Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα χρόνο εγγεγραμμένος με δύο whatsup και δουλεύει μια χαρά το mycosmote. Ποτέ δεν είχα το παραμικρό θέμα. Το μόνο που έκανα είναι μια κλήση στο 13838 όταν είχα κάνει την εγγραφή για επιβεβαίωση αν θυμάμαι καλά. Άρα λοιπόν, λειτουργεί για τα καρτοκινητά το mycosmote αλλά μερικοί αντιμετωπίζουν προβλήματα (τα οποία κατά τη δικιά μου άποψη προέρχονται από σφάλμα κατά την εγγραφή). :)

 

πολυ ενδιαφερον αυτο! να σε ρωτησω γνωριζεις τι διαφορα εχει να κανω στο my account εγγραφη ή οχι; . πχ στην vodafone cu μπορεις να ενεργοποιησεις πακετα και να παρεις δωρο on line εχει κατι αντιστοιχο και η κοσμοτε ; γενικα που μπορω να μαθω τα προνομια που εχει καποιος που εχει καρτοκινητο στην κοσμοτε να γραφτει εκει; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ο μόνος λόγος που πραμένω cosmote είναι το 1λεπτό το λεπτό...

Μόλις το καταργήσουν κι αυτό φύγαμε όλοι οικογενειακώς για wind...

Για mobile internet είμαι ήδη στη wind η οποία με 5€ δίνει 1G το μήνα (και όχι 500Μ που δίνει η cosmote)

 

Το 1'/λεπτο το χρησιμοποιειτε μεταξυ σας στην οικογενεια;

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που πραμένω cosmote είναι το 1λεπτό το λεπτό...

Μόλις το καταργήσουν κι αυτό φύγαμε όλοι οικογενειακώς για wind...

Για mobile internet είμαι ήδη στη wind η οποία με 5€ δίνει 1G το μήνα (και όχι 500Μ που δίνει η cosmote)

 

Είσαι υπερβολικός στην περιγραφή σου. Τα πράγματα δεν είναι όπως τα παρουσιάζεις ή ίσως είναι για σενα και μόνο.

 

Στον Πειραιά που μένεις λογικό να εξετάσεις και τη wind σαν λύση αφού λες ότι έχεις τα προβλήματα που έχεις. Στην Αθήνα θα πιάνεις καλό σήμα στο mobile internet της wind (μιας και αυτό επικαλείσαι σαν σούπερ πακέτο) αλλά να σε ενημερώσω ότι αν μετακινηθείς ποτέ προς επαρχία για χ,ψ λόγους, θα πρέπει να ξεχάσεις εντελώς το mobile internet ή να έχεις κοντά σου μια κάρτα κοσμοτέ. Περισσότερα μπορείς να διαβάσεις στο φόρουμ της wind από τους πελάτες της για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν.

 

πολυ ενδιαφερον αυτο! να σε ρωτησω γνωριζεις τι διαφορα εχει να κανω στο my account εγγραφη ή οχι; . πχ στην vodafone cu μπορεις να ενεργοποιησεις πακετα και να παρεις δωρο on line εχει κατι αντιστοιχο και η κοσμοτε ; γενικα που μπορω να μαθω τα προνομια που εχει καποιος που εχει καρτοκινητο στην κοσμοτε να γραφτει εκει; .

 

Όχι, δεν υπάρχει δυνατότητα ενεργοποίησης πακέτου. Υπάρχει όμως η δυνατότητα από το mycosmote για ανανέωση υπολοίπου με χρέωση σε οποιαδήποτε κάρτα (χρεωστική, πιστωτική). Εννοείται ότι μπορείς να δεις το υπόλοιπο σε δωρεάν χρόνο και χρήματα, εμφάνιση puk αν χρειαστεί και μπορείς να κάνεις και διάφορα αιτήματα (π.χ. για αναλυτική κατάσταση κλήσεων κλπ) χωρίς να χρειαστεί να πάρεις την εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Το 1'/λεπτο το χρησιμοποιειτε μεταξυ σας στην οικογενεια;

Nαι :)

Εγώ έχω συμβόλαιο και η γυναίκα και η κόρη μου cosmocarta

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στον Πειραιά που μένεις λογικό να εξετάσεις και τη wind σαν λύση αφού λες ότι έχεις τα προβλήματα που έχεις.

Οχι μάλλον δεν ήμουν σαφής.

Δεν έχω πρόβλημα σήματος. Πιάνω και τα 3 δίκτυα 5στα5.

Το πρόβλημά μου είναι με την εξυπηρέτηση (και μόνο) που δίνει η cosmote. Αυτός είναι ο λόγος που θέλω να φύγω.

 

Στην Αθήνα θα πιάνεις καλό σήμα στο mobile internet της wind (μιας και αυτό επικαλείσαι σαν σούπερ πακέτο) αλλά να σε ενημερώσω ότι αν μετακινηθείς ποτέ προς επαρχία για χ,ψ λόγους, θα πρέπει να ξεχάσεις εντελώς το mobile internet ή να έχεις κοντά σου μια κάρτα κοσμοτέ. Περισσότερα μπορείς να διαβάσεις στο φόρουμ της wind από τους πελάτες της για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν.

Στην Εύβοια στο εξοχικό μας πιάνει ΜΟΝΟ η voda (5/5) και η wind (2/5). Η cosmote δεν έχει καθόλου σήμα.

(Εχω ένα f2g για όποτε πάμε εκει)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο εγγεγραμμένος με δύο whatsup και δουλεύει μια χαρά το mycosmote. Ποτέ δεν είχα το παραμικρό θέμα. Το μόνο που έκανα είναι μια κλήση στο 13838 όταν είχα κάνει την εγγραφή για επιβεβαίωση αν θυμάμαι καλά. Άρα λοιπόν, λειτουργεί για τα καρτοκινητά το mycosmote αλλά μερικοί αντιμετωπίζουν προβλήματα (τα οποία κατά τη δικιά μου άποψη προέρχονται από σφάλμα κατά την εγγραφή). :)

Για what’s up, τουλάχιστον στο play store της Google, έχει χωριστή εφαρμογή. Μήπως εννοείς αυτή; Σήμερα το πρωί που πήρα τηλέφωνο στο 13838 μου είπαν πάλι ότι η εφαρμογή cosmote my account απευθύνεται μόνο σε συνδρομητές με συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Για what’s up, τουλάχιστον στο play store της Google, έχει χωριστή εφαρμογή. Μήπως εννοείς αυτή; Σήμερα το πρωί που πήρα τηλέφωνο στο 13838 μου είπαν πάλι ότι η εφαρμογή cosmote my account απευθύνεται μόνο σε συνδρομητές με συμβόλαιο.

 

Μια χαρά λειτουργεί η εφαρμογή σε cosmokarta και δεν χρειάζεται εγγραφή στο my account

 

Μπορείς μόνο να δεις υπόλοιπα και να ανανεώσεις χρόνο ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

My cosmote https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.cosmote.myaccount.widget&hl=en

Μπορείς να δες υπόλοιπα χωρίς log in , (πρέπει να έχεις την κάρτα που θέλεις να ελέγξεις στην συσκευή) και σε 3g και σε wifi

.............
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Tι επιλογές έχω για mobile internet σε Whatsup; Επίσης, θα μπορώ να χρησιμοποιώ και 4G ή μόνο 2G/3G;

 

 

Καλημέρα

 

Κάλεσε το 1330 για να ακούσεις τις επιλογές ίντερνετ... Μπορείς να κάνεις χρήση 4G... Αν έχεις την κατάλληλη συσκευή.. Μια κλίση στην εξυπηρέτηση πελατών για να σου ενετγοποιησουν το 4G

skorpio
Link to comment
Share on other sites

Για ενεργοποίηση του 4G στείλε sms την λέξη 4G στο 1333. Το πακέτο με τα 500 mb δίνει πρόσβαση στο 4G.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, τι εγινε; η κοσμοτε ξαναενεργοποιησε το bonus εισερχομενων κλησεων; μολις μου ρθε σμσ οτι το μπονους μου για τον προηγουμενο μηνα ηταν 0,10€ (καταξοδευτηκαν παλι).
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει 4G κινητό τα 500 του φτάνουν το μήνα? Και δεν μιλάω με YouTube μέσα, απλό σέρφινγκ

 

Το μέγεθος των σελίδων που βλέπεις μένει το ίδιο. Απλά φορτώνουν πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει 4G κινητό τα 500 του φτάνουν το μήνα? Και δεν μιλάω με YouTube μέσα, απλό σέρφινγκ

 

Και περισσεύουν. Με την προϋπόθεση ότι έχεις σπίτι wi fi

Link to comment
Share on other sites

Για τα 400' προς wu και 100' προς όλους εκτός απο το 1330 επιλογή 7 υπάρχει η δυνατότητα για ενεργοποίηση και μέσω sms. Στείλε ΠΑΚ1 στο 1330.

Για το 400' και 400 sms προς wu και 100' και 100 sms προς όλους αντίστοιχα μπορείς να στείλεις ΠΑΚ2 προς 1330.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς αν η μεταφορά ποσού μέσω easy transfer μετράει ως ανανέωση κάρτας για την Cosmote, γιατί στο φοιτητικό wu της συζύγου δώσανε δώρο 600 λεπτά προς wu και 600ΜΒ, χωρίς να κάνεια ανανέωση τον προηγούμενο μήνα.
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς αν η μεταφορά ποσού μέσω easy transfer μετράει ως ανανέωση κάρτας για την Cosmote, γιατί στο φοιτητικό wu της συζύγου δώσανε δώρο 600 λεπτά προς wu και 600ΜΒ, χωρίς να κάνεια ανανέωση τον προηγούμενο μήνα.

 

Ναι μετραει κανονικα σαν να εχεις παρει καρτα και εχεις κανει κανονικη ανανεωση.Τα μπονους τα παιρνεις κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μετραει κανονικα σαν να εχεις παρει καρτα και εχεις κανει κανονικη ανανεωση.Τα μπονους τα παιρνεις κανονικα.

Nα σαι καλά... την είχα κι εγώ αυτή την απορία...

 

Εγώ έχω συμβόλαιο και η γυναίκα και η κόρη μου cosmocarta.

Oπότε με βολεύει καλύτερα να τους κάνω μεταφορές ποσών και να μου έρχονται στο λογαριασμό μου παρά να τρέχω στα περίπτερα...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η προσφορά των 400+100 λεπτών και 400+100 μηνυμάτων, είναι εποχιακή προσφορά; Δηλαδή υπάρχει περίπτωση μετά από λίγο καιρό να την καταργήσουν;
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι. Ήδη συρρέει κόσμος στο what's up και πάλι μετά από πολύ καιρό εξαιτίας αυτής της προσφοράς.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι. Ήδη συρρέει κόσμος στο what's up και πάλι μετά από πολύ καιρό εξαιτίας αυτής της προσφοράς.

 

Εαν εδινε το πακετο των 7€ με 5€, ακόμη και εγω θα πήγαινα... Θελω να δω τι θα γινει οταν το κοψει (που ελπιζω να μην το κοψει)...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...