Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι ήδη συμφέρουσες όταν μπορείς να έχεις με 6 ευρώ απεριοριστες κλήσεις προς Ελλάδα για παράδειγμα σε σταθερά και κινητά, απλά ελάχιστοι το ψαχνουν. Έχει όμως τον περιορισμό ότι πρέπει να έχεις άριστο 4g ή WiFi για να μιλάς απροβληματιστα ώστε να αξίζει τον κοπο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

βεβαίως και τα δυο έχω χρησιμοποιήσει. τώρα χρησιμοποιώ μόνο το do sms . την εφαρμογή δεν θυμάμαι που την είχα κατεβάσει πάντως στο Android market που έψαξα δεν υπάρχει. έχει κανονικά αναφορές παράδοσης. όσο για τα δωρεαν SMS και η Vodafone δίνει απεριόριστα μέσω του my Vodafone από υπολογιστή αλλά εκεί φαίνεται ένα 5 ψηφίο και από μεσα το νούμερο και το μυνημα . μακάρι να έδινε και ή wind κάποια SMS από κάπου.

 

 

 

 

και με τι κόστος? δε το γνώριζα.

Από ότι βλέπω , το skype στέλνει SMS μόνο από το laptop και δεν βρήκα πως να στείλω από το κινητό.

Το Viber δεν στέλνει , άρα λάθος το κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

βεβαίως και τα δυο έχω χρησιμοποιήσει. τώρα χρησιμοποιώ μόνο το do sms . την εφαρμογή δεν θυμάμαι που την είχα κατεβάσει πάντως στο Android market που έψαξα δεν υπάρχει. έχει κανονικά αναφορές παράδοσης. όσο για τα δωρεαν SMS και η Vodafone δίνει απεριόριστα μέσω του my Vodafone από υπολογιστή αλλά εκεί φαίνεται ένα 5 ψηφίο και από μεσα το νούμερο και το μυνημα . μακάρι να έδινε και ή wind κάποια SMS από κάπου.

 

 

 

 

και με τι κόστος? δε το γνώριζα.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, έχω ένα καρτοκινητό wind και με κάθε ανανέωση 10ευρω μου δίνει δώρο 300 λεπτά ομιλία προς όλους και 500 mb για 1 μήνα και τα 10 ευρώ παραβαίνουν στην κάρτα, υπάρχει κάτι ανάλογο στην cosmote; Θέλω να μεταβώ στην cosmote γιατί το σήμα της wind είναι απαράδεκτο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, έχω ένα καρτοκινητό wind και με κάθε ανανέωση 10ευρω μου δίνει δώρο 300 λεπτά ομιλία προς όλους και 500 mb για 1 μήνα και τα 10 ευρώ παραβαίνουν στην κάρτα, υπάρχει κάτι ανάλογο στην cosmote; Θέλω να μεταβώ στην cosmote γιατί το σήμα της wind είναι απαράδεκτο.

 

Καλησπέρα, χρόνια πολλά.

 

Λεπτά όχι. Δεδομένα ναι. 600mb σε απλή ανανέωση και 1200mb με online ανανέωση.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

να συμπληρώσω οτι αυτα δεν δινονται αυτοματα,πρεπει να ενεργοποιηθει το reloadit μεσω της εφαρμογης ή της σελίδας μετά την ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρόνια πολλά.

 

Λεπτά όχι. Δεδομένα ναι. 600mb σε απλή ανανέωση και 1200mb με online ανανέωση.

να συμπληρώσω οτι αυτα δεν δινονται αυτοματα,πρεπει να ενεργοποιηθει το reloadit μεσω της εφαρμογης ή της σελίδας μετά την ανανέωση.
Ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις... Και πακέτα ομιλίας προς όλους όχι προς cosmote τι υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Eδώ ότι υπάρχει απο πακέτα https://www.whatsup.gr/el/services/combo-call-them-all-i για τώρα... 27-12-2018 καθώς δε ξέρουμε τι δώρα" :lol: θα μας φέρει το νέο έτος.. Με αγορά του πακέτου μέσω της εφαρμογής του wu, τα 200 προς όλους είναι 300 προς όλους και το θετικό σε σχέση με τα 300 της wind ειναι ότι μεταφέρονται στο επόμενο πακέτο όσα λεπτά δεν καταναλώσεις.

 

Προσωπικά για εμένα συμφέρει το πακέτο των 8.5€ που δίνει και sms επιπλέον και τα οποια μπορεις να ανταλλάξεις 3 φορές το μήνα με mb/sms/λεπτα προς wu ή όλους για 3 ημέρες

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Eδώ ότι υπάρχει απο πακέτα https://www.whatsup.gr/el/services/combo-call-them-all-i για τώρα... 27-12-2018 καθώς δε ξέρουμε τι δώρα" :lol: θα μας φέρει το νέο έτος.. Με αγορά του πακέτου μέσω της εφαρμογής του wu, τα 200 προς όλους είναι 300 προς όλους και το θετικό σε σχέση με τα 300 της wind ειναι ότι μεταφέρονται στο επόμενο πακέτο όσα λεπτά δεν καταναλώσεις.

 

Προσωπικά για εμένα συμφέρει το πακέτο των 8.5€ που δίνει και sms επιπλέον και τα οποια μπορεις να ανταλλάξεις 3 φορές το μήνα με mb/sms/λεπτα προς wu ή όλους για 3 ημέρες

Μάλιστα... Οπότε όντος βγαίνει αρκετά ακριβότερα από την wind το δίμηνο αλλά τι να το κάνεις που για να πιάσει σήμα η wind θέλει προσευχή πρώτα.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, καλές γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικο ειναι αυτό το αρκετά ακριβότερα.. Και για εμένα έχει να κάνει κυρίως με τα mb.. Στo wu υπάρχει το παρε-μοιρασε που μπορεις να μοιράζεις-δέχεσαι μεταξύ χρηστών wu απο 100 εως 300mb για ένα μήνα και τα οποια προστίθενται.. Οπότε αν βρεις άτομα να στέλνεις και να σου στέλνουν, πρακτικά έχεις πάντοτε αρκετά περισσότερα mb απο την μπλε και αγοράζεις μόνο ομιλία. Προσωπικά έτσι έχω σωθεί συν την μεταφορά λεπτων ομιλιας που εκει με τα 300 προς όλους δεν την είχα και ήταν φορές που μου τελειώναν και άλλες φορές που πήγαιναν χαμένα..

Απο την άλλη βέβαια αν μιλάς προς magic numbers αρκετά, τότε τα 300 προς όλους θα σου ειναι λιγα..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις στις οποίες δεν βρίσκω απάντηση στις τελευταίες σελίδες μιας και είναι μέρα φραγής σήμερα:

1. Αν φάω φραγή στο WU χάνεται και το υπόλοιπο mb/λεπτών ή είναι πάλι διαθέσιμα αν προλάβω να κάνω ανανέωση πριν την ημερομηνία λήξης τους;

2. Υπάρχει τελικά ακόμα easytransfer 5eu από wu σε wu το οποίο παρατείνει τη φραγή ή κι εκεί πήγαμε στα 10;

Edited by i_lie_us
Link to comment
Share on other sites

H μεταφορά 5€ ανανεώνει για 3 μήνες την φραγή και για 2 το υπόλοιπο. Αλλά πρέπει να γίνει, πριν μπει φραγή στο νούμερο..
Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινήσουμε αν μιλάμε για λήξη χρηματικου υπολοίπου σήμερα...αν λήγει το υπόλοιπο σε € σήμερα,δεν χάνονται τα λεπτά και τα mb. Θα τα έχεις ως τη λήξη τους. Σε 1 μήνα μπαίνει η φραγή εισερχομένων,και τότε ούτως ή άλλως θα έχει λήξει ό,τι πακέτο είχες. Φραγή εξερχομένων πρακτικά δεν υπάρχει στο 2μηνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τη μεταφορά ισχύει οτι γράφτηκε.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, γίνεται κανονικά η φραγή σήμερα, υπόλοιπο ήδη δεν υπάρχει. (Λόγω αυτού δεν έχω καταλάβει και κατά πόσο είναι δυνατή όπως και 'να χει η μεταφορά από άλλο νούμερο κι αν χρειάζεται να απαντήσεις με sms για να τη δεχτείς).

Απλώς έχω mb φοιτητικού που λήγουν 02/01 και αναρωτιόμουν αν μπορώ να τα ξαναέχω αν κάνω ανανέωση 01/01 πχ. ή αν μηδενίζονται όταν έρχεται η φραγή.

Απ' ότι κατάλαβα λοιπόν, χάνονται, άρα ψάχνομαι για μεταφορά-ανανέωση σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Α στο φοιτητικό δεν ξέρω τι παίζει,το πιο πιθανό είναι να χάνονται. Όλοι οι υπόλοιποι του μη φοιτητικού,στη θέση σου δεν θα είχαν κάποιο υπόλοιπο από πακέτα. Δηλαδή αν κατάλαβα καλά,και με μηδενισμένο υπόλοιπο σου έδωσε mb αυτόματα όπως κάθε μήνα?

Για τη μεταφορά δεν χρειάζεται να απαντήσεις, όμως αριθμοί με μηδενισμένο υπόλοιπο/φραγή δεν μπορούν να λάβουν χρήματα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ναι, λεπτά και mb φοιτητικού δίνονται κανονικά πρώτη του μήνα ακόμα κι αν έχεις μηδενισμένο υπόλοιπο (σα να θυμάμαι ότι μου έχει γίνει κι άλλες φορές).

Ok, δεν μπορούσα να κάνω μεταφορά ούτως ή άλλως τελικά, άρα 10αρι μετά από χρόνια στην cosmote it is, ας μην το ρισκάρω για κάτι μέρες :mad:

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

πήγα να κάνω ανανέωση από το app cosmote και έχει μόνο πάνω από δέκα ευρώ! πάει το 5 ευρώ;;…... για νούμερο που έχουμε σαν 2ο να μας κάνουμε θα δίνουμε κάθε δίμηνο 10 ευρώ;; ;πάνε καλά;;;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Edited by Vasileios
Υπάρχουν πράγματα που λέγονται αλλά δεν γράφονται όπως και πράγματα που γράφονται αλλά δεν λέγονται.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις όμως επιλογή.

Κάθε δίμηνο 10 ευρώ ή καθε τρίμηνο 12.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα έρχονται όλοι και σε κάθε μία σελίδα θα υπάρχει το εξής: κατάργησαν την 5ευρη ανανέωση? Πήγα να βάλω κάρτα και έχει την επιλογή μόνο 10 ευρώ :lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα..υπαρχει μηπως καποιος που τη χρησιμοποιει για κοσμοτε αλλα για voda του ειναι αχρηστη και μπορει να βοηθησει?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα έρχονται όλοι και σε κάθε μία σελίδα θα υπάρχει το εξής: κατάργησαν την 5ευρη ανανέωση? Πήγα να βάλω κάρτα και έχει την επιλογή μόνο 10 ευρώ :lol:

Κάπου κάπου θα πρέπει από μόνο μας ανά 10-15 μηνύματα να το γράφουμε ότι δεν υπάρχει πια το 5ευρο ,χωρίς να έχει κάνει την ερώτηση κάποιος.

Για να είμαστε σίγουροι....

Και αντίστοιχα στο θέμα με τις εφαρμογές θα πρέπει πάλι ανά 10-15 μηνύματα να πετάμε μια απάντηση του τύπου:

"Παιδιά για κατέβασμα τραγουδιών από YouTube κάντε εγκατάσταση το tubemate ή το videoder"

(Τα παραπάνω έχουν σκοπό τον χαβαλε και όχι να πικάρουν τον οποιονδήποτε)

 

Sent from Lenovo Vibe P1

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ήξερα ποιος χάνει τώρα;;; είχα το κοσμοτε 2ο νούμερο έβαζα που και που καμιά κάρτα σε μέρη που έπιανε η κοτε καλύτερα από wind. τώρα σιγά μη τους χαρίζω 10 ευρώ το δίμηνο! (αφού δεν θα τα χρησιμοποιω) ας καταργηθεί η σιμ κοσμοτε. εγώ δεν θα χάσω πάντως

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H Cosmote πάντως κερδίζει γιατί χιλιάδες συνδρομητές θα δίνουν 10 ευρώ αντί για 5 .

Μπορεί να χάσει μερικές δεκάδες τάληρα από κάποιους χρήστες αλλά το αποτέλεσμα είναι θετικό.

Αλλιώς δεν θα προχωρούσε στην αλλαγή.

Επίσης κερδίζεις εσύ ( αφού δεν χάνεις άρα κερδίζεις )

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ήξερα ποιος χάνει τώρα;;; είχα το κοσμοτε 2ο νούμερο έβαζα που και που καμιά κάρτα σε μέρη που έπιανε η κοτε καλύτερα από wind. τώρα σιγά μη τους χαρίζω 10 ευρώ το δίμηνο! (αφού δεν θα τα χρησιμοποιω) ας καταργηθεί η σιμ κοσμοτε. εγώ δεν θα χάσω πάντως

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

Μπορείς να κάνεις μια ανανέωση ανά 13 μήνες για να μην χαθεί το νούμερο (μέχρι να καταργηθεί και αυτό).

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά μου ήρθε μήνυμα ότι δεν μπορώ ούτε εισερχόμενες κλήσεις να δέχομαι! άρα μου είναι άχρηστο το νούμερο αυτό!

Μπορείς να κάνεις μια ανανέωση ανά 13 μήνες για να μην χαθεί το νούμερο (μέχρι να καταργηθεί και αυτό).

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...