Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχες τιν ίδια προσφορά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρώτη φορά ενεργοποίησα

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εάν βάλω ονλαιν 2 φορές από 10 ευρώ, θα πάρω 1200μβ+1200μβ;

Με χρεωστική βάλε 4 5αρες θα πάρεις 2800mb και 1200 να στείλεις.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Με χρεωστική βάλε 4 5αρες θα πάρεις 2800mb και 1200 να στείλεις.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

 

Ωπα, θα το δοκιμασω. Πρέπει να κάνω κάτι για τα 2800 ή μπαίνουν αυτόματα; Με τα 1200 ξέρω τι να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ωπα, θα το δοκιμασω. Πρέπει να κάνω κάτι για τα 2800 ή μπαίνουν αυτόματα; Με τα 1200 ξέρω τι να κάνω.

5αρα κάνεις πάρε μοίρασε ξανά 5αρα ξανά πάρε μοίρασε. Ερχετε reload it. Και ξανά το ίδιο με 2 5αρες. Στο πάρε μοίρασε να τα στέλνεις και τα 300.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 2800, εαν σε 10 μέρες πάρω 100μβ δίνοντας 100, θα ανανεωθει η ημερομηνία λήξης των 2800;

Τα 2400 είναι του reload it τα 400 από το παρε μοίρασε θα ανανεωθούν

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

5αρα κάνεις πάρε μοίρασε ξανά 5αρα ξανά πάρε μοίρασε. Ερχετε reload it. Και ξανά το ίδιο με 2 5αρες. Στο πάρε μοίρασε να τα στέλνεις και τα 300.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Υπάρχει κάποιος λόγος που πρέπει να κάνω όλα τα 'παρε μοιρασε' ανάμεσα στις ανανεώσεις; Χάνω κάτι; Ρωταω επειδή άλλος θα κάνει τις ονλαιν ανανεώσεις από τη δουλειά του και είναι λίγο καψονι να του λέω "περίμενε λίγο" επί 3 φορές.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος λόγος που πρέπει να κάνω όλα τα 'παρε μοιρασε' ανάμεσα στις ανανεώσεις; Χάνω κάτι; Ρωταω επειδή άλλος θα κάνει τις ονλαιν ανανεώσεις από τη δουλειά του και είναι λίγο καψονι να του λέω "περίμενε λίγο" επί 3 φορές.

Πάνε χαμένα αλλιώς ρε συ. 10 δεύτερα είναι στείλτα όλα σε έναν δεν χρειάζεται 3 διαφορετικα νούμερα. 1200mb και 2800 εσύ 4gb με ανανέωση 4 5αρων είναι.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάνε χαμένα αλλιώς ρε συ. 10 δεύτερα είναι στείλτα όλα σε έναν δεν χρειάζεται 3 διαφορετικα νούμερα. 1200mb και 2800 εσύ 4gb με ανανέωση 4 5αρων είναι.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Εάν είναι να χαθούν, σίγουρα καλύτερα να δωθούν. Μπορώ να στείλω σε ενα νουμερο τα 12Χ100μβ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 2800, εαν σε 10 μέρες πάρω 100μβ δίνοντας 100, θα ανανεωθει η ημερομηνία λήξης των 2800;

 

Καλημέρα,

 

Σε καμία περίπτωση. Μιλάμε για δύο διαφορετικές υπηρεσίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν είναι να χαθούν, σίγουρα καλύτερα να δωθούν. Μπορώ να στείλω σε ενα νουμερο τα 12Χ100μβ;

 

Λογικά ναι.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι να χαθούν, σίγουρα καλύτερα να δωθούν. Μπορώ να στείλω σε ενα νουμερο τα 12Χ100μβ;

Ναι και τα 1200 σε έναν που ξέρεις ότι θα τα χρησιμοποιήσει. Μην πάνε χαμένα.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Με 5 ευρώ ανανέωση δίνει reload it σε ιντερνέτ έστω και λίγο;

 

Δεν δίνει καθόλου reloadit με 5€.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να βάλεις 2 δεκάρες την ίδια ημέρα ώστε να πάρεις δυο reloadit το 2ο reloadit μπορείς να επιλέξεις 2gb για μια εβδομάδα και αυτά τα 2gb θα προστεθούν στο 1.2gb του πρώτου reloadit και ετσι εχεις 3.2gb reloadit για ενα μηνα

Για τα 12*100 γίνεται αλλά πρέπει φυσικα να γίνεται τμηματικά δηλαδή μετά απο κάθε 5αρα. Και υπόψιν οτι μετα την 3η 5αρα μέσω χρεωστικης μπορεί το σύστημα να σε πετάξει προσωρινά εκτός και να βάλεις την 4η μετα απο κανα μισαωρο και παρόλα αυτά το 2o reloadit ήρθε κανονικα. Μου εχει συμβει αυτό 2 φορες το τελευταίο δίμηνο οποτε δεν ξερω κατα ποσο ήταν τυχαίο.

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνει καθόλου reloadit με 5€.
Δεν θέλω να χάσω τα 5 γιγα που έχω μαζέψει απλά επειδή έχω ήδη 20 ευρώ μέσα δεν θα μπορώ να τα ξοδέψω ειδικά αν μειώσουν το διάστημα ανανέωσης.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να βάλεις 2 δεκάρες την ίδια ημέρα ώστε να πάρεις δυο reloadit το 2ο reloadit μπορείς να επιλέξεις 2gb για μια εβδομάδα και αυτά τα 2gb θα προστεθούν στο 1.2gb του πρώτου reloadit και ετσι εχεις 3.2gb reloadit για ενα μηνα

Για τα 12*100 γίνεται αλλά πρέπει φυσικα να γίνεται τμηματικά δηλαδή μετά απο κάθε 5αρα. Και υπόψιν οτι μετα την 3η 5αρα μέσω χρεωστικης μπορεί το σύστημα να σε πετάξει προσωρινά εκτός και να βάλεις την 4η μετα απο κανα μισαωρο και παρόλα αυτά το 2o reloadit ήρθε κανονικα. Μου εχει συμβει αυτό 2 φορες το τελευταίο δίμηνο οποτε δεν ξερω κατα ποσο ήταν τυχαίο.

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ, σκεφτόμουν να βάλω 20ε για το πακέτο απεριορίστου youtube με 15ε, αλλά μετά μου ήρθε στο Q μου ξανά μήνυμα για το 8γιγα/8ε και τελικά το ενεργοποιησα. Επειδή έβαλα 10αρι πήρα +1γιγα, οπότε αυτόν τον μήνα θα τον βγάλω με τα 2 γιγα της Q. Ξενερωσα και με το Βάτραχο που σταμάτησε να δίνει 4γιγα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έσπασα πρόσφατα το συμβόλαιο με την cosmote και τώρα ψάχνομαι για λύση καρτοκινητού. Οπότε οι ερωτήσεις μου είναι:

- Υπάρχει κάποιος συνδυασμός πακέτων που να συμφέρει για κλήσεις/μηνύματα προς όλους + internet? Είδα σήμερα το call them all plus-i που δίνει "400’+400SMS προς WHAT’S UP & 200’+200SMS προς όλους + 200MB για 1 μήνα με 8,5€". Υπάρχει κάτι καλύτερο;

- Με το reload τι ακριβώς παίζει; Σε κάθε ανανέωση παίρνεις extra (και αν το κάνεις online τα διπλά) ή δεν έχω καταλάβει κάτι;

- Όταν καλείς cosmote από what's up πιάνεται σαν "προς άλλα δίκτυα";

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια γρηγορη ερωτηση!Δεν εχω ιδεα απο καρτοκινητη γιαυτο ισως να ακουστη χαζη η ερωτηση:Στην Cosmokarta αν δεν εχεις καταναλωση τον χρονο ομιλιας σου η τα mb μεταφερονται στον επομενο μηνα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έσπασα πρόσφατα το συμβόλαιο με την cosmote και τώρα ψάχνομαι για λύση καρτοκινητού. Οπότε οι ερωτήσεις μου είναι:

- Υπάρχει κάποιος συνδυασμός πακέτων που να συμφέρει για κλήσεις/μηνύματα προς όλους + internet? Είδα σήμερα το call them all plus-i που δίνει "400’+400SMS προς WHAT’S UP & 200’+200SMS προς όλους + 200MB για 1 μήνα με 8,5€". Υπάρχει κάτι καλύτερο;

- Με το reload τι ακριβώς παίζει; Σε κάθε ανανέωση παίρνεις extra (και αν το κάνεις online τα διπλά) ή δεν έχω καταλάβει κάτι;

- Όταν καλείς cosmote από what's up πιάνεται σαν "προς άλλα δίκτυα";

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Μπες στην εφαρμογή what's up και δες τι σε βολεύει

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έσπασα πρόσφατα το συμβόλαιο με την cosmote και τώρα ψάχνομαι για λύση καρτοκινητού. Οπότε οι ερωτήσεις μου είναι:

- Υπάρχει κάποιος συνδυασμός πακέτων που να συμφέρει για κλήσεις/μηνύματα προς όλους + internet? Είδα σήμερα το call them all plus-i που δίνει "400’+400SMS προς WHAT’S UP & 200’+200SMS προς όλους + 200MB για 1 μήνα με 8,5€". Υπάρχει κάτι καλύτερο;

- Με το reload τι ακριβώς παίζει; Σε κάθε ανανέωση παίρνεις extra (και αν το κάνεις online τα διπλά) ή δεν έχω καταλάβει κάτι;

- Όταν καλείς cosmote από what's up πιάνεται σαν "προς άλλα δίκτυα";

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

1.Αν θες γίνε λίγο πιο σαφής τι εννοείς καλύτερο. Περισσότερα mb;Περισσότερα λεπτά ομιλίας προς όλους;

2. Εφόσον κάνεις ανανέωση τουλάχιστον 10 ευρώ μπορείς να πάρεις extra 600mb ή 1200mb online για 1 μήνα, κάτι το οποίο θα αλλάξει από 26/03/2018. Δηλαδή θα πρέπει να βάζεις τουλάχιστον 12 ευρώ για να πάρεις 600mb τα οποία όμως θα διαρκούν 15 μέρες.

3. Ναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έσπασα πρόσφατα το συμβόλαιο με την cosmote και τώρα ψάχνομαι για λύση καρτοκινητού. Οπότε οι ερωτήσεις μου είναι:

- Υπάρχει κάποιος συνδυασμός πακέτων που να συμφέρει για κλήσεις/μηνύματα προς όλους + internet? Είδα σήμερα το call them all plus-i που δίνει "400’+400SMS προς WHAT’S UP & 200’+200SMS προς όλους + 200MB για 1 μήνα με 8,5€". Υπάρχει κάτι καλύτερο;

- Με το reload τι ακριβώς παίζει; Σε κάθε ανανέωση παίρνεις extra (και αν το κάνεις online τα διπλά) ή δεν έχω καταλάβει κάτι;

- Όταν καλείς cosmote από what's up πιάνεται σαν "προς άλλα δίκτυα";

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

 

Κυκλοφορούν ακόμα προνομιακά πακέτα αν ενδιαφέρεσαι. Με 8.5 ευρώ σου δίνει 1500 λεπτά προς όλους και 1500 mb για ένα μήνα και με κάθε 10 ευρώ κάρτα θα παίρνεις από reload it 1200 mb για 15 μέρες. Για να βρεις πακέτο μπες στο αντίστοιχο νίμα για τα προνομιακά. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να σε φέρει σε επαφή όπου δίνουν. Κοίταξε στις τελευταίες δημοσιεύσεις. Στο στέλνουν με courier και στοιχίζει 15 ευρώ εκ των οποίων τα 10 μένουν στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους 3. Νομίζω για την ώρα με καλύψατε.

 

@pn1fon1

Το προνομιακό το είχα σκεφτεί πριν κάποιους μήνες αλλά μου είπαν τα παιδιά στο topic ότι αφορά αποκλειστικά καινούργιο νούμερο. Αν δεν είχα ήδη 2η κάρτα sim θα το σκεφτόμουν.

 

@Alexpag

Σίγουρα θα ήθελα παραπάνω internet (με καλύπτει το reload) και παραπάνω χρόνο ομιλίας προς όλους.

Η αλλαγή που λες στο reload (12 ευρώ για 600mb για 15 μέρες) φαντάζομαι θα χαλάσει πολλούς.

 

@minotavros

Θα checkάρω και την εφαρμογή αλλά φαντάζομαι δε θα έχει μεγάλη διαφορά από το site.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...