Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με κάλεσαν από το 13888 για δωρεάν αποστολή what's up με το ειδικό πακέτο. Ως τρία νούμερα δωρεάν αποστολή στο σπίτι!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα τα χρησιμοποιήσεις όλα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει, και στα samsung σε περίπτωση που η συσκευή δεν είναι αγορασμένη από το Δικτύο Πωλήσεων COSMOTE/ΓΕΡΜΑΝΟΣ υπάρχει η δυνατότητα για αναβάθμιση λογισμικού χωρίς χρέωση στα καταστήματα Γερμανος.

 

Δεν είναι αναβάθμιση πρακτικά, απλά θα σου περάσουν firmware της Cosmote.

 

Μπορεί να το κάνει και μόνος του.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Στα Samsung aναβάθμιση λογισμικού στα καταστήματα Γερμανός η κοσμοτε;; ; Μάλλον αλλαγή firmware στο κατάστημα εννοείς. Γι αυτά που δεν ήταν αγορασμένα από Γερμανό η κοσμοτε και δεν έχουν το firmware για να υποστηρίξουν την υπηρεσία.

 

Ναι αυτό ίσως να ισχύει.... Δεν το ξερω.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα.

Η εφαρμογή My COSMOTE κάνει διαχείριση σε Cosmoκάρτα;

 

Βλέπω ότι υπάρχει εφαρμογή για What's Up, αλλά δεν βρίσκω για cosmoκάρτα, για αυτό και ρωτάω το παραπάνω :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα.

Η εφαρμογή My COSMOTE κάνει διαχείριση σε Cosmoκάρτα;

 

Βλέπω ότι υπάρχει εφαρμογή για What's Up, αλλά δεν βρίσκω για cosmoκάρτα, για αυτό και ρωτάω το παραπάνω :)

 

Ναι,κανει σε κοσμοκαρτα.Παντως αν θελεις γυρνα τη σε Whats Up.Συνολικα ειναι καλυτερη.

Η κοσμοκαρτα ειναι ασυμφορη εκτος αν μιλας μονο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στα Samsung aναβάθμιση λογισμικού στα καταστήματα Γερμανός η κοσμοτε;; ; Μάλλον αλλαγή firmware στο κατάστημα εννοείς. Γι αυτά που δεν ήταν αγορασμένα από Γερμανό η κοσμοτε και δεν έχουν το firmware για να υποστηρίξουν την υπηρεσία.

 

Ναι αυτό ίσως να ισχύει.... Δεν το ξερω.

 

Είναι ασφαλές να βάλω άλλο firmware; Δεν μου πολύ άρεσε η ιδέα να αφήσω το κινητό μου εκει για να μου περάσουν ότι θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ασφαλές να βάλω άλλο firmware; Δεν μου πολύ άρεσε η ιδέα να αφήσω το κινητό μου εκει για να μου περάσουν ότι θέλουν.

 

Μπορεις να το κάνεις και μόνος, αν ασχολείσαι λιγάκι, δεν είναι τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά τι firmware .σε οποία συσκευή το υποστηρίζει έρχεται αναβάθμιση φορέα δικτύου αυτόματα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η πιο φτηνη λυση αν σε απασχολει μονο χρονος ομιλιας προς ολους και αυτος ελαχιστος, ουτε καν μια ωρα το μηνα, ποια καρτα και πακετο ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Η πιο φτηνη λυση αν σε απασχολει μονο χρονος ομιλιας προς ολους και αυτος ελαχιστος, ουτε καν μια ωρα το μηνα, ποια καρτα και πακετο ειναι;

 

Frog 60 λεπτά προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και κόστος 3 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να ενημερώσει. αυτό το whatsup 1500 έχει κάτι σε sms και ποιo είναι το κόστος του.
Link to comment
Share on other sites

Για sms προς όλους: αγοράζεις 100 SMS με 4 ευρώ ή όποιο άλλο πακέτο του whatsup θέλεις

 

https://www.whatsup.gr/el/services/sms-choice

Για SMS προς WhATS UP 300 με 4 ευρώ ή όποιο άλλο σε βολεύει https://www.whatsup.gr/el/services/sms-them-all-300

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα που μου τηλεφώνησε χθες από το 13888 μου έδωσε τα στοιχεία της και τηλέφωνο επικοινωνίας αλλά όταν της είπα ότι ενδιαφέρεται συγγενικό μου πρόσωπο, μου είπε ότι βρίσκομαι σε ειδική λίστα πελατών και δεν εξυπηρετεί άλλους τυχαία.

Παρόλα αυτά για το φίλο που ενδιαφέρεται, μου είπε ότι κανονικά σε καταστήματα Cosmote δίνουν τέτοια πακέτα (1500'/1500ΜΒ).

Επίσης έχω να πω ότι σε σταθμούς του μετρό δίνονται αυτά τα πακέτα, όπως Αμπελόκηποι και Πάνορμου, συνήθως πρωινές ώρες.

Τέλος έχω τηλέφωνο για το αντίστοιχο πακέτο της Wind που τα στέλνουν με courier.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να ξανακάνω το what's up που έχω το βασικό μου νούμερο, αντί του cu που έχω, κυρίως λόγω καλύτερου σήματος στις περιοχές που κινούμαι.

 

Στο νούμερο είχα € 12,00 και μόνο 1Gb internet από Πάρε-Μοίρασε και Reload It (λήγουν 30 και 31/8 αντίστοιχα), χωρίς χρόνο ομιλίας.

Πριν λίγο έστειλα promo4 στο 1330 και μου έδωσε 600' προς what's και 200' Προς Όλους (μου έμειναν € 8,00).

 

Τί μου προτείνετε να κάνω το επόμενο διάστημα για να μαζέψω χρόνο ομιλίας και data; Να βάλω στις 29/8 2x κάρτες των € 5,00 και ενδιάμεσα να κάνω με τη σειρά Πάρε-Μοίρασε και Reload It για να πάρω επιπλέον data και να προστεθούν σ' αυτά το 1Gb που ήδη έχω;

Και μετά, στις 23/9 (σήμερα είναι 24) ξανά μήνυμα promo4 στο 1330 για να προστεθούν στα υπάρχοντα λεπτά ομιλίας άλλα 600' προς what's και 200' Προς Όλους;

 

 

Έχω καταλάβει καλά, όλα αυτά που γράφετε και προτείνετε τόσες σελίδες τώρα;

Ευχαριστώ.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να ξανακάνω το what's up που έχω το βασικό μου νούμερο, αντί του cu που έχω, κυρίως λόγω καλύτερου σήματος στις περιοχές που κινούμαι.

 

Στο νούμερο είχα € 12,00 και μόνο 1Gb internet από Πάρε-Μοίρασε και Reload It (λήγουν 30 και 31/8 αντίστοιχα), χωρίς χρόνο ομιλίας.

Πριν λίγο έστειλα promo4 στο 1330 και μου έδωσε 600' προς what's και 200' Προς Όλους (μου έμειναν € 8,00).

 

Τί μου προτείνετε να κάνω το επόμενο διάστημα για να μαζέψω χρόνο ομιλίας και data; Να βάλω στις 29/8 2x κάρτες των € 5,00 και ενδιάμεσα να κάνω με τη σειρά Πάρε-Μοίρασε και Reload It για να πάρω επιπλέον data και να προστεθούν σ' αυτά το 1Gb που ήδη έχω;

Και μετά, στις 23/9 (σήμερα είναι 24) ξανά μήνυμα promo4 στο 1330 για να προστεθούν στα υπάρχοντα λεπτά ομιλίας άλλα 600' προς what's και 200' Προς Όλους;

 

 

Έχω καταλάβει καλά, όλα αυτά που γράφετε και προτείνετε τόσες σελίδες τώρα;

Ευχαριστώ.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Σωστά κατάλαβες. Βάζεις 5 άρα κάνεις το πάρε μοίρασε και ξανά στη δεύτερη περνεις και το reload it. Πρώτα θα κάνεις reload it και μετά πάρε μοίρασε μιας και τον άλλο μήνα δεν θα βάλεις κάρτα να μην φας του πάρε μοίρασε που ανανεώνονται αν σου στείλει κάποιος και του reload it πεταχτούν.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να πω τώρα κάτι Εγώ? Επειδή βλέπω έναν πανικό για τα λεπτά ομιλίας αν μεταφέρονται κτλ....ωραια οκ μεταφέρονται. Και πες ότι μετά από 5-6 μήνες έχεις μαζέψει 5.000λεπτα.

Αν δεν ξαναβάλεις πακέτο δεν θα τα χάσεις? Θα τα χάσεις. Μέσα σε 30 μέρες θα έχεις καταφέρει να μιλήσεις 5000 λεπτά? Ή μάνα μου που έχει το κινητό προέκταση του χεριού της και δεν καταναλώνει τόσο. Συνήθως ένα combo το μήνα της βάζω και είναι κομπλέ.

Η κόσμοτε και η κάθε κινητή τηλεφωνία να αυξήσει τα έσοδα της θέλει. Σου πλασάρει την διαφήμιση ότι ανανέωσε το πακέτο σου πριν τη λήξη σου και μεταφέρονται και τα προηγούμενα λεπτά...με στόχο Εσύ ο καταναλωτής να ανανεώνεις κάθε μήνα, να ενερηοποιεις πακέτα και να έχουν φτάσει τα λεπτά στο θεό κάποια στιγμή και να μην προλαβαίνεις να τα καταναλώσεις.

Ο καθένας ότι ανάγκη έχει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά κατάλαβες. Βάζεις 5 άρα κάνεις το πάρε μοίρασε και ξανά στη δεύτερη περνεις και το reload it. Πρώτα θα κάνεις reload it και μετά πάρε μοίρασε μιας και τον άλλο μήνα δεν θα βάλεις κάρτα να μην φας του πάρε μοίρασε που ανανεώνονται αν σου στείλει κάποιος και του reload it πεταχτούν.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Sorry αλλά λίγο σε έχασα.

1. Βάζω κάρτα

2. Κάνω Πάρε-Μοίρασε

3. Βάζω κάρτα

4. Κάνω Reload it

5. Κάνω Πάρε-Μοίρασε

 

Και έτσι από τη στιγμή που θα έχω χρόνο ομιλίας και data, μπορώ να ΜΗΝ βάλω κάρτα τον επόμενο μήνα και απλά κάποιος να μου στείλει Πάρε-Μοίρασε για να ανανεωθούν τα data ΚΑΙ του Πάρε-Μοίρασε ΚΑΙ του Reload it;

 

Και σε 2μήνες, ξανά τα παραπάνω βήματα;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να πω τώρα κάτι Εγώ? Επειδή βλέπω έναν πανικό για τα λεπτά ομιλίας αν μεταφέρονται κτλ....ωραια οκ μεταφέρονται. Και πες ότι μετά από 5-6 μήνες έχεις μαζέψει 5.000λεπτα.

Αν δεν ξαναβάλεις πακέτο δεν θα τα χάσεις? Θα τα χάσεις. Μέσα σε 30 μέρες θα έχεις καταφέρει να μιλήσεις 5000 λεπτά? Ή μάνα μου που έχει το κινητό προέκταση του χεριού της και δεν καταναλώνει τόσο. Συνήθως ένα combo το μήνα της βάζω και είναι κομπλέ.

Η κόσμοτε και η κάθε κινητή τηλεφωνία να αυξήσει τα έσοδα της θέλει. Σου πλασάρει την διαφήμιση ότι ανανέωσε το πακέτο σου πριν τη λήξη σου και μεταφέρονται και τα προηγούμενα λεπτά...με στόχο Εσύ ο καταναλωτής να ανανεώνεις κάθε μήνα, να ενερηοποιεις πακέτα και να έχουν φτάσει τα λεπτά στο θεό κάποια στιγμή και να μην προλαβαίνεις να τα καταναλώσεις.

Ο καθένας ότι ανάγκη έχει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Μου εχει τυχει μηνας να εχω βαλει τα 200' και να μου εχουν μεινει και 90, μου χει τυχει και μηνας να μη μου φτανουν και να στις 3 βδομαδες να ξαναβαλω πακετο. Επισης εκανα και πολλες φορες τσιγκουνιές για να μη φαω λεπτα.

Τουτεστιν, το να μαζεψω ας το πουμε 500' λεπτα και να μη με νοιαζει που θα μιλαω και ποσο προφανως με ενδιαφερει, γιατι οπως ειπες και εσυ καθε μηνα θα πρεπει να ανανεωνω, οποτε προτειμαω να εχω ας το πουμε 700' ομιλιας παρα 200', κοινως 66 κλησεις μαξ!

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά λίγο σε έχασα.

1. Βάζω κάρτα

2. Κάνω Πάρε-Μοίρασε

3. Βάζω κάρτα

4. Κάνω Reload it

5. Κάνω Πάρε-Μοίρασε

 

Και έτσι από τη στιγμή που θα έχω χρόνο ομιλίας και data, μπορώ να ΜΗΝ βάλω κάρτα τον επόμενο μήνα και απλά κάποιος να μου στείλει Πάρε-Μοίρασε για να ανανεωθούν τα data ΚΑΙ του Πάρε-Μοίρασε ΚΑΙ του Reload it;

 

Και σε 2μήνες, ξανά τα παραπάνω βήματα;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Με το πάρε μοίρασε θα ανανεώσεις του πάρε μοίρασε τα MB. Του reload it θέλει 2 5αρες οπότε για αυτό σου είπα να βάλεις πρώτα το reload it ώστε να φας από αυτά και μετά του πάρε μοίρασε ώστε όσα μείνουν να τα ανανεώσεις.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Με το πάρε μοίρασε θα ανανεώσεις του πάρε μοίρασε τα MB. Του reload it θέλει 2 5αρες οπότε για αυτό σου είπα να βάλεις πρώτα το reload it ώστε να φας από αυτά και μετά του πάρε μοίρασε ώστε όσα μείνουν να τα ανανεώσεις.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Ωραία, να 'σαι καλά.

 

Και κάτι τελευταίο, το οποίο μάλλον θα μπορεί να το απαντήσει οποιοδήποτε.

Το promo4 θα μπορώ να το ανανεώνω από εδώ και πέρα κάθε μήνα (μία μέρα πριν συμπληρωθεί ο μήνας για την μεταφορά των χρόνων) ΜΟΝΟ με sms και όχι μέσω της εφαρμογής;

 

 

Ευχαριστώ πολύ, ελπίζω να μην κούρασα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...