Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους! Το τώρα data, αντίστοιχο του just surf bonus του CU, που προσέφερε 500 MB για 30 ημέρες δώρο, με κάθε ανανέωση από 10€ και άνω, εξακολουθεί να ισχύει ή κόπηκε?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Το τώρα data, αντίστοιχο του just surf bonus του CU, που προσέφερε 500 MB για 30 ημέρες δώρο, με κάθε ανανέωση από 10€ και άνω, εξακολουθεί να ισχύει ή κόπηκε?

 

Καλημέρα,

 

Μετά τις πρόσφατες αλλαγές στο reload it, έπαψε να ισχύει.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωρίζει κανείς μέρη στη Θεσσαλονίκη να μοιράζουν το ειδικό πακέτο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εαν παω σε κατάστημα κοσμοτε και κανω φορητοτητα απο cu σε whats up, πόσο θα χρεώσουν; Δεν πιστεύω να κάνουν τις ζητιανιές του Γερμανού και να ζητάνε 30αρες ανανεωσεις χρονου...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εαν παω σε κατάστημα κοσμοτε και κανω φορητοτητα απο cu σε whats up, πόσο θα χρεώσουν; Δεν πιστεύω να κάνουν τις ζητιανιές του Γερμανού και να ζητάνε 30αρες ανανεωσεις χρονου...

 

30 είναι, ρώτησα. Και αυτός που με εξυπηρέτησε μου είπε ότι δε πιστώνονται σα μονάδες στην κάρτα. Δε ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο, αλλά αν είναι αλήθεια μιλάμε για τρομερή γυφτιά

Link to comment
Share on other sites

30 είναι, ρώτησα. Και αυτός που με εξυπηρέτησε μου είπε ότι δε πιστώνονται σα μονάδες στην κάρτα. Δε ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο, αλλά αν είναι αλήθεια μιλάμε για τρομερή γυφτιά

Πολυ κουφό αυτό που γράφεις. Σε Γερμανός σου λενε 30 και τα 25 σε υπολοιπο, πως γινεται στη Κοσμοτε να σου πουν 30 με μηδεν σε υπολοιπο; Σε ποιο καταστημα εγινε αυτο;

Link to comment
Share on other sites

απο συμβολαιο βονταφον μου ειμαι ,σε καρτα κοσμοτε (γερμανος) μου ζητησανε 30 ευρω και τα 20 μπαινουν στην καρτα. και στη wind μου ειπανε 30 ευρω τα οποια και τα 30 μπαινουν στην καρτα
Link to comment
Share on other sites

Πολυ κουφό αυτό που γράφεις. Σε Γερμανός σου λενε 30 και τα 25 σε υπολοιπο, πως γινεται στη Κοσμοτε να σου πουν 30 με μηδεν σε υπολοιπο; Σε ποιο καταστημα εγινε αυτο;

 

Εγώ γράφω αυτό που μου είπαν :) Δεν έχω λόγο να το διαστρεβλώσω ή να πω ψέματα. Πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών και ρώτησα και μου είπαν ακριβώς ό,τι γράφω. Υποθέτω ότι δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάλι δεν βρήκα κανέναν στον Εύοσμο.εάν κάποιος τους πετύχει, ας ρωτήσει που θα βρίσκονται κάποιες μέρες και τι ώρα.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αν τους πετυχω θα ρωτησω

Διπλα μενω

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Ευχαριστώ φίλος.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνεται η εμπορική διάθεση από 01/09/2017 του νέου πακέτου «CALL THEM ALL 300-i» για τους

συνδρομητές καρτοκινητής τηλεφωνίας WHAT’S UP. Τα βασικά χαρακτηριστικά και η χρέωση του πακέτου

συνοψίζονται στον ακόλουθο πίνακα:

Πακέτο Ενσωματωμένη χρήση Χρέωση Διάρκεια

Ισχύος

CALL THEM ALL

300-i

 300 λεπτά ομιλίας/βιντεοκλησεων προς κινητά WHAT’S UP

 300 γραπτά μηνύματα (SMS) προς κινητά WHAT’S UP

 100 MB Internet

6€ 30

ημέρες

 Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι 4 φορές ανά ημερολογιακό μήνα.

 Ο ελάχιστος χρόνος διάρκειας ανά κλήση είναι 3 λεπτά και στη συνέχεια η χρέωση γίνεται ανά

δευτερόλεπτο. Σε περίπτωση κλήσης με διάρκεια μικρότερη των 3 λεπτών, ο χρόνος που αφαιρείται

από το σύνολο του χρόνου ομιλίας του πακέτου είναι 3 λεπτά.

 Η ογκοχρέωση για την πλοήγηση στο διαδίκτυο γίνεται ανά KByte, με ελάχιστη χρέωση το 1 ΚΒyte

ανά σύνδεση (1 MByte = 1.024 KBytes).

 Μετά τη λήξη της διάρκειας ισχύος του πακέτου ή την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης του,

όποιο από τα δύο συμβεί πρώτο, ισχύουν οι χρεώσεις του εκάστοτε δημοσιευμένου τιμοκατάλογου

WHAT’S UP.

 Η ενσωματωμένη χρήση του πακέτου καταναλώνεται πρώτα και στη συνέχεια ο χρόνος ομιλίας ή τα

γραπτά μηνύματα ή ο όγκος δεδομένων (ΜΒ) που αντιστοιχεί στο χρηματικό υπόλοιπο του

λογαριασμού του συνδρομητή.

 Ο χρόνος ομιλίας που δεν καταναλώνεται εντός της εντός της διάρκειας ισχύος του πακέτου, δεν

μεταφέρεται, εκτός εάν πριν τη λήξη της ισχύος του ενεργοποιηθεί νέο πακέτο CALL THEM ALL 300-i

 Ο όγκος δεδομένων που δεν καταναλώνεται εντός της διάρκειας ισχύος του πακέτου, δεν μεταφέρεται,

εκτός εάν πριν τη λήξη της ισχύος του πακέτου ενεργοποιηθεί νέο πακέτο CALL THEM ALL 300-i ή

CALL THEM ALL 600i ή CALL THEM ALL PLUSi ή «200 λεπτά προς όλα τα δίκτυα & 100ΜΒ» ή

«Mobile Internet 200» ή «Mobile Internet 60» ή «SMS ΤΗΕΜ ALL 600 PLUS 250ΜΒ» ή «SMS ΤΗΕΜ

ALL 600 PLUS 120ΜΒ» οπότε ο συνολικός όγκος δεδομένων των πακέτων μπορεί να καταναλωθεί

μέχρι τη λήξη του πακέτου με τη μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης.

 Η ενσωματωμένη χρήση μηνυμάτων που δεν καταναλώνεται εντός της διάρκειας ισχύος του πακέτου

δεν μεταφέρεται σε μεταγενέστερο χρονικό διάστημα.

 Σε περίπτωση που ο όγκος δεδομένων (MB) του πακέτου καταναλωθεί νωρίτερα από την διάρκεια

ισχύος του και ο συνδρομητής δεν είναι εγγεγραμμένος στην υπηρεσία «COSMOTE My Internet», η

χρέωση για κατανάλωση δεδομένων μέχρι και τη συμπλήρωση της ημερομηνίας λήξης του πακέτου

είναι 1,0332€/MB.

 Ο όγκος δεδομένων (MB) του πακέτου μπορεί να καταναλωθεί κατά την περιαγωγή εντός χωρών της

Ευρωπαϊκής Ένωσης.

 Εάν ο συνδρομητής έχει διαθέσιμο χρόνο ομιλίας προς WHAT’S UP από το πακέτο CALL THEM ALL

300-i και ταυτόχρονα έχει διαθέσιμο χρόνο ομιλίας από άλλα πακέτα προς WHAT’S UP, τότε

καταναλώνεται πρώτα το πακέτο με την πλησιέστερη ημερομηνία λήξης.

 Εάν ο συνδρομητής έχει διαθέσιμα γραπτά μηνύματα (SMS) από το πακέτο CALL THEM ALL 300-i

και ταυτόχρονα έχει διαθέσιμα μηνύματα προς WHAT’S UP από άλλα πακέτα, τότε καταναλώνεται

πρώτα το πακέτο με την πλησιέστερη ημερομηνία λήξης.

 Το πακέτο ενεργοποιείται με δωρεάν κλήση στο 1330 ενώ οι συνδρομητές θα μπορούν να

ενημερωθούν για το διαθέσιμο υπόλοιπο χρόνου ομιλίας, γραπτών μηνυμάτων και Ίντερνετ,

στέλνοντας το δωρεάν μήνυμα «Υ» στο 1330.

Παράλληλα, από την ίδια ημερομηνία σταματά η εμπορική διάθεση του πακέτου «CALL THEM ALL 300 PLUS

300SMS». Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει τo παραπάνω πακέτο έως και την 31/08/2017, θα

μπορούν να κάνουν χρήση των διαθέσιμων λεπτών ομιλίας και SMS του πακέτου μέχρι τη κατανάλωση ή τη

λήξη τους, όποιο εκ των δύο συμβεί πρώτο.

Επίσης, ανακοινώνεται ότι από 01/09/2017 επέρχονται οι παρακάτω αλλαγές για τους συνδρομητές

καρτοκινητής τηλεφωνίας της COSMOTE:

Α) Για τους συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP και COSMOKAPTA η χρέωση για κλήσεις ομιλίας και

βιντεοκλήσεων προς εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας αυξάνεται από 0,01083 €/δευτ σε 0,0124

€/δευτ. Ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης και το βήμα χρέωσης παραμένει το 1 λεπτό. Για τους συνδρομητές

FROG η χρέωση για κλήσεις ομιλίας και βιντεοκλήσεων προς εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας

αυξάνεται από 0,0099€/δευτ σε 0,0124 €/δευτ.

B) Για τους συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP και COSMOKAPTA, η χρέωση αποστολής γραπτών

μηνυμάτων προς εθνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας αυξάνεται από 0,19 €/μήνυμα σε 0,25 €/μήνυμα. Για τους

συνδρομητές καρτοκινητής FROG, η χρέωση αποστολής γραπτών μηνυμάτων προς εθνικά δίκτυα κινητής

τηλεφωνίας αυξάνεται από 0,10 €/μήνυμα σε 0,14 €/μήνυμα.

Γ) Για τους συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP και COSMOKAPTA, η χρέωση αποστολής γραπτών

μηνυμάτων προς διεθνή δίκτυα κινητής τηλεφωνίας αυξάνεται από 0,24 €/μήνυμα σε 0,30 €/μήνυμα.

Οι συνδρομητές WHAT’S UP και COSMOKAΡΤΑ έχουν δικαίωμα να καταγγείλουν αζημίως τη σύνδεσή τους

εντός ενός μηνός από τη δημοσίευση της παρούσας.

Παράλληλα ανακοινώνεται ότι από 24/7/2017, η χρέωση για κλήσεις προς τον προσωπικό τηλεφωνητή εντός

Ελλάδος (123 και 6971000123) αυξάνεται από 0,35€/κλήση σε 0,40€/κλήση σε όλα τα Οικονομικά

προγράμματα Συμβολαίου και ΚαρτοΣυμβολαίου της COSMOTE για ιδιώτες συνδρομητές όπως και στα

προγράμματα καρτοκινητής τηλεφωνίας WHAT’S UP και COSMOΚΑΡΤΑ.

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/24072017_CALLTHEMALL300i.pdf

Link to comment
Share on other sites

Κλήση εκτός αγορασμένου πακέτου πλέον κοστίζει κατ' ελάχιστο 0,74€ και sms 0,25€. Απίστευτα κόστη! Φυσικά τα ίδια κάνει και η vodafone (το γράφω πριν προλάβουν να απαντήσουν τα συνήθη τρολς).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογή να κλειδώσουμε την αποστολή των sms χρειαζόμαστε πλέον, μόνο web2sms παιδιά κι αν με ξανά ρωτήσει κανένας/καμία τι και πώς θα φάει καλά :-D
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα πάρει χαμπάρι ότι τα sms φτάσανε 25 cents :wacko:

Κάπου στα 12 τα θυμάμαι :p

Όπου να είναι θα έρθει το καρτελ...όπως όταν ΟΛΕΣ μαζί το πήγαν από 0,12 στα 0,19...ΕΕΤΤ που είσαι;;;Φυσικά το ψήφισμα που είχα δημιουργήσει δεν έλαβε απάντηση ...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν ενεργοποιείται το πακέτο πριν τη λήξη του, μεταφέρονται οι παροχές... Δηλαδή και τα λεπτά; Θα ισχύει για όλα τα πακέτα;

 

Όπως είναι στο Vodafone CU; Αν γνωρίζει κάποιος, ας απαντήσει παρακαλώ.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε απόψε μήνυμα που ενημέρωνε για τα νέα δώρα reload it και κατάλαβα ότι τα μείωσαν στα μισά! 600 mb για έναν μήνα ή 1 gb για μια εβδομάδα ή 120 λεπτά προς what's up!
Link to comment
Share on other sites

Αν η ανανέωση ανω των 10 γινει online ολα αυτα που λες διπλασιάζονται.
Link to comment
Share on other sites

χεχε ωραιο κολπο βρηκαν για να ξεφορτωθουν ολοι τα gb που μαζευουν απο τις ανανεωσεις και τα πακετα και να τσιμπήσουν και τα 8 ευρώ.

 

Τρομερο... Τωρα ειδα αυτα που γραφουμε εδω και εχω τρελαθει. Σορρυ ρε παιδια αλλα το ειχαν πει απο την αρχη αυτο; Εκανα μια ανανεωση να κρατησω το 1,5GB καπου στα μεσα του μηνα με ενα 3αρι ευρο και πηρα και τα 10GB με την προυποθεση να φαγωθουν αυτα πρωτα. Πως ειναι δυνατον να αγοραζω μια προσφορα και να μην τρωει πρωτα απο αυτη;;;;

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά κρατάει 2 μήνες, σωστά; Άρα αν στις 31 μέρες από την ενεργοποίηση του δίμηνου πακέτου πάρεις πακέτο 3 ευρώ 120ΜΒ για ένα μήνα, τότε δε θα αρχίσει να τρώει από την προσφορά που θα λήγει πλέον νωρίτερα από τα υπόλοιπα ΜΒ σου;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τσεκαρισμένο, το ρώτησα στο what's up στο facebook. Το ποιο πακέτο θα καταναλωθεί πρώτο και ποιο μετά είναι καθαρά θέμα ημερομηνίας λήξης. Καταναλώνει πάντα απ' αυτό που λήγει πρώτο, δηλαδή στην περίπτωσή μας το μηνιαίο πακέτο. Η καλοκαιρινή προσφορά έχει ημερομηνία λήξης 2 μήνες από την ενεργοποίηση, άρα αν δε φας τα προηγούμενα (ή αν δεν τα αφήσεις να λήξουν και δεν ανανεώσεις), απ' την καλοκαιρινή προσφορά δεν τρως ούτε kilobyte.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...