Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλοντας και μη θα συμφωνήσω με τον Unique gr (έχω κι εγώ γνωστούς), λόγω του ότι ξέρω ότι η πλειοψηφία των κλήσεων στα customer care είναι για ηλιθιότητες που μπορεί κανείς να βρει από μόνος του, ακούγοντας ηχογραφημένες οδηγίες ή διαβάζοντας οδηγίες που υπάρχουν μπροστά στα μάτια του καλώντος. (Αλλά όχι... να μην ξεστραβωθούμε να διαβάσουμε, λέμε τωρα, τις ΟΔΗΓΙΕΣ, να πάρουμε τηλέφωνο το cc να μας πει το τετραψήφιο για το πώς θα περάσουμε κάρτα ή δεν ξέρω τι άλλο.)

 

Τι να κάνουμε... δυστυχώς λόγω συντριπτικής ηλιθιότητας την πληρώνουν στο τέλος και αυτοί που δε φταίνε. Υπομονή, και να καλείτε καλύτερα στα τετραψήφια χωρίς χρέωση. Τουλάχιστον έτσι μόνο τα νεύρα σας θα σπάσουν και όχι η τσέπη.

 

Υπαρχουν δωρεαν τετραψηφια cc?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ένας φίλος μου διαμαρτύρεται ότι χάνει χρόνο ομιλίας χωρίς να τηλεφωνεί. Μάλιστα πολλές φορές με το που βαζει κάρτα του αφαιρεί χρόνο ομιλίας. Πώς μπορεί να γίνεται αυτό; καμία ιδέα;

 

Του είπε και μία φίλη του ότι φταίνε τα μηνύματα που στέλνει από το mycosmos (κάτι που φυσικά δεν ισχύει). Όχι τίποτε άλλο αλλά εγώ του είπα να στέλνει δωρεάν άπο εκεί...

 

Καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κανει επεκταση υπολοιπου και μολις βαζει την επομενη καρτα του

αφαιρει το ποσο; Δεν εξηγειται αλλιως ..Ενα αλλο ενδεχομενο , ειναι να στελνει

μαζικα σμσ οταν δεν εχει πολλη καρτα και ετσι να διαμορφωνεται ενα υπολοιπο

πχ -.050 λεπτα και οταν βαζει καινουρια καρτα να του τα αφαιρει..

Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι γραμμαένος σε κάπια υππηρεσία από την οποία λαμβάνει πληρωμένα μηνύματα σε εβδομαδιαία ή καθημερινή βάση ? Να ξεγραφτεί αν δεν την χρειάζετε.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως κανει επεκταση υπολοιπου και μολις βαζει την επομενη καρτα του

αφαιρει το ποσο; Δεν εξηγειται αλλιως ..Ενα αλλο ενδεχομενο , ειναι να στελνει

μαζικα σμσ οταν δεν εχει πολλη καρτα και ετσι να διαμορφωνεται ενα υπολοιπο

πχ -.050 λεπτα και οταν βαζει καινουρια καρτα να του τα αφαιρει..

Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο :blink:

Η απάντηση είναι όχι και στις 2 περιπτώσεις...

 

Μήπως είναι γραμμαένος σε κάπια υππηρεσία από την οποία λαμβάνει πληρωμένα μηνύματα σε εβδομαδιαία ή καθημερινή βάση ? Να ξεγραφτεί αν δεν την χρειάζετε.

Δεν είναι λεει. αλλά μπορεί να πάρει κανείς κάπου στην cosmote να το επιβεβαιώσει;

Link to comment
Share on other sites

ναι εαν παρεις θα σου πουν...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

μήπως ακούστηκε τίποτα από την κοσμοτέ για καμιά αναβάθμιση της προσφοράς των 1000+1000? γιατί και η βόνταφον και η wind την τρώνε λάχανο την cosmote με τις αλλαγές παρόλο που η κοσμοτέ ήταν η πρώτη με το 1 ευρο....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

μήπως ακούστηκε τίποτα από την κοσμοτέ για καμιά αναβάθμιση της προσφοράς των 1000+1000? γιατί και η βόνταφον και η wind την τρώνε λάχανο την cosmote με τις αλλαγές παρόλο που η κοσμοτέ ήταν η πρώτη με το 1 ευρο....

 

Να ρωτησω μηπως εχει μπει ιντερνετ στα 1000 λεπτα και 1000 μηνυματα του wuats'up.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Χα έβαλαν νέα εξυπηρέτηση πελατών.Ελπιζω να βαλαν κ τηλεφωνητες.Κ ναι βαλαν!!!!!Κ επεσα κ σε καλοσυνατη:p
Link to comment
Share on other sites

Χα έβαλαν νέα εξυπηρέτηση πελατών.Ελπιζω να βαλαν κ τηλεφωνητες.Κ ναι βαλαν!!!!!Κ επεσα κ σε καλοσυνατη:p

 

Δηλαδή τέλος το κλείσιμο στη μάπα;

grsaint13
Link to comment
Share on other sites

Παντως με την νεα υπηρεσια του 1€ για τα whats up εχει καταρευσει το δικτυο...

Ειδικα τις απογευματινες ωρες μεχρι της 10 για να βγαλεις γραμμη πρεπει να παρεις τουλαχιστον 5 φορες... και αν...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει να μάθει κανείς το υπόλοιπο από τα 1000 ? Εγώ εδώ και 7 μέρες που εχω ενεργοποίσει την προσφορά οπότε στέλνω υπολ στο 1313 συνέχεια μου έρχεται μήνυμα ότι δεν βρέθηκε η υπηρεσία
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει να μάθει κανείς το υπόλοιπο από τα 1000 ? Εγώ εδώ και 7 μέρες που εχω ενεργοποίσει την προσφορά οπότε στέλνω υπολ στο 1313 συνέχεια μου έρχεται μήνυμα ότι δεν βρέθηκε η υπηρεσία

Στο 1314 θα πρέπει να στείλεις ''ΥΠΟΛ''.:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω What's up και Iphone 3G και θέλω να βάλω τα 40mb με 4€ για να έχω ιντερνετ...τι πρέπει να κάνω? έψαξα αλλά δεν τα καταφέρα να το ενεργοποιήσω
Link to comment
Share on other sites

Έχω What's up και Iphone 3G και θέλω να βάλω τα 40mb με 4€ για να έχω ιντερνετ...τι πρέπει να κάνω? έψαξα αλλά δεν τα καταφέρα να το ενεργοποιήσω

Το μηνιαίο πάσο το ενεργοποιείς μέσα από το μενού του Cosmote My View.:)

Link to comment
Share on other sites

Το μηνιαίο πάσο το ενεργοποιείς μέσα από το μενού του Cosmote My View.:)

 

ειναι καλο αυτο με τα MB της κοσμοτε?αργει η παει καλα? συγκριτικα wind vs vodafone vs cote ποιο ειναι το καλυτερο?θελω για 1-2 μερες το μηνα απλα εν τετοιο πακετακι ποιο αξηζει?

Link to comment
Share on other sites

ειναι καλο αυτο με τα MB της κοσμοτε?αργει η παει καλα? συγκριτικα wind vs vodafone vs cote ποιο ειναι το καλυτερο?θελω για 1-2 μερες το μηνα απλα εν τετοιο πακετακι ποιο αξηζει?

Το ίδιο ακριβώς πρόγραμμα σου δίνει και η Wind.Με 3,99 απεριόριστη πλοήγηση στο Wind Plus και 40mb για πλοήγηση σε mobile sites.Η Vodafone δεν ξέρω τι προγράμματα internet δίνει.:O

Link to comment
Share on other sites

ειναι καλο αυτο με τα MB της κοσμοτε?αργει η παει καλα? συγκριτικα wind vs vodafone vs cote ποιο ειναι το καλυτερο?θελω για 1-2 μερες το μηνα απλα εν τετοιο πακετακι ποιο αξηζει?

 

My view 3,99 euro 40mb wap internet

Wind το ίδιο με κοτε.

Cu 3,5 euro 60mb πραγματικό internet (30mb δωρεάν κάθε μήνα με 1euro για όλο το 2009 και αν θέλεις άλλα 30mb με 3,5 euro).

Link to comment
Share on other sites

My view 3,99 euro 40mb wap internet

Wind το ίδιο με κοτε.

Cu 3,5 euro 60mb πραγματικό internet (30mb δωρεάν κάθε μήνα με 1euro για όλο το 2009 και αν θέλεις άλλα 30mb με 3,5 euro).

 

χμ δε το διατηπωσα σωστα, θελω να συνδεσω τοκινητο με το λαπτοπ και να παιρνω ετσι ιντερνετ στο λαπτοπ απο το κινητο , εχω και ενα HUAWEI απο tim ξέμπαρκο οποτε μπορω να το χρησημοποιησω και αυτο αμα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον αριθμο στελνω μηνθμα για να δω αν καποιος αριθομος ειναι η οχι whats up?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...