Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μολις έκανα ανανεωση από την εφαρμογή του whats up και πήρα κανονικά το τώρα data (500mb/1μηνα). Τα 500 mb για 15 μέρες έκοψαν

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις έκανα ανανεωση από την εφαρμογή του whats up και πήρα κανονικά το τώρα data (500mb/1μηνα). Τα 500 mb για 15 μέρες έκοψαν

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είσαι σίγουρος ότι είναι από αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δλδ, έφτασες μέχρι το τελικό στάδιο να κλείσεις κάποιο από Ρόδο, Κρήτη ή Χαλικιδική

Και δε σου έβγαζε τελική τιμή € για τις 3 (συνηθέστατα σε αυτό, υποχρεωτικά διανυκτερεύσεις);

 

"Ύποπτο" αυτό, ΑΝ είναι όπως τα λες.

Θα έπρεπε να σου λέει (μετά την εισαγωγή του κωδικού deals4U, ΑΝ όχι πιο πριν, που όντως κι εγώ δεν το "είδα") τελική τιμή.

 

Νομίζω (ΑΝ όχι σίγουρος είμαι) ότι είναι "κράχτης" το -40%...Το πιο πιθανό να σου βγάλει (ΑΝ και λες ότι δεν στο βγάζει) -3%,

ΑΛΛΑ: "Η δουλειά θα έχει γίνει": Games Theory που έγραφα πιο πάνω: Ξέρουν να μας "παίζουν" καλά {Για τα "μέτρα κ σταθμά" μας ως καταναλωτές)!!

 

Όχι δεν έβαλα κωδικό. Αυτό που λέω είναι πως η μείωση είναι από 3% έως 40% (ανάλογα το ξενοδοχείο). Άρα το καθένα δέχεται διαφορετικό ποσοστό μείωσης. Αυτό το ποσοστό δεν βρίσκω για το κάθε ένα ξεχωριστά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ισχυει,everest & Shell.Για αυτα τα 2 παντως εχει λιστα συνεργαζομενων πρατηριων.Οποτε προσοχη.

 

Φίλε Νίκο θα πρόσθετα και αυτά με Pizza Hut και Burger από Goodys + Alou fan, αλλά Πιερία δεν έχουμε. :D

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι είναι από αυτό;
Δες και μόνος σουf98a320166fa6a2175f650338a82e7db.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλάα: Σε άλλους το δίνει το Τώρα-data κ σε άλλους οχι;

 

Σε οσους το ενεργοποιησαν ηδη πριν καταργηθει.Και εγω το εχω,οποτε παιρνω 1.200+500+100 και αλλα 300 να μοιρασω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους το ενεργοποιησαν ηδη πριν καταργηθει.Και εγω το εχω,οποτε παιρνω 1.200+500+100 και αλλα 300 να μοιρασω.

 

Δλδ όσοι είχαν στείλει (ή τους είχαν στείλει οι υπάλληλοι) από τη sim WU τους το λεκτικό: MB στο 1330 από πέρσι,

συνεχίζουν να παίρνουν το Τώρα-data, ακόμα και τώρα με τα νέα reloadit;

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους το ενεργοποιησαν ηδη πριν καταργηθει.Και εγω το εχω,οποτε παιρνω 1.200+500+100 και αλλα 300 να μοιρασω.

Κι εγώ το είχα ενεργοποιημένο πριν λήξει και το έπαιρνα κανονικά όσο ίσχυε η προσφορά, κι όμως με την τελευταία ανανέωση που έκανα (online), πήρα μόνο πάρε-μοίρασε και reload it.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το είχα ενεργοποιημένο πριν λήξει και το έπαιρνα κανονικά όσο ίσχυε η προσφορά, κι όμως με την τελευταία ανανέωση που έκανα (online), πήρα μόνο πάρε-μοίρασε και reload it.

 

Το ίδιο έγινε και σε μένα. Άβυσσος η ψυχή της κοσμοτέ.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο αν είναι φοιτητικό πακέτο ή δεν έχει σχέση;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο αν είναι φοιτητικό πακέτο ή δεν έχει σχέση;

 

Να το διατήρησε ΜΟΝΟ στα φοιτητικά;.......:)

 

Τα λέει όλα το παραπάνω screenshot του φίλου, πάντως,

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι φοιτητικό, του Νικόλα δε ξέρω τι είναι. Μήπως το άφησε μόνο στα φοιτητικά?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για φοιτητικό πρέπει να το κράτησαν παιδιά. Σε 3 κινητα απλά που το έκανα δεν δίνει. Είχα ενεργοποιήσει το τώρα data από τις αρχές που είχε βγει.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Για φοιτητικό πρέπει να το κράτησαν παιδιά. Σε 3 κινητα απλά που το έκανα δεν δίνει. Είχα ενεργοποιήσει το τώρα data από τις αρχές που είχε βγει.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Για στείλε/-τε (ξανά) το λεκτικό : ΜΒ στο 1330

 

Τί σας απαντάει;

Εμένα, μόλις τώρα, αυτό:

 

wp_ss_20170804_0007.png

 

Αλλά δεν ξέρω ΑΝ ισχύει....

Δεν έχω φοιτητικό (Θα το κάνω με το 2018).

Δεν έχω βάλει ποτέ ούτε 5€ κάρτα για να ξέρω...10€ δεν ξέρω ΑΝ (και γιατί......:lol:) θα βάλω ποτέ...Χρήσιμα και με τις 2 5€υρες αυτά που μας έχεις πει...Τα γνωρίζω...

Link to comment
Share on other sites

7cc56d9f57841aaae6f03d27f55958ba.jpg

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το δοκιμάσω και σε κινητό που έβαλα 10αρα πριν λίγες μέρες και δεν έδωσε αν και παλιότερα έδινε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Άρααα???

 

Ό,τι να'ναι????

Το έστειλα και σε κινητό που έβαλα 10αρα πριν μέρες και δεν έδωσε τα 500. Άρα πιστεύω μόνο σε φοιτητικό το κράτησαν για την ώρα. Δεν νομίζω να το δίνουν επιλεκτικά.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το έστειλα και σε κινητό που έβαλα 10αρα πριν μέρες και δεν έδωσε τα 500. Άρα πιστεύω μόνο σε φοιτητικό το κράτησαν για την ώρα. Δεν νομίζω να το δίνουν επιλεκτικά.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Άρα απαντάει τα ίδια (screenshots παραπάνω) σε όλους όσους το έχουν/είχαν ενεργοποιήσει.

Άσχετα που δεν ισχύει για ΟΛΟΥΣ.

 

Σίγουρα, πάντως, σε κάποιες sim WU ισχύει ΑΚΟΜΑ....Σε ποιές; Ας το διερευνήσουμε λίγο παραπάνω...Σε φοιτητικές sim WU , μόνο;:)

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Οσοι βάλουν 10αρα να μας πουν αν πήραν τα 500 η όχι και αν έχουν φοιτητικό μήπως και βγάλουμε κάποια άκρη.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ πιθανό να είναι αυτη η ειδοποιός διαφορά, μιας και το δικό ως φοιτητικό είναι ενεργοποιημένο και παίρνω τα 500mb.

Άρα για αυτό πήρες τα 500 πριν λίγες μέρες ενώ εγώ που έκανα σε μη φοιτητικό δεν τα πήρα. Είπα και εγώ έλεγα τι συμβαίνει.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι φοιτητικό, του Νικόλα δε ξέρω τι είναι. Μήπως το άφησε μόνο στα φοιτητικά?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απλο εχω,οχι φοιτητικο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σκάτε; Όσοι δεν λάβατε τα 500 MB, πάρτε τηλ στην εξυπηρέτηση πελατων και απαιτήστε τα. Εφοσον τυπικά ισχύει το δωρο (όπως φαινεται στο απαντητικό μηνυμα) θα πρέπει να σας τα δώσουν.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα πήρα σήμερα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

σε κοσμοκάρτα που χρησιμοποιώ μία φορά τον χρόνο για 3 εβδομάδες μου ήρθε μήνυμα για 1,5 gb και 1500λεπτά προς όλους με 8,5 € , το θέμα είναι το ενεργοποιώ τώρα αν και δεν το χρειάζομαι για την ώρα μήπως και δεν μου έρθει ξανά ή προσφορά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γραφει το μήνυμα? Κοιτα στις προηγούμενες σελίδες υπάρχει ενα πινακάκι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...