Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγορασμενα ΜΒ από το Giga Month, το 60ΜΒ ή τα Call Them All μεταφέρονται. Δεν μεταφέρονται τα ΜΒ από Reload It και πάρε μοίρασε και τα ΜΒ του πακέτου Diy όταν ενεργοποιείς άλλο πακέτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ενεργοποιείς πρώτο αυτό που θες αρχικά να καταναλώσεις.

 

π.χ.: έστω ότι θες να καταναλώσεις με σειρά

1. reloadit

2. Πάρε μοίρασε

3. Mb πακέτου

 

Θα τα ενεργοποιείς με αυτή τη σειρά και διάφορα ενός λεπτού μεταξύ τους και με αυτή τη σειρά θα καταναλώνονται.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι το έκανα αλλά το πακετο που ήθελα να καταναλώσω λήγει 27/09 17:51, ενω τα υπόλοιπα 26/09 17:52. Τέλος πάντων, το πολύ πολύ να βάλω το ένα πακέτο στις 24/9 το βράδυ και τα άλλα 25/9 το βράδυ, μικρό το κακό..
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενα ΜΒ από το Giga Month, το 60ΜΒ ή τα Call Them All μεταφέρονται. Δεν μεταφέρονται τα ΜΒ από Reload It και πάρε μοίρασε και τα ΜΒ του πακέτου Diy όταν ενεργοποιείς άλλο πακέτο.

 

Από Call Them All είναι τα αγορασμένα MB. Οπότε, στα αγορασμένα που λήγουν στις 23/09, θα προστεθούν τα 8,5 gb και θα μεταφερθεί η ημερομηνία λήξης στις 27/09. Και όταν στις 25/09 αγοράσω MB μέσω του Call Them All, θα ανανεωθούν όλα τα αγορασμένα (συμπεριλαμβανομένων και των 8,5), σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω μια ερώτηση σχετικά με το Reload It. Έχω ένα WhatsApp νούμερο εγκατεστημένο στο GPS του αυτοκινήτου. Κατά συνέπεια δεν λαμβάνει SMS κτλ. Καμία ιδέα πως θα μπορέσω να ενεργοποιήσω την προσφορά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω μια ερώτηση σχετικά με το Reload It. Έχω ένα WhatsApp νούμερο εγκατεστημένο στο GPS του αυτοκινήτου. Κατά συνέπεια δεν λαμβάνει SMS κτλ. Καμία ιδέα πως θα μπορέσω να ενεργοποιήσω την προσφορά;
Για να έχεις πρόσβαση στην εφαρμογή του whatsup, και να ενεργοποιήσεις ότι θες, θα πρέπει να γίνει επιβεβαίωση με sms. Η μόνη λύση που μπορώ να σκεφτώ είναι να το κάνεις twin Sim και να έχεις την δεύτερη Sim σε ένα παλιό σου κινητό. Όταν θα σου ζητάει ανά τακτά χρονικά διαστήματα επιβεβαίωση με sms θα το ενεργοποιείς για να έρχεται το SMS εκεί. Ή ακόμα καλύτερα βάλε εκεί την εφαρμογή και άσε την να κάνει επιβεβαίωση με δεδομένα. Ενεργοποιείς ότι θες και μετά το κλείνεις για να μην έχεις πρόβλημα διένεξης με την σιμ του GPS.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω μια ερώτηση σχετικά με το Reload It. Έχω ένα WhatsApp νούμερο εγκατεστημένο στο GPS του αυτοκινήτου. Κατά συνέπεια δεν λαμβάνει SMS κτλ. Καμία ιδέα πως θα μπορέσω να ενεργοποιήσω την προσφορά;

 

καλησπέρα, αυτο που λεει ο φιλος πρεπει να κανεις, εγω παλια εβαζα την καρτα σε ενα ρουτερ και ειχα το ιδιο προβλημα, και ετσι εκανα twin sim, μου δουλευει η συσκευη που θα ανοιξω δευτερη δεν χρειαζεται να κλεισω την 1η.

Μερικες φορες ομως μου εχει τυχει να κολλησει στην 1η και να μην εχει σημα και να χρειαστει επανεκκινηση αλλα πολυ σπανια.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πέρυσι ή προπερσι είχε φάει ένα κόλλημα και κάθε εβδομάδα μου έδινε 2GB, ένα μήνα νομίζω κράτησε η ιστορία :p Είναι προσωπικές προσφορές, δύσκολο να την ελαβαν και άλλοι.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για να κάνω ανανέωση και να πάρω ποιο πολλά μβ τι συμφέρει καλλίτερα να βάλω 2 χ 12€ ή μια 20€ ; μόνο από περίπτερο ή Γερμανό μπορώ.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για να κάνω ανανέωση και να πάρω ποιο πολλά μβ τι συμφέρει καλλίτερα να βάλω 2 χ 12€ ή μια 20€ ; μόνο από περίπτερο ή Γερμανό μπορώ.

Ονλαιν 2Χ10

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για να κάνω ανανέωση και να πάρω ποιο πολλά μβ τι συμφέρει καλλίτερα να βάλω 2 χ 12€ ή μια 20€ ; μόνο από περίπτερο ή Γερμανό μπορώ.
Πιο πολύ σε συμφέρει online να κάνεις γιατί παίρνεις διπλό reloadit. Αν κάνεις 2x10 θα πάρεις δύο διπλά reloadit ενώ αν βάλεις κατευθείαν 20 θα πάρεις μόνο ένα. Με τα 2 reloadit αν σε ενδιαφέρει να τα έχεις για ένα μήνα θα βάλεις το ένα για 1200mb και το άλλο 2 γιγα και θα έχεις σύνολο 3200 mb για ένα μήνα. Αν τα θες για μικρό χρονικό διάστημα μπορείς να τα βάλεις και τα 2 για 2 γιγα και θα έχεις 4000 mb για 1 εβδομαδα. Μην ξεχάσεις ενδιάμεσα από τις δύο ανανεώσεις να κάνεις και το πάρε μοίρασε.
Link to comment
Share on other sites

Ονλαιν 2Χ10
Πιο πολύ σε συμφέρει online να κάνεις γιατί παίρνεις διπλό reloadit. Αν κάνεις 2x10 θα πάρεις δύο διπλά reloadit ενώ αν βάλεις κατευθείαν 20 θα πάρεις μόνο ένα. Με τα 2 reloadit αν σε ενδιαφέρει να τα έχεις για ένα μήνα θα βάλεις το ένα για 1200mb και το άλλο 2 γιγα και θα έχεις σύνολο 3200 mb για ένα μήνα. Αν τα θες για μικρό χρονικό διάστημα μπορείς να τα βάλεις και τα 2 για 2 γιγα και θα έχεις 4000 mb για 1 εβδομαδα. Μην ξεχάσεις ενδιάμεσα από τις δύο ανανεώσεις να κάνεις και το πάρε μοίρασε.
Καλά του τα είπατε και οι 2...

Αλλά στο τελείωμα του ποστ του ο φίλος δεν έχει βάλει ερωτηματικό....

Άρα λογικά το ότι μπορεί να βάλει κατά μόνο από Γερμανό και περίπτερο πρέπει να είναι δήλωση και όχι ερώτηση.....

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά του τα είπατε και οι 2...

Αλλά στο τελείωμα του ποστ του ο φίλος δεν έχει βάλει ερωτηματικό....

Άρα λογικά το ότι μπορεί να βάλει κάρτα μόνο από Γερμανό και περίπτερο πρέπει να είναι δήλωση και όχι ερώτηση.....

Σωστά αυτό ρωτάω :) αν με συμφέρει καλλίτερα από Γερμανό ή από το περίπτερο; μάλλον το ίδιο είναι.

προφανώς 2χ 12€ για να πάρω δυο πάρε-μοίρασε και δυο reloadit

Δεν έχω την δυνατότητα για ονλάιν.

Με easy transfer μετά στέλνω στο δεύτερο νούμερο 5€ και έχω 100 και 300μβ από το πάρε μοίρασε, και ανανέωση για δυο μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Από παροχές το ιδιο είναι γιατί πλέον δεν έχει bonus ανανέωσης από κατάστημα, αλλά σε συμφέρει πιο πολύ το κατάστημα γιατί τα περισσότερα περίπτερα κρατάνε προμήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να παίρνω reload από κινητό που δεν είναι σμαρτφον? Είναι της μάνας. Μόνο αν βάζω στο δικό μου και μεταφέρω στο δικό της?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να παίρνω reload από κινητό που δεν είναι σμαρτφον? Είναι της μάνας. Μόνο αν βάζω στο δικό μου και μεταφέρω στο δικό της?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, ο κωδικός Reload it εξαργυρώνεται μόνο στον αριθμό που έγινε η ανανέωση. Μπορείς να βάζεις 10€ σε εσενα, να κάνεις Reload και παρε μοίρασε και μετά μεταφορά 10€ στην μαμά σου (έχει και 0,20 χρεωση σε σένα)
Link to comment
Share on other sites

Έτσι συμβαίνει πάντα

Βάλε ένα πακέτο καθαρά Internet. π.χ 120 ΜΒ με 3 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα τελιώσουν , Αλλιώς αν δεν θές να τα χρησιμοποιείς άστα να λήξουν , θα γλυτώσεις και τα 3ευρα κάθε μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να παίρνω reload από κινητό που δεν είναι σμαρτφον? Είναι της μάνας. Μόνο αν βάζω στο δικό μου και μεταφέρω στο δικό της?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν έχεις την εφαρμογή έχει επιλογή reload γι' άλλον αριθμό. Σου ζητάει να βάλει στην επαφή για την οποία θες να κάνεις το reload και από κάτω λογικά βγάζει τον κωδικό. Και κάνεις το reload για λογαριασμό της μητέρας σου.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σε ευχαριστώ. Ειχα την εντύπωση ότι μεταφέρονται με τα πακέτα combo

 

Κι εγώ νόμιζα ότι τα GB από την καλοκαιρινή προσφορά μεταφέρονται με τα πακέτα combo call them all. Όντως δεν μεταφέρονται, τελικά;

Γνωστός μου είχε ρωτήσει σχετικά στο chat της What's Up και τον είχαν διαβεβαιώσει ότι μεταφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...