Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε κοσμοκάρτα που χρησιμοποιώ μία φορά τον χρόνο για 3 εβδομάδες μου ήρθε μήνυμα για 1,5 gb και 1500λεπτά προς όλους με 8,5 € , το θέμα είναι το ενεργοποιώ τώρα αν και δεν το χρειάζομαι για την ώρα μήπως και δεν μου έρθει ξανά ή προσφορά ?

Συμβουλή (Κι ΑΝ δε θες ή δεν είσαι "έτοιμος", ΑΠΛΑ: Αγνόησε την):

 

ΑΝ δεν το χρειάζεσαι το συγκεκριμένο (και έως ότου σου λέει για δυνατότητα ενεργοποίησης):

 

ΑΠΛΑ: ΜΗΝ το βάλεις...Θα σου €ρθουν καλύτ€ρες: Και τότε ενημέρωσέ μας εδώ....

 

Να μη σου ξανάρθει: Not possible ΑΠΛΑ......:lol:

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή (Κι ΑΝ δε θες ή δεν είσαι "έτοιμος", ΑΠΛΑ: Αγνόησε την):

 

ΑΝ δεν το χρειάζεσαι το συγκεκριμένο (και έως ότου σου λέει για δυνατότητα ενεργοποίησης):

 

ΑΠΛΑ: ΜΗΝ το βάλεις...Θα σου €ρθουν καλύτ€ρες: Και τότε ενημέρωσέ μας εδώ....

 

Να μη σου ξανάρθει: Not possible ΑΠΛΑ......:lol:

Δεν είναι καθόλου κακή η άποψη σου, θα δω αυτό πότε λήγει και βλέπουμε :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μου ανέφεραν "απάτη" (ΑΣ το πούμε έτσι) ότι στις sim (που τρέχετε στις πλατείες για τα 1500):

 

Τηλεφωνούν και τους προτείνουν ΑΜΕΣΗ μετατροπή σε "κάρτα" (έτσι τη λενε και μάλιστα τους λένε: "Μην επιμ€νετε : Είναι κάρτα")

Και προτείνουν καρτοσυμβόλαιο (ΚΑΙ όποιος το κατάλαβε , το κατάλαβε) με 22+€ για κάποια....{που δεν έχει και σημασία}....

 

Γνωρίζω ότι αυτό γίνεται κατά κόρον.

 

ΑΛΛΑ:

Αναφέρομαι στις νέες (άβγαλτες) sim και την επόμενη μέρα από την ενεργοποίησή τους....

 

Το έχει διαπιστώσει άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σε ανέφερε αυτό το πράγμα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα από κατάστημα cosmote την prepaid της Εθνικής που δίνει 5mb με κάθε αγορά 1€.

Επειδή έχω και ibank της Εθνικής την εμφάνισε αμέσως και έχει και δικό της app για να την γεμίζεις ηλεκτρονικά.

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα από κατάστημα cosmote την prepaid της Εθνικής που δίνει 5mb με κάθε αγορά 1€.

Επειδή έχω και ibank της Εθνικής την εμφάνισε αμέσως και έχει και δικό της app για να την γεμίζεις ηλεκτρονικά.

 

Για να την φορτίσεις ΔΩΡΕΑΝ και χωρίς προμήθεια πήγαινε στο internet banking της Εθνικής επέλεξε πληρωμή άλλης κάρτας, βάλε τον αριθμό της κάρτας σου στην συνέχεια επέλεξε εκδότρια τράπεζα Εθνική και πάτησε πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο την πήρατε τη συγκεκριμένη κάρτα? Φορτίζετε και με e-Banking Πειραιώς δωρεάν? Με ένα 1000αρικο το μήνα αγορές είναι 5gb.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Απλά να ξερετε οτι το αρχικό ετήσιο όριο αγορών της Cosmote Prepaid Mastercard ειναι 2500 Ευρώ και για να αυξηθεί χρειάζεται επισκεψη στην Τράπεζα..

Πάντως η κάρτα ειναι αρκετά χρήσιμη και ευκολα μπορείς να μαζεύεις 1Gb το μήνα κάνοντας τις αγορές σου με αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο την πήρατε τη συγκεκριμένη κάρτα? Φορτίζετε και με e-Banking Πειραιώς δωρεάν? Με ένα 1000αρικο το μήνα αγορές είναι 5gb.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Θέλει στην αρχή για να την πάρεις να την φορτίσεις με 5 ευρώ αυτό είναι το κόστος έκδοσης της και σου δίνει 1 gb δώρο.
Link to comment
Share on other sites

Θέλει στην αρχή για να την πάρεις να την φορτίσεις με 5 ευρώ αυτό είναι το κόστος έκδοσης της και σου δίνει 1 gb δώρο.

Συμφέρει εφόσον φορτίζετε μεσω e-Banking. Γίνεται να τη φορτίσω με καρτα Πειραιώς? Γιατί στην εθνική περνω χρήματα από αγορές σε go4more που δίνει 2 ευρώ στα 100 ευρώ αγορών.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είχα ενεργοποιήμενη την περιαγωγή. Κι όμως, αυτό έφταιγε στο ότι δεν επιανα 4G. :blink:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είχα ενεργοποιήμενη την περιαγωγή. Κι όμως, αυτό έφταιγε στο ότι δεν επιανα 4G. :blink:
Σε ποια περιοχή είσαι, μήπως έπιασες 4G άλλης χώρας λόγω περιοχής; λέω τώρα

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα έχει κάποια συνδρομη ή είναι δωρεαν;

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι prepaid (δηλαδή προπληρωμένη "καρτο- κάρτα") την γεμίζεις εσύ όσο και όποτε θέλεις χωρίς συνδρομή φυσικά.
Link to comment
Share on other sites

Κάνει κανείς σας ανανέωση με paypal και revolut;

Με χρεώνει σε λίρες Αγγλίας και φυσικά το paypal βγάζει την ισοτιμία απο 10€ σε 10,50.

Απο την αλλη μετα καλοι και εκει στην Cosmote που δεν εχει επιλογή μεσα απο την εφαρμογή να δηλώσεις οτι την ισοτιμία να την κάνει η τράπεζα σου και οχι το paypal.

Έψαξα μέσα απο το paypal να βρω ρύθμιση αλλα δεν βρήκα.

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μου ανέφεραν "απάτη" (ΑΣ το πούμε έτσι) ότι στις sim (που τρέχετε στις πλατείες για τα 1500):

 

Τηλεφωνούν και τους προτείνουν ΑΜΕΣΗ μετατροπή σε "κάρτα" (έτσι τη λενε και μάλιστα τους λένε: "Μην επιμ€νετε : Είναι κάρτα")

Και προτείνουν καρτοσυμβόλαιο (ΚΑΙ όποιος το κατάλαβε , το κατάλαβε) με 22+€ για κάποια....{που δεν έχει και σημασία}....

 

Γνωρίζω ότι αυτό γίνεται κατά κόρον.

 

ΑΛΛΑ:

Αναφέρομαι στις νέες (άβγαλτες) sim και την επόμενη μέρα από την ενεργοποίησή τους....

 

Το έχει διαπιστώσει άλλος αυτό;

Έγινε αυτό στις γυναίκας μου την δεύτερη μέρα από την ενεργοποίηση..επειδή μίλησα εγώ τους το έκοψα ότι δεν με ενδιαφέρει τίποτα άλλο πέρα από το "προνομιακό"(έχω κ το ίδιο της wind)κ το έκλεισα!!

Link to comment
Share on other sites

Έγινε αυτό στις γυναίκας μου την δεύτερη μέρα από την ενεργοποίηση..επειδή μίλησα εγώ τους το έκοψα ότι δεν με ενδιαφέρει τίποτα άλλο πέρα από το "προνομιακό"(έχω κ το ίδιο της wind)κ το έκλεισα!!

 

Είναι "περίεργο" ΑΝ έχει συμβεί και σε άλλους πολλούς με το 1500άρι (που τρέχετε στις πλατείες).....:)

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενα θεμα το 4g σε wu και σερνεται το τηλ σε οτι εχει να κανει με ιντερνετ??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενα θεμα το 4g σε wu και σερνεται το τηλ σε οτι εχει να κανει με ιντερνετ??

 

 

 

Χαλκιδικη εισαι; και εγω μια απ τα ιδια

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Χαλκιδικη εισαι; και εγω μια απ τα ιδια

 

Ναι πρώτο ποδι....αρα δεν ειναι ιδεα μου οχι τιποτα αλλο εκανα καμια 5 φορες επανεκκίνηση την συσκευη αλλα τελικα δεν φταιει αυτο.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή είσαι, μήπως έπιασες 4G άλλης χώρας λόγω περιοχής; λέω τώρα

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Καμία σχέση. Σκωτία βρίσκομαι και πιάνω 4G πλέον. Μόνο με EE θα το πιάσεις. Με τις υπόλοιπες το πολύ μέχρι Η+.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση. Σκωτία βρίσκομαι και πιάνω 4G πλέον. Μόνο με EE θα το πιάσεις. Με τις υπόλοιπες το πολύ μέχρι Η+.

 

Τι εννοείς καμία σχέση, αν έχεις cosmote και είσαι σε άλλη χώρα τότε έχεις συνδεθεί σε δίκτυο άλλης χώρας, για το 4g τώρα, είναι για ιντερνέτ και αν δεν έχεις ενεργοποιήσει την περιαγωγή δεδομένων λογικό μου φαίνεται να μην πιάνεις 4g αφού χρησιμοποιείται για δεδομενα, το παράξενο είναι αν είχες ιντερνέτ χωρίς ενεργή αυτή ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...