Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλεος στο 2ο καρτοκινητό μου (cosmocarta ) έχω το 1 λεπτό/λεπτό και η 3αρα μου ερχόταν κουτί.

 

Μετά την wind τώρα και η κοσμοτέ.Έλεος.

Link to comment
Share on other sites

Όσο μπορούμε να βάλουμε αυλές κάρτες με 3 ευρό δεν με απασχολέι αν θα καταργηθούν οι κάρτες των 3 ευρο. Βέβαια δεν έχουν όλοι κατάστηματα για αυλές κάρτες δίπλα τους..... :O

Eφοσον σταματησει την εκδοση καρτων των τριων ευρω η κοτε τοτε πως θα μπορει μετα ο περιπτερας να δινει αυλες των 3? :confused:

Τα μηχανακια των αυλων δεν ειναι online συνδεδεμενα με την κοσμοτε?

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Eφοσον σταματησει την εκδοση καρτων των τριων ευρω η κοτε τοτε πως θα μπορει μετα ο περιπτερας να δινει αυλες των 3? :confused:

Τα μηχανακια των αυλων δεν ειναι online συνδεδεμενα με την κοσμοτε?

 

Αν το κάνει όπως η Wind, η ανανέωση των 3 ευρώ θα γίνεται μόνο στα καταστήματά της και όχι σε περίπτερα ή αλλού...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Eφοσον σταματησει την εκδοση καρτων των τριων ευρω η κοτε τοτε πως θα μπορει μετα ο περιπτερας να δινει αυλες των 3? :confused:

Τα μηχανακια των αυλων δεν ειναι online συνδεδεμενα με την κοσμοτε?

 

Σε καταστήματα Cosmote και Γερμανός ( μπορέι ίσως και σε OTEShop ) θα υπάρχει άυλη με 3 ευρώ.

.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες ;)

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες των 3€ έχουν ένα πλεονέκτημα, αλλά και ένα, μειονέκτημα. Το + τους είναι πως και με λίγα ψιλά στο πορτοφόλι μπορούσες να κάνεις μια "τονωτική ένεση" χρόνου ομιλίας στο κινητό σου. Το - όμως είναι πως ξεγελιέσαι και ο χρόνος τελειώνει γρήγορα και μετά θες κι άλλη... κι άλλη... κι άλλη... :lol: :p

Αν ισχύσει και καταργηθούν οι 3ευρες θα γίνει -κατά τη γνώμη μου- για 3 βασικούς λόγους:

  1. Για να γίνει χρήση της υπηρεσίας επέκτασης υπολοίπου 1315
    (που διαφημίζεται πολύ τώρα τελευταία από τα ηχογραφημένα μηνύματα της cosmote... :shifty:)
  2. Για να μπούμε και σε κάνα "Γερμανό" και να κάνουμε κι εκεί ανανέωση χρόνου ομιλίας κάτω από 5€ ας πούμε.
  3. Και τέλος για να "σπρώξουν" ξανά τις 9ευρες στην αγορά, που λογικά θα είχε ατονίσει και η ζήτησή τους.
Link to comment
Share on other sites

Σε καταστήματα Cosmote και Γερμανός ( μπορέι ίσως και σε OTEShop ) θα υπάρχει αυλή με 3 ευρώ.

 

αυλή; θα εχει και λουλουδάκια; :lol:

Άυλη εννοείς προφανώς, και σίγουρα θα υπάρχει.

Δέν μπορεί να σε υποχρεώνουν να σκάσεις 9 ευρά για κάρτα... (Βασικά αυτό προσπαθούν να κάνουν, αλλα τέσπα)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

αυλή; θα εχει και λουλουδάκια; :lol:

Άυλη εννοείς προφανώς, και σίγουρα θα υπάρχει.

Δέν μπορεί να σε υποχρεώνουν να σκάσεις 9 ευρά για κάρτα... (Βασικά αυτό προσπαθούν να κάνουν, αλλα τέσπα)

 

ουπς.... λάθος :O

 

Τι σου κάνει ένας λάθος τόνος.... :blink:

.
Link to comment
Share on other sites

Κοσμοκάρτες των 3€ τέλος κύριοι... :cry: Πήγα σήμερα στον ψιλικατζή μου και μου είπε πως δεν θα του ξαναστείλει η εταιρεία... :mad:

fin :angry:

Link to comment
Share on other sites

Κοσμοκάρτες των 3€ τέλος κύριοι... :cry: Πήγα σήμερα στον ψιλικατζή μου και μου είπε πως δεν θα του ξαναστείλει η εταιρεία... :mad:

fin :angry:

 

σίγουρα; Εάν έχεις δίκιο, δες εάν μπορείς να κάνεις ανανέωση των 3€ με άυλη κάρτα :cool:

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα; Εάν έχεις δίκιο, δες εάν μπορείς να κάνεις ανανέωση των 3€ με άυλη κάρτα :cool:

 

Πιθανόν. Δε ξέρω, να σου πω την αλήθεια δεν το 'χω ψάξει. Λογικά θα γίνεται. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα whatsup και δεν μου στέλνει με τπτ sms με τις χαμένες κλήσεις όταν το κινητό είναι κλειστό ή εκτός δικτύου. Κοίταξα στο site της cosmote, πάτησα κάτι περκεντέδικα εκεί που έλεγε, απ ότι κατάλαβα για να κάνει προώθηση τα τηλς σε έναν αριθμό όταν το κινητό είναι κλειστό. Όταν το κάνω αυτό και κλείνω το κινητό μου έρχονται ειδοποιήσεις για τις χαμένες κλήσεις όταν το ανοίξω.

Άν το ξανακλείσω, μετά όταν το ανοίξω πάλι δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις...

Τι παίζει;;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα whatsup και δεν μου στέλνει με τπτ sms με τις χαμένες κλήσεις όταν το κινητό είναι κλειστό ή εκτός δικτύου. Κοίταξα στο site της cosmote, πάτησα κάτι περκεντέδικα εκεί που έλεγε, απ ότι κατάλαβα για να κάνει προώθηση τα τηλς σε έναν αριθμό όταν το κινητό είναι κλειστό. Όταν το κάνω αυτό και κλείνω το κινητό μου έρχονται ειδοποιήσεις για τις χαμένες κλήσεις όταν το ανοίξω.

Άν το ξανακλείσω, μετά όταν το ανοίξω πάλι δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις...

Τι παίζει;;;

 

Πάρε ένα τηλ. στο 1313 (κέντρο εξυπ/σης πελατών)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα whatsup και δεν μου στέλνει με τπτ sms με τις χαμένες κλήσεις όταν το κινητό είναι κλειστό ή εκτός δικτύου. Κοίταξα στο site της cosmote, πάτησα κάτι περκεντέδικα εκεί που έλεγε, απ ότι κατάλαβα για να κάνει προώθηση τα τηλς σε έναν αριθμό όταν το κινητό είναι κλειστό. Όταν το κάνω αυτό και κλείνω το κινητό μου έρχονται ειδοποιήσεις για τις χαμένες κλήσεις όταν το ανοίξω.

Άν το ξανακλείσω, μετά όταν το ανοίξω πάλι δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις...

Τι παίζει;;;

 

Έχω και εγώ whatsup.

Σίγουρα γίνεται αυτό στα καρτοκινητά?

Τι χρέωση έχει αυτή η υπηρεσία?

Ενεργοποιείται μόνο μέσω της εξυπ/σης πελατών?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

H Προώθηση στον τηλεφωνητή δεν χρεώνετε. Αν γίνει προώθηση σε άλλο νούμερο χρεώνετε κανονικά ως κλήση.
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε αν η προωθηση χρεωνεται?

 

Η προώθηση κλήσεων ΝΑΙ

http://www.orestiadaNews.com

-------

παλαιότερα κινητά: Motorola StarTac 85, Motorola v3688, Nokia 5110, Nokia 8210, ,Siemens S25, Samsung s100, Nokia 8310, Panasonic GD87, Nokia 6600,sony ericsson w800i,sony ericsson K800i, samsung i900 omnia,Htc Desire

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ευχαριστώ για το link.

Έψαξα τον τιμοκατάλογο αλλά δεν έβγαλα άκρη.

Πέρα από κάποια χρέωση για να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία με τα SMS, υπάρχει κάποια άλλη χρέωση?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Call Them All 600

 

600 ολόκληρα λεπτά ομιλίας, μόνο με 5€!

 

Είπες τίποτα;

 

Τώρα με τη νέα υπηρεσία CALL THEM ALL 600 μπορείς να μιλάς με όλους τους WHAT’S UP φίλους σου 600 ολόκληρα λεπτά κάθε μήνα , πληρώνοντας μόλις 5€ . Απίθανο; Κι όμως…αληθινό! Μη χάνεις χρόνο! Ενεργοποίησε την υπηρεσία στέλνοντας δωρεάν το μήνυμα 600 στο 1313 , και κάνε έως και 200 κλήσεις το μήνα , χωρίς κανέναν περιορισμό μέγιστης διάρκειας. Και για να μάθεις αν ο χρήστης που θέλεις να καλέσεις είναι χρήστης WHAT’S UP, στείλε δωρεάν το μήνυμα WU αριθμός κινητού στο 1314 (π.χ. WU 6971234567).

 

Ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3’

Μέγιστος αριθμός ενεργοποιήσεων της υπηρεσίας 4/μήνα

Ο δωρεάν χρόνος ομιλίας πρέπει να καταναλωθεί εντός 30 ημερών

Για να ενημερωθείς για το Υπόλοιπο του Χρόνου Ομιλίας σου, απλά στείλε δωρεάν το μήνυμα 600Υ στο 1313.

 

 

 

BONUS SMS

 

To WHAT’S UP πάλι… έγραψε! Γιατί, μόνο με το WHAT’S UP, έχεις BONUS SMS προς όλους με όλες τις κάρτες ανανέωσης χρόνου ομιλίας! Με την κάρτα των 3€ έχεις bonus 5 SMS, με την κάρτα των 9€ έχεις bonus 20 SMS ενώ με τις κάρτες των 15€, 20€ & 30€ έχεις bonus 100 SMS . Πως; Απλά στείλε για μία φορά μόνο, δωρεάν το μήνυμα SMSALL στο 1313 και τα bonus δωρεάν SMS είναι δικά σου.

 

 

 

Τα δωρεάν SMS μπορούν να καταναλωθούν προς Εθνικά Δίκτυα εντός 1 ημέρας με την κάρτα των 3€, εντός 7 ημερών με την κάρτα των 9€, εντός 14 ημερών με τις κάρτες των 15€ και 20€ και εντός 30 ημερών με την κάρτα των 30€.

 

Αν τα δωρεάν SMS δεν καταταναλωθούν εντός των προκαθορισμένων ημερών, θα αφαιρούνται από το υπολοιπο των δωρεάν SMS. Κάθε πακέτο δωρεάν SMS διατηρεί την αρχική ημερομηνία λήξης, ανεξάρτητα των ανανεώσεων χρόνου ομιλίας που θα πραγματοποιηθούν μέχρι την ημερομηνία λήξης.

 

 

 

SMS CHOICE

 

Τώρα νέες ακόμα χαμηλότερες χρεώσεις για τα πακέτα SMS CHOICE!

 

Τώρα, έχεις φθηνά μηνύματα όποτε θέλεις! Απλά, διάλεξε από τα παρακάτω πακέτα πιο θέλεις και μη σταματάς να στέλνεις sms :

 

SMS CHOICE 30 μόνο με 1€

 

SMS CHOICE 40 μόνο με1,60€

 

SMS CHOICE 60 μόνο με 2,40€

 

SMS CHOICE 100 σε μόνο με 4,00€

 

SMS CHOICE 250 μόνο με 10,00€

 

SMS CHOICE 500 μόνο με 19,50€

 

Διάλεξε το πακέτο που θέλεις και στείλε το γραπτό μήνυμα SMS 30, SMS 40, SMS 60, SMS 100 , SMS 250 ή SMS 500 στο 1313 για να το αποκτήσεις.

 

Για να μάθεις πόσα μηνύματα έχεις στη διάθεσή σου, στείλε χωρίς χρέωση το γραπτό μήνυμα SMS YP στο 1313 .

 

Τα sms του πακέτου SMS CHOICE 30 πρέπει να καταναλωθούν εντός 1 ημέρας, του SMS CHOICE 40 πρέπει να καταναλωθούν εντός 7 ημερών,του SMS CHOICE 60 εντός 14 ημερών και των SMS CHOICE 100,SMS CHOICE 250,SMS CHOICE 500 εντός 30 ημερών από την ημερομηνία ενεργοποίησης του πακέτου.

 

Σε περίπτωση που κάποιος χρήστης ήδη διαθέτει δωρεάν SMS μέσω των πακέτων SMS Choice 40, SMS Choice 60, SMS Choice 100, SMS Choice 250 ή SMS Choice 500 και ενεργοποιήσει κάποιο από τα παραπάνω πακέτα δωρεάν SMS, τότε όλα τα μηνύματα αποκτούν την μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης που προκύπτει από τα υπάρχοντα και τα νέα μηνύματα.

 

Δεν επιτρέπεται η ενεργοποίηση νέου πακέτου SMS Choice 30 εντός 24 ωρών από την προηγούμενη ενεργοποίηση του πακέτου SMS Choice 30.

 

Τα δωρεάν μηνύματα του πακέτου SMS Choice 30 δεν μεταφέρονται προς κατανάλωση σε άλλη περίοδο λόγω αγοράς πακέτων SMS Choice 40, SMS Choice 60, SMS Choice 100, SMS Choice 250 & SMS Choice 500 και αντίστροφα η αγορά πακέτου SMS Choice 30 δεν παρατείνει την διάρκεια ισχύος δωρεάν μηνυμάτων που προέρχονται από την αγορά των αντίστοιχων πακέτων SMS Choice

 

Ο χρήστης πρέπει να έχει τουλάχιστον 0,11€ στο λογαριασμό του.

 

Ολα τα sms αφορούν σε αποστολή σε εθνικά δίκτυα

 

Εξαιρούνται τα SMS σε περιαγωγή, προς διεθνείς προορισμούς και όσα αφορούν υπηρεσίες.

 

Στις τιμές των πακέτων περιλαμβάνεται Φ.Π.Α. 19%

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες έβαλα μονάδες έπειτα από κάμποσους μήνες.

Και σκέφτηκα να μπω να δω τί νέο παίζει,

Σας παράθεσα στο προηγούμενο Post αυτά που βρήκα.

και σας δίνω και ένα Link σχετικά με

Τιμοκατάλογο - WHAT'S UP http://www.cosmote.gr/cosmote/portlets/ForYou/pricelist.jsp?locale=el_GR&pricelistType=whatsup&breadcrumbTitle=%CE%A4%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%82

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα οπου συζητάμε όλα αυτά που παρέθεσες (Τα πάντα για τα καρτοκινητά) το οποίο αφορά What's up και Cosmoκάρτα. Οπότε εκεί επρεπε να postάρεις άν ήθελες να ρωτήσεις κάτι, γιατί τα γνωρίζουμε αυτά όλοι σχεδόν.

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Σας παράθεσα στο προηγούμενο Post αυτά που βρήκα.

 

Όλοι σε αυτό το forum για Cosmote τα ξέρουν αυτά γιατί είναι παλαία πράγματα και γνωστά! Καλύτερα να βάζουμε ότι νέο υπάρχει έδώ και όχι τα παλαιά και ήδη γνωστά πράγματα! :rolleyes:

.
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να απενεργοποιήσω το σπαστικό "έχετε Χ λεπτά διαθέσιμα γι' αυτή την κλήση" που ακούγεται πριν από μία κλήση με What's UP?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...