Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν τα δείγματα (του ποιοί το ζητάνε πχ εδώ myphone) σου "δείχνουν" ότι ΟΛΟΙ είναι "κάποιοι χρειάζονται για επαγγελματικούς λόγους αυτα τα 1500' ",

Πάω πάσο...

 

Πολλά να'ν€ κι ό,τι να'ναι.....ΟΚ.

Δεν ξέρω πως τα κατάφερες, αλλά πραγματικά μένω άφωνος. Τόσο πολύ ρητορική σε forum για κινητά τηλέφωνα δεν το περίμενα.:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το θέμα της περιαγωγής. Βρίσκομαι στη Σκωτία.

 

Αρχικά, ενεργοποίησα το φοιτητικό με τα 1,000' προς όλα τα δίκτυα και έκανα κλήση προς Ελλάδα και χρεώθηκα από το υπόλοιπο μου.

Με το vodafone φοιτητικό xclusive5, όχι μόνο καταναλώνονται τα λεπτά προς όλους για κλήσεις προς Ελλάδα αλλά και για κλήσεις προς UK.

Δοκιμασμένο!

 

Σχετικά με το σήμα 4G. Πρέπει να συνδεθούμε στο δίκτυο της ΕΕ. Παρόλου που έχω συνδεθεί, δεν πιάνω 4G σε S6. Αντιθέτως, άλλος χρήστης what's up με J5 2016 πιάνει κανονικά 4G. Δοκίμασα τη κάρτα SIM μου στο J5 και πάλι Η+ πιάνει το πολύ. Άρα είναι θέμα της κάρτας SIM μου (nanoSIM). Στην Ελλάδα πιάνω κανονικά 4G/4G+.

 

Ακούω σχόλια, λύσεις και για τα 2 θέματα μου.

εχει ξεκαθαρισει η κοσμοτε,οτι τα φοιτητικα πακετα δεν ισχυουν στην περιαγωγη. Πρεπει να ενεργοποιησεις καποιο απο τα κανονικα πακετα. Οι κλησεις κατα την περιαγωγη απ'οσο εχω διαβασει εδω ισχυουν προς ολα τα δικτυα της ΕΕ και οχι μονο προς Ελλάδα.

Για την καρτα sim: ελεγξε με ποιο δικτυο συνδεεται η καρτα της κοσμοτε. Πιθανον να ειναι διαφορετικο σε σχεση με αυτο που συνδεεται η sim της wind, και στην δικη σου περιπτωση,το δικτυο που σε φιλοξενει μπορει να μην δινει 4g. Αν στην αναζητηση δικτυων μπορεις να συνδεθεις και σε αλλα δικτυα χειροκινητα δοκιμασε μηπως εκεινα σου δινουν 4g.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως τα κατάφερες, αλλά πραγματικά μένω άφωνος. Τόσο πολύ ρητορική σε forum για κινητά τηλέφωνα δεν το περίμενα.:D:D:D

 

Αιτιακή vs Λειτουργική ερμηνεία των "πραμάτων": Googlαρέτο.....:lol:

Και όλα γίνονται ξεκάθαρα..

 

Οι "επιθ€σεις" δεδομένες..... Δε τρομάζουν τον (έστω ελάχιστα) κατέοντα....:)

Link to comment
Share on other sites

εχει ξεκαθαρισει η κοσμοτε,οτι τα φοιτητικα πακετα δεν ισχυουν στην περιαγωγη. Πρεπει να ενεργοποιησεις καποιο απο τα κανονικα πακετα. Οι κλησεις κατα την περιαγωγη απ'οσο εχω διαβασει εδω ισχυουν προς ολα τα δικτυα της ΕΕ και οχι μονο προς Ελλάδα.

Για την καρτα sim: ελεγξε με ποιο δικτυο συνδεεται η καρτα της κοσμοτε. Πιθανον να ειναι διαφορετικο σε σχεση με αυτο που συνδεεται η sim της wind, και στην δικη σου περιπτωση,το δικτυο που σε φιλοξενει μπορει να μην δινει 4g. Αν στην αναζητηση δικτυων μπορεις να συνδεθεις και σε αλλα δικτυα χειροκινητα δοκιμασε μηπως εκεινα σου δινουν 4g.

Έχω δοκιμάσει με όλα τα δίκτυα και πιάνει Η+ το πολύ. Από την εξυπηρέτηση μου ανέφεραν να συνδεθώ με την ΕΕ για να πιάσω 4G. Σε μένα όμως δεν πιάνει.

Άλλος χρηστης what's up δίπλα μου πιάνει κανονικά 4G με ΕΕ μόνο. Δεν μπορώ να καταλάβω τι δια*λο γίνεται.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει με όλα τα δίκτυα και πιάνει Η+ το πολύ. Από την εξυπηρέτηση μου ανέφεραν να συνδεθώ με την ΕΕ για να πιάσω 4G. Σε μένα όμως δεν πιάνει.

Άλλος χρηστης what's up δίπλα μου πιάνει κανονικά 4G με ΕΕ μόνο. Δεν μπορώ να καταλάβω τι δια*λο γίνεται.

 

Στις ρυθμίσεις δικτύων του τηλεφώνου το έχεις στο 4G LTE?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν μύνημα οτι απο 1η Σεπτεμβρίου θα γίνουν αλλαγές στις χρεώσεις, χωρίς λεπτομέριες. Και με λινκ στο κεντρικό site τους.

Έχει κανένας ιδέα τι μπορεί να άλλαξαν?

Έχω what's up.

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν μύνημα οτι απο 1η Σεπτεμβρίου θα γίνουν αλλαγές στις χρεώσεις, χωρίς λεπτομέριες. Και με λινκ στο κεντρικό site τους.

Έχει κανένας ιδέα τι μπορεί να άλλαξαν?

Έχω what's up.

 

Τα παλιότερα:

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/090617-anakoinosi-kartokinitis.pdf

Και τα νεότερα:

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/24072017_CALLTHEMALL300i.pdf

 

 

Καλό διάβασμα...

Link to comment
Share on other sites

Α θελουν καθε 4 μηνες να βαζουμε καρτα? Bye bye δευτερε αριθμε κοσμοτε! :cool:
Ζητάνε να ανανεώνεις για μια υπηρεσία που μπορείς να την χρησιμοποιήσεις και χωρίς χρηματικό υπόλοιπο (εισερχόμενες)?

 

Τραγικό!

 

/troll mode off

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ζητάνε να ανανεώνεις για μια υπηρεσία που μπορείς να την χρησιμοποιήσεις και χωρίς χρηματικό υπόλοιπο (εισερχόμενες)?

 

Τραγικό!

 

/troll mode off

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Να δω όταν το φτάσουν στον ένα μήνα τι θα λες.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να δω όταν το φτάσουν στον ένα μήνα τι θα λες.
Δεν θα λέω τίποτα επειδή έχω καρτοσυμβόλαιο, αλλά και στο frog βάζω 10/μηνα ;)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Προσπαθώ σήμερα να ανανεώσω το What's Up μου μέσω χρεωστικής κάρτας, αλλά δεν μπορώ. Υπάρχει επαρκές υπόλοιπο στην τράπεζα. Είναι η πρώτη (ίσως να είναι και η δεύτερη) φορά που μου το κάνει.

 

Αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο θέμα; Ευχαριστώ.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Προσπαθώ σήμερα να ανανεώσω το What's Up μου μέσω χρεωστικής κάρτας, αλλά δεν μπορώ. Υπάρχει επαρκές υπόλοιπο στην τράπεζα. Είναι η πρώτη (ίσως να είναι και η δεύτερη) φορά που μου το κάνει.

 

Αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο θέμα; Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα. Μέσω της εφαρμογής what's up προσπαθείς να ανανεώσεις; Κάποιες φορές τρώει σκάλωμα η εφαρμογή του What's up ως προς την online ανανέωση. Δοκίμασε να ανανεώσεις από την εφαρμογή my Cosmote, αν έχεις καταχωρημένο το κινητό σου εκεί.

 

Ειδάλλως δοκίμασε σε λίγη ώρα ξανά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάποιες φορές τρώει σκάλωμα η εφαρμογή του What's up ως προς την online ανανέωση.

Δοκίμασε να ανανεώσεις από την εφαρμογή my Cosmote, αν έχεις καταχωρημένο το κινητό σου εκεί.

 

Ειδάλλως δοκίμασε σε λίγη ώρα ξανά.

 

Σε ευχαριστώ Πάνο για τη γρήγορη απάντηση.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις καινουργιος στο whats up,μπορει καποιος να μου πει πως ενεργοποιω το 4g;

Στείλε το μήνυμα 4G στο 1333

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις καινουργιος στο whats up,μπορει καποιος να μου πει πως ενεργοποιω το 4g;

 

Στείλε γραπτό μήνυμα: 4G στο 1333.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

4G στο 1333

(Σορρυ δεν ειδα την τελευταία σελίδα που απαντήθηκε)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ενεργοποιηθηκε.Να ευχαριστησω ιδιαιτερα τον king,για τις οδηγιες του με τις 2 ανανεωσεις των 5ευρω και το παρε μοιρασε.Μου εδωσε κωδικο για reload it οποτε πηρα και 1.2gb.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ενεργοποιηθηκε.Να ευχαριστησω ιδιαιτερα τον king,για τις οδηγιες του με τις 2 ανανεωσεις των 5ευρω και το παρε μοιρασε.Μου εδωσε κωδικο για reload it οποτε πηρα και 1.2gb.

Να με ακούτε πρέπει να γίνουν sticky αυτά που γράφουμε και αξίζουν. Ποτέ ξανά 10αρα κάρτα μέσω χρεωστικης.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Να με ακούτε πρέπει να γίνουν sticky αυτά που γράφουμε και αξίζουν. Ποτέ ξανά 10αρα κάρτα μέσω χρεωστικης.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Με τα 500 του παρε data τι παιζει;

Ισχυουν ακομα ή να βαζω 2 5αρες;

Γενικως τι συμφερει στο Whats Up πλεον;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Με τα 500 του παρε data τι παιζει;

Ισχυουν ακομα ή να βαζω 2 5αρες;

Γενικως τι συμφερει στο Whats Up πλεον;

Τελείωσαν αυτά και το pare data και το άλλο που έδινε 500 με ανανέωση χρεωστικης.

 

Τώρα αξίζει υο παρακάτω:

 

Βάζεις 5αρα με χρωστική στέλνεις τα 300mb του πάρε μοίρασε περνεις και εσύ 100 για ένα μήνα.

 

Έπειτα ξανά βάζεις δεύτερη 5αρα με χρεωστικη. Στέλνεις τα 300 του πάρε μοίρασε περνεις και αλλα 100 περνεις και reload it 1200mb. Τα MB του πάρε μοίρασε ανανεώνουν όλα τα υπόλοιπα MB του πάρε μοίρασε. Γενικά 10αρα δεν αξίζει πια μιας και με 2 5αρας πέρνεις ότι δίνει η 10αρα συν 400MB ακόμα 300 για φίλους και 100 για σένα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...