Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, taliban said:

ερώτηξης . .. .για μεταφορά των data στο επόμενο μήνα γίνεται με αγορά μόνο ίδιου πακέτου ή και με μεγαλύτερης αξίας ?

Βασικά αγορά data. Πχ αν έχεις data από combo, μπορείς να κάνεις παράταση και με diy ή ακόμα και με το παλιό (δε ξέρω αν το έχει ακόμα) με 3 ευρώ 120mb. Αρκεί τα data να είναι αγορασμένα. 

Εγώ πχ ένα μήνα βάζω combo και τον άλλο μήνα βάλω diy και έτσι παίρνουν παράταση και τα data και τα λεσπα και τα sms. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Καινούριο ερωτηματολόγιο στην εφαρμογή Cosmote (3gb-3 μέρες) 

Ότι πρέπει ήταν τώρα. Thanks

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει φραγή ΑΥΡΙΟ Δευτέρα λόγω 3μηνου αλλά έχω ενεργό πακέτο που λήγει αργότερα.

Αν ΔΕΝ ανανεώσω θα χαθούν τα λεπτά ομιλίας μια για πάντα η αν ανανεώσω πχ την Πέμπτη θα ξαναεμφανιστουν ?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GREGORYMO said:

Μπαίνει φραγή ΑΥΡΙΟ Δευτέρα λόγω 3μηνου αλλά έχω ενεργό πακέτο που λήγει αργότερα.

Αν ΔΕΝ ανανεώσω θα χαθούν τα λεπτά ομιλίας μια για πάντα η αν ανανεώσω πχ την Πέμπτη θα ξαναεμφανιστουν ?

Η φραγή δεν διαγράφει τα λεπτά που έχεις, απλά δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις όσο διαρκεί.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, minast said:

Η φραγή δεν διαγράφει τα λεπτά που έχεις, απλά δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις όσο διαρκεί.

Αυτό πιθανολογω και εγώ 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Μπαίνει φραγή ΑΥΡΙΟ Δευτέρα λόγω 3μηνου αλλά έχω ενεργό πακέτο που λήγει αργότερα.

Αν ΔΕΝ ανανεώσω θα χαθούν τα λεπτά ομιλίας μια για πάντα η αν ανανεώσω πχ την Πέμπτη θα ξαναεμφανιστουν ?

Για να εχεις ενεργό πακέτο σημαίνει ότι το αγορασες πριν περάσει ο 2ος μήνας, άρα θα λήγει πριν περάσει ο 3ος μήνας, άρα λογικά θα χάσεις μόνο το χρηματικό υπόλοιπο και θα μπορείς να χρησιμοποιείς το πακετο μεχρι την ημερομηνία λήξης του.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Μπαίνει φραγή ΑΥΡΙΟ Δευτέρα λόγω 3μηνου αλλά έχω ενεργό πακέτο που λήγει αργότερα.

Αν ΔΕΝ ανανεώσω θα χαθούν τα λεπτά ομιλίας μια για πάντα η αν ανανεώσω πχ την Πέμπτη θα ξαναεμφανιστουν ?

Πως ενεργοποιησες το πακέτο αυτο και λήγει μετα τη φραγή? Υποτίθεται 30 μέρες πριν μηδενίζει το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

Πως ενεργοποιησες το πακέτο αυτο και λήγει μετα τη φραγή? Υποτίθεται 30 μέρες πριν μηδενίζει το υπόλοιπο.

Έβαλα τοκεν 

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε πριν περιπου 20 λεπτά από το Facebook προφίλ του Frog καταστήματος της Θεσσαλονίκης. Από ότι γράφει, μπορεί κάποιος να κάνει φορητότητα τον αριθμό του και να παρει και την προσφορά. IMG_20240923.thumb.jpg.07fd6c1c2b93cd49334ff29af7ede090.jpg

 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Ανέβηκε πριν περιπου 20 λεπτά από το Facebook προφίλ του Frog καταστήματος της Θεσσαλονίκης. Από ότι γράφει, μπορεί κάποιος να κάνει φορητότητα τον αριθμό του και να παρει και την προσφορά. 

Δεν έχει νόημα. Αν φέρω τον κύριο αριθμό μου ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να βάλω την σιμ σε ρούτερ γιατί δεν μπορώ να μιλάω. Αυτοί οι αριθμοί είναι καταδικασμένοι για δεδομένα μόνο. 

Εκτός αυτού το καλοκαίρι δίνει η κοσμοτέ 3 μήνες με 50€. 

Εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων αλλοδαπών, δεν αξίζει η προσφορά..

Link to comment
Share on other sites

Τη σιμ τη βάζεις στο ρουτερ για να έχεις ίντερνετ όχι να μιλάς. 

Για κύριο αριθμό όχι, για ρουτερ ναι.

Αξίζει γιατί αν υπολογίζεις τόσα € είναι το σταθερό της 24αρας σε 3 μήνες 4 το πολύ ενώ αυτό 1 χρόνο με καλύτερες ταχύτητες αν έχεις ρουτερ 5g.

Συμφέρει για ρουτερ. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, elkons said:

Τη σιμ τη βάζεις στο ρουτερ για να έχεις ίντερνετ όχι να μιλάς. 

Για κύριο αριθμό όχι, για ρουτερ ναι.

Αξίζει γιατί αν υπολογίζεις τόσα € είναι το σταθερό της 24αρας σε 3 μήνες 4 το πολύ ενώ αυτό 1 χρόνο με καλύτερες ταχύτητες αν έχεις ρουτερ 5g.

Συμφέρει για ρουτερ. 

Είπα για φορητότητα. Δεν χρειάζεται φορητότητα αν πάει μόνο για ίντερνετ.

Διάβασε αυτά που έγραψε ο φίλος πιο πάνω. Αν δεν υπάρχει σταθερό και έχει καλό σήμα στην περιοχή είναι καλή λύση, έστω και αν πληρώνει κάποιος μπροστά τα λεφτά και ρισκάρει έναν κόφτη αργότερα.

Να δούμε τι τιμή θα δώσει στη Μπλάκ φραιντει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dimitroula10 said:

Είπα για φορητότητα. Δεν χρειάζεται φορητότητα αν πάει μόνο για ίντερνετ.

Διάβασε αυτά που έγραψε ο φίλος πιο πάνω. Αν δεν υπάρχει σταθερό και έχει καλό σήμα στην περιοχή είναι καλή λύση, έστω και αν πληρώνει κάποιος μπροστά τα λεφτά και ρισκάρει έναν κόφτη αργότερα.

Να δούμε τι τιμή θα δώσει στη Μπλάκ φραιντει.

Ε τότε για φορητότητα σε προσωπικό κύριο αριθμό δεν αξίζει, δεν το είχα δει 😅

Κάνα 90€ πιστεύω για μπαλκ

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dimitroula10 said:

Αν δεν υπάρχει σταθερό και έχει καλό σήμα στην περιοχή είναι καλή λύση, έστω και αν πληρώνει κάποιος μπροστά τα λεφτά και ρισκάρει έναν κόφτη αργότερα.

Δεν μπορεί να σου πουλήσει 12 μήνες απεριόριστα και στη διάρκεια να σου βάλει κόφτες. Έχουν τη σοβαρότητα να μην κάνουν κάτι τέτοιο. Να πάψει κάποια στιγμή να πωλείται το πακέτο ή να πωλούνται τα νέα με περιορισμούς, γίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, motoboots said:

Δεν μπορεί να σου πουλήσει 12 μήνες απεριόριστα και στη διάρκεια να σου βάλει κόφτες. Έχουν τη σοβαρότητα να μην κάνουν κάτι τέτοιο. Να πάψει κάποια στιγμή να πωλείται το πακέτο ή να πωλούνται τα νέα με περιορισμούς, γίνεται. 

Στην extrasim έγινε και αύξηση τιμής εκτός από κοφτές. Όλα είναι δυνατά και πιθανά 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Στην extrasim έγινε και αύξηση τιμής εκτός από κοφτές. Όλα είναι δυνατά και πιθανά 

Σύμφωνοι, αλλά στο προπληρωμένο πιο δύσκολα 🙂

Εξάλλου δεν το λες και φτηνό, είναι σαν να έχεις πληρώσει για ένα χρόνο την καλοκαιρινή προσφορά για απεριόριστα δεδομένα...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, minast said:

Σύμφωνοι, αλλά στο προπληρωμένο πιο δύσκολα 🙂

Εξάλλου δεν το λες και φτηνό, είναι σαν να έχεις πληρώσει για ένα χρόνο την καλοκαιρινή προσφορά για απεριόριστα δεδομένα...

12€/μηνα για απεριοριστο ίντερνετ με σήμα κοσμοτέ δεν υπαρχει φτηνότερο πουθενά νομιζω.

ΥΓ: +120'/μηνα δωρο

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

12€/μηνα για απεριοριστο ίντερνετ με σήμα κοσμοτέ δεν υπαρχει φτηνότερο πουθενά νομιζω.

ΥΓ: +120'/μηνα δωρο

Το ίδιο δε λέμε; Τόσο ήταν η καλοκαιρινή προσφορά 😉

Την ομιλία δεν την αξιολογώ γιατί συνήθως το θέλουμε για ρούτερ.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, minast said:

Το ίδιο δε λέμε; 

2 ώρες πριν, minast said:

🙂

Εξάλλου δεν το λες και φτηνό

 

Εσυ έγραψες ότι "δεν το λες και φτηνό" και εγω σου έγραψα ότι είναι το φτηνότερο στην αγορά. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Εσυ έγραψες ότι "δεν το λες και φτηνό" και εγω σου έγραψα ότι είναι το φτηνότερο στην αγορά. 

Σύμφωνοι, αλλά όταν προπληρώνεις για 12 μήνες, θα περίμενε κανείς να έχει μία έκπτωση σε σχέση με την μηνιαία προσφορά x12. Εξάλλου η προηγούμενη τιμή του στο κοντινό παρελθόν ήταν 120€ και Black Friday 2023 ήταν 100€.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...