Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν κάλεσα χθες στα κεντρικά του Γερμανού και μου είπαν ότι σε μερικά καταστήματα δίνουν καινούργια κάρτα sim με νέο αριθμό What's Up ανάλογα με το ποσό αγοράς. Πήγα σήμερα , δεν είχαν ενημέρωση για το συγκεκριμένο θέμα οπότε δεν ίσχυει η προσφορά μέχρι στιγμής για το κατάστημα στην Πετρούπολη.

 

σημερα,πηγα σε καταστημα γερμανος (επαρχία) και δεν είχαν την παραμικρή ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να ενεργοποιήσω όταν μιλάω και με καλούν να δείχνει το τηλέφωνο κατηλημενο?
Ρυθμίσεις κλήσεων και απενεργοποιεις την αναμονή κλήσης

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να ενεργοποιήσω όταν μιλάω και με καλούν να δείχνει το τηλέφωνο κατηλημενο?
Πληκτρολόγσε #43# και μετά το πλήκτρο με το τηλέφωνο σαν να κάνεις κλήση....

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν στείλω με tranfer 5E σε νούμερο, θα λάβει και δωρεάν χρόνο ομιλίας (δεν ξερω ακριβώς... τι δίνουν με ανανέωση 5Ε; ) όπως όταν έβαζε το τάληρο από κατάστημα;
Link to comment
Share on other sites

δεν δινει δωρεαν χρονο ομιλιας με 5 ευρω. Εκτος αυτου,σε μεταφορα χρονου ομιλιας,αφενος μεταφερεται ολοκληρο το ποσο, (χωρις φορο),αφετέρου δεν παιρνει κανενα μπονους αυτος που λαμβανει το ποσό (δεν ερχεται π.χ. κωδικός reloadit). To μονο που γινεται ειναι οτι παρατεινεται για 3 μηνες η διαρκεια του χρονου ομιλιας του ληπτη (για αποδοχη 5€ και πανω).
Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ. Άλλο σενάριο... αν στείλω εγώ 5Ε, παίζει ν' αγοράσει με αυτά κάποιο μικρό πακέτο χρ.ομιλίας; (μόνο με 6ευρο βλέπω στο σάιτ...). Νομίζω αυτό έκανε παλιότερα (του το έκανε ο υπάλληλος στο κατάστημα δηλαδή, γιατί ο ίδιος δεν σκαμπάζει από αυτά), αλλά νομίζω πως με τις αλλαγές των τελευταίων μηνών, δεν υφίσταται πλέον πακέτο με 5ευρο;
Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ. Άλλο σενάριο... αν στείλω εγώ 5Ε, παίζει ν' αγοράσει με αυτά κάποιο μικρό πακέτο χρ.ομιλίας; (μόνο με 6ευρο βλέπω στο σάιτ...). Νομίζω αυτό έκανε παλιότερα (του το έκανε ο υπάλληλος στο κατάστημα δηλαδή, γιατί ο ίδιος δεν σκαμπάζει από αυτά), αλλά νομίζω πως με τις αλλαγές των τελευταίων μηνών, δεν υφίσταται πλέον πακέτο με 5ευρο;

 

Τα 5 (ή 6 κλπ) € που μεταφέρονται με easy transfer (εφόσον τηρούνται οι προϋποθέσεις 20€ το τελευταίο 4μηνο από τον αποστολέα) προστίθενται στα προηγούμενα € του λήπτη και με αυτά τα € {πριν€ + € που πήρε με easy transfer} μπορεί (ή δεν μπορεί) να αγοράσει πακέτα με όσα € έχει μετά.

Για το ποιά πακέτα υφίστανται πρέπει να κοιτάξεις στο app ή στο site, αν δεν τα γνωρίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ. Άλλο σενάριο... αν στείλω εγώ 5Ε, παίζει ν' αγοράσει με αυτά κάποιο μικρό πακέτο χρ.ομιλίας; (μόνο με 6ευρο βλέπω στο σάιτ...). Νομίζω αυτό έκανε παλιότερα (του το έκανε ο υπάλληλος στο κατάστημα δηλαδή, γιατί ο ίδιος δεν σκαμπάζει από αυτά), αλλά νομίζω πως με τις αλλαγές των τελευταίων μηνών, δεν υφίσταται πλέον πακέτο με 5ευρο;

 

Μονο πακετα δεδομενων εχεις και για ομιλια 5.000' προς Whats Up απο τις 22:00 το βραδυ εως τις 08:00 το πρωι της επομενης για ενα μηνα.Το πακετο θελει 5€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τον άλλο μήνα θα βρίσκομαι Αγγλία, λέτε να χρησιμοποιώ το promo4 για ομιλία από και προς Ελλάδα; Αλλά και εκεί μεταξύ μας;

 

Ίσως να χρησιμοποιήσω και την Q για αυτή τη δουλειά διότι έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο αλλά φοβάμαι την κάλυψη.. Δηλαδή με ποια εταιρεία θα συνεργάζεται εκεί...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τον άλλο μήνα θα βρίσκομαι Αγγλία, λέτε να χρησιμοποιώ το promo4 για ομιλία από και προς Ελλάδα; Αλλά και εκεί μεταξύ μας;

 

Ίσως να χρησιμοποιήσω και την Q για αυτή τη δουλειά διότι έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο αλλά φοβάμαι την κάλυψη.. Δηλαδή με ποια εταιρεία θα συνεργάζεται εκεί...

 

Η κοσμοτε παιζει με EE,που ειναι νο.1 σε καλυψη στο UK.Η Q σου θα παιζει με 3 Uk/EE.Με την 3 θα εχεις και LTE Roaming αλλα δεν εχει 2G δικτυο.Οι αλλες θα εχουν μονο κλησεις/sms.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η κοσμοτε παιζει με EE,που ειναι νο.1 σε καλυψηΟι αλλες θα εχουν μονο κλησεις/sms.

 

Σε ευχαριστώ για την γνώση, εσύ μου προτείνεις να χρησιμοποιήσω την Cosmote καλύτερα; Την vodafone δεν θα την χρησιμοποιήσω γιατί έχει 2GB όριο χρήσης.. (βέβαια και η κοσμοτε μπορεί να έχει όριο στο εξωτερικό αλλά δεν ξέρω)

 

Σε ποια εταιρεία να κλειδωσω το δίκτυο αν πάρω την κοσμοτε;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την γνώση, εσύ μου προτείνεις να χρησιμοποιήσω την Cosmote καλύτερα; Την vodafone δεν θα την χρησιμοποιήσω γιατί έχει 2GB όριο χρήσης.. (βέβαια και η κοσμοτε μπορεί να έχει όριο στο εξωτερικό αλλά δεν ξέρω)

 

Σε ποια εταιρεία να κλειδωσω το δίκτυο αν πάρω την κοσμοτε;

 

Στην EE κλειδωσε την.

Υποψην και η κοσμοτε εχει ορια χρησης στα πακετα με 1,2,4€.

Νυχτερινο δεν ισχυει.

Τα Pass πακετα εχουν οριο χρησης.

Οσο για την Vodafone,μονο σε vodafone Uk παιζει η οποια δεν εχει τοσο καλη φημη.

Για μενα την Q κυριως και την Cosmote καβατζα παρε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για μενα την Q κυριως και την Cosmote καβατζα παρε.

 

Άρα αγοράζω το πακέτο των 4€ με 150' προς όλους, 150' προς WIND / Q και 150mb όπου τα μεγκαμπαητ χρησιμοποιούνται. Αλλά δεν αρκούν αυτά για χρήση, άρα μάλλον αγορά μεγκαμπαητ από wu.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου θυμηστε που στέλνουμε μήνυμα και τι γράφουμε για ενεργοποίηση του WiFi calling? Θέλω να δω αν υποστηρίζει το κινητό ενός φίλου και δεν θυμάμαι πως το είχα βάλει στο δικό μου.
Link to comment
Share on other sites

Στην EE κλειδωσε την.

 

Οσο για την Vodafone,μονο σε vodafone Uk παιζει η οποια δεν εχει τοσο καλη φημη.

 

Τον Σεπτέμβρη πήγα διακοπές Εδιμβούργο και Λονδίνο.

 

Στο Εδιμβούργο με Vodafone GR/Vodafone UK δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα, ήμουν παντού με 4G εκτός από κάποια σημεία πάνω στα Highlands όπου δεν είχε γενικώς σήμα. Σ' αυτά τα σημεία η Cosmote/EE είχε 3G και έκανα τη δουλειά μου.

 

Στο Λονδίνο και με τις 2 εταιρίες παντού σήμα καμπάνα.

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου θυμηστε που στέλνουμε μήνυμα και τι γράφουμε για ενεργοποίηση του WiFi calling? Θέλω να δω αν υποστηρίζει το κινητό ενός φίλου και δεν θυμάμαι πως το είχα βάλει στο δικό μου.

 

Οδηγίες Ενεργοποίησης

 

ΒΗΜΑ 1: Ενεργοποίησε την υπηρεσία με SMS στέλνοντας WIFICALL στο 1333

ΒΗΜΑ 2: Αφού λάβεις SMS επιβεβαίωσης, επιβεβαίωσε ότι έχεις την τελευταία έκδοση του λειτουργικού και κάνε επανεκκίνηση στη συσκευή σου.

ΒΗΜΑ 3: Για τις iPhone συσκευές, ακολούθησε τις οδηγίες ρυθμίσεων εδώ, ενώ για Android συσκευές, ακολούθησε τις οδηγίες ρυθμίσεων εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Τα 5 (ή 6 κλπ) € που μεταφέρονται με easy transfer (εφόσον τηρούνται οι προϋποθέσεις 20€ το τελευταίο 4μηνο από τον αποστολέα) προστίθενται στα προηγούμενα € του λήπτη και με αυτά τα € {πριν€ + € που πήρε με easy transfer} μπορεί (ή δεν μπορεί) να αγοράσει πακέτα με όσα € έχει μετά.

Για το ποιά πακέτα υφίστανται πρέπει να κοιτάξεις στο app ή στο site, αν δεν τα γνωρίζεις.

 

Ευχαριστώ. Λοιπόν, ήθελα να κάνω transfer σε νούμερο που έχει πλέον φραγές λόγω 4μηνου... είπα να στείλω 5Ε+2Ε ώστε μετά να πάρει το πακέτο των 6Ε, αλλά δεν με αφήνει: "ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΠΟΣΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΞΑΤΕ". Υποθέτω επειδή έχει φραγή ο άλλος και ο μόνος τρόπος πλέον για να αρθεί είναι να κάνει κανονική ανανέωση μόνος του;

------------

Eπίσης, πριν λίγο έκανα ανανέωση 10Ε στο δικό μου -από περίπτερο- και δεν μου δόθηκε κανένα μπόνους χρόνου ομιλίας... τα κόψανε κι αυτά; ή τα περιορίσανε μόνο σε ανανεώσεις με κάρτα/νετ κλπ; Γιατί σε προηγούμενη φορά θυμάμαι είχα μπόνους με το 10ευρο.

Link to comment
Share on other sites

Στο Λονδίνο και με τις 2 εταιρίες παντού σήμα καμπάνα.

 

Μια χαρά, αυτό με ενδιέφερε.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Λοιπόν, ήθελα να κάνω transfer σε νούμερο που έχει πλέον φραγές λόγω 4μηνου... είπα να στείλω 5Ε+2Ε ώστε μετά να πάρει το πακέτο των 6Ε, αλλά δεν με αφήνει: "ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΠΟΣΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΞΑΤΕ". Υποθέτω επειδή έχει φραγή ο άλλος και ο μόνος τρόπος πλέον για να αρθεί είναι να κάνει κανονική ανανέωση μόνος του;

ακριβώς

Eπίσης, πριν λίγο έκανα ανανέωση 10Ε στο δικό μου -από περίπτερο- και δεν μου δόθηκε κανένα μπόνους χρόνου ομιλίας... τα κόψανε κι αυτά; ή τα περιορίσανε μόνο σε ανανεώσεις με κάρτα/νετ κλπ; Γιατί σε προηγούμενη φορά θυμάμαι είχα μπόνους με το 10ευρο.

 

αν υπηρχε μπονους αυτο ηταν ιντερνετ για 15 μαλλον ημερες. Πρεπει να λαβεις κωδικο reloadit οποτε μπορεις να παρεις μπόνους ιντερνετ ή ομιλία για μια εβδομάδα, ή 600 mb για ενα μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...