Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λανθασμένα πιστεύω πως από 12€ και πάνω ανανέωση, μέσω χρεωστικής, δίνει 600mb για 15 ημέρες;

Νομίζω online δεν τα δίνει, μόνο από κατάστημα.

Τα δίνει online μόνο σε κοσμοκαρτα και frog. Σε whatsup διπλασιάζει το bonus του reloadit

 

Cosmoκαρτα: https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/ananeosi_xronou_omilias_cosmokarta.html

Whatsup: https://www.whatsup.gr/el/katastimata

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά (easy transfer) 10€ από καρτοκινητο σε καρτοκινητο ανανεώνει το χρόνο ομιλίας του αποδέκτη ? Και πόσο, κατά 2 μήνες ?
Link to comment
Share on other sites

Σε μεταφορά των 5 ευρώ που έχω κάνει από wu σε wu η λήξη του υπολοιπου ανανεώνεται για 2 μήνες και μπορείς να κάνεις και το πάρε μοιρασε.
Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά (easy transfer) 10€ από καρτοκινητο σε καρτοκινητο ανανεώνει το χρόνο ομιλίας του αποδέκτη ? Και πόσο, κατά 2 μήνες ?

Το σκεπτικό μου είναι αν μπορείς με τον τρόπο αυτό (μεταφέροντας 10€ από το ένα στο αλλο), να διατηρήσεις 2 νούμερα cosmote, η κάπου θα σε μπλοκάρει το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

- Oι συνδρομητές Kαρτοκινητής, δεν θα μπορούν να μεταφέρουν οποιοδήποτε ποσό σε άλλο συνδρομητή καρτοκινητής, αν δεν έχουν πραγματοποιήσει ανανεώσεις συνολικής αξίας 20€ και άνω τους τελευταίους 4 μήνες (120 ημέρες)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό, εντάξει!!!

Αλλά λύνεται αφού θα βάζω σε αυτό χρηματα για να τροφοδοτώντας το άλλο. Το θέμα είναι μήπως κάποιο άλλο κόφτη έχουν βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να μην είναι σε καθεστώς φραγής ο αποδέκτης (να έχει περάσει το δίμηνο δηλαδή)
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να μην είναι σε καθεστώς φραγής ο αποδέκτης (να έχει περάσει το δίμηνο δηλαδή).

Με την μεταφορά 10€, δεν παρατείνεται το υπόλοιπο και ο χρόνος? Δεν λογίζεται ανανέωση?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να μην είναι σε καθεστώς φραγής ο αποδέκτης (να έχει περάσει το δίμηνο δηλαδή)

 

Η φραγή νομίζω μπαίνει στο τέλος του τριμήνου. Στο 2μηνο χανονται τα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

H μεταφορά μπλοκάρει τον αποδέκτη.

Ο αποδέκτης δεν μπορεί πλέον να κάνει μεταφορά μέχρι να κάνει πρώτα μία ανανέωση.

 

το δώρο των 500 ΜΒ με αγορά του πακέτου των 8,5 ευρώ διαρκεί 5 ημέρες,

Link to comment
Share on other sites

Στις παρατηρήσεις με ψηλά γράμματα στην εφαρμογή του wu - cosmote easy transfer γράφει: οι μεταφορές χρόνου ομιλίας που θα λάβει ο συνδρομητής καρτοκινητής από 5 ευρώ και πανω επεκτείνουν την ημερομηνία λήξης του υπολοίπου και την ημερομηνία λήξης του λογαριασμού του. Edited by Alexpag
Link to comment
Share on other sites

Η φραγή νομίζω μπαίνει στο τέλος του τριμήνου. Στο 2μηνο χανονται τα χρηματα.

 

Σωστο. Αν εχει μηδενισει ομως το υπολοιπο μπορει να δεχτει χρήματα? Μεταξύ 2ου και 3ου μήνα? Ειχα την εντύπωση πως οχι. Ας μας το ξεκαθαρίσει κάποιος.

Οι μεταφορές 5 & 10€ παρατείνουν την διάρκεια για 2 μήνες κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Σωστο. Αν εχει μηδενισει ομως το υπολοιπο μπορει να δεχτει χρήματα? Μεταξύ 2ου και 3ου μήνα? Ειχα την εντύπωση πως οχι. Ας μας το ξεκαθαρίσει κάποιος.

 

Οι μεταφορές 5 & 10€ παρατείνουν την διάρκεια για 2 μήνες κανονικά.

Μπορεί κανονικά. Η φραγή να μην έχει ενεργοποιηθεί μόνο μετά το τρίμηνο.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανονικά. Η φραγή να μην έχει ενεργοποιηθεί μόνο μετά το τρίμηνο.

 

Οποτε μπορει να στελνει 5ε καθε 3μηνο, αρκει ο δοτης αριθμος να εχει ανανεωσει συνολικα τουλαχιστον 20ε

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε προσφορά 1 ευρώ 5gb 10 ημέρες αλλά δεν λέει πως ενεργοποιήτε. Τώρα δεν μπορώ να την βρω στην εφαρμογή μέσα ...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα στην παρεα.απο εχθες στον κοσμο του whats up....θελω λιγο την βοηθεια σας....στα πλαισια ανανεωσης του σταθερου και του οτε tv μου εκαναν μια προσφορα για αποδοση 600 mb σε whats up που ηδη διατηρουσα...απο εχθες λοιπον αλλαξα το ΄΄κυριο΄΄ νουμερο μου (και αυτο whats up),.σημερα λοιπον επικοινωνω μαζι τους και πολυ ευγενικα τους αναφερω οτι επιθυμω την αποδοση της προσφορας να την δεχεται ο αλλος μου αριθμος.η απαντηση ηταν ΟΧΙ. ειναι τοσο δυσκολο αυτο να πραγματοποιηθει???εχει τυχει σε αλλον?
Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ

Να θυμάσαι ότι πέρνεις ένα μηνιαίο και τα άλλα εβδομαδιαία .

Δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο έγινε τροποποίηση στο μήνυμα. Τι σημαίνει "παίρνεις ένα μηνιαίο και τα άλλα εβδομαδιαία";

Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...