε εβδομαδα ? σορρυ κι ολας φιλε μου, μεχρι να τα μαθω...παντως ειναι μπελας καθε βδομαδα να κανω αυτο το πραγμα.αλλος τροπος δεν υπαρχει ?

 

Αν σου τελειώνουν τα λεπτά προς όλους πριν τη λήξη του πακέτου, ναι, αυτό θα κάνεις. Δεν κατάλαβα όμως τι έκανες με τα 10 ευρώ που έβαλες και σου έμειναν 3 τώρα, έβαλες κάποιο άλλο πακέτο?

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο αυτό είναι των 5 ευρώ και κρατάει για μία εβδομάδα. Αν δεν θές να το κάνεις κάθε εβδομάδα αγοράζεις το πακέτο των 8,5 ευρώ με 200 λεπτά για 1 μήνα.

Προσοχή: για να λειτουργήσει η αυτόματη ανανέωση πρέπει να έχεις βάλει τα χρήματα μία ημέρα πρίν τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο αυτό είναι των 5 ευρώ και κρατάει για μία εβδομάδα. Αν δεν θές να το κάνεις κάθε εβδομάδα αγοράζεις το πακέτο των 8,5 ευρώ με 200 λεπτά για 1 μήνα.

Προσοχή: για να λειτουργήσει η αυτόματη ανανέωση πρέπει να έχεις βάλει τα χρήματα μία ημέρα πρίν τουλάχιστον.

 

Αυτο θα πρεπει να κανω στο εξης...καπου μπερδευτηκα...μεχρι να το μαθω...θα σας ενοχλω καπου καπου...

 

Αυτο που βλεπω τωρα, λεει-->

-->1..Πακέτο πλοήγησης στο Internet Τα 3071 MB λήγουν στις 2019-11-04 01:59

 

2... Πακέτο πλοήγησης στο InternetΤα 3061 MB λήγουν στις 2019-11-07 07:53

Δηλαδη, στις 4 & 7 Νοεμβρη,ληγουν τα ΜΒ...ενα σωρο ειναι...,εγω ρε γμτ δεν τα ζητησα αυτα...

& εχω Υπολοιπο 3,09 ευρω....αυτα διαβαζω. Πως να τα διαχειριστω ολα αυτα ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...