Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζητάει κωδικό όταν έχει ενεργοποιηθεί η εφαρμογή σε άλλη συσκευή. Επειδή έχω διπλή SIM και έχω την εφαρμογή και στις 2 συσκευές, κάθε φορά που θα ενεργοποιήσω την μια, όταν θα πάω στην άλλη ζητάει κωδικό.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πάρω ένα νούμερακι whats up και να το βάλω σε ένα gps tracker? Μπορώ μέσα από κάποια εφαρμογή να ενεργοποιω πακέτα και συγκεκριμένα τα 100sms προς όλους για ένα μήνα και να φορτώνω με υπόλοιπο την κάρτα χωρίς να έχω πρόσβαση στην κάρτα δίνεις;
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πάρω ένα νούμερακι whats up και να το βάλω σε ένα gps tracker? Μπορώ μέσα από κάποια εφαρμογή να ενεργοποιω πακέτα και συγκεκριμένα τα 100sms προς όλους για ένα μήνα και να φορτώνω με υπόλοιπο την κάρτα χωρίς να έχω πρόσβαση στην κάρτα δίνεις;
Αυτό μπορείς να το κάνεις με Cosmoκαρτα/Frog, έχουν το ίδιο πακέτο και υποστηρίζουν το MyCosmote. Το Whatsup έχει μερικά πακέτα στο MyCosmote (όχι όλα) και για να έχεις όλες τις υπηρεσίες πρέπει να χρησιμοποιείς το Whatsup App, το οποίο απαιτεί την SIM στην συσκευή ή να βάζεις κάθε φορά τον κωδικό με SMS.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορείς να το κάνεις με Cosmoκαρτα/Frog, έχουν το ίδιο πακέτο και υποστηρίζουν το MyCosmote. Το Whatsup έχει μερικά πακέτα στο MyCosmote (όχι όλα) και για να έχεις όλες τις υπηρεσίες πρέπει να χρησιμοποιείς το Whatsup App, το οποίο απαιτεί την SIM στην συσκευή ή να βάζεις κάθε φορά τον κωδικό με SMS.

 

Ποιο από τα 3 πακέτα συμφερη για gps tracker?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τα 3 πακέτα συμφερη για gps tracker?

 

Πρέπει να ξέρεις ότι θα πρέπει να βάζεις κάθε 2 μήνες 10 ευρώ η κάθε 3 μήνες 12 ευρώ για να μπορεί να δουλέψει σε περίπτωση που το χρειαστείς και δεν ξέρω αν συμφέρει τόσα χρήματα σε κάρτες τον χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να πάρεις όποια άλλη κάρτα θες από τις άλλες εταιρείες . Η Cosmote δεν υποστηρίζει έλεγχο από το internet παρά μονο από whatsup app το οποίο λήγει κάθε 30 ημέρες και άρα απαιτεί τον συνεχή έλεγχο με την sim,.
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να πάρεις όποια άλλη κάρτα θες από τις άλλες εταιρείες . Η Cosmote δεν υποστηρίζει έλεγχο από το internet παρά μονο από whatsup app το οποίο λήγει κάθε 30 ημέρες και άρα απαιτεί τον συνεχή έλεγχο με την sim,.

 

Τι προτεινης ; Με το cosmote app δεν μπορώ να κάνω απομακρυσμένο έλεγχο μέσω ίντερνετ για whats up,cosmokarta η frog; Να ενεργοποιω πακέτο τα 100sms με 4.03€ προς όλους και να φορτώνω υπόλοιπο.

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Τι προτεινης ; Με το cosmote app δεν μπορώ να κάνω απομακρυσμένο έλεγχο μέσω ίντερνετ για whats up,cosmokarta η frog; Να ενεργοποιω πακέτο τα 100sms με 4.03€ προς όλους και να φορτώνω υπόλοιπο.

Cosmokarta δεν έχω , στα άλλα δύο μπορείς .

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να πάρεις όποια άλλη κάρτα θες από τις άλλες εταιρείες . Η Cosmote δεν υποστηρίζει έλεγχο από το internet παρά μονο από whatsup app το οποίο λήγει κάθε 30 ημέρες και άρα απαιτεί τον συνεχή έλεγχο με την sim,.
Και από το MyCosmote για Cosmoκαρτα/Frog με μια εγγραφή στο cosmote.gr.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μενα ισχυει. Εχω τη σιμ στη 2η θεση,και παιζει κανονικα ενω σε αλλη συσκευή εχω και του πατερα μου τον αριθμο περασμενο στην εφαρμογή και δουλευει κι εκει μια χαρα. Δεν μας διευκρίνησε ο φίλος τι λειτουργικό έχει η συσκευή του.

Το λειτουργικό είναι ADROID KITKAT στην έκδοση 4.4.2-310FHN1

.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για γενική χρήση μόνο δεδομένων 4G τι συμφέρει περισσότερο, what's up, frog? Έχω δει πχ στην frog με 4.44 πακέτο 2gb για 25 ημέρες. Κάτι άλλο ίσως? Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό είναι ADROID KITKAT στην έκδοση 4.4.2-310FHN1

 

Ο ένοχος πιθανόν να είναι το παλιό λειτουργικό. Απο android 5 και πάνω στέλνει κωδικό και μπορείς να έχεις την εφαρμογή ανεξάρτητα από τη σιμ σε αλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν καταλάβει ότι είσαι σε άλλο δίκτυο ή έχεις άλλη κάρτα ζητάει πάλι κωδικό.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε νέο πακέτο δεδομένων 4 ευρώ 4 GB Internet για 10 μέρες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω επέκταση υπολοίπου, και μου λέει ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη, τον Δεκέμβριο είχα βάλει δύο δεκαρες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλείς 13888 και όταν σου πεί για Αγγλικά πατήστε 1 πατάς 1 . Είναι ο πιό γρήγορος τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...