Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, katerina900 said:

Εκανα τη διαδιακασια μεσω του whats up app 22/07 βραδυ. Sms δεν πηρα αλλα εβγαλε μήνυμα επιτυχης ολοκληρωσης . Ειναι λογικο το χρονικο διαστημα αυτο για να διακοπει το σημα απο τη wind? Κανονικα την επομενη ημερα επρεπε να το ειχαν κοψει.

Έστειλες σελφι????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελαβα την sim και ξεκινησα την διαδικασια μεσω του whats app up. Ταυτότητες, σελφι και τελος κατεβασα την αιτηση φορητοτητας και συμβαση καρτοκινητης ηλεκτρινικα υπογγεγραμενη. Ολα επιτυχως. Απλα δεν εχει κοψει ακομα το σημα η wind. Ποσο διαρκει σε κανονικες συνθηκες?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, katerina900 said:

Ελαβα την sim και ξεκινησα την διαδικασια μεσω του whats app up. Ταυτότητες, σελφι και τελος κατεβασα την αιτηση φορητοτητας και συμβαση καρτοκινητης ηλεκτρινικα υπογγεγραμενη. Ολα επιτυχως. Απλα δεν εχει κοψει ακομα το σημα η wind. Ποσο διαρκει σε κανονικες συνθηκες?

Αυτά τα έκανες 22 Ιουλίου;;;;Λογικά θα έπρεπε να σου είχε κοπεί το σήμα. Βάλε την Cosmote sim στην συσκευή σου και δες γιατί μερικές φορές έρχεται το σήμα από τον νέο παροχο και περνάνε όλα από την νέα sim και η παλιά αργεί λίγο να διακοπεί. Μόλις κάνεις το παραπάνω κάνε τηλ από το σταθερό σου(ή κάποιο άλλο νούμερο)και δες που θα χτυπήσει

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, katerina900 said:

22 ιουλιου βραδυ, στο foritotita.gr ακομα ειμαι στη nova. Παρολα αυτα θα το δοκιμασω.

Το foritotita.gr έχει οδηγίες για τη φορητότητα, η φορητότητα γίνεται ξέρω από την ιστοσελίδα ή το app του παρόχου που θες να γίνει η μεταφορά 

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει μεσω του app το αιτημα φορητοτητας, το θεμα μου ειναι οτι δεν προχωραει, δηλαδη δευτερη μερα σημερα και ειμαι ακομα στον παλιο παροχο... δεν εχει κανεις παρομοια εμπειρια?

Edited by katerina900
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, katerina900 said:

Εχει γινει μεσω του app το αιτημα φορητοτητας, το θεμα μου ειναι οτι δεν προχωραει, δηλαδη δευτερη μερα σημερα και ειμαι ακομα στον παλιο παροχο... δεν εχει κανεις παρομοια εμπειρια?

Φορητότητα έχω κάνει αλλά είχε γίνει κατευθείαν δηλαδή κόπηκε το σήμα, πάρε ένα τηλ τη Cosmote μήπως γίνεται να κάνουν κάτι σε αυτή τη περίπτωση 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως για φορητότητα προς κοσμοτε αρχές Μαίου, πήρε τέσσερις μέρες να πέσει το σήμα κ να ενεργοποιηθεί το what's up. 

Link to comment
Share on other sites

Στο foritotita.gr λεει πως ο παροχος πρεπει δωσει την γραμμη εντος 6 ωρων απο την ληψη του αιτηματος. Μαλλον δεν τα τηρουνε. Αν σου πηρε 4 μερες τοτε κ εγω θα πρεπει να περιμενω..μπορει να ειχε μεσολαβησει ΣΚ για να παρει 4 ημερες γιατι ολα τα μετρανε σε εργασιμες μερες!

Edited by katerina900
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, katerina900 said:

Στο foritotita.gr λεει πως ο παροχος πρεπει δωσει την γραμμη εντος 6 ωρων απο την ληψη του αιτηματος. Μαλλον δεν τα τηρουνε. Αν σου πηρε 4 μερες τοτε κ εγω θα πρεπει να περιμενω..μπορει να ειχε μεσολαβησει ΣΚ γιατι ολα τα μετρανε σε εργασιμες μερες!

Στο ίδιο σημείο λέει:

Quote

ο πάροχος Δέκτης οφείλει να προωθήσει την αίτηση φορητότητας του συνδρομητή στον πάροχο Δότη αποκλειστικά μέσω της ΕΒΔΑΦ εντός το πολύ μίας (1) εργάσιμης ημέρας από την υποβολή της από το συνδρομητή. Ο πάροχος Δότης οφείλει εντός 6 εργάσιμων ωρών από την λήψη της αίτησης φορητότητας αριθμού να αποδεχθεί ή να απορρίψει την αίτηση. Εφόσον η αίτηση γίνει αποδεκτή, η μεταφορά του αριθμού πρέπει να ολοκληρωθεί εντός μίας (1) εργάσιμης ημέρας από την αποδοχή. Επομένως, ο συνολικός χρόνος διεκπεραίωσης της μεταφοράς του αριθμού δεν υπερβαίνει τις τρείς (3) εργάσιμες ημέρες, από την ημερομηνία που ο συνδρομητής υπέβαλε την αίτηση φορητότητας στον πάροχο Δέκτη

 

Edited by minast
quote
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τον 1/2025 λήγει το καρτοσυμβολαιο μου, αυτήν την στιγμή έχω 10 gb 1600 λεπτά προς όλους και 6000μυνηματα με 12, 90 υπάρχει κάτι καλό αυτήν την περίοδο; 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, katerina900 said:

Εχει γινει μεσω του app το αιτημα φορητοτητας, το θεμα μου ειναι οτι δεν προχωραει, δηλαδη δευτερη μερα σημερα και ειμαι ακομα στον παλιο παροχο... δεν εχει κανεις παρομοια εμπειρια?

Πρέπει να επαναλάβεις την διαδικασία. Μερικές φορές δεν λειτουργεί όταν δεν είναι εργάσιμες ώρες νομίζω 

Link to comment
Share on other sites

@katerina900ελαφρώς άσχετο, εκτός από τα 3€ ζητάει υποχρεωτικά να πληρώσεις και την 1η ανανέωση π.χ. 13€ σε αυτή την διαδικασία από την εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

On 24/7/2024 at 12:15 ΠΜ, damianos said:

Για τα δεδομένα λέει Δωρεάν ΔΕΝ λέει για το πάγιο....

Screenshot_2024-07-24-00-14-41-844_gr.cosmote.myaccount.widget.jpg

Έχεις δίκιο ευχαριστώ για την επισήμανση έχω κάνει επεξεργασία το αρχικο μου post

Link to comment
Share on other sites

ΑΎΡΙΟ θα είναι Χανιά, πολύ γρήγορη η διαδικασία...

 

IMG_20240725_180148.jpg

Edited by damianos
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, damianos said:

ΑΎΡΙΟ θα είναι Χανιά, πολύ γρήγορη η διαδικασία...

 

IMG_20240725_180148.jpg

Αντε ωραία με το καλό να έχει και καλό σήμα και να καλύψει τις ανάγκες σου! 

Τελικά τι πήρες What's Up ή Neo

ΥΓ Σήμερα πέρασα από Cosmote στην Αυλώνα 😂

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Με ελτα κούριερ στελνουν?

Courier Center, τα στέλνουν και πολύ γρήγορα πάντως σου στέλνουν ακόμα και SMS και μήνυμα viber τι ώρα θα έρθουν περίπου 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, damianos said:

ΌΛΑ κομπλέ 

Screenshot_2024-07-26-13-11-29-244_gr.cosmote.whatsup.jpg

Τέλεια, τελικά What's Up ή Neo πήρες; 

Από σήμα είναι καλύτερα; 

Ενεργοποίησε το VoLTE και Wifi calling για καθαρές κλήσεις, στέλνεις δωρεάν SMS στο 1333 τη λέξη WIFICALL, ενεργοποιεί VoLTE/Wifi calling μαζί αν έχεις καλό σήμα κινητής μη δίνεις προεπιλογή μέσω Wifi οι κλήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Damiane, Οταν ολοκληρωσες την διαδικασια , σου ηρθε sms η email για επιβεβαιωση? Εμενα ακομα σε επεξεργασια ειναι η αιτηση μου

Edited by katerina900
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, katerina900 said:

Damiane, Οταν ολοκληρωσες την διαδικασια , σου ηρθε sms η email για επιβεβαιωση? Εμενα ακομα σε επεξεργασια ειναι η αιτηση μου

 

IMG_20240726_140505.jpg

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, aektzhs 1 said:

Δεν έδωσες φωτογραφία στο courier;;;;

Όχι την ανεβάζεις ΜΑΖΙ με την σελφιε στο application 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...