Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα δεν μου ζητησε στοιχεια μου για να πεις οτι θα κανει συμβολαιο,απλα την διευθυνση της εδωσα για να μου φερει δωρεαν ο κουριερ την καρτα,και το μονο που μου ειπε ηταν πως θα πατε σε ενα καταστημα μετα να κανετε ταυτοποηση στοιχειω η οποια ειναι δωρεαν μου ειπε και οτι θα εχω για παντα αυτο το πακετο με τα 8,5 ευρω

 

Παρε την τηλέφωνο και ρώτα την 'θα μου έρχεται κάθε μήνα λογαριασμός;'

Link to comment
Share on other sites

παμε/ζουμε στην εποχη που η συσσώρευση των mb/gb ειναι πλεον αχρηστη/ανουσια...

 

προσωπικα μαζευω/ανανεωνω ολο το χρονο για να χρησιμοποιησω το καλοκαιρι,

αλλα απ οτι φαινεται βγαινουν (επιτελους...) αξιοπρεπη πακετα

(ακομα και τα νεα πακετα να μην υπηρχαν, με κατι gigaday/gigask καλυπτομασταν..),

αντε να ξεφορτωθουμε τωρα τα gb για να απαλλαγουμε απ τις ανουσιες ανανεωσεις..

 

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείς ανούσια τη συσσώρευση. Σου υποσχέθηκε κανένας ότι τα gigaday, gigask κλπ, θα υπάρχουν εσαεί;

Αν/όταν τα εν λόγω εβδομαδιαία/σκ πακέτα αλλάξουν/καταργηθούν, τι θα κάνεις, θα κάτσεις με το συγκριτικά ακριβό πακέτο των 6€/600ΜΒ το μήνα;

Προσωπικά προτιμώ να έχω μονίμως μια καβάντζα με μπόλικο όγκο δεδομένων, κι όταν έρχεται μια ευκαιριακή/εποχιακή προσφορά, την ενεργοποιώ κι αυτή, κι όσα έχω μαζεμένα περιμένουν για όταν δεν θα υπάρχουν προσφορές.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

δεν της ζητησα το ονομα και δεν ξερω με ποια μιλησα,παντως η κοπελα μου ειπε για whats up

Όταν λάβεις την σιμ, πριν κάνεις την ταυτοποίηση, ρώτα στο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

δεν της ζητησα το ονομα και δεν ξερω με ποια μιλησα,παντως η κοπελα μου ειπε για whats up

Στείλε μας το τηλ να την πάρουμε και εμείς να ρωτήσουμε :)

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

δεν της ζητησα το ονομα και δεν ξερω με ποια μιλησα,παντως η κοπελα μου ειπε για whats up

 

Μήπως δεν κατάλαβες καλά;; Γιατί πριν λίγες μέρες μου κάνανε την ίδια προσφορά για καρτοσυμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Τα 10gb μεχρι ποτε μπορουμε να τα ενεργοποιησουμε?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Μέχρι 31/8. Διάρκεια πακέτου 62 ημέρες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τα 10gb μεχρι ποτε μπορουμε να τα ενεργοποιησουμε?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

31/8 με ισχύ 2 μήνες από την ημέρα της ενεργοποίησης

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν κατάλαβες καλά;; Γιατί πριν λίγες μέρες μου κάνανε την ίδια προσφορά για καρτοσυμβόλαιο.

 

Στα 8.5 ευρώ? Λίγο περίεργο μου φαίνεται,καθ'οτι ως τώρα τα πάσης φύσεως συμβόλαια (υβριδικά ή σκέτα) δεν έπεφταν κάτω από 11-12 ευρώ σε όλες τις εταιρίες (σε τιμές προσφοράς πάντα).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια με πηρανε απο cosmote και μου ειπανε οτι θα μου δωσουνε καρτα whats up δωρεαν η οποια θα εχει μεσα την προσφορα με 8,5 ευρω 1500' + 1,5 GB για 30 μερες .Το μονο μου ειπε πως θα κανω εγω ειναι να παω σε ενα καταστημα να κανω ταυτοποιηση στοιχειων,ισχυει τετοια προσφορα?

Αυτη η προσφορα υπαρχει μονο σε φοιτητικο?Τι πακετα εχει το whats up γιατι μπορει να με συνφερει να το κρατησω σαν βασικο νουμερο

 

Ίσως να άλλαξαν πολιτική και να δίνουν και δυνατές προσφορές σε καρτοκινητά πλέον. Όρμα φίλε, η προσφορά τα σπάει.

 

Τα πακέτα του What's Up είναι αυτά: https://www.whatsup.gr/el/services

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως όλες οι εταιρείες θα έπρεπε να μεταφέρουν στα καρτοκινητά τα ΜΒ στους επόμενους μήνες. Μία "δικλείδα" ασφαλείας θα ήταν το τρίμηνο της ανανέωσης, δλδ να τα χάνει κάποιος αν δεν ανανεώσει έστω και με 5€ τη σύνδεσή του στη λήξη του τριμήνου ... Edited by atmistis
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως όλες οι εταιρείες θα έπρεπε να μεταφέρουν στα καρτοκινητά τα ΜΒ στους επόμενους μήνες. Μία "δικλείδα" ασφαλείας θα ήταν το τρίμηνο της ανανέωσης, δλδ να τα χάνει κάποιος αν δεν ανανεώσει έστω και με 5€ τη σύνδεσή του στη λήξη του τριμήνου ...

Θα κάνω το δικηγόρο του διαβόλου λέγοντας 5 ευρώ το μήνα και όχι το τρίμηνο..

 

Μόνο έτσι θα μας το έδιναν, να είναι μονά-ζυγά δικά τους...

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα 8.5 ευρώ? Λίγο περίεργο μου φαίνεται,καθ'οτι ως τώρα τα πάσης φύσεως συμβόλαια (υβριδικά ή σκέτα) δεν έπεφταν κάτω από 11-12 ευρώ σε όλες τις εταιρίες (σε τιμές προσφοράς πάντα).

 

Ναι τόσο μου είπε και τα 4,5 μένουν στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

κατσε με μπερδεψες τωρα,για καρτοσυμβολαιο μίλησες. Ποσο ειναι το πάγιο το μήνα που θα πληρωνεις? Μήπως θα πληρώνεις 8,5 ευρω και θα εχεις και 4,5 που θα μπορεις να τα χρησιμοποιεις για οτιδηποτε άλλο,σαν εξτρα υπολοιπο στο καρτοσυμβολαιο?
Link to comment
Share on other sites

κατσε με μπερδεψες τωρα,για καρτοσυμβολαιο μίλησες. Ποσο ειναι το πάγιο το μήνα που θα πληρωνεις? Μήπως θα πληρώνεις 8,5 ευρω και θα εχεις και 4,5 που θα μπορεις να τα χρησιμοποιεις για οτιδηποτε άλλο,σαν εξτρα υπολοιπο στο καρτοσυμβολαιο?

Αυτό εννοεί

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλειτε 13555 και πατατε το 0.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση

Είμαι στη βονταφον με συμβόλαιο σε 1μηνα λήγει και θέλω να το κάνω κάρτα στην κοσμοτε. Τι ακριβώς θα πληρώσω για να κάνω φορητοτητα;

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση

Είμαι στη βονταφον με συμβόλαιο σε 1μηνα λήγει και θέλω να το κάνω κάρτα στην κοσμοτε. Τι ακριβώς θα πληρώσω για να κάνω φορητοτητα;

 

Καλύτερα να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών της βονταφον για να σου πουν ακριβώς. Πάντως για αίτηση φορητότητας θα πας στο κατάστημα της εταιρίας που θέλεις να μεταφερθεί ο αριθμός σου.

Link to comment
Share on other sites

μα δεν μου ζητησε στοιχεια μου για να πεις οτι θα κανει συμβολαιο,απλα την διευθυνση της εδωσα για να μου φερει δωρεαν ο κουριερ την καρτα,και το μονο που μου ειπε ηταν πως θα πατε σε ενα καταστημα μετα να κανετε ταυτοποηση στοιχειω η οποια ειναι δωρεαν μου ειπε και οτι θα εχω για παντα αυτο το πακετο με τα 8,5 ευρω

 

 

Aφού δεν έχει τα στοιχεία σου λογικό δεν είναι να χρειάζεται ταυτοποίηση ;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι επαρχία και δεν υπάρχει κατάσταστημα Γερμανός και ΟΤΕ. Λογικά με κάποιο κουριερ θα μου τα στείλουν
Link to comment
Share on other sites

Καλειτε 13555 και πατατε το 0.

Σωστα.Μονη παραφωνια οτι λογω της ωρας τρωει mb απο το after dark πακετο αντι αυτου αν εχουμε τετοιο.Λογικα απο τις 0800 μεχρι τις 22.00 θα εχει προτεραιοτητα αυτο αντι των αγορασμενων mb ή των δωρεαν απο ανανεωση καρτας

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς διάβασα σε άλλο forum ότι έχει προτεραιότητα αυτό που λίγει πρώτο...αν δηλαδή έχει δεδομένα ,πολλά, τότε...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...