Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 26/6/2024 at 10:59 ΜΜ, filippos said:

Ενεργοποίησα χθες το student diy πακέτο που δίνει και δωρεάν cosmote tv family pack.

Δεν έχω λάβει ακόμα το sms με το κουπόνι ενεργοποίησης. Τι κάνω;

Επι τοπου ερχεται, μολις ενεργοποιεις το πακετο. Σιγουρα το εκανες σωστα;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 28/6/2024 at 9:51 ΜΜ, rs280ps said:

Παιδιά η εφαρμογή what’s up σε iPhone δουλεύει σωστά; Βλέπω δεν ενημερώνει τα υπόλοιπα ενώ κάνω χρήση λεπτών και mb 

Μόνο εγώ έχω θέμα με τα υπόλοιπα; Δεν ενημερώνει την χρήση που κάνω 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, rs280ps said:

Μόνο εγώ έχω θέμα με τα υπόλοιπα; Δεν ενημερώνει την χρήση που κάνω 

Στα δικαιώματα της εφαρμογής μήπως έχεις αφαιρέσει τίποτα;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Nikos_96 said:

Στα δικαιώματα της εφαρμογής μήπως έχεις αφαιρέσει τίποτα;

Όχι είναι σωστά όλα τικαρισμένα και η τοποθεσία στη θέση πάντα. Έχω κάνει επανεγκατάσταση την εφαρμογή και αποσύνδεση του λογαριασμού και πάλι τπτ.. αλλά βλέπω ότι και στην εφαρμογή της COSMOTE γίνεται το ίδιο.. μάλλον έχει φάει κόλλημα η γραμμή 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Teiresias_ said:

Πρέπει να είναι γενικό το πρόβλημα σήμερα.. λένε ότι δεν μπορούν να πάρουν ούτε στην εξυπηρέτηση..

Και όχι μόνο όπως είχα πει τις προηγούμενες ημέρες έκανα ανανέωση και δεν έγινε καν ενώ αφαιρεσε κιόλας. Πήρα σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν θα με πάρουν αργότερα να το φτιάξουμε.. θα δείξει 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για φορητότητα από κόκκινη σε what's up μέσω της εφαρμογής what's up. Η διαδικασία εξελίσσεται ομαλά; Τη SIM την στέλνουν με courier; Πόσο χρόνο θέλει περίπου μέχρι την ενεργοποίηση στο νέο πάροχο; Αν κάποιος έχει κάνει κατ' αυτόν του τρόπο φορητότητα ας μου απαντήσει για να έχω μια εικόνα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, np60s said:

Σκέφτομαι για φορητότητα από κόκκινη σε what's up μέσω της εφαρμογής what's up. Η διαδικασία εξελίσσεται ομαλά; Τη SIM την στέλνουν με courier; Πόσο χρόνο θέλει περίπου μέχρι την ενεργοποίηση στο νέο πάροχο; Αν κάποιος έχει κάνει κατ' αυτόν του τρόπο φορητότητα ας μου απαντήσει για να έχω μια εικόνα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σίγουρα για αμεσότερη φορητότητα πας από κατάστημα..

Θα κάνεις τώρα αίτηση και θα σε πάρουν σε μερικές μέρες (έχει τύχει να φτάσει 4-5 εργάσιμες) για επιβεβαίωση. Μετά θα έρθει η σιμ μέσω κούριερ και η φορητότητα θα γίνει γρηγορα. Ουσιαστικά μιλάμε για συνολικά 6-7 εργάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Teiresias_ said:

Σίγουρα για αμεσότερη φορητότητα πας από κατάστημα..

Θα κάνεις τώρα αίτηση και θα σε πάρουν σε μερικές μέρες (έχει τύχει να φτάσει 4-5 εργάσιμες) για επιβεβαίωση. Μετά θα έρθει η σιμ μέσω κούριερ και η φορητότητα θα γίνει γρηγορα. Ουσιαστικά μιλάμε για συνολικά 6-7 εργάσιμες.

Νομίζω πλέον δεν σε παίρνουν τηλ. Η διαδικασία έχει γίνει σαν του CU. Η ταυτοποίηση  ηλεκτρονικά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος τέτοιο πρόβλημα; Προσπαθώ να προσθέσω το σταθερό στο my COSMOTE και δεν γίνεται λέει να καλέσω στο 11888. Επίσης έχω προσθέσει στο COSMOTE one όλα τα κινητά και δεν γίνεται να προστεθεί μόνο το δικό μου επειδή ήμουν σε προηγούμενο σχήμα αλλά δεν ξέρω πως βγαίνω. Επικοινώνησα με τεχνική υποστήριξη δεν ξερουν θα δοκιμάσουν πάλι αύριο. Μήπως επειδή έρχομαι από δοκιμαστικό μήνα COSMOTE Neo και δεν έχω κάνει ανανέωση ;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, andreas545 said:

Ξεκίνησε "έρευνα" στο what's up, αν είσαι ευχαριστημένος με τις προσφορές κτλ....μαυρίστε τους. 

Στην απόδοση της εφαρμογής έβαλα 2 😁

Τόσο μεγάλοι και τρανοί το παίζουν για ένα τοκεν καλά για τις τιμές αν αξίζει έβαλα το χειρότερο δεν έχει combo της προκοπής και εννοείται η καλοκαιρινή προσφορά ήταν απαράδεκτη και δεν έβαλαν καν κάτι σε αυτή με την έρευνα 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, elkons said:

Στην απόδοση της εφαρμογής έβαλα 2 😁

Τόσο μεγάλοι και τρανοί το παίζουν για ένα τοκεν καλά για τις τιμές αν αξίζει έβαλα το χειρότερο δεν έχει combo της προκοπής και εννοείται η καλοκαιρινή προσφορά ήταν απαράδεκτη και δεν έβαλαν καν κάτι σε αυτή με την έρευνα 

Δώρο ΜΒ δίνει?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, πρόσφατα έκανα μετατροπή σε φοιτητικό από απλό what's up της κόρης μου και έβαλα κάρτα στις 10/6. Λήξη υπολοίπου λέει 10/6/25. Δεν είναι κάθε δίμηνο στο φοιτητικό; 

Link to comment
Share on other sites

Reloaded\token τα data είναι διαθέσιμα για περιαγωγή ή μόνο τα αγορασμενα του πακέτου;

Επίσης εντός ΕΕ εκτός από το Giga Week υπάρχει κάποιο άλλο που να αξίζει για καμία 10αρια μέρες;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2024 at 10:18 ΜΜ, np60s said:

Σκέφτομαι για φορητότητα από κόκκινη σε what's up μέσω της εφαρμογής what's up. Η διαδικασία εξελίσσεται ομαλά; Τη SIM την στέλνουν με courier; Πόσο χρόνο θέλει περίπου μέχρι την ενεργοποίηση στο νέο πάροχο; Αν κάποιος έχει κάνει κατ' αυτόν του τρόπο φορητότητα ας μου απαντήσει για να έχω μια εικόνα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φορητότητα express 

Παραγγελία μέσω εφαρμογής 3/7 1.30, ενεργοποίηση γραμμής 5/7 16.30.

Λίγη υπομονή για την ενεργοποίηση της sim μέσω της εφαρμογής (τα κατάφερα με την τρίτη προσπάθεια) αλλά ΟΚ και με ενεργοποίηση κάποιων συγκεκριμένων πακέτων παίρνεις για 6 μήνες 23.5gb (21.5 + 2 reload) κάθε μήνα 

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε έρευνα που δείνει mb. Εγώ βαθμολόγησα αρνητικά. Και το app δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα και η κινητή μας δουλεύει με τα πακέτα κοροϊδία και το σταθερό ίντερνετ μου κάνουν παιχνίδια με τις ταχύτητες ενώ το σπίτι υποστηρίζει στάνταρ μια ταχύτητα δοκιμασμένη όταν το φτιάχνουν για 5 μέρες την έχω και μετά στα πατώματα. μετά ξανά πάλι έρχονται, το φτιάχνουν, 5 μέρες καλά και ξανά τα ίδια πάλι. οπότε δεν έχω λόγο θετικής βαθμολογίας..προτείνω να κάνετε το ίδιο μπάς και συμμορφωθούν...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, nikotsal said:

Άρα στο φοιτητικό είναι 1 χρόνο η ισχύς ή είναι κάποια προσφορά; 

Ισχύει μόνο για τον 1ο χρόνο. Απο τον 13ο μήνα κι έπειτα σε καθε ανανέωση ισχύει το δίμηνο. Το είχα ρωτήσει παλιότερα στο chat της εξυπηρέτησης.

Link to comment
Share on other sites

436316677_Screenshot_20240707_213450_GooglePlayStore.thumb.jpg.7b09d4a67fdbb2909916d5a84715cb28.jpg

Μετα απο τοσα άτομα που συμφωνούν με την αξιολόγηση πρέπει όντως να γίνει κάτι ο σχεδιασμός των πακετων έγινε πάρα πολύ περίπλοκος και το θεωρώ βλακεια 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, andreas545 said:

Εμφανίστηκε στην εφαρμογή What's up 

Screenshot_20240710_180456_What's Up.jpg

Εντωμεταξύ υπάρχει εδώ και καιρό σαν λειτουργία 💀

Σε άλλον φίλο που έχει What's Up:

Σε άλλους συμβόλαιο 20GB απεριόριστα ομιλία 18€

Σε εμένα απολύτως τίποτα πάλι στο πηγάδι και...

Τι φταίει πάλι 

IMG_20240711_025512_945.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...