Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το "πάρε μοίρασε" πόσα giga δίνει; b08b1829d41123c0d07a798010bf8a98.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "πάρε μοίρασε" πόσα giga δίνει; b08b1829d41123c0d07a798010bf8a98.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πόσες φορές το έκανες ρε θηρίο?

 

Με 800 ευρώ κάρτες δηλαδή με 160 5αρες βγαίνει 48gb.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Πόσες φορές το έκανες ρε θηρίο?

 

Με 800 ευρώ κάρτες δηλαδή με 160 5αρες βγαίνει 48gb.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Πιο πόσες φορές το έκανα; Ούτε καν το έχω δουλέψει ποτέ μου το "πάρε μοίρασε." Όλα αυτά τα γκιγκα είναι από αγορασμένα πακέτα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις αν γίνεται το what's up η το frog να το κανεις sharing τα date ?ας πούμε δηλαδή ότι έχει 4 giga ιντερνετ .να έχω στον ίδιο αριθμό μια δεύτερη σιμ ώστε να την έχω στο ταμπλετ για να έχω ιντερνετ εκεί

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις αν γίνεται το what's up η το frog να το κανεις sharing τα date ?ας πούμε δηλαδή ότι έχει 4 giga ιντερνετ .να έχω στον ίδιο αριθμό μια δεύτερη σιμ ώστε να την έχω στο ταμπλετ για να έχω ιντερνετ εκεί

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δύο κάρτες σιμ με τον ίδιο αριθμό γίνεται, απλά για να δουλεύει η μία σιμ πρέπει να είναι κλειστή η άλλη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "πάρε μοίρασε" πόσα giga δίνει; b08b1829d41123c0d07a798010bf8a98.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πως έχεις τόσα πολλά mb;;;;;;; πόσα λεφτά έχεις δώσει γι αυτά;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πως έχεις τόσα πολλά mb;;;;;;; πόσα λεφτά έχεις δώσει γι αυτά;;;;
Βάζω μια δεκάρα το μήνα. Και αν δεν είχε κόψει τις παροχές με κάποια επιπλέον mb θα ήταν περισσότερα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πιο πόσες φορές το έκανα; Ούτε καν το έχω δουλέψει ποτέ μου το "πάρε μοίρασε." Όλα αυτά τα γκιγκα είναι από αγορασμένα πακέτα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νόμιζα ήταν από αυτό. Απο το πάρε μοίρασε με 10 5αρες πχ θα πάρεις 3gb δωρεάν. Για τα 48gb που έχεις θα έχεις δώσει αρκετα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τόσο δύσκολο να μαζέψεις τόσα πολλά GB. Αν βάζεις ανελλιπώς κάθε μήνα ένα πακέτο των 6€ για πολύ καιρό, και ειδικά κατά καιρούς που είχε κάποιες προσφορές με παραπάνω από 600 MB (π.χ. Μάιο-Ιούνιο που έδινε 1200 MB με 6€), μαζεύονται.

Εγώ είχα καμία 15ριά GB μέχρι το Μάρτιο αλλά κάποια στιγμή ξέχασα να ανανεώσω και έληξαν (ένα εγκεφαλικό το έπαθα ομολογώ :p ). Έκτοτε έβαλα μπόλικα πακέτα, ιδίως αυτά με 1200MB με 6€, και πλέον έγιναν κοντά στα 27 GB. Τώρα μάλιστα που υπάρχει το κόλπο με το πάρε μοίρασε και το reload it, μπορείς εύκολα να κρατήσεις αυτά που μάζευες και να καταναλώνεις μόνο από πάρε μοίρασε και reload it.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βάζω μια δεκάρα το μήνα. Και αν δεν είχε κόψει τις παροχές με κάποια επιπλέον mb θα ήταν περισσότερα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Α οκ... Παίρνεις τα mb του reload it κάθε μήνα και λογικά αγοράζεις μετά και κάποιο πακέτο. Και τον άλλο μήνα κάνεις πάλι το ίδιο και μεταφέρονται και μαζεύονται.

Link to comment
Share on other sites

Α οκ... Παίρνεις τα mb του reload it κάθε μήνα και λογικά αγοράζεις μετά και κάποιο πακέτο. Και τον άλλο μήνα κάνεις πάλι το ίδιο και μεταφέρονται και μαζεύονται.

 

 

 

Καλά αυτά δεν θα φαγωθούν ποτε ..η βλακεία είναι ότι δεν γίνεται πχ να μην βάλεις κάποιο μήνα πακέτο και να φας τα περίσσεια .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Μπορείς να βάζεις και πάρε μοίρασε και reload it και να αγοράζεις πακέτο MB και να τα ανανεώνεις όλα πριν λήξουν και να μαζεύονται και να τρέχουν όλα παράλληλα;

Ποια απ' αυτά θα έχουν δική τους ξεχωριστή ημερομηνία λήξης;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω φοιτητικό, οπότε μεταφέρονται κάθε μήνα από μόνα τους. Δε τα χάνω ποτέ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα παρε μοιρασε εχουν σίγουρα δικη τους ημερομηνία. Του reloadit και των πακέτων δεν ξέρω αν προστίθεται μεταξύ τους. Νομίζω όμως οτι και αυτά ανανεώνονται ξεχωριστά.
Link to comment
Share on other sites

Τα παρε μοιρασε εχουν σίγουρα δικη τους ημερομηνία. Του reloadit και των πακέτων δεν ξέρω αν προστίθεται μεταξύ τους. Νομίζω όμως οτι και αυτά ανανεώνονται ξεχωριστά.

Άρα όταν ανανεώνεις, αν βάζεις και πάρε-μοίρασε και reload it και αγοράζεις πακέτο, λίγο πριν λήξουν όλα, τότε μεταφέρονται όλα, το καθένα σε δική του ημερομηνία. Μεταφέρονται όμως. Και λογικά βάζεις πρώτα το πάρε-μοίρασε, μετά το reload it (το μηνιαίο 600+600ΜΒ) και στο τέλος το πακέτο, ώστε να καταναλωθούν με αυτή τη σειρά, και να μη μείνει τίποτα αφάγωτο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ναι ολα μεταφερονται,η αμφιβολια ειναι αν τα reloadit προστιθενται με αυτα των πακετων.Αν οχι,αυτο που γραφεις ειναι η καλυτερη λυση.
Link to comment
Share on other sites

ναι ολα μεταφερονται,η αμφιβολια ειναι αν τα reloadit προστιθενται με αυτα των πακετων.Αν οχι,αυτο που γραφεις ειναι η καλυτερη λυση.

Απ' ό,τι θυμάμαι από την τελευταία φορά που ανανέωσα, δε νομίζω να συμψηφίζονται του reload it με τα αγορασμένα πακέτα. Με μία επιφύλαξη, κατά 99% το κάθε πακέτο έχει τη δική του ημερομηνία λήξης. Πιο σίγουρα θα ξέρω την επόμενη εβδομάδα που είναι να ανανεώσω.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προσέχετε με τα MB παιδιά. Κρίμα είναι να πηγαίνουν χαμένα ειδικα όταν τα μαζεύετε τόσους μήνες. Για μένα βάζετε μόνο πάρε μοίρασε και reload it. Το πακέτο κάθε μήνα σε δεσμεύει και πρέπει κάθε μήνα να βάζεις για να ανανεώσεις τα προηγούμενα. Και αύριο μεθαύριο μπορεί να σου πει με 5 ευρώ 20GB και να λέτε άδικα τόσα πακέτα. Βρήκε 5 10 άτομα πάρτε το πάρε μοίρασε και θα δείτε ότι κάθε μήνα θα τρώτε και θα ανεβαίνουν κιόλας. Καμία δέσμευση να βάλεις πακέτο κάθε μήνα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με το χρόνο ομιλίας όμως ;εγώ με τα 3 λεπτά που είναι επειδή στη δουλειά πολλές φορές χρειάζεται να πάρω και να μιλήσω για πολύ λίγο χρειααζομαι τουλάχιστον 500 προς όλους το μήνα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με το χρόνο ομιλίας όμως ;εγώ με τα 3 λεπτά που είναι επειδή στη δουλειά πολλές φορές χρειάζεται να πάρω και να μιλήσω για πολύ λίγο χρειααζομαι τουλάχιστον 500 προς όλους το μήνα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το 300 προς όλους 400 προς whats up δεν φτάνει? Αν όπως λένε θα μεταφέρονται έναν μήνα θα βάλεις 2 τέτοια πακέτα και κάθε μήνα θα ανανεώνεις και δεν θα χάνεις ότι μένει. Το τρίλεπτο είναι λίγο μπελάς αλλά στο call them all έχεις:

 

100 κλήσεις προς όλους

133 κλήσεις προς what's up

 

Και αν θες δίνεις και 3 πάρε δώσε δηλαδή 60 λεπτά προς what's up για 40 λεπτά προς όλους δηλαδή ακόμα 120 λεπτά προς όλους το μήνα και μένουν 220 προς what's up.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από Q με κλήση ανά δευτερόλεπτο μου κακοφάνηκε η ελάχιστη των 3 λεπτών Wtf!! Χάθηκε να το κάνουν 1 λεπτό έστω; Μεγάλη απατεωνια αυτό.

 

Αλήθεια γιατί δεν το πρόσεξα αν μιλήσεις 3 λεπτά και 15 δευτερόλεπτα σε χρεώνει 6 λεπτά;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω γράφει"χρέωση ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά".

Βάσει αυτού θα χρεωθείς 3 λεπτά και 15".

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Και πως το υπολογίζει; Γιατί στην εφαρμογή δεν γράφει δευτερόλεπτα. Αφαιρεί ανά 3λεπτο τώρα που το τσέκαρα.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Και πως το υπολογίζει; Γιατί στην εφαρμογή δεν γράφει δευτερόλεπτα. Αφαιρεί ανά 3λεπτο τώρα που το τσέκαρα.

Περνεις και μιλάς 3.20 θα αφαιρέσει 3 λεπτά και θα έχει στη μνήμη τα επόμενα 40 δευτερόλεπτα για οποιαδήποτε κλήση άνω των 3 λεπτών κανεις.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...