Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως μετά από 15 ημέρες μου γύρισαν 3Gb.

 

Πήρε τηλέφωνο το παιδί στην εξυπηρέτηση πελατών 2 φορές και δεν ασχολήθηκαν καθόλου. Είπανε ότι πλέον δεν ενημερώνουν για την λήξη και ότι τα έχασε. Ούτε κάποιο αίτημα για εξέταση δεν έκαναν.

Link to comment
Share on other sites

τα MB της φοιτητικης προσφορας προστιθενται σε αυτα του προηγουμενου μηνα, μιας και δεν τα καταναλωνω ολα. ετσι, αυτη τη στιγμη εχω σχεδον 2GB. θα πρεπει να τα καταναλωσω μεχρι τον Ιουνιο που ληγει η προσφορα, ή θα παραμεινουν στο λογαριασμο μου και μετα την προσφορα μεχρι να τα καταναλωσω ολα;

 

πρεπει να βαζεις μια καρτα τον μηνα για να παρεις το μπονους και αθροιζονται ολα μαζι συνεχεια μεχρι να τα καταναλωσεις θα ισχουνε μεχρι και τον ιουνιο αλλα επειδη η κοσμοτε εχει το καλο οτι οποιο πακετο ιντερνετ βαλεις μεταφερονται στον επομενο μηνα τα μβ ιντερεντ δηλαδη στην ληξη του τελευταιου πακετου ιντερνετ που εχεις βαλει πιστευω οτι θα μεταφερθουνε κανονικα αγοραζοντας π.χ. στο πακετο 3 ευρω 60 μβ ιντερνετ , απλα να θυμασε οτι το πακετο ληγει σε ενα μηνα εαν δεν εχεις ξανα αγορασει αλλο πακετο ιντερνετ στο κινητο πριν ληξει ο μηνας , μπορει να τα χασεις και αυτα χανονται ολα μαζι , οποτε σε συμβουλευω μολις φτασει η αποδοση μπονους φοιτητικο τον ιουνιο η τελευταια πριν ληξει ο μηνας βαλε ενα πακετο ιντερνετ π.χ. με 3 ευρω και μετα σημειωσε ποτε ληγει και πριν την ληξη του να ξανα βαζεις νεο πακετο ιντερνετ και καθε μηνα να το κανεις αυτο για να μην χανεις την συλλογη μβ ιντερνετ που εχεις μαζεψει απο αλλους μηνες.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πήρε τηλέφωνο το παιδί στην εξυπηρέτηση πελατών 2 φορές και δεν ασχολήθηκαν καθόλου. Είπανε ότι πλέον δεν ενημερώνουν για την λήξη και ότι τα έχασε. Ούτε κάποιο αίτημα για εξέταση δεν έκαναν.

 

Αυτό ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις όπου κάποιος έχει ενεργό πακέτο mb στη γραμμή του; Γιατί σήμερα μου ήρθε μήνυμα πως τα δωρεάν mb από τη φοιτητική προσφορά λήγουν αύριο. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις όπου κάποιος έχει ενεργό πακέτο mb στη γραμμή του; Γιατί σήμερα μου ήρθε μήνυμα πως τα δωρεάν mb από τη φοιτητική προσφορά λήγουν αύριο. :worry:

 

Ούτε αυτοί δεν ξέρουν τι ισχύει....

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οτι οι άλλες εταιρίες έχουν βάλει στα πακέτα CU και Q ενδιαφέρουσες προσφορές (π.χ το CU δίνει με 5 ευρώ 100 λεπτά προς όλους και 200 προς Vodafone, και η Q νομίζω έχει ακόμα καλύτερη προσφορά).

Η What's Up δεν έχει κάνει το ίδιο?? βλέπω δίνει δωρεάν χρονο μονο προς what's up ή δεν κοιτάω καλά; Δυστυχώς ήδη έχω κάνει αίτημα φορητότητας σε Coosmote αλλά μάλλον θα το κάνω CosmoΚάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οτι οι άλλες εταιρίες έχουν βάλει στα πακέτα CU και Q ενδιαφέρουσες προσφορές (π.χ το CU δίνει με 5 ευρώ 100 λεπτά προς όλους και 200 προς Vodafone, και η Q νομίζω έχει ακόμα καλύτερη προσφορά).

Η What's Up δεν έχει κάνει το ίδιο?? βλέπω δίνει δωρεάν χρονο μονο προς what's up ή δεν κοιτάω καλά; Δυστυχώς ήδη έχω κάνει αίτημα φορητότητας σε Coosmote αλλά μάλλον θα το κάνω CosmoΚάρτα.

 

Όχι, το Whats up δεν προσφέρει πακέτα χρόνου ομιλίας προς όλα τα δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οτι οι άλλες εταιρίες έχουν βάλει στα πακέτα CU και Q ενδιαφέρουσες προσφορές (π.χ το CU δίνει με 5 ευρώ 100 λεπτά προς όλους και 200 προς Vodafone, και η Q νομίζω έχει ακόμα καλύτερη προσφορά).

Η What's Up δεν έχει κάνει το ίδιο?? βλέπω δίνει δωρεάν χρονο μονο προς what's up ή δεν κοιτάω καλά; Δυστυχώς ήδη έχω κάνει αίτημα φορητότητας σε Coosmote αλλά μάλλον θα το κάνω CosmoΚάρτα.

F2GO -> 200' προς όλους με 5€ και ελαχ κατανάλωση 3' + τα δωρεάν λεπτά προς όλους απ τις ανανεώσεις

Q -> 60' προς όλους με 3€ και ελαχ κατανάλωση 1'

Αν θες να μιλάς προς όλους, ξέχνα την κοσμοτέ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβαλα 10 ευρώ κάρτα 30/11 για να πάρω 600' και 600mb μέσω της φοιτητικής προσφοράς του wu (που είχα ενεργοποιήσει τον Οκτώβρη) και ούτε χθες ούτε σήμερα μου ήρθε κάποιο μήνυμα που να δίνει το bonus!

Έστειλα και μηνύματα στο 1313, αλλά μου απαντάει ότι δεν έχω δωρεάν λεπτά! Τι να κάνω;

Σε σας ήρθε κάποιο αντίστοιχο; :(

Link to comment
Share on other sites

F2GO -> 200' προς όλους με 5€ και ελαχ κατανάλωση 3' + τα δωρεάν λεπτά προς όλους απ τις ανανεώσεις

Q -> 60' προς όλους με 3€ και ελαχ κατανάλωση 1'

Αν θες να μιλάς προς όλους, ξέχνα την κοσμοτέ

 

F2go - 300 λεπτά σε όλα τα δίκτυα εννοείς

 

σύμφωνα πάντα με την νέα προσφορά...:D

Link to comment
Share on other sites

2,2 εχασα εγω χτες για μιση ωρα στο καρτοσυμβολαιο μου!!! Πηρα φυσικα το 13838 μου λεγε αυτο στην αρχη κ ηταν ανεδωτη, αλλα εγω δε χαμπαριασα, της λεω θα το κοψω κατευθειαν αν δε μου τα γυρισετε πισω τα mb!! Τελικα τα μαζεψε κ μου λεει αφου δε σας ηρθε μνμ οτι ληγουν θα προωθησουμε το αιτημα σας για ελεγχο κ αν οντως δεν ενημερωθηκατε θα σας πιστωθουν..

 

Για μενα αυτός ηταν ο λόγος που εφυγα μετα απο 12 χρόνια απο την Cosmote. Εχασα τα MB, δεν με ενημερωσαν καν για την ληξη οπως εκαναν. Η εξυπηρέτηση πελατών δεν μπορούσε να κάνει τιποτα, οπότε και γω τους χαιρέτησα και πήγα στην Voda. Καθε κακό ομως για καλό! Ξενοιασα... σοβαρα πακετα με πολυ περισσότερα data, και τερμα πια το αγχος μην τυχον και φυγει η ημερομηνια και χάσουμε τα δεδομενα που σέρνουμε μηνες.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα νουμερα με data μεγεθους gb(;!) που λετε οτι δε σας ενημερωσαν απο που προεκυψαν; Υπηρχε καποια προσφορα;
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα νουμερα με data μεγεθους gb(;!) που λετε οτι δε σας ενημερωσαν απο που προεκυψαν; Υπηρχε καποια προσφορα;

 

απλως τα μεταφερουνε στον επομενο μηνα με ενεργοποιηση καινουργιου πακετου ιντερνετ πριν την ληξη του πρωτου πακετου , οποτε με αυτον τον τροπο συγκεντρωνονται ολα τα mb ιντερνετ και ληγουνε στην νεα ληξη του πακετου , οποτε συμφερει παρα πολυ που αθροιζονται διοτι μπορεις να τα καταναλωσεις καποιον αλλον μηνα ή τα κρατας να υπαρχουνε να τα χρησιμοποιησεις σε υπολογιστη .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως δεν επικοινώνησαν ακόμα. Τους ζήτησα να με ενημερώσουν το υπόλοιπο που είχα πριν την λήξη του πακέτου.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με εχει βολεψει το net day pass.

Οποτε το χρειαζομαι, και ευτυχως δεν ειναι καθε μερα, 1 ευρω, και σερφαρω.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με εχει βολεψει το net day pass.

Οποτε το χρειαζομαι, και ευτυχως δεν ειναι καθε μερα, 1 ευρω, και σερφαρω.

 

Ναι αλλα εχεις μονο 20μβ και μετα σε χρεωνει ανα μβ!!!

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη 30 ευρω το μηνα. Και μετα τα 20 mb η ταχυτητα πεφτει αθλια.

Εγω πηρα με 24,90 το mifi της wind με τα 42 Mbps και σερφαρω ατελειωτα.

Νομιζω ειναι η καλυτερη προσφορα. Βεβαια κ τα 25 ευρω το μηνα, δηλαδη 300 ευρω το χρονο δεν ειναι λιγα. Αλλα που υπαρχει φτηνοτερο με 30Gb. Aν το κατεβαζαν στα 20 ευρω το μηνα θα ηταν καλυτερα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για μενα αυτός ηταν ο λόγος που εφυγα μετα απο 12 χρόνια απο την Cosmote. Εχασα τα MB, δεν με ενημερωσαν καν για την ληξη οπως εκαναν. Η εξυπηρέτηση πελατών δεν μπορούσε να κάνει τιποτα, οπότε και γω τους χαιρέτησα και πήγα στην Voda. Καθε κακό ομως για καλό! Ξενοιασα... σοβαρα πακετα με πολυ περισσότερα data, και τερμα πια το αγχος μην τυχον και φυγει η ημερομηνια και χάσουμε τα δεδομενα που σέρνουμε μηνες.

 

Μου τα επεστρεψαν πριν λιγο τα mb!!! Παρασκευη βραδυ τα εχασα για μιση ωρα, πριν λιγο τα γυρισαν!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μου τα επεστρεψαν πριν λιγο τα mb!!! Παρασκευη βραδυ τα εχασα για μιση ωρα, πριν λιγο τα γυρισαν!

 

Αυτο σε συνδιασμό με το γεγονος οτι και σε εμενα μου γυρισαν 3 GB σημαινει οτι οταν εχεις δικιο παντα θα το βρεις. Τουλαχιστον εγω ποτε δεν εχασα το δικιο μου με την Cosmote και ειναι ενας σοβαρος λογος που δεν την αλλαζω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σε συνδιασμό με το γεγονος οτι και σε εμενα μου γυρισαν 3 GB σημαινει οτι οταν εχεις δικιο παντα θα το βρεις. Τουλαχιστον εγω ποτε δεν εχασα το δικιο μου με την Cosmote και ειναι ενας σοβαρος λογος που δεν την αλλαζω.

 

Σε καρτοσυμβολαιο παντα..

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με εχει βολεψει το net day pass.

Οποτε το χρειαζομαι, και ευτυχως δεν ειναι καθε μερα, 1 ευρω, και σερφαρω.

 

δλδ βλεπεις ενα βιντεο Στο youtube 2 λεπτων και φτανει τοσο....:lol:

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ακόμα αναμένω απάντηση...

 

Σε εμένα που έστειλα email για τον κολλητό μου, μόλις απαντήσανε ότι είναι υπό έλεγχο....

Link to comment
Share on other sites

F2go - 300 λεπτά σε όλα τα δίκτυα εννοείς

 

σύμφωνα πάντα με την νέα προσφορά...:D

Εγώ μίλησα για τα πακέτα. αν βάλουμε και τις προσφορές με ανανέωση, ξεφεύγουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...