Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

EDIT: τώρα είδα πως μας τελείωσαν τα 120ΜΒ, ξανά γίνανε μόλις 60... Οπότε τι κάνουμε, δίνουμε το 5€ κάθε μηνα για ανανεωση και άθροισμα των ΜΒ ή τα χάνουμε και όταν τα χρειαστούμε ελπίζουμε να έχει ακόμα κανένα καλο πακέτο;

 

επειδη εχω κ εγω παρομοιο διλλημα κ τα 120 μου φτανουν κ μου περισσευουν,

παρατηρω πως θελουν να σπρωξουν τους χρηστες στα 500 mb για καποιο λογο,

εκοψαν τον 2πλασιασμο στα 60, ενω κ η προσφορα που λεει ο φιλος:

 

Ως σημερα εστελνα SMS 100 στο 1330 και επαιρνα 100 sms με διαρκεια ενος μηνα και 120mb δωρο.Σημερα ανανεωσα και πηρα μονο τα 100 sms τα mb τα κοψανε

Τωρα ειδα οτι το αντικατεστησαν με τουτο http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_SMS100_PLUS120MB/section/COSMOKARTA_Services

 

τσιμπησε ενα ευρουλακι προς τα πανω, στα 4 ηταν,

μαλλον αυτη θα τιμησω παντως κι εγω

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα παντως να 'χανονται' όσα δωρεαν λεπτα ομιλιας δεν καταναλωθηκαν εντος των 30 ημερων...
Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιεισεις ενα πακετο internet κατα λαθος γινεται να το ακυρωσεις? Η να το αλλαξεις με sms πχ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, μολις παρήγγειλα ενα πακετο συνδεσης WHAT'S UP μεσω internet. Η ερωτηση μου ειναι αν θα μου ερθει κανονικη sim η micro? Θα πρεπει να παω σε καταστημα να ζητησω micro sim αφου μου ερθει το πακετο συνδεσης? Θα χρειαστει να πληρωσω κατι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, μολις παρήγγειλα ενα πακετο συνδεσης WHAT'S UP μεσω internet. Η ερωτηση μου ειναι αν θα μου ερθει κανονικη sim η micro? Θα πρεπει να παω σε καταστημα να ζητησω micro sim αφου μου ερθει το πακετο συνδεσης? Θα χρειαστει να πληρωσω κατι?

 

Κανονικη σιμ θα ερθει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα whats up που του χα κανει ανανεωση καπου τον δεκεμβρη!Ενεργοποιησα το φοιτιτικο τον γενάρη και μου δωσε δωρο 600 λεπτα και 600 mb πιστευα οτι δε θα μου δωσει δωρο για τον φλεβαρη αφου δεν ανανέωσα τον μήνα γεναρη αλλα και ομως μου έδωσε παλι 600+600!να το αφήσω ετσι και να μην βαλω καρτα ? θα χω παλι τον μαρτιο δωρο η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα από ειδήμονες γιατί μου τα λένε μπερδεμένα και ακαταλαβίστικα στο τηλέφωνο .

 

Εχω δύο τηλέφωνα με οικονομικό συμβόλαιο στη Cosmote .

Θα ήθελα να πάω σε καρτοκινητή χωρίς πάγια και ΦΠΑ . Θέλω όμως να χρησιμοποιώ και το Day Pass τουλάχιστον από το ένα

τηλέφωνο . Είναι δυνατόν , κι' αν όχι τι θα με συμβουλεύατε με την προϋπόθεση ότι δεν θέλω να μου έρχονται λογαριασμοί .

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα από ειδήμονες γιατί μου τα λένε μπερδεμένα και ακαταλαβίστικα στο τηλέφωνο .

 

Εχω δύο τηλέφωνα με οικονομικό συμβόλαιο στη Cosmote .

Θα ήθελα να πάω σε καρτοκινητή χωρίς πάγια και ΦΠΑ . Θέλω όμως να χρησιμοποιώ και το Day Pass τουλάχιστον από το ένα

τηλέφωνο . Είναι δυνατόν , κι' αν όχι τι θα με συμβουλεύατε με την προϋπόθεση ότι δεν θέλω να μου έρχονται λογαριασμοί .

 

Το Day pass δεν συμφέρει πλέον , εφόσον μπορείς να έχεις 500 ΜΒ με 5 ευρώ μόνο .

Θα σε συμβούλευα να πας τον έναν αριθμό στην cosmokarta που δίνει 300 λεπτά με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ και δύο αριθμούς με 0,01.

Τον Φ.Π.Α. όπως και τον φόρο κινητής τηλεφωνίας , τον πληρώνεις και στο καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

Το Day pass δεν συμφέρει πλέον , εφόσον μπορείς να έχεις 500 ΜΒ με 5 ευρώ μόνο .

Θα σε συμβούλευα να πας τον έναν αριθμό στην cosmokarta που δίνει 300 λεπτά με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ και δύο αριθμούς με 0,0

Τον Φ.Π.Α. όπως και τον φόρο κινητής τηλεφωνίας , τον πληρώνεις και στο καρτοκινητό.

 

Ευχαριστώ . Θα πάω αύριο στο Γερμανό της γειτονιάς μπας και βγάλω άκρη .

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα whats up που του χα κανει ανανεωση καπου τον δεκεμβρη!Ενεργοποιησα το φοιτιτικο τον γενάρη και μου δωσε δωρο 600 λεπτα και 600 mb πιστευα οτι δε θα μου δωσει δωρο για τον φλεβαρη αφου δεν ανανέωσα τον μήνα γεναρη αλλα και ομως μου έδωσε παλι 600+600!να το αφήσω ετσι και να μην βαλω καρτα ? θα χω παλι τον μαρτιο δωρο η οχι?

 

Το Μάρτιο λογικά δεν θα λάβεις λεπτά ομιλίας αν δεν ανανεώσεις. Το ίδιο είχε συμβεί και σε μένα, είχα ενεργοποιήσει το φοιτητικό πρόγραμμα τον Οκτώβριο και το Νοέμβριο, χωρίς να έχω προβεί σε ανανέωση, έλαβα 600 λεπτά ομιλίας, αλλά το Δεκέμβριο δεν έλαβα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το Day pass δεν συμφέρει πλέον , εφόσον μπορείς να έχεις 500 ΜΒ με 5 ευρώ μόνο .

 

Μπορω να εχω καποιες πληροφοριες γι' αυτο?

apn?

πως ενεργοποιω?

πως ονομαζεται η υπηρεσια?

επισημο λινκ-ιστοσελιδα?

 

Χρησιμοποιω κατα κορον το internet day pass, αρκετες φορες τον μηνα.

Και αυτο, γιατι εκτιμησα σε αυτο το πακετο, οτι ειναι ουσιαστικα απεριοριστο, εστω κι αργο μετα τα πρωτα 20mb, δεν αντεχω να μετρω τα mb.

Αλλα αν υπαρχει πακετο με 500mb, ε κι αυτο σχεδον σαν απεριοριστο θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να εχω καποιες πληροφοριες γι' αυτο?

apn?

πως ενεργοποιω?

πως ονομαζεται η υπηρεσια?

επισημο λινκ-ιστοσελιδα?

 

Χρησιμοποιω κατα κορον το internet day pass, αρκετες φορες τον μηνα.

Και αυτο, γιατι εκτιμησα σε αυτο το πακετο, οτι ειναι ουσιαστικα απεριοριστο, εστω κι αργο μετα τα πρωτα 20mb, δεν αντεχω να μετρω τα mb.

Αλλα αν υπαρχει πακετο με 500mb, ε κι αυτο σχεδον σαν απεριοριστο θα ειναι.

 

Το συγκεκριμένο πακέτο είναι προσφορά έως τις 31/3 (αλλά μπορεί να πάρει παράταση). Για ενεργοποίηση, στείλε 500 στο 1333 και για APN δοκίμασε το internet.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, μολις παρήγγειλα ενα πακετο συνδεσης WHAT'S UP μεσω internet. Η ερωτηση μου ειναι αν θα μου ερθει κανονικη sim η micro? Θα πρεπει να παω σε καταστημα να ζητησω micro sim αφου μου ερθει το πακετο συνδεσης? Θα χρειαστει να πληρωσω κατι?

 

απο που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

απο που το πήρες;

απο το site της cosmote. εχει δωρεαν εξοδα αποστολης σε ολη την Ελλαδα και στο στελνουν με speedex

Link to comment
Share on other sites

απο το site της cosmote. εχει δωρεαν εξοδα αποστολης σε ολη την Ελλαδα και στο στελνουν με speedex

 

Μπορεις να στειλεις link?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσια twin sim υπαρχει και στο what's up ή μονο στα συμβολαια;

 

Κανονικα και στο WhatsUp με 10ευρω την αγοραζεις.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Στα μέλια ή όχι, το WHAT'S UP σου δίνει ΔΩΡΟ 100 SMS για να μην ξεκολλήσεις από το κινητό σου την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου! Στείλε δωρεάν το μήνυμα 100 στο 1330 μέχρι Πέμπτη 14/02 στις 24:00. Τα 100 δωρεάν SMS θα ισχύουν από τη στιγμή που θα στείλεις το μήνυμα και μπορούν να καταναλωθούν προς όλο τον κόσμο του WHAT'S UP μέχρι τις 24:00 της Πέμπτης 14/02.
Link to comment
Share on other sites

αχχααχαχαχ, τι σοϊ πρωτοβουλια ειναι αυτη; δλδ τι να λεμε 100 μηνυματα με την ιδια κιολας;

και δεν την παιρνουμε τηλ καλυτερα να τα πουμε (=μηπως επρεπε να δωσει χρονο καλυτερα; )

ή απευθυνεται σε αυτους που εχουν πολλες; κ το βραδυ με ποια θα πρωτοβγουν;

και τελος, οι κοσμοκαρτακηδες στο πηγαδι κατουρησαμε; :D

Link to comment
Share on other sites

 

αφου λεει χρεωσει 5ευρω..

 

Sorry λαθος μου.. καταλαβα οτι ειπες οτι ειναι δωρεαν το πακετο...!!!

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Στα μέλια ή όχι, το WHAT'S UP σου δίνει ΔΩΡΟ 100 SMS για να μην ξεκολλήσεις από το κινητό σου την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου! Στείλε δωρεάν το μήνυμα 100 στο 1330 μέχρι Πέμπτη 14/02 στις 24:00. Τα 100 δωρεάν SMS θα ισχύουν από τη στιγμή που θα στείλεις το μήνυμα και μπορούν να καταναλωθούν προς όλο τον κόσμο του WHAT'S UP μέχρι τις 24:00 της Πέμπτης 14/02.

 

αυτά ειναι! Ποσοι 30+ ετων δε στελνουν μονο μηνυματα στη κοπελιά :lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτά ειναι! Ποσοι 30+ ετων δε στελνουν μονο μηνυματα στη κοπελιά :lol:

 

1ον) Όπως έχουμε πει άπειρες φορές, το Whats up απευθύνεται σε νέους, κυρίως σε μαθητές και φοιτητές και

 

2ον) Από τη στιγμή που κάνουν δώρο 100 μηνύματα, γιατί πρέπει να γκρινιάζουμε; Δεν μπορούμε μια φορά να δούμε θετικά τα πράγματα;!

 

Αν έχεις φαντασία, πολλά μπορούν να γίνουν με μόνο ένα μήνυμα... ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Αν έχεις φαντασία, πολλά μπορούν να γίνουν με μόνο ένα μήνυμα... ;)

 

Σε αυτο συμφωνω ;)

Στο ''1'' πιστευω οτι και μεγαλυτεροι εχουν wu (μη σου πω ολοκληρες οικογενειες)

Στο ''2'' δε θα ελεγα οτι γκρινιαζω, απλα ετσι και αλλιως ολοι οι wu εχουν ηδη πακετο sms (αλλιως τελειωνει η καρτα πολυ γρηγορα)

Link to comment
Share on other sites

αυτά ειναι! Ποσοι 30+ ετων δε στελνουν μονο μηνυματα στη κοπελιά :lol:

 

Μόλις βρήκες τον ένα... :rolleyes:

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...