Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά να κάνω μια ερώτηση?βρίσκομα στη γερμανια και δεν εχω αναγνώριση κλήσης στο ελληνικό μου νουμερο, ειναι whats up και εδω μου δείχνει στην οθόνη tmobile

 

Δεν εχει αμαγνωρισει το WhatsUp στο εξωτερικο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει αμαγνωρισει το WhatsUp στο εξωτερικο.

 

Δεν το γνωριζα αυτο. Στις αλλες δυο νομιζω οτι εχεις αναγνωριση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόνο το whats'up δεν έχει, οι κλέφτες. Όλες οι κλήσεις απόκρυψη ώστε να τις σηκώνεις όλες και να χρεώνεσαι.
Link to comment
Share on other sites

τι τους επιασε ρε παιδια και μοιραζουν 100 λεπτα δωρο καθε εβδομαδα????

καλη κινηση παντως.

 

Από ποια ώρα και ποια μέρα ισχύει και μέχρι πότε μέσα στο ΣΚ; Και πως βλέπεις το υπολοιπο της προσφοράς αυτής;

Link to comment
Share on other sites

Κάνουν ανανέωση 7-8€ σε κατάστημα ???

 

Σε καταστήματα μπορείς να ανανεώνεις το υπόλοιπό σου από 5€ και άνω. :)

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε η φοιτητική προσφορά της Cosmote και πλέον δίνει με 5€ ανανέωση χρόνου ομιλίας 600 λεπτά προς όλο το Whats up και με 10€ 600 λεπτά και 600 mb.
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε η φοιτητική προσφορά της Cosmote και πλέον δίνει με 5€ ανανέωση χρόνου ομιλίας 600 λεπτά προς όλο το Whats up και με 10€ 600 λεπτά και 600 mb.

 

Πολύ καλό παρέχει τα 600mb, όμως καλύτερα θα ήταν ή να έδινε με 5€ ανανέωση χρόνου ομιλίας τουλάχιστον 600 λεπτά, 300 sms και π.χ.300mb προς όλο το Whats up και με 10€ τουλάχιστον 1000 λεπτά, 600 sms και 600 mb...:blink::!:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό παρέχει τα 600mb, όμως καλύτερα θα ήταν ή να έδινε με 5€ ανανέωση χρόνου ομιλίας τουλάχιστον 600 λεπτά, 300 sms και π.χ.300mb προς όλο το Whats up και με 10€ τουλάχιστον 1000 λεπτά, 600 sms και 600 mb...:blink::!:

 

Πάνω από 600 δεν πρόκειται να ξαναδούμε στο Whats up. Τόσος καιρός έχει περάσει, gb έχουν δώσει (βλέπε καλοκαιρινή προσφορά), αλλά ένα πακέτο με 1200 λεπτά και 1200 μηνύματα με κόστος 7€ (δεν λέμε να μας το ξαναδώσουν δωρεάν, θα πληρώσουμε) δεν ξέρουνε να βγάλουνε. Μόνο όταν αρχίσουν οι μαζικές φορητότητες θα γίνει κάτι, δηλαδή ποτέ. :P

 

Η φοιτητική προσφορά της Cosmote σε σύγκριση με αυτή της Vodafone δίνει πάρα πολύ λίγα. Περίμενα ότι θα έδινε τουλάχιστον 600 λεπτά/μήνα χωρίς να χρειάζεται ανανέωση, όπως θα γίνεται από'δω και στο εξής στο CU. Αλλά γιατί να δώσουν κάτι δωρεάν από τη στιγμή που βλέπουν πως υπάρχει κόσμος που έχει χρήματα και δίνει; :cool:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε what's up στείλε δωρεάν ΑΡΓΙΑ ή ARGIA στο 1330 για δωρεάν 100 SMS !

Μετά ευχαριστήστε με γατάκια !!!!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε what's up στείλε δωρεάν ΑΡΓΙΑ ή ARGIA στο 1330 για δωρεάν 100 SMS !

Μετά ευχαριστήστε με γατάκια !!!!!! :P

 

Χα χα. Απαιχτο ποστ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο 1330 έχει δώρο μια ώρα προς όλους το επομενο Σ.Κ.

Κόσμο κάρτα.

Καλώντας απλά μου λέει 7 επιλογές, δεν υπάρχει κάποια αναφορά για το δώρο. Too late?

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

sorry που επανερχομαι παιδιά αλλά όταν με παίρνουν απο whats up στο whats up Μου απο ελλάδα χρεώνομαι και γω?
Link to comment
Share on other sites

sorry που επανερχομαι παιδιά αλλά όταν με παίρνουν απο whats up στο whats up Μου απο ελλάδα χρεώνομαι και γω?

ναι, οτιδήποτε κι αν εχεις, οταν πας εξωτερικο χρεωνεσαι για τις εισερχόμενες

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως μπορούμε να ελέγξουμε τις τελευταίες κλήσεις που έγιναν απο έναν αριθμό what's up για να δούμε τις χρεώσεις? έβαλα 10 ευρώ καρτα στης 27/10 είχα πανω απο 400 λεπτά και πανω απο 500MB δεδομένα από την φοιτιτηκη προσφορά της what's up. μηνύματα δεν έστειλα πανω απο 5-6 και τωρα απο την 10 ευρω καρτα εμειναν 50 λεπτα και δεν ξέρω που εφυγαν τοσα λεφτά. δεν εχω πάρει τηλ εκτός δικτύου. μπορούμε να μάθουμε τουλάχιστον που πήγαν τοσα λεφτά?

 

edit: ο αριθμός είναι καρτοκινητη!

ας μεταφέρθει το ποστ αν γίνεται.

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια μου χανει συχνα το σημα. Συνηθως δε, το ανακαλυπτω τυχαια, κι επειδη βαριεμαι να κανω επανεκινηση το κινητο, παω χειροκινητα και επιλεγω το δικτυο της cosmote.

Ομως μπορει να περασει και πολυ ωρα μεχρι να το παρω ειδηση.

Συμβαινει σε σας κατι παρομοιο?

Δεν θυμαμαι παλιοτερα να εχανε τοσο ευκολα το δικτυο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ και η γυναίκα μου έχουμε Cosmokarta

Πριν μια βδομάδα το κινητό της γυναίκας μου (iphone 4), κατά την κλήση έχανε τον συνομιλητή (δεν μπορούσε να ακούσει ο ένας τον άλλο)

Της έδωσα μια mid-range συσκευή (samsung) και συνέχισε να κάνει το ίδιο...

Πλεον και το δικό μου κινητό (nexus s) κάνει το ίδιο σε πολύ τακτικά διαστήματα...

Παίζει να έχει κάνει κάποια αλλαγή η Cosmote και να προκύπτει αυτό το πρόβλημα; Δεν νομίζω να είναι τυχαίο πως μέσα σε μια βδομάδα 2 cosmokartes έχουν το ίδιο πρόβλημα!

Δεν νομίζω να είναι θέμα συσκευών....

 

Γνωρίζει κάτι κάποιος πάνω σ αυτό;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια μου χανει συχνα το σημα. Συνηθως δε, το ανακαλυπτω τυχαια, κι επειδη βαριεμαι να κανω επανεκινηση το κινητο, παω χειροκινητα και επιλεγω το δικτυο της cosmote.

Ομως μπορει να περασει και πολυ ωρα μεχρι να το παρω ειδηση.

Συμβαινει σε σας κατι παρομοιο?

Δεν θυμαμαι παλιοτερα να εχανε τοσο ευκολα το δικτυο.

δυστυχως ναι συμβαινει και εχω παρατηρησει οτι μπορει να συμβει αν εχεις σε μια θεση το κινητο πολυ ωρα,(ειδικά αν εκει δεν υπάρχει καλό σήμα), αν το μετακινησεις μπορει να ξεκολλησει χωρις επανεκκινηση. Το κουφο ειναι οτι σε μερικες συσκευες δειχνει σταθερα full σημα,αν σε πάρει κάποιος όμως δείχνει εκτός δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ και η γυναίκα μου έχουμε Cosmokarta

Πριν μια βδομάδα το κινητό της γυναίκας μου (iphone 4), κατά την κλήση έχανε τον συνομιλητή (δεν μπορούσε να ακούσει ο ένας τον άλλο)

Της έδωσα μια mid-range συσκευή (samsung) και συνέχισε να κάνει το ίδιο...

Πλεον και το δικό μου κινητό (nexus s) κάνει το ίδιο σε πολύ τακτικά διαστήματα...

Παίζει να έχει κάνει κάποια αλλαγή η Cosmote και να προκύπτει αυτό το πρόβλημα; Δεν νομίζω να είναι τυχαίο πως μέσα σε μια βδομάδα 2 cosmokartes έχουν το ίδιο πρόβλημα!

Δεν νομίζω να είναι θέμα συσκευών....

 

Γνωρίζει κάτι κάποιος πάνω σ αυτό;

 

ειναι θεμα δικτυου. δεν εχουν κατι οι συσκευεσ

Καλημέρα.

99% είμαι σίγουρος για αυτό, το θέμα είναι:

- Έχει συμβεί σε άλλον;

- Είναι θέμα κάλυψης ή SIM;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

99% είμαι σίγουρος για αυτό, το θέμα είναι:

- Έχει συμβεί σε άλλον;

- Είναι θέμα κάλυψης ή SIM;

 

2 περιπτωσεις, κατά τη γνωμη μου:

Α) υπερφορτωση 3g, στην περιπτωση που εχετε τις συσκευες κλειδωμένες στο 3g

Β) υπερφορτωση 2g

 

Οταν λεω 'υπερφορτωση' εννοω οτι στην περιοχη που ησασταν, οι κυψελες της κεραιας ηταν φουλ (δλδ καμμια διαθεσιμη για τη κληση). Συνηθισμενο φαινομενο στο δικτυο της κοσμοτε, αφου εχει το 50% των συνδρομητων και λογικο να μην εχει αρκετες κεραιες = κυψελες να εξυπηρετησει ολους

Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι δυνατόν να είμαστε τόσο χαϊβάνια και να επιτρέπουμε να μας κοροϊδεύουν μέσα στα μούτρα μας; Χτες έληγαν τα ΜΒ στο ένα μου κινητό, μαζεμένα κάπου 1.5GB από την προσφορά του Αυγούστου. Μου ήρθε μήνυμα ότι λήγουν, έβαλα έγκαιρα ένα πακετάκι που μου έδωσε συνολικά 120ΜΒ, όλα οκ. Στο δεύτερό μου κινητό δεν ήρθε ποτέ η ειδοποίηση. Ως εκ τούτου, μέσα στην αφηρημάδα μου, ξεχάστηκα, τα έχασα. Είχα άλλα τόσα μαζεμένα, κάπου 1.4GB. Είναι τυχαίο ότι δεν ήρθε η ειδοποίηση; Κατ' εμέ, όχι. Έχει ξαναγίνει, και υπεύθυνα δηλώνω ότι είναι καθαρή και ξεδιάντροπη απατεωνιά._
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

[...] Είναι τυχαίο ότι δεν ήρθε η ειδοποίηση; Κατ' εμέ, όχι. Έχει ξαναγίνει, και υπεύθυνα δηλώνω ότι είναι καθαρή και ξεδιάντροπη απατεωνιά._
ναι το καναν επίτηδες για να χεις μόνο στον έναν αριθμό ίντερνετ...προς θεού, μην αναγάγουμε τα προβλήματα των συστημάτων των εταιρειών σε θεωρίες συνωμοσίας:!:
Link to comment
Share on other sites

ναι το καναν επίτηδες για να χεις μόνο στον έναν αριθμό ίντερνετ...προς θεού, μην αναγάγουμε τα προβλήματα των συστημάτων των εταιρειών σε θεωρίες συνωμοσίας:!:

 

Φίλε μου, έχει ξαναγίνει και προφανώς δεν είναι τυχαίο. Αν ήταν σοβαρή εταιρεία, θα μου τα έβαζαν ξανά στο λογαριασμό μου. Άλλα ποιος έχασε το φιλότιμο για να το βρει η κοτε... ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...