Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βαλε και την σειρα και εχουμε ολοκληρωμενο ποστ:

αν θυμαμαι καλα: paremoirase -> reloadit -> πακετο

Αν έχεις πολλά MB πάρε μοίρασε πρώτα κάνεις reload it μετά πάρε μοίρασε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει πακέτο ΜΒ για το εξωτερικό και συγκεκριμένα Αγγλία; Δοκίμασα να ενεργοποιήσω στην cosmoκαρτα το πακέτο των 10GB όμως δεν ισχύει για το εξωτερικό. Υπάρχει κάποιο;

Thanks!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη τηνα παρε, ειμαι καινουργιος σ´αυτο το topic..θα ηθελα τα φωτα σας στο παρακατω:

Θελω να αλλαξω της γυναικας μου την συνδεση, σε καρτα..ουτε καν καρτοσυμβολαιο..(ειναι σε συνδεση cosmote κ θελω να διατηρησει τον ιδιο αριθμο..κ κατα προτιμηση να μεινει cosmote)

Θα ηθελα max 20€ τον μηνα να βαζουμε καρτα.

Η καταναλωση της ειναι :30% ομιλια, 50% data και 20% sms...smartphone -iphone εχει (που σημαινει μπορει να δουλευει viber-watsapp για sms).

Τι "πακετο" προτεινετε εσεις που τα ξερετε;

Εγω εχω συνδεση cosmote με 1500 προς ολους και 2.5GB...

Περιμενω τα φωτα σας...θενκς απριορι!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν μου λέει κάτι αυτό το 30 50 20 %

Δηλαδή πόσα λεπτά πόσα ΜΒ πόσα SMS ?

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα max 20€ τον μηνα να βαζουμε καρτα.

Η καταναλωση της ειναι :30% ομιλια, 50% data και 20% sms

Για να βοηθηθεις χρειαζεται να μας πεις ποσοτικη καταναλωση

Καλημέρα,

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει πακέτο ΜΒ για το εξωτερικό και συγκεκριμένα Αγγλία; Δοκίμασα να ενεργοποιήσω στην cosmoκαρτα το πακέτο των 10GB όμως δεν ισχύει για το εξωτερικό. Υπάρχει κάποιο;

Thanks!!

 

Υπαρχει το με €6 που δινει 1,2GB ( με αυτοματη ανανεωση) , 30ημερες.

Ολα τα data πακετα ειναι εδω: https://www.cosmote.gr/cs/Satellite?c=Page&cid=1486043307712&d=Touch&pagename=ote%2FPage%2FPageTemplate

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη τηνα παρε, ειμαι καινουργιος σ´αυτο το topic..θα ηθελα τα φωτα σας στο παρακατω:

Θελω να αλλαξω της γυναικας μου την συνδεση, σε καρτα..ουτε καν καρτοσυμβολαιο..(ειναι σε συνδεση cosmote κ θελω να διατηρησει τον ιδιο αριθμο..κ κατα προτιμηση να μεινει cosmote)

Θα ηθελα max 20€ τον μηνα να βαζουμε καρτα.

Η καταναλωση της ειναι :30% ομιλια, 50% data και 20% sms...smartphone -iphone εχει (που σημαινει μπορει να δουλευει viber-watsapp για sms).

Τι "πακετο" προτεινετε εσεις που τα ξερετε;

Εγω εχω συνδεση cosmote με 1500 προς ολους και 2.5GB...

Περιμενω τα φωτα σας...θενκς απριορι!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Whats Up.Με 10€ καρτα εχει 400' προς ολους και 300' προς Whats Up(το πακετο ειναι 7€) και 1.200Mb απο το reload.Θα κατεβασει το whats up app.Επισης οσοι εχουν κοσμοτε καρτα κατα 90% ειναι Whats Up.Αν εχετε μετα στην οικογενεια ατομα με whats up και με 2 5αρες δινει 600mb δωρεαν σε οποιον θελει και 200 παιρνει για εκεινη.Ανανεωσεις ολα με την καρτα,δεν χρειαζεται περιπτερο και καταστημα να ψαχνεις.Στην αναγκη μπορεις ακομα και απο το συμβολαιο σου να την βαλεις λεφτα μεσω του easy transfer και να πληρωσεις τα 10€ της καρτας στο επομενο παγιο.

Οι 2 5αρες καρτες για να παρεις 2 φορες το παρε μοιρασε γινεται ως εξης:βαζεις 5€,κανεις το παρε μοιρασε και ξαναβαζεις αλλα 5€ μετα.Αν δεν ανοιξει 4G και δεν κανει βαρια χρηση δεδομενων θα βγαλει το μηνα με τα 1.200Mb.Με το παρε μοιρασε παει στα 1.300(1.400 αν βαλει 2 καρτες 5€),χωρια οσα παρει απο αλλους.Η Χρεωση ειναι 3 λεπτη και μετα ανα δευτερολεπτο στις κλησεις.

Αν βαλει και εξτρα ιντερνετ παει στα 15€ το μηνα.Το Reload it ειτε βαλεις 2 καρτες των 5 ειτε μια των 10 θα παρεις κωδικο.

Επισης εχει 1+1 για everest,shell,μασουτη και αλλα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να μεταφέρω χρηματικό ποσό σε άλλο νούμερο ενώ έχω χρησιμοποιήσει το reload it και το δώρο των 500 λεπτά προς όλους

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να μεταφέρω χρηματικό ποσό σε άλλο νούμερο ενώ έχω χρησιμοποιήσει το reload it και το δώρο των 500 λεπτά προς όλους

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι,μπορεις.Σε Frog καρτοκινητα δεν

γινεται.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ειμαι νεα στην παρεουλα σας :)

Χτες "ανακαλυψα" κατι... ο πατερας μου εχει ενα κινητο (what's up) που το χρησιμοποιει σπανια για να κανει κλησεις, συνηθως τον καλουμε εμεις. Εχει μαζεψει λοιπον 17€ και σκεφτηκα να κανω easy transfer 10€ στο δικο μου, το ειχα κανει κι αλλες φορες χωρις προβλημα. Χτες λοιπον μου ηρθε αυτο το μηνυμα "για να κανεις χρηση της υπηρεσιας easy transfer θα πρεπει να εχεις κανει τουλαχιστον 20€ ανανεωσεις χρονου ομιλιας τους 4 τελευταιους μηνες". Μεχρι τωρα του εκανα ανανεωση 5-10€ το 3μηνο, τωρα θελουν 20 το 4μηνο?:angry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και έχει αλλάξει εδώ και καιρό.

 

*Μία απλή αναζήτηση θα σου έλυνε την απορία

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το με €6 που δινει 1,2GB ( με αυτοματη ανανεωση) , 30ημερες.

Ολα τα data πακετα ειναι εδω: https://www.cosmote.gr/cs/Satellite?c=Page&cid=1486043307712&d=Touch&pagename=ote%2FPage%2FPageTemplate

 

Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Το πακέτο με τα 1,2GB που υπάρχει; Ρωτάω γιατί δεν το βρίσκω στην λίστα με τα υπόλοιπα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Το πακέτο με τα 1,2GB που υπάρχει; Ρωτάω γιατί δεν το βρίσκω στην λίστα με τα υπόλοιπα.

Αν έχεις what's up : https://www.whatsup.gr/el/services/1200mb-mono-me-6eu

Link to comment
Share on other sites

To δεδομένο είναι πως το δίνει σε wu. Για cosmoκάρτα δεν αναφέρει κάτι.

Αν δεν έχει κάποιο λόγο που να τον κρατάει στην cosmoκάρτα(π.χ. η προσφορά με τα 450') και τελικά το δίνει μόνο σε wu, μάλλον συμφέρει να το μετατρέψει σε τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

To δεδομένο είναι πως το δίνει σε wu. Για cosmoκάρτα δεν αναφέρει κάτι.

Αν δεν έχει κάποιο λόγο που να τον κρατάει στην cosmoκάρτα(π.χ. η προσφορά με τα 450') και τελικά το δίνει μόνο σε wu, μάλλον συμφέρει να το μετατρέψει σε τέτοιο.

 

Οντως cosmokarta γραφει οτι εχει ο φιλος.

 

Ναι, σωστά, cosmoκαρτα έχω και μάλιστα με την προσφορά(450').

 

Όπως και να έχει, μήπως ΔΕΝ μου κάνει ούτε και αυτή η προσφορά ακόμα και αν έβγαζα μια whatsup; Ρωτάω γιατί βλέπω στους όρους το εξής: " δεν αφορά στη χρήση δεδομένων κατά την περιαγωγή σε δίκτυα του εξωτερικού."

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Που το ειδες αυτο; εχεις λινκ;

 

http://m.whatsup.gr/service/ec1n2Qm9sdG9uXzEyMDBNQg

- Η κατανάλωση των διαθέσιμων ΜΒ του πακέτου είναι διαθέσιμη για χρήση και στην περιαγωγή εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λέει κάτι αυτό το 30 50 20 %

 

Δηλαδή πόσα λεπτά πόσα ΜΒ πόσα SMS ?

 

 

 

Ok γινομαι πιο σαφης:

Χρονος ομιλιας 300 προς ολους

Data 2 gb

sms < 100

 

Τι θα μπορουσα να βρω για τετοιες "πανω κατω" μηνιαιες καταναλωσεις...;

Κ το κοστος;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Whats Up.Με 10€ καρτα εχει 400' προς ολους και 300' προς Whats Up(το πακετο ειναι 7€) και 1.200Mb απο το reload.Θα κατεβασει το whats up app.Επισης οσοι εχουν κοσμοτε καρτα κατα 90% ειναι Whats Up.Αν εχετε μετα στην οικογενεια ατομα με whats up και με 2 5αρες δινει 600mb δωρεαν σε οποιον θελει και 200 παιρνει για εκεινη.Ανανεωσεις ολα με την καρτα,δεν χρειαζεται περιπτερο και καταστημα να ψαχνεις.Στην αναγκη μπορεις ακομα και απο το συμβολαιο σου να την βαλεις λεφτα μεσω του easy transfer και να πληρωσεις τα 10€ της καρτας στο επομενο παγιο.

 

Οι 2 5αρες καρτες για να παρεις 2 φορες το παρε μοιρασε γινεται ως εξης:βαζεις 5€,κανεις το παρε μοιρασε και ξαναβαζεις αλλα 5€ μετα.Αν δεν ανοιξει 4G και δεν κανει βαρια χρηση δεδομενων θα βγαλει το μηνα με τα 1.200Mb.Με το παρε μοιρασε παει στα 1.300(1.400 αν βαλει 2 καρτες 5€),χωρια οσα παρει απο αλλους.Η Χρεωση ειναι 3 λεπτη και μετα ανα δευτερολεπτο στις κλησεις.

 

Αν βαλει και εξτρα ιντερνετ παει στα 15€ το μηνα.Το Reload it ειτε βαλεις 2 καρτες των 5 ειτε μια των 10 θα παρεις κωδικο.

 

Επισης εχει 1+1 για everest,shell,μασουτη και αλλα.

 

 

 

Ησουν πολυ επεξηγηματικος!

Σε ευχαριστω πολυ!

Μπορεις να κανεις πιο ξεκαθαρο "αν θελει εξτρα ιντερνετ", παει στα 15€...

Δηλ;

Ποσα gb ή mb , extra μιλαμε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύει να συνδεθείτε με pptp vpn από καρτοκινητά cosmote, frog η cosmokarta?

 

Νομίζω.. μου δούλευε μετά απο μερικές κλήσεις αλλά τώρα με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ok γινομαι πιο σαφης:

Χρονος ομιλιας 300 προς ολους

Data 2 gb

sms < 100

 

Τι θα μπορουσα να βρω για τετοιες "πανω κατω" μηνιαιες καταναλωσεις...;

Κ το κοστος;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ησουν πολυ επεξηγηματικος!

Σε ευχαριστω πολυ!

Μπορεις να κανεις πιο ξεκαθαρο "αν θελει εξτρα ιντερνετ", παει στα 15€...

Δηλ;

Ποσα gb ή mb , extra μιλαμε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μιλαμε για 1.200MB με αυτοματη ενεργοποιηση στα 6€.

Αρα με 15€ καρτα online και ενεργοποιηση πακετων μεσα απο το whats up app.

1.200MB με Reload it

400' προς Whats Up

300' προς ολους

1.200MB με 6€

Τα sms,μπορει να τα αντικαταστησει με viber/whatsapp/fb messenger και imessage λογω iPhoneΗ κοσμοτε δεν χρεωνει για την ενεργοποιηση του το sms προς την Apple(το στελνει σε +44 νουμερο που ειναι στην Αγγλια).Επισης αν εχει 5s/5c iPhone και πανω εχει wifi calling οπου οι κλησεις περνανε μεσω wifi οταν δεν εχει σημα κινητης.Αν εχει 6αρι και πανω χανει τουσ διακοπτες 3G/2G και εχει κλησεις με 4G.Αυτο γινεται αν εχει το ios 10.3 ή αν παει στην 10.3.3.Να το ρυθμισει ειναι 5 λεπτα υποθεση μαζι με το whats up app.

Ανανεωση online με καρτα ή μεταφερεις λεφτα απο το συμβολαιο σου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρονται και τα λεπτά στα φοιτητικά πακέτα....μολις μου ήρθε μήνυμα:

ΣTO WHAT'S UP TIΠOTA ΔEN ΠAEI XAMENO! ΠAPE NEO ΦOITHTIKO ΠAKETO MEXPI 02/09 KAI TA 562' ΠPOΣ OΛOYΣ ΠOY EXEIΣ AΠO ΠPOHΓOYMENH ENEPΓOΠOIHΣH ΦOITHTIKOY ΠAKETOY ΘA ΠPOΣTEΘOYN ΣTA NEA ME IΣXY ΓIA AKOMA 1 MHNA.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα εδώ ναι κάνα μισάωρο 2 5αρες σε ένα κινητό και δεν ήρθε reload it ακόμα. Μήπως το σταμάτησαν και θέλει μόνο 10αρες? Τόσο πολύ δεν έχει ξανά αργήσει.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα καλά ήρθε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει πακέτο που να έχει μέσα μηνύματα προς όλους , mb και λεπτά προς όλους;; Έστω και λίγα από το καθένα. Δεν θέλω πολλά πράγματα.

Και να μεταφέρονται στον επόμενο μήνα αν βάλω το ίδιο πακέτο.

Τουλάχιστον να μεταφέρονται τα λεπτά και το ίντερνετ.

 

Ζητάω πολλά μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...