Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή ανανεώνω συχνά μέσω Πειραιώς ebanking (τελευταία με βολεύει PayPal /f2g), έκανα αρχές Ιουλίου ανανέωση σε cosmoκάρτα €5 κανονικότατα μέσω Πειραιώς. Αν άλλαξε κάτι τώρα τελευταία δεν ξέρω.

 

 

Εδω και πάνω από 2 βδομάδες δεν υπάρχουν πλέον 5αρες Cosmote στην Πειραιώς

Link to comment
Share on other sites

αν κανω ανανεωση χρονου ομιλιας απο το my cosmote, θα γινει αυτοματα η ανανεωση;

http://i62.tinypic.com/261jgo6.jpg

 

θελω να πω δεν ειναι σαν το viva π.χ. που σου στελνει τον κωδικο ανανεωσης;;;

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτεί. Εχω διαβάσει αρκετά και δεν εχω βγάλει άκρη. Θέλω να βάλω 10€ η 15€ στο what's up κινητο του ανηψιου μου. Πως μπορω να το κανω;; Εχω πιστωτική. Πραγματικά δεν εχω βγάλει άκρη.
It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτεί. Εχω διαβάσει αρκετά και δεν εχω βγάλει άκρη. Θέλω να βάλω 10€ η 15€ στο what's up κινητο του ανηψιου μου. Πως μπορω να το κανω;; Εχω πιστωτική. Πραγματικά δεν εχω βγάλει άκρη.

 

Ένας τρόπος είναι μέσω του viva.gr ειτε μρσα απο το site είτε μέσα από την εφαρμογή στέλνοντας του τον κωδικό.

Ένας άλλος τρόπος είναι αν έχεις smartphone κσι την εφαρμογή της Cosmote My Account να μπεις στις υπηρεσίες και να ανανεώσεις απευθείας τον χρονο ομιλίας βάζοντας τον αριθμο τηλεφώνου κσι την πιστωτικη καρτα σου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτεί. Εχω διαβάσει αρκετά και δεν εχω βγάλει άκρη. Θέλω να βάλω 10€ η 15€ στο what's up κινητο του ανηψιου μου. Πως μπορω να το κανω;; Εχω πιστωτική. Πραγματικά δεν εχω βγάλει άκρη.

Από το myaccount οποιουδήποτε καρτοκινητού , ανανεώνεις με πιστωτική όποιον αριθμό καρτοκινητού επιθυμείς.

Επίσης από http://www.viva.gr σου στέλνουν τον κωδικό στο κινητό σου.

Στην συνέχεια καλείς 6971001314 από κινητό ή σταθερό οποιασδήποτε εταιρείας και την περνάς στον αριθμό του ανηψιού σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Εξυπηρετήθηκα μια χαρα απο τη viva. Απλα η κοσμοτε εχει στοχο να τα κανει ολα δυσκολα
It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Εξυπηρετήθηκα μια χαρα απο τη viva. Απλα η κοσμοτε εχει στοχο να τα κανει ολα δυσκολα

 

Απλά αν έχεις cosmote και smartphone συμφέρει η εφαρμογή καθώς δεν ζητάει απαραίτητα εγγραφή και επιπλέον έχεις την επιλογή της 5€ κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

H μητέρα μου έχει ένα καρτοκινητό cosmote για ώρα ανάγκης. Είχε ενεργοποιημένη την προσφορά των 300 δωρεάν λεπτών με ανανέωση 10 ευρώ. Η κάρτα έληξε χωρίς να το καταλάβει πριν 2 μέρες. Ανανέωσε με 10 ευρώ αλλά τα δωρεάν 300 λεπτά δεν υπάρχουν πλέον. Πάει η προσφορά ε?
Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει 'παει η προσφορα';

Δεν ισχυει για τους παλιους συνδρομητες που ειχαν ενεργοποιησει παλια; Τι αλλαξε;

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει 'παει η προσφορα';

Δεν ισχυει για τους παλιους συνδρομητες που ειχαν ενεργοποιησει παλια; Τι αλλαξε;

Αυτό προσπαθώ να μάθω, μετά τη φραγή δεν έχω πλέον τα 300 λεπτά δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προσπαθώ να μάθω, μετά τη φραγή δεν έχω πλέον τα 300 λεπτά δώρο.

την είχα πάθει με το αντίστοιχο πρόγραμμα στο f2g πήρα την wind και με ένα απλό αίτημα επανενεργοποιηθηκε η γραμμή και τα 300 προς όλους.πάρε την κοσμοτε!

Link to comment
Share on other sites

H μητέρα μου έχει ένα καρτοκινητό cosmote για ώρα ανάγκης. Είχε ενεργοποιημένη την προσφορά των 300 δωρεάν λεπτών με ανανέωση 10 ευρώ. Η κάρτα έληξε χωρίς να το καταλάβει πριν 2 μέρες. Ανανέωσε με 10 ευρώ αλλά τα δωρεάν 300 λεπτά δεν υπάρχουν πλέον. Πάει η προσφορά ε?

 

Τηλ στην εξυπηρέτηση. Τσέκαρε όμως μήπως δεν ανανέωσε και κάνεις λάθος (λες ότι η κάρτα έληξε). Μπορεί ίσως να χρειαστούν μερικές ώρες να φύγουν οι φραγές που είχαν γίνει και μετά να έρθουν τυχόν μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

cosmokarta , μολις μου ήρθε μήνυμα

 

"Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΟΥ ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 10/10/2014. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΘΕΙ ΕΝΕΡΓΗ & ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΘΕΙ ΚΤΛ ΚΤΛ...ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΑΜΕΣΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΟΥ"

 

Τι πάθαν? Τόσο σφύξιμο για λεφτά που τρομοκρατούν τον κόσμο για να βάζει κάρτες 2 μήνες πριν λήξει ο χρόνος?:mad:

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

cosmokarta , μολις μου ήρθε μήνυμα

 

"Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΟΥ ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 10/10/2014. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΘΕΙ ΕΝΕΡΓΗ & ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΘΕΙ ΚΤΛ ΚΤΛ...ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΑΜΕΣΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΟΥ"

 

Τι πάθαν? Τόσο σφύξιμο για λεφτά που τρομοκρατούν τον κόσμο για να βάζει κάρτες 2 μήνες πριν λήξει ο χρόνος?:mad:

Πήρες στην εξυπηρέτηση πελατών να διαμαρτυρηθείς; Χωρίς κράξιμο οι άνθρωποι αυτοί θα αποθρασύνονται ολοένα και περισσότερο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

cosmokarta , μολις μου ήρθε μήνυμα

 

"Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΟΥ ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 10/10/2014. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΘΕΙ ΕΝΕΡΓΗ & ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΘΕΙ ΚΤΛ ΚΤΛ...ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΑΜΕΣΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΟΥ"

 

Τι πάθαν? Τόσο σφύξιμο για λεφτά που τρομοκρατούν τον κόσμο για να βάζει κάρτες 2 μήνες πριν λήξει ο χρόνος?:mad:

 

Μέχρι τις 10/10 δεν θα γινόταν απολύτως τίποτα στη σύνδεσή σου. Κακώς τρομοκρατήθηκες. Αν δεν σου έγραφαν "άμεσα", δεν θα έδινες ίσως καμία σημασία στο μήνυμα και θα ερχόταν εκείνη η μέρα που η σύνδεση θα έληγε και θα πήγαινες σε κατάστημα να ρωτήσεις τι έγινε. Στην ουσία, από τη μια εσένα προσπαθούν να μην ταλαιπωρήσουν (είναι ταλαιπωρία να ξαναπάρεις τον αριθμό, πρέπει να γίνει αίτημα) κι από την άλλη να σε "πιέσουν" να βάλεις κάρτα για να λάβουν κι αυτοί το μερίδιό τους.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τις 10/10 δεν θα γινόταν απολύτως τίποτα στη σύνδεσή σου. Κακώς τρομοκρατήθηκες. Αν δεν σου έγραφαν "άμεσα", δεν θα έδινες ίσως καμία σημασία στο μήνυμα και θα ερχόταν εκείνη η μέρα που η σύνδεση θα έληγε και θα πήγαινες σε κατάστημα να ρωτήσεις τι έγινε. Στην ουσία, από τη μια εσένα προσπαθούν να μην ταλαιπωρήσουν (είναι ταλαιπωρία να ξαναπάρεις τον αριθμό, πρέπει να γίνει αίτημα) κι από την άλλη να σε "πιέσουν" να βάλεις κάρτα για να λάβουν κι αυτοί το μερίδιό τους.

 

Καλά δεν εννοούσα για μένα. Τόσα χρόνια κάρτα ξέρω τι παίζει. Αλλά πόσοι άλλοι δεν θα ψαρώσουν και δε θα βάλουν κάρτα έτσι στο άσχετο?

Link to comment
Share on other sites

Το ειχατε παρει χαμπαρι αυτο;

 

Αμέ... Το παρατήρησα κι εγώ πριν λίγες μέρες:

Στο application του What's Up για Android πήρε το μάτι μου πακέτο 200 λεπτών προς όλα τα δίκτυα, κάτι που δεν υπήρχε πριν. Μπαίνω και βλέπω ότι μέχρι 15 Σεπτεμβρίου έχει προσφορά: τα 120 λεπτά προς όλους γίνονται 200. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

σε δικαρτο κινητό όταν έχετε την what's up SIM στην ΔΕΎΤΕΡΗ θέση λειτουργεί το widget της;

Βεβαίως αρκεί να μπαίνεις στο internet από την δεύτερη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως αρκεί να μπαίνεις στο internet από την δεύτερη κάρτα.

όχι.

Όταν βάζω στην δεύτερη θέση την σιμ what's up τότε στην εφαρμογή και στο widget όταν μπαίνω μου βγάζει "πρέπει να είστε συνδρομητής what's up" παρότι ΕΊΜΑΙ.και όπως βλέπεις δεδομένα παίρνω από την κοσμοτε.[ATTACH]48401[/ATTACH][ATTACH]48402[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέεπω ότι πέρνεις data και από τα δύο δίκτυα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέεπω ότι πέρνεις data και από τα δύο δίκτυα

ξέρεις από δικαρτα; το g δεν σημαίνει ότι παίρνεις data! το 3g υποδηλώνει ποια κάρτα δίνει δεδομένα....

και όταν βάζω την what's up στην δεύτερη θέση ΔΕΝ λειτουργεί το widget και συνάμα η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...