Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι δυνατον με 30€ ανανεωση,στη gold κατηγορια να δινουν δώρο 60ΜΒ για 7(!!!!) ημερες???

και στη wind με 20€ 120ΜΒ για ενα μηνα?

Link to comment
Share on other sites

τι λες τωρα? σοβαρα μιλας? εβαλες 30€ και σου εδωσε 60μβ για 7 μερες?

ΞΕΦΤΙΛΕΣ ειναι... (σορυ αλλα δε μπορω να εκφραστω αλλιως)

Link to comment
Share on other sites

Εχει ξεφυγει η κοσμοτε,καβαλησε και παει.

Ποσες φορες οταν κανετε ανανεωση και πατατε το 3 δεν γινεται τιποτα?

Και ξανα απο την αρχη.Και γιατι οταν περνεις τηλεφωνο στο κεντρο εξτπηρετησης να πεις οτι για μια ανανεωση περνω 3-4 φορες αφου το 3 δεν παταει σε βγαζει η παπαγαλινα εκπροσωπος χαζο,και οτι κανεις κατι λαθος?

Και γιατι βαζουνε διαφημιστικο μηνυμα πριν την ανανεωση?Με πληρωνουν για αυτο?

Και γιατι βαση λογικης να μην ειναι η ανανεωση στο πληκτρο 2?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Tι ψαχνεις να βρεις φιλε μου αυτα τα βλέπουμε συνεχεία...

Αλλα βλεπεις εχει καβαλησει καλαμι..:mad:

Μια απορια εχω μετα την ληξη της προσφορας 1500+1500 εχω βαλει καρτα 3 φορες και οταν στελνω υπολ στο 1313 μου λεει μονο πόσο χρονο εχω, τα μηνύματα δεν τα βγαζει πλεον συμβαίνει και σε εσας?

Εννοείτε εχω κάνει ανανέωση με 20 ευρώ!!

Link to comment
Share on other sites

με ενα μικρό προβληματάκι..

2. Οι χρεώσεις ισχύουν εφόσον ο συνδρομητής δεν είναι εγγεγραμμένος στο Vodafone Unlimited ή στο νέο πρόγραμμα Vodafone Bonus ανανέωσης. Διαφορετικά, η χρέωση είναι 0,12 € /μήνυμα.

 

Αρα αν κάνεις πως πας να πάρεις και free on pack η on net.... την έκατσες...

 

Το ιδιο και με τη φωνή

 

1. Οι χρεώσεις ισχύουν εφόσον ο συνδρομητής δεν είναι εγγεγραμμένος στο πρόγραμμα Vodafone Unlimited. Διαφορετικά οι χρεώσεις είναι ως εξής: 0,37 € / λεπτό για κλήσεις προς όλους τους εθνικούς προορισμούς με ελάχιστο χρόνο χρέωσης κλήσης τα 60 δευτερόλεπτα. Μετά την πάροδο των 60 πρώτων δευτερολέπτων η χρέωση είναι ανά επιπρόσθετο δευτερόλεπτο ομιλίας.

 

τώρα για το σκλαβενίτη τον ΑΒ και τα super market atlantic :lol: δεν έχω ιδέα....

 

οντως αυτο ισχυει , εξαλλου δεν προκειται να συνδυασω με το unlimited . οσο για τώρα για το σκλαβενίτη τον ΑΒ και τα super market atlantic :lol: δεν έχω ιδέα.... τι εννοεις ?. ξερω οτι υπαρχει καρτοκινητη αβ αλλα για αλλα καταστηματα δεν ξερω εαν δινουνε καποια καρτοκινητη.

 

καλημερα σκεφτομαι να παω στην φρογκ λογω οτι εχει διπλασιο χρονο ομιλιας μεχρι 30/6. ο διπλασιος χρονος ομιλιας ισχυει για καποιο χρονικο διαστημα; ή οχι; 'η ισχυει για εναν χρονο;. επισης εχω what's up και ξερω οτι δν μπορω να κανω φορητοτητα στην φρογκ μονο με διπλη φορητοτητα ισχυει σιγουρα αυτο;. απο ορι γραφει εδω http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx?cid=18042&id=m3 ισχυει μονο για την πρωτη καρτα καθε μηνα.

Edited by Petros the Great

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ναι , ισχύει μόνο για την πρώτη κάρτα κάθε μήνα , δηλαδή το μέγιστο 10 ευρώ ακόμα και αν βάλεις μεγαλύτερη ηλεκτρονική ανανέωση (π.χ. 20 ευρώ από Γερμανό)

Ο διπλάσιος χρόνος προστίθεται στο υπόλοιπο σου και μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις όποτε θέλεις.

Για την διπλή φορητότητα ίσχυε τελευταία , δεν νομίζω να έχει αλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι , ισχύει μόνο για την πρώτη κάρτα κάθε μήνα , δηλαδή το μέγιστο 10 ευρώ ακόμα και αν βάλεις μεγαλύτερη ηλεκτρονική ανανέωση (π.χ. 20 ευρώ από Γερμανό)

Ο διπλάσιος χρόνος προστίθεται στο υπόλοιπο σου και μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις όποτε θέλεις.

Για την διπλή φορητότητα ίσχυε τελευταία , δεν νομίζω να έχει αλάξει.

 

ok σε ευχαριστω πολυ για μαθω πληρωοφοριες για το φρογκ που καλω;. υπαρχει και σταθερο τηλεφωνο που να βγαζει κατευθειαν στον τμημα εξυπηρετησης πελατων;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ναι , ισχύει μόνο για την πρώτη κάρτα κάθε μήνα , δηλαδή το μέγιστο 10 ευρώ ακόμα και αν βάλεις μεγαλύτερη ηλεκτρονική ανανέωση (π.χ. 20 ευρώ από Γερμανό)

Ο διπλάσιος χρόνος προστίθεται στο υπόλοιπο σου και μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις όποτε θέλεις.

Για την διπλή φορητότητα ίσχυε τελευταία , δεν νομίζω να έχει αλάξει.

 

μπορεις να ανανεωσεις frog σε γερμανο; αυτο δεν το ηξερα. Ξερεις μηπως ποιο ειναι το maximum ποσο διπλασιασμου; Φανταζομαι οτι και η ταυτοποιηση νεου αριθμου frog θα γινεται εκει.

 

@johnmega: 13897 χωρίς χρέωση

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ανανεωσεις frog σε γερμανο; αυτο δεν το ηξερα. Ξερεις μηπως ποιο ειναι το maximum ποσο διπλασιασμου; Φανταζομαι οτι και η ταυτοποιηση νεου αριθμου frog θα γινεται εκει.

 

@johnmega: 13897 χωρίς χρέωση

 

ναι το ξερω αλλα δεν μπορω να το καλεσω απο κινητο what's up . οσο για τις ανανεωσεις απο καταστημα στο φυλλαδιο του γερμανου γραφει what's up, cosmokarta, ciao και καρτοσυμβολαιο ετσι γραφει επισης γραφει απο ποσα 5-100€.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Με 5 ευρώ έχεις 600 μόνο αν τα αγοράσεις σα πακέτο.

 

γκαντεμιά και εγώ νόμιζα οτι είχα επιλεγμένο πακέτο σαν της wind

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχει ξεφυγει η κοσμοτε,καβαλησε και παει.

Ποσες φορες οταν κανετε ανανεωση και πατατε το 3 δεν γινεται τιποτα?

Και ξανα απο την αρχη.Και γιατι οταν περνεις τηλεφωνο στο κεντρο εξτπηρετησης να πεις οτι για μια ανανεωση περνω 3-4 φορες αφου το 3 δεν παταει σε βγαζει η παπαγαλινα εκπροσωπος χαζο,και οτι κανεις κατι λαθος?

Και γιατι βαζουνε διαφημιστικο μηνυμα πριν την ανανεωση?Με πληρωνουν για αυτο?

Και γιατι βαση λογικης να μην ειναι η ανανεωση στο πληκτρο 2?

 

Και γιατι δεν κανεις ανανεωση με sms να τελειωνεις; Αυτο κάνω και πάντα όλα είναι οκ!

.
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση. Έχω κάποιο καρτοκινητό το οποίο φυσικά και είναι ταυτοποιημένο. Τώρα που οι προσφορές τελείωσαν δεν επιθυμώ να συνεχίσω να έχω καρτοκινητό στο όνομά μου και θέλω να προχωρήσω σε διακοπή. Μπορεί να γίνει οριστική διακοπή ή απλά πρέπει να περιμένω ένα ολόκληρο χρόνο ώστε να ακυρωθεί από μόνο του?

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Εχει ξεφυγει η κοσμοτε,καβαλησε και παει.

Ποσες φορες οταν κανετε ανανεωση και πατατε το 3 δεν γινεται τιποτα?

Και ξανα απο την αρχη.Και γιατι οταν περνεις τηλεφωνο στο κεντρο εξτπηρετησης να πεις οτι για μια ανανεωση περνω 3-4 φορες αφου το 3 δεν παταει σε βγαζει η παπαγαλινα εκπροσωπος χαζο,και οτι κανεις κατι λαθος?

Και γιατι βαζουνε διαφημιστικο μηνυμα πριν την ανανεωση?Με πληρωνουν για αυτο?

Και γιατι βαση λογικης να μην ειναι η ανανεωση στο πληκτρο 2?

 

Αν δεν θες να ακούς διαφήμιση κάλεσε 6971314 αντί για 1314 είναι απλό.

Αν μετά το 3 δεν κάνει τίποτα έχει ακούσει το 3 δύο φορές

Αν η κάρτα ανανέωσης αρχίζει από 3 , πληκτρολογούμε τον υπόλοιπο αριθμό

αν όχι, πατάμε # και αμέσως μας δίνει την δυνατότητα να ξαναπληκτρολογήσουμε από την αρχή τον κωδικό

Υπάρχουν τόσες λογικές όσο και άνθρωποι . Και γιατί να μην είναι η ανανέωση στο 4 ή σε ένα άλλο νούμερο όπως στην WIND και Q;

Link to comment
Share on other sites

Εχει ξεφυγει η κοσμοτε,καβαλησε και παει.

Ποσες φορες οταν κανετε ανανεωση και πατατε το 3 δεν γινεται τιποτα?

Και ξανα απο την αρχη.Και γιατι οταν περνεις τηλεφωνο στο κεντρο εξτπηρετησης να πεις οτι για μια ανανεωση περνω 3-4 φορες αφου το 3 δεν παταει σε βγαζει η παπαγαλινα εκπροσωπος χαζο,και οτι κανεις κατι λαθος?

Και γιατι βαζουνε διαφημιστικο μηνυμα πριν την ανανεωση?Με πληρωνουν για αυτο?

Και γιατι βαση λογικης να μην ειναι η ανανεωση στο πληκτρο 2?

 

Bασικά το ότι δεν ακούγεται τίποτα φταίει το κινητό ... Στο 6680 και το 6267 μου συμβαίνει ακριβώς το ίδιο και στην αρχή περίμενα μέχχρι να μου πει ότι ο κωδικός είναι λάθος και ότι πρέπει να τον ξαναπληκτρολογήσω ...

 

Με τα n95 & n97 δεν γίνεται το ίδιο, λειτουργεί σωστά η υπηρεσία ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Η φρογκ εχει ελαχιστο χρονο χρεωσης τα 30'' , αρα η μοναδικη εταιρεια που δεν εχει ελαχιστο χρονο χρεωσης ειναι η κιου και το f2g2 και το vodafone international ( χωρις το unlimited ) και η καρτοκινητη αβ. Τωρα μου το ειπανε απο το τμημα εξυπηρετησης πελατων οτι η ciao εχει ελαχιστο χρονο χρεωσης τα 60'' με χρεωση 0,25€ το λεπτο η ομιλια. ο υπαλληλος της εξηπηρετησης δεν μπορεσε να μου δωσει λινκ με τις χρεωσης τις ciao στο σιτε της κοσμοτε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Η φρογκ εχει ελαχιστο χρονο χρεωσης τα 30'' , αρα η μοναδικη εταιρεια που δεν εχει ελαχιστο χρονο χρεωσης ειναι η κιου και το f2g2 και το vodafone international ( χωρις το unlimited ) και η καρτοκινητη αβ. Τωρα μου το ειπανε απο το τμημα εξυπηρετησης πελατων οτι η ciao εχει ελαχιστο χρονο χρεωσης τα 60'' με χρεωση 0,25€ το λεπτο η ομιλια. ο υπαλληλος της εξηπηρετησης δεν μπορεσε να μου δωσει λινκ με τις χρεωσης τις ciao στο σιτε της κοσμοτε.

 

Για εθνικές κλήσεις δεν υπάρχει ελάχιστος χρόνος ..

ουτε στο frog ούτε στο CIAO ...

 

Για εθνικές κλήσεις δεν υπάρχει ελάχιστος χρόνος ..

ουτε στο frog ούτε στο CIAO ...

 

ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ... με απόδοση 1/10..

 

να βγάλω και κάτι...

 

ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ... με απόδοση 1/10..

 

να βγάλω και κάτι...

 

http://www.ciaomobile.gr/el/content.aspx?style=styles&ns=-10009&cid=17992

 

για το ciao ..αλλα ποιος ασχολείται με αυτό ?

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

http://www.ciaomobile.gr/el/content.aspx?style=styles&ns=-10009&cid=17992

 

για το ciao ..αλλα ποιος ασχολείται με αυτό ?

 

καλα οκ καταλαβα παλι δεν ξερουνε την τυφλα τους στην εξυπηρετηση πελατων

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Στειλτε 500 στο 1313 για 500 mb internet με 5 ευρω πηγη:http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/49499-whats-up-500-mb Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Λάθος.

Αποστολή μηνύματος του λεκτικου 500 στο 1333.

Ενημερωση για τα υπόλοιπα mb αποστολή μηνύματος στο 1313 με το λεκτικο info.

 

Για ολα τα πακετα καρτοκινητων ισχυει? Μονιμο το πακετακι?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Λάθος.

Αποστολή μηνύματος του λεκτικου 500 στο 1333.

Ενημερωση για τα υπόλοιπα mb αποστολή μηνύματος στο 1313 με το λεκτικο info.

 

Τι ειναι αυτο ρε παιδια?

Καινουρια προσφορα της cosmote για ιντερνετ στο κινητο?

Εχει χρονικο περιορισμο? (πχ ως τελη μαρτιου)

Και για cosmokarta ισχυει?

apn?

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο ρε παιδια?

Καινουρια προσφορα της cosmote για ιντερνετ στο κινητο?

Εχει χρονικο περιορισμο? (πχ ως τελη μαρτιου)

Και για cosmokarta ισχυει?

apn?

 

Μεχρι 31/3. Μετα παλι τα ιδια και αν το θυμηθουν παλι το ξαναβγαζουν. Οποτε μενουμε στους κοκκινους.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Για ολα τα πακετα καρτοκινητων ισχυει? Μονιμο το πακετακι?

 

Kαλα,υπαρχει τετοιο πακετο;προσφορα δεν ηταν;

 

Τι ειναι αυτο ρε παιδια?

Καινουρια προσφορα της cosmote για ιντερνετ στο κινητο?

Εχει χρονικο περιορισμο? (πχ ως τελη μαρτιου)

Και για cosmokarta ισχυει?

apn?

 

Είναι προσφορά έως 31/03/2011.

Επιπλέον η cosmote ανακοίνωσε ότι στο whatsup με ανανέωση χρόνου ομιλίας 5€ έχεις αυτόματα και ξέχωρα από το reloadit 300 λεπτά ομιλίας προς whatsup http://goo.gl/z65rg .

Ακόμα δημιούργησε νέο πακέτο 300 μηνυμάτων προς whatsup με κόστος 3€ http://goo.gl/axcTv .

Τέλος όλες οι ενεργοποιήσεις των πακέτων CALL THEM ALL και SMS THEM ALL μπορούν να γίνουν και με δωρεάν κλήση στο 1330.

Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

παιδια η προσφορα στην κοσμοκαρτα 2 ωρες προς ολους με 10 ευρω ανανεωση ισχυει ακομα η εχει τελειωσει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...