Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενταξει...με τοσο μπερδεμα με τα ιντερνετικα πακετα, ....αποφασισα προς ωρας να μεινω με το daily pass...

Εδω μιλαμε για 'γριφους' οριων, ημερων, 'παρακολουθησης' της κινησης ως χρηστης, κλπ, και αμα λιγο ξεφυγεις...την εκατσες.

Μου θυμιζει την πολυνομια στην Ελλαδα...χιλια παραθυρακια για να κανουν τις δουλειες τους οι επιτηδειοι...

Ετσι κι εδω, κι ετσι κι αλλιως κι αλλιωτικα και πασαλιμανιωτικα...

Δεν θελουν να δωσουν τίμια πακετα στον κόσμο...σε περιμενουν στη γωνια να κανεις το στραβοπατημα....

 

Τα πράγματα δεν είναι καθόλου μπερδεμένα πλέον απλώς ενεργοποιείς το COSMOTE My Internet που άμα τελειώσουν τα MB σου κόβει το internet και δεν έχεις ποτέ πρόβλημα.

 

Το Daily Pass είναι πανάκριβο και δεν έχει νόημα άμα το ενεργοποιείς πάνω από 5 φορές τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Κάνει 5€ η σιμ/αριθμος.

Και μετά βάζεις όσα € θες κάρτα.

Κ εγώ όταν πήγα σε Γερμανό να πάω καινούριο νούμερο δεν είχαν και πήγα και πήρα από κοσμοτε γιατί το ήθελα άμεσα και δεν μπορούσα να περιμένω δύο μέρες να φέρει ο Γερμανός.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Όπως είδα λίγο στο ίντερνετ, δεν υπάρχει λόγος να πάρω κοσμοκάρτα, αφού δεν έχει τίποτα περισσότερο απο το whats up. Ξέρετε εαν ισχύει το οτι εαν βάλεις 10αρα στη κοσμοκαρτα σου αφαιρεί 7 και σου δίνει 300 προς όλους; Έχει κάτι παρόμοιο το whats up?

 

Το έψαξα λίγο περισσότερο και τελικά για κλήσεις προς όλους συμφερει η κοσμοκαρτα. 300 λεπτά με 7 ευρώ = 42 λεπτά το 1 ευρώ, ενώ το whats up 200 λεπτά με 5 ευρω = 40 λεπτά το 1 ευρώ. Η κοσμοκαρτα δίνει και εξτρα 100 λεπτα με 2 ευρω!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

υπόθεση εργασιας! εχω ενα παλιο μου νουμερο whatsup και επειδη ειμαι φοιτητης μπορώ να πάρω ένα νέο φοιτητικο νούμερο whatsup και να μεταφερω την ιδιοτητα του φοιτητικου στο παλιο μου νούμερο? αντίστοιχο πράγμα γίνεται στη βοντα αλλά δεν έχω ιδέα για κοσμοτε, αν ξέρει κάποιος ας ρίξει μια ενημέρωση:)
Link to comment
Share on other sites

Αυτόματη ενεργοποίηση των 200' με 5 ευρω ή 300' με 7 ευρώ υπάρχει μόνο στην κοσμοκαρτα. Στο whatsup υπάρχει μόνο το πακέτο των 200' αλλά το ενεργοποιεις μονος σου.
Link to comment
Share on other sites

υπόθεση εργασιας! εχω ενα παλιο μου νουμερο whatsup και επειδη ειμαι φοιτητης μπορώ να πάρω ένα νέο φοιτητικο νούμερο whatsup και να μεταφερω την ιδιοτητα του φοιτητικου στο παλιο μου νούμερο? αντίστοιχο πράγμα γίνεται στη βοντα αλλά δεν έχω ιδέα για κοσμοτε, αν ξέρει κάποιος ας ρίξει μια ενημέρωση:)

 

α) Μπορείς να πάρεις ένα νέο νούμερο όποτε θές.

β) Δεν υπάρχουν "νέα φοιτητικά νούμερα".

γ) Όλα τα νούμερα μετατρέπονται σε φοιτητικά

Link to comment
Share on other sites

υπόθεση εργασιας! εχω ενα παλιο μου νουμερο whatsup και επειδη ειμαι φοιτητης μπορώ να πάρω ένα νέο φοιτητικο νούμερο whatsup και να μεταφερω την ιδιοτητα του φοιτητικου στο παλιο μου νούμερο? αντίστοιχο πράγμα γίνεται στη βοντα αλλά δεν έχω ιδέα για κοσμοτε, αν ξέρει κάποιος ας ρίξει μια ενημέρωση:)

Νομίζω ότι μπορείς να κάνεις απευθειας το νούμερο που έχεις φοιτητικό

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Όπως είδα λίγο στο ίντερνετ, δεν υπάρχει λόγος να πάρω κοσμοκάρτα,

 

Ένα μεγάλο συν που με κρατά στην cosmocarta είναι πως εάν τελειώσουν τα λεπτά του πακέτου πριν βγει ο μήνας , αυτό ανανεώνεται αυτόματα (με την προϋπόθεση να υπάρχει χρηματικό υπόλοιπο) και σε ειδοποιεί με sms για την ανανέωση .

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε η προσφορά #datakalokairo από το whats up.

Η ανάρτηση είχε γίνει εδώ και αρκετή ώρα στη σελίδα για κινητές συσκευές του whatsup.gr

Κάθε μέρα ο συνδρομητής έχει στη διάθεσή του 1 GB για περίοδο 8 ωρών, την οποία επιλέγει ο ίδιος

Με κόστος 5 ευρώ και διάρκεια 62 μέρες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό σαν της Vodafone μην πω καλύτερο.

 

Αναεωσαν σήμερα μαι την εφαρμογή του what's up στο Android όσο πάει και γίνεται καλύτερη.

 

Δεν μου άρεσε που το πακέτο με τα 400 λεπτά προς what's up/100 προς όλους λεπτά με 5 ευρώ για ένα μήνα δεν το έχουν στις επιλογές και έχουν το αντίστοιχο που είναι για 15 μέρες. Τέτοιες τακτικές ρίχνουν κατακόρυφα την υπόληψη της εταιρείας.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων, τι κάνατε για να πάρετε τα έξτρα πακέτα;

Διάβασα πως πρέπει να πας σε κατάστημα με την κάρτα και την ταυτότητά σου. Ισχύει; Χρειάζεται κάτι ακόμα;

 

Sent from Nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε η προσφορά #datakalokairo από το whats up.

Η ανάρτηση είχε γίνει εδώ και αρκετή ώρα στη σελίδα για κινητές συσκευές του whatsup.gr

Κάθε μέρα ο συνδρομητής έχει στη διάθεσή του 1 GB για περίοδο 8 ωρών, την οποία επιλέγει ο ίδιος

Με κόστος 5 ευρώ και διάρκεια 62 μέρες

 

https://www.whatsup.gr/datakalokairo

 

http://i66.tinypic.com/jjus8z.jpg

 

 

ΤΩΡΑ GIGABYTE κάθε μέρα για 8ωρο surfing όποτε εσύ θες!

Θέλεις GB κάθε μέρα για να τα καις, ακριβώς τη στιγμή που εσύ τα χρειάζεσαι; Διάλεξε εσύ το δικό

σου ΤΩΡΑ στο σερφάρισμα κάθε μέρα για όλο το καλοκαίρι, γιατί έχεις 1GB καθημερινά για να

χτυπάς 8ωρα καψίματος, μόνο με 5€, για 2 μήνες. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να

ενεργοποιήσεις την προσφορά και στη συνέχεια να επιλέγεις καθημερινά μέσα από το What’s Up

Application ή το m.whatsup.gr πότε θέλεις να αρχίσουν οι 8 ώρες σερφαρίσματος.

 

Η ενεργοποίηση παίζει μόνο μία φορά μέχρι 31/08/16 και ισχύει για όλους εσάς τους

«προφήτες» που κάτι ξέρατε και γίνατε WHAT’S UP μέχρι 01/07/2016. Κι όπως

είπαμε.Πρώτα τα δωρεάν. Μετά τα πληρωμένα.

 

Μπες ΤΩΡΑ δωρεάν, από το κινητό σου, στο What’s Up Application

& στο m.whatsup.gr και ενεργοποίησε την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Το 8ωρο ποιες ωρες ειναι;

.......................................

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να

ενεργοποιήσεις την προσφορά και στη συνέχεια να επιλέγεις καθημερινά μέσα από το What’s Up

Application ή το m.whatsup.gr πότε θέλεις να αρχίσουν οι 8 ώρες σερφαρίσματος.

 

Μπες ΤΩΡΑ δωρεάν, από το κινητό σου, στο What’s Up Application

& στο m.whatsup.gr και ενεργοποίησε την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο από vodafone καθώς επιλέγεις εσύ τις ώρες.....

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση θέλω να κάνω. Αν κάνω ανανέωση με 20€ στο κινητό μου και μεταφέρω τα 10€ σε άλλο αριθμό whatsup, στον δεύτερο αριθμό θα γίνει ανανέωση της διάρκειας ισχύος του υπόλοιπου; (δηλαδή να ανανεωθεί για τρεις μηνες όπως γίνεται όταν βάζεις κάρτα). Ευχαριστώ εκ των προτέρων οποιον γνωρίζει!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση θέλω να κάνω. Αν κάνω ανανέωση με 20€ στο κινητό μου και μεταφέρω τα 10€ σε άλλο αριθμό whatsup, στον δεύτερο αριθμό θα γίνει ανανέωση της διάρκειας ισχύος του υπόλοιπου; (δηλαδή να ανανεωθεί για τρεις μηνες όπως γίνεται όταν βάζεις κάρτα). Ευχαριστώ εκ των προτέρων οποιον γνωρίζει!

 

Ναι. Θα ανανεωθεί η ισχύς υπολοίπου για 3 μήνες στον άλλο αριθμό αν του στείλεις ΑΚΟΜΑ και 5€ (κατ'ελάχιστο) με sms 5 ΣΤΟ 69xxxxxxxx στο 1219

 

Έτσι, μπορείς να ανανεώσεις με 10€ το δικό σου (8,93€ μετά από φόρο κινητής 12%)

Και από τα 8,93€ να μεταφέρεις τα 5€ στον άλλο αριθμό για να χρεωθείς 0.20€.

Έτσι θα έχεις μετά από όλα αυτά 3,73€ στο δικό σου (+ ό,τι έχεις ως τώρα)

Και ο άλλος αριθμός που θα στείλεις 5€ θα έχει 5€ (+ ό,τι έχει ως τώρα).

Πιθανά bonus από ανανέωση που έχει ο άλλος αριθμός ΔΕ θα τα πάρει: ΜΟΝΟ την ανανέωση 3μηνο διάρκειας υπολοίπου.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την αναλυτική απάντηση jimmiss. Οποτε θα τα μεταφέρω σε μη φοιτητικό αριθμο της οικογένειας αφού είναι σίγουρη η 3μηνη χρονική ανανέωση, ενώ σε δεύτερο φοιτητικό whatsup θα βάλω κανονικά κάρτα ώστε να πάρει τα 600' + 600mb του επόμενου μήνα. Ευχαριστώ και πάλι!
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αλλα μην με κοροϊδέψετε οπως τα mb αν βαλεις εξτρα μεταφέρονται ολα μαζι για ενα μην ακομα το ιδιο ισχύει και για τους χρονους!!!????!!!!δηλαδη εχω ρεστα 500 λεπτα προς wu αν παρω το πακετο 500 προς wu και 100' Προς τριτους θα γινει προσθεση???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ξενέρωμα οτι το 8ωρο γιγα δεν ισχύει για νεους συνδρομητες! Δε θέλουν άλλους συνδρομητές; Δε θέλουν άλλα έσοδα; Μέσα στο 2μηνο, ένα 20αρι θα έβαζαν οι νέοι συνδρομητές!
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αλλα μην με κοροϊδέψετε οπως τα mb αν βαλεις εξτρα μεταφέρονται ολα μαζι για ενα μην ακομα το ιδιο ισχύει και για τους χρονους!!!????!!!!δηλαδη εχω ρεστα 500 λεπτα προς wu αν παρω το πακετο 500 προς wu και 100' Προς τριτους θα γινει προσθεση???

Γιατί να σε κοροϊδεψουμε καλέ?? Όχι. Αυτό ησχυει μόνο για τα mb. Για τίποτα άλλο.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να σε κοροϊδεψουμε καλέ?? Όχι. Αυτό ησχυει μόνο για τα mb. Για τίποτα άλλο.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Όχι λεπτά & μηνύματα δεν προστίθενται, ούτε παρατείνονται.

 

εεε επειδη ειμαι λιγο αμπαλος με το θεμα ακομα μηνα δεν εκλεισα για αυτο!!!η καταθεση με την χρεωστικη που δινει το 1Gb ισχυει για 15 μερες να την ενεργοποιησης??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τι να ενεργοποιήσεις; Με το που πραγματοποιήσεις ανανέωση ηλεκτρονικά ή σε κατάστημα σου δίνει το bonus και μετράει για 15 ημέρες από τη στιγμή εκείνη.

 

Ενεργοποίησα την προσφορά με τα 5€ για το καλοκαίρι. Το μόνο που με χαλάει λιγάκι είναι ότι πρέπει να μπαίνεις στην εφαρμογή κάθε φορά για να ενεργοποιήσεις το 8ωρο με το δωρεάν GB. Θα μου έλυνε τα χέρια αν μπορούσα να το θέσω να ισχύει καθημερινά από 10:00-18:00, αλλά δε βαριέσαι...

Link to comment
Share on other sites

Τι να ενεργοποιήσεις; Με το που πραγματοποιήσεις ανανέωση ηλεκτρονικά ή σε κατάστημα σου δίνει το bonus και μετράει για 15 ημέρες από τη στιγμή εκείνη.

 

Ενεργοποίησα την προσφορά με τα 5€ για το καλοκαίρι. Το μόνο που με χαλάει λιγάκι είναι ότι πρέπει να μπαίνεις στην εφαρμογή κάθε φορά για να ενεργοποιήσεις το 8ωρο με το δωρεάν GB. Θα μου έλυνε τα χέρια αν μπορούσα να το θέσω να ισχύει καθημερινά από 10:00-18:00, αλλά δε βαριέσαι...

 

αααα οκ....εκανα βλακεια εχθες και πηγα να παρω με το 8ωρο και πατησα ο βλαξ τα 500mb και μου εδωσε διπλασιασμο 1gb ενω ηθελα να κανω το αναποδο αφου θα εβαζα 10ευρη καρτα και το 1Gb της καταθεσης θα ισχυε για 1 μηνα αντι για 15 μερες!!!τωρα φαε το φλοκο!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...