Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok, thanks! είδα τους όρους για το transfer. γράφει ότι όποιος λάβει μεταφορά υπολοίπου χάνει τα προνόμια της ανανέωσης ΑΛΛΑ παίρνει αυτούσιο το ποσό (στην δεκάευρη μεταφορά μπαίνουν 10€ στον λογαριασμό του και όχι 8.8€). οπότε, μάλλον θα ξεκινήσω να ρωτάω φίλους και γνωστούς αν ενδιαφέρεται κανείς.

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν ενεργοποιήσω το πακέτο DIY τα μβ θα καταναλώνονται πριν ή μετά απ' αυτά του πάρε μοίρασε?
Καλησπέρα. Θα καταναλωθούν αυτά που λήγουν πρώτα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα πουλήσεις, π.χ. "πουλαω 50€ για 40€" ή πούλα 10αρες για π.χ. 8€.

 

επειδη εχει ξαναγινει αυτη η κουβεντα, ανοιγω θεμα;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7849167

 

να γινει pin παρακαλω, οπως και το αντιστοιχο του παρε μοιρασε:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=459377

 

οσοι πιστοι προσελθετε

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά αλλά πως θα εμπιστευθεί κάποιος κάποιον άγνωστο για να του δώσει χρηματικό υπόλοιπο ή να αγοράσει υπόλοιπο και να μην το δώσει ο άλλος? Αν υπήρχε μια safe συναλλαγή και για τους δύο θα είχε αποτέλεσμα. Τώρα είναι ρίσκο όμως
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Υπενθυμίζω ότι στο myphone λειτουργεί ειδικός χώρος για αγγελίες. Υπάρχουν μάλιστα εκεί και σχετικές αγγελίες,

Για αυτόν τον λόγο δεν μπορεί να παραμείνει ένα θέμα όπου κάποιος πουλάει χρόνο ομιλίας έστω και αν παρουσιάζεται ως διευκόλυνση.

Αντιθέτως το θέμα του Πάρε-μοίρασε θα παραμείνει και θα γίνει επισημασμένο εφόσον έχει και αρκετό αριθμό μηνυμάτων.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πόσα χρήματα πρέπει να μεταφέρω σε άλλο αριθμό What's up για να δικαιούται αυτός ο άλλος αριθμός να κάνει πάρε-μοίρασε; Γίνεται με 2 ευρώ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Υπενθυμίζω ότι στο myphone λειτουργεί ειδικός χώρος για αγγελίες. Υπάρχουν μάλιστα εκεί και σχετικές αγγελίες,

Για αυτόν τον λόγο δεν μπορεί να παραμείνει ένα θέμα όπου κάποιος πουλάει χρόνο ομιλίας έστω και αν παρουσιάζεται ως διευκόλυνση.

Αντιθέτως το θέμα του Πάρε-μοίρασε θα παραμείνει και θα γίνει επισημασμένο εφόσον έχει και αρκετό αριθμό μηνυμάτων.

 

διαφωνω, δεν ειναι ακριβως "αγγελια",

το ανεβασα εκει για να εχει τον ιδιο χαρακτηρα οπως εχει το "παρε μοιρασε",

ενα κοινοχρηστο θεμα δηλαδη αγορας και ζητησης μεταξυ χρηστων

 

η αγγελια εξαλλου δεν εχει νοημα και για ενα αλλο λογο:

δεν ειναι οτι πουλαω ενα αντικειμενο, το αγορασε καποιος και τελος,

υπαρχουν οπως ειδαμε αρκετοι πωλητες και αρκετοι αγοραστες,

οι οποιοι δε πωλητες πουλανε το ιδιο προϊον επανειλημενα

 

Ωραία όλα αυτά αλλά πως θα εμπιστευθεί κάποιος κάποιον άγνωστο για να του δώσει χρηματικό υπόλοιπο ή να αγοράσει υπόλοιπο και να μην το δώσει ο άλλος?

Αν υπήρχε μια safe συναλλαγή και για τους δύο θα είχε αποτέλεσμα. Τώρα είναι ρίσκο όμως

 

δεν πιστευω οτι υπαρχει ρισκο προσωπικα,

αν ηταν ετσι το ιδιο δεν θα ηταν και με τις αγγελιες;

προσωπικα ουτε εγω, ουτε συναδελφος μου (στην δουλεια) που εχει κανει του κοσμου της αγοραπωλησιες

εχουμε συναντησει ποτε καποιο θεμα..

οποιος φοβαται βεβαια, μπορει να κρατησει το υπολοιπο του, κανενα προβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα

Υπενθυμίζω ότι στο myphone λειτουργεί ειδικός χώρος για αγγελίες. Υπάρχουν μάλιστα εκεί και σχετικές αγγελίες,

Για αυτόν τον λόγο δεν μπορεί να παραμείνει ένα θέμα όπου κάποιος πουλάει χρόνο ομιλίας έστω και αν παρουσιάζεται ως διευκόλυνση.

Αντιθέτως το θέμα του Πάρε-μοίρασε θα παραμείνει και θα γίνει επισημασμένο εφόσον έχει και αρκετό αριθμό μηνυμάτων.

 

τελος προσωπικα δεν πουλαω κατι, δεν με ενδιαφερει προσωπικα το θεμα,

αποτελει μονο διευκολυνση,

αν δεν θελετε, οκ, κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανείς ιδέα ποιους ελληνικούς σταθμούς ραδιοφώνου επιτρέπει η cosmote να ακούμε μέσω του cosmote unlimited που κοστίζει 15 ευρώ τον μήνα ; Ευχαριστώ πολυ !!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανείς ιδέα ποιους ελληνικούς σταθμούς ραδιοφώνου επιτρέπει η cosmote να ακούμε μέσω του cosmote unlimited που κοστίζει 15 ευρώ τον μήνα ; Ευχαριστώ πολυ !!
Ουσιαστικά κανέναν.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pepper, Join Radio και Off Radio. Επίσης κάποιοι σταθμοί μπορεί να εκπέμπουν live και στο YouTube, οπότε με το YouTube Vanced μπορείς να κάνεις streaming με κλειστή οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Στις 15-06, μπαίνει φραγή στο νούμερο μου λόγω μη ανανέωσης. Λέτε να δώσει η cosmote κάποιο δωράκι η τα έχει σταματήσει αυτά ?
Link to comment
Share on other sites

Στις 15-06, μπαίνει φραγή στο νούμερο μου λόγω μη ανανέωσης. Λέτε να δώσει η cosmote κάποιο δωράκι η τα έχει σταματήσει αυτά ?

 

Στο δικό μου δεύτερο γουατσαπ (που μεταφερω 5€/2μηνο) δεν έχει δώσει καμμία προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεύτερο γουατσαπ (που μεταφερω 5€/2μηνο) δεν έχει δώσει καμμία προσφορα.

 

Δεν είμαι στο μήνα που χάνεται το υπόλοιπο αλλά στο μήνα που μπαίνει η φραγή.

Link to comment
Share on other sites

Στις 15-06, μπαίνει φραγή στο νούμερο μου λόγω μη ανανέωσης. Λέτε να δώσει η cosmote κάποιο δωράκι η τα έχει σταματήσει αυτά ?

 

Θα σου κάνει δώρο τρεις μήνες έως την επόμενη φραγή... δε φαντάζομαι να θέλεις και άλλο;

Στο κάτω κάτω μιλάμε για την Cosmote και όχι για τους τρεις μάγους :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αφενός, βιάζεσαι και αφετέρου δεν κατάλαβα τι γράφεις. Το ερώτημα αφορά ΑΥΤΟΥΣ που είναι η ήταν πρόσφατα σε κατάσταση φραγής και αν έδωσε κάτι.

ΥΓ. Εμένα, την προηγούμενη φορά μου έδωσε 100' προς όλους και 2G, για 7ημερες, κάτι είναι και αυτό. Όμως, άλλο την προηγούμενη φορά και άλλο τώρα, για αυτό ΡΩΤΑΩ.

Edited by GREGORYMO
Διωρθωση
Link to comment
Share on other sites

αναφέρθηκα στους τρεις μάγους με τα δώρα... συγνώμη αν σε μπέρδεψα

σε frog που φτάνω συχνά σε όριο φραγής καθώς εξαντλώ αγορασμένα πακέτα δε μου έχει δώσει ποτέ τίποτα

Link to comment
Share on other sites

αναφέρθηκα στους τρεις μάγους με τα δώρα... συγνώμη αν σε μπέρδεψα

σε frog που φτάνω συχνά σε όριο φραγής καθώς εξαντλώ αγορασμένα πακέτα δε μου έχει δώσει ποτέ τίποτα

 

Καλώς, θα περιμένω έως την Δευτέρα μπας και δώσει κάτι και θα ενημερώσω το forum.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που λήγει 4/6 μου έστειλε μήνυμα

MONAΔIKH ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA EΣENA: ANANEΩΣE TO XPONO ΣOY MEXPI 01/06/2019 KAI ΠAPE ΔΩPO 2GB KAI 100' ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 7 HMEPEΣ.

Έχω what's up

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που λήγει 4/6 μου έστειλε μήνυμα

MONAΔIKH ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA EΣENA: ANANEΩΣE TO XPONO ΣOY MEXPI 01/06/2019 KAI ΠAPE ΔΩPO 2GB KAI 100' ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 7 HMEPEΣ.

Έχω what's up

 

Αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ, περιμένω και εγώ !

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ, περιμένω και εγώ !

 

Αν θελετε να σας ερχονται προσφορες μπορειτε να στελνετε απο αλλο κινητο χρηματα ωστε να ανανεωνετε το υπολοιπο σας και να μην μπαινει φραγη οποτε θα φαινεται στην εταιρια οτι δεν βαζετε καρτα. Ετσι κανω και αρκετες φορες δινουν δωρακια. Το παραπανω το εχω παρει 3 φορες μεχρι στιγμης. Μονο τοτε βαζω καρτα μαζι με δωρακι.

Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε να σας ερχονται προσφορες μπορειτε να στελνετε απο αλλο κινητο χρηματα ωστε να ανανεωνετε το υπολοιπο σας και να μην μπαινει φραγη οποτε θα φαινεται στην εταιρια οτι δεν βαζετε καρτα. Ετσι κανω και αρκετες φορες δινουν δωρακια. Το παραπανω το εχω παρει 3 φορες μεχρι στιγμης. Μονο τοτε βαζω καρτα μαζι με δωρακι.

Έχω παρατηρήσει ότι το δωράκι το δίνουν όταν είσαι σε φάση ΦΡΑΓΗΣ και όχι μηδενισμού υπολοίπου η κάνω λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι το δωράκι το δίνουν όταν είσαι σε φάση ΦΡΑΓΗΣ και όχι μηδενισμού υπολοίπου η κάνω λαθος ?

 

Το δινουν οταν εχεις πολυ καιρο να βαλεις καρτα. Η φραγη μπαινει στο τετραμηνο(αν δεν εγινε τριμηνο) οποτε με το να στειλεις πχ 5 ευρω απο αλλο κινητο ανανεωνεις κανονικα την φραγη και δεν φαινεται και οτι εβαλες καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...