Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κληρώσεις...

Χαζη ερωτηση αλλα θα την κανω, κι απαντηστε ειλικρινα:

'το νουμερο μου' επιλεχτηκε για αυτη τη βδομαδα, και να στειλω λεει sms με 049ευρω, για να συμμετεχω στην κληρωση για μια mercedes a-class και 2000 ευρω, αυτο το σαββατοκυριακο.

 

Να ειμαι ειλικρινης, δεν τα 'πιστευα' ποτε αυτα.

Εννοω, οτι κατι υποψιες για 'μαγειρεμα', κατι οι 'ελαχιστες' πιθανοτητητες, παντα τα προσπερνουσα.

 

Φανταζομαι εδω ποτε δεν κερδισε κανεις, σωστα;

 

Αξιζει να στειλει κανεις, ετσι για την φαση;

Ή παιζει κατι που δεν ξερω;

Αν στειλω ομως, δεν θελω μετα να με σπαμαρουν με διαφημιστικα, οποτε μπορω να πω οτι αυτο με ενδιαφερει εξισου!!!

Λοιπον;

Εγώ δεν τα πιστεύω αυτά. Είναι μόνο και μόνο για να σου τραβάνε λεφτά από τα μηνύματα που θα στείλεις.

 

Κ αν στείλεις μια φορά, θα σε ζαλιζουν συνέχεια μετά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εμένα στο δικό μου what's up δεν είχε έρθει μήνυμα για αυτόν τον διαγωνισμό μέχρι τώρα, και άρχισε να έρχεται μόλις έκανα την προηγούμενη ανανέωση. Είχα προχθές περίπου 6€ υπόλοιπο μετά από ενεργοποίηση πακέτου, και μιας και πληρώθηκα έβαλα άλλα 10€ για να πάρω και τα λεπτά προς what's up μαζί με MB τον άλλο μήνα(φοιτητικό). Και μετά την ανανέωση, τσουπ αρχίσανε τα μηνύματα... Υποθέτω παρακολουθούν ποιος έχει υπόλοιπο μετά από ανανεώσεις και σου λένε ας στείλουμε εκεί μπας και το φάει με τα SMS.
Link to comment
Share on other sites

Α μαλλον δεν το καταλαβα καλα.

Δεν ειναι οτι στελνεις μια φορα sms, και μετα συμμετεχεις στην κληρωση;

Σιγα μην καθομαι να 'παιζω' και να χρεωνομαι, λες και ειναι το καναλι 29 με τα 'τηλεφωνησε τωρα'!!!!

 

Μπορω να στειλω μονο sms, να μπω στην κληρωση, και μετα να μην ξανασυμμετεχω με τις π@@ριες?

Ή πρεπει να καθομαι να απαντω σε κουιζ -sms?

 

Γινεται να στειλω μονο ενα sms, και να ζητησω αμεσως να μην μου ξαναστειλουν αλλο, με την προυποθεση ομως, οτι μενει η συμμετοχη σου στην κληρωση;;;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δεν θέλετε να σας ζαλιζουν μπορείτε να τα μπλοκάρετε αυτά τα SMS και τέρμα!!! Κ εμένα μου είχε έρθει μια φορά και το μπλοκαρα από την εφαρμογή των μηνυματων και ησυχασα.

 

Το λέω για όποιον ενδιαφέρεται! Στην δικιά μου συσκευή πήγα στην εφαρμογή των μηνυμάτων και μπήκα στο συγκεκριμένο sms και το έβαλα στα ανεπιθύμητα

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Λέει και το εξής :

Αν δε θέλεις να λαμβάνεις πληροφορίες σχετικά με το παιχνίδι τηλεφώνησε χωρίς χρέωση στο 1222 ή στείλε τη λέξη ΣΤΟΠ/STOP δωρεάν στο 19545.
Link to comment
Share on other sites

Α μαλλον δεν το καταλαβα καλα.

Δεν ειναι οτι στελνεις μια φορα sms, και μετα συμμετεχεις στην κληρωση;

Σιγα μην καθομαι να 'παιζω' και να χρεωνομαι, λες και ειναι το καναλι 29 με τα 'τηλεφωνησε τωρα'!!!!

 

Μπορω να στειλω μονο sms, να μπω στην κληρωση, και μετα να μην ξανασυμμετεχω με τις π@@ριες?

Ή πρεπει να καθομαι να απαντω σε κουιζ -sms?

 

Γινεται να στειλω μονο ενα sms, και να ζητησω αμεσως να μην μου ξαναστειλουν αλλο, με την προυποθεση ομως, οτι μενει η συμμετοχη σου στην κληρωση;;;

 

Σε αντίστοιχο κουίζ στη Wind πέταξα 10€ για να καταλάβω ότι κερδίζει οποίος έχει μαζέψει τους περισσότερους πόντους... Και έβαζε εύκολες ερωτήσεις αλλά έδινε και πόντους ταυτόχρονα.Φυσικα δεν είχα τόσα λεφτά ώστε να είμαι νικητής.Δεν ξέρω τους κανόνες στην Κοσμοτε,δεν ξαναπαιζω αλλά άμα στείλεις μια φορά σου στέλνουν μετά συνέχεια μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Φίλος που έχει cosmoκαρτα ισχυρίζεται ότι με 3 ευρώ αγοράζει 400 λεπτά ομιλίας. Ισχύει; Κάλεσα στο 1330 αλλά δε βρήκα τέτοια επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα αγοράζει σαν πακέτο. Είναι αριθμός που είχε από παλιά την προσφορά που έδινε 300' με ανανέωση 10€, και πλέον δίνει 400' κρατώντας του 3€.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα αγοράζει σαν πακέτο. Είναι αριθμός που είχε από παλιά την προσφορά που έδινε 300' με ανανέωση 10€, και πλέον δίνει 400' κρατώντας του 3€.

 

Ευχαριστώ. Είπα και εγώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα αγοράζει σαν πακέτο. Είναι αριθμός που είχε από παλιά την προσφορά που έδινε 300' με ανανέωση 10€, και πλέον δίνει 400' κρατώντας του 3€.

 

Ευχαριστώ. Είπα και εγώ! :)

 

Ή κάνει "κάτι" να πάρει 400΄ όλους χωρίς -3€...:

http://i63.tinypic.com/4pzgy9.png

Link to comment
Share on other sites

Λέει και το εξής :

Μου ήρθε και μένα το μνμ για τον διαγωνισμό και έστειλα την λέξη στοπ σαν απάντηση αλλά με χρεωσαν 0,43€ :angry:

είναι δυνατόν;!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα το μνμ για τον διαγωνισμό και έστειλα την λέξη στοπ σαν απάντηση αλλά με χρεωσαν 0,43€ :angry:

είναι δυνατόν;!

Χρεώνει. Γι αυτό σας είπα λίγο πιο πριν απλά να μπλοκάρετε αυτά τα SMS από την εφαρμογή των μηνυματων απο τον συγκεκριμένο αριθμό για να μην τα λαμβάνετε καθολου. Και "στοπ" που έστειλες, σε λίγο καιρό υπάρχει πιθανότητα να σου ξαναστείλουν από το ίδιο νούμερο για τον ίδιο διαγωνισμό. Άσχετα που τους έστειλες το στοπ.

 

Παλιότερα που είχα κινητό απλό με πλήκτρα και δεν υπήρχε η δυνατότητα να μπλοκαρω ένα νούμερο από την εφαρμογή των μηνυματων, είχα στείλει κ εγώ "στοπ" και με χρεωσαν και λίγο καιρό μετά άρχισαν πάλι τα μηνύματα. Είχα πάρει και στην εξυπηρετηση πελατων να μου τον μπλοκάρουν αυτόν τον αριθμό και είπαν ότι θα τον μπλοκάρουν. Και λίγες μέρες μετά άρχισαν πάλι.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Χρεώνει. Γι αυτό σας είπα λίγο πιο πριν απλά να μπλοκάρετε αυτά τα SMS από την εφαρμογή των μηνυματων απο τον συγκεκριμένο αριθμό για να μην τα λαμβάνετε καθολου. Και "στοπ" που έστειλες, σε λίγο καιρό υπάρχει πιθανότητα να σου ξαναστείλουν από το ίδιο νούμερο για τον ίδιο διαγωνισμό. Άσχετα που τους έστειλες το στοπ.

 

Παλιότερα που είχα κινητό απλό με πλήκτρα και δεν υπήρχε η δυνατότητα να μπλοκαρω ένα νούμερο από την εφαρμογή των μηνυματων, είχα στείλει κ εγώ "στοπ" και με χρεωσαν και λίγο καιρό μετά άρχισαν πάλι τα μηνύματα. Είχα πάρει και στην εξυπηρετηση πελατων να μου τον μπλοκάρουν αυτόν τον αριθμό και είπαν ότι θα τον μπλοκάρουν. Και λίγες μέρες μετά άρχισαν πάλι.

 

Το STOP στέλνεται στο 19545 (δωρεάν)

Και ΟΧΙ στο 54155

 

Διαβάζετε τους όρους πριν μπείτε "σε ένα χορό που χορεύεται με συγκεκριμένους όρους"!! :lol:

 

http://www.cosmotequiz.gr/terms.html

Μετά το http://www.windtrivia.gr/

Άντε και στη Voda GR.

Αυτά ΜΟΝΟ σε Έλληνες πιάνουν.... Στείλτε, στείλτε.

1) Ο 1ος "κερδίζει". Αν έχει εσωτερική πληροφόρηση άλλο θέμα. Ας δείτε αν υπάρχουν αριθμοί (ή ονόματα) 2-3 φορές http://www.cosmotequiz.gr/winners.html . Αλλά, είπαμε: Προσωπικό δεδομένο!!

Το πως (και πόσους πόντους) μαζεύει {άρα και πόσα €πουλα ξοδεύει, άλλου παπά!!}.

2) Οι πόντοι δεν είναι 10/Σωστή απάντηση, αλλά υπάρχουν extra με "Απάντα σωστά και 100 {ή και 1000} πόντοι".

Άντε πιάστον όποιον ξεκίνησε από Δευτέρα (που ξεκινά ο κάθε εβδομαδιαίος για νικητή Κυριακής) Ας ξεκινήσεις σήμερα:

ΟΚ.

Ηθελέστα και παθέστα....

 

Άντε και στη Voda GR!

Link to comment
Share on other sites

αν ανανεωσω τα λεπτά προς όλους πριν λήξει το πακέτο, θα προστεθούν και αυτά που έμειναν από το παλιό ή μόνο στα mb γίνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

αν ανανεωσω τα λεπτά προς όλους πριν λήξει το πακέτο, θα προστεθούν και αυτά που έμειναν από το παλιό ή μόνο στα mb γίνεται αυτό?

 

ΜΟνο για τα mb

Link to comment
Share on other sites

αν ανανεωσω τα λεπτά προς όλους πριν λήξει το πακέτο, θα προστεθούν και αυτά που έμειναν από το παλιό ή μόνο στα mb γίνεται αυτό?

 

Μόνο σε mb γίνεται

Link to comment
Share on other sites

αν ανανεωσω τα λεπτά προς όλους πριν λήξει το πακέτο, θα προστεθούν και αυτά που έμειναν από το παλιό ή μόνο στα mb γίνεται αυτό?

Όχι..... Μόνο τα mb παίρνουν παράταση και ότι περισσεψε προστίθεται στον επόμενο μήνα αν βάλεις νέο πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο. Πουθενα αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Το STOP στέλνεται στο 19545 (δωρεάν)

Και ΟΧΙ στο 54155

 

Διαβάζετε τους όρους πριν μπείτε "σε ένα χορό που χορεύεται με συγκεκριμένους όρους"!! :lol:

 

http://www.cosmotequiz.gr/terms.html

Σε ευχαριστώ για το λινκ. Θα πάρω αύριο τηλ την εξυπηρέτηση πελατών να μου επιστρέψουν το ποσό που χρεωθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και γω το λάθος...μου ήρθε μήνυμα ενώ ήμουν στον δρόμο και για να μην ξεχαστώ μετα και με ξαναενοχλήσουν έστειλα κατευθείαν Stop στον ίδιο αριθμό και χρεωθηκα.Την πάτησα και γω δυστυχώς και τους έδωσα τζάμπα χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

η αυτόματη ανανέωση του πακέτου 5 ευρω/200' γίνεται μόνο οταν ανανεωνει κάποιος με 10 ευρώ,ή απλά όταν βρει το απαιτούμενο υπόλοιπο (>5 ευρώ),μετά την λήξη του μήνα ή των λεπτών ομιλίας?

Επίσης αν κάποιος είναι γραμμένος στην παλιά προσφορά (400' με ανανέωση από 10 ευρώ μείον 3 ευρώ), στέλνοντας το Β200 διαγράφεται αυτόματα και μπαίνει στην αυτόματη ανανέωση των 5 ευρώ? Ή χρειάζεται και κάποια άλλη ενέργεια?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για το λινκ. Θα πάρω αύριο τηλ την εξυπηρέτηση πελατών να μου επιστρέψουν το ποσό που χρεωθηκα.

 

Η διαχειρίστρια εταιρεία δεν είναι η "εξυπηρέτηση πελατών" της Cosmote. Μπορεί (και μάλλον) να αφαιρέσεις άλλο -0,25€ για να τους τηλεφωνήσεις άδικα.

 

Θα ήθελα να ξέρω:

α) Πού πήρες τελικά;

β) Το κατάφερες να σου επιστρέψουν το -0,49€ του quiz;

 

Αν θες, ενημέρωσε.

 

 

η αυτόματη ανανέωση του πακέτου 5 ευρω/200' γίνεται μόνο οταν ανανεωνει κάποιος με 10 ευρώ,ή απλά όταν βρει το απαιτούμενο υπόλοιπο (>5 ευρώ),μετά την λήξη του μήνα ή των λεπτών ομιλίας?

Επίσης αν κάποιος είναι γραμμένος στην παλιά προσφορά (400' με ανανέωση από 10 ευρώ μείον 3 ευρώ), στέλνοντας το Β200 διαγράφεται αυτόματα και μπαίνει στην αυτόματη ανανέωση των 5 ευρώ? Ή χρειάζεται και κάποια άλλη ενέργεια?

 

Η αυτόματη ανανέωση γίνεται όταν:

α) Είναι ενεργοποιημένη (η αυτόματη ανανέωση 200΄/5€).

β) Υπάρχει διαθέσιμο 5€υρο

και γ) Δεν υπάρχει διαθέσιμος χρόνος ομιλίας σε πακέτο 200΄/5€.

 

Αν δεν πληρείται το β),

θα αφαιρεθεί το 5€υρο για 200΄όταν υπάρξει (αμέσως) {πχ με "κάρτα" 10€}.

 

Μου έχει τύχει σε Cosmokarta:

α) Και εγγεγραμένη σε 400΄/-3€ με >10€ "κάρτα"

ΚΑΙ

β) Αυτόματη ανανέωση 200΄/-5€.

 

Δοκίμασες να ενεργοποιήσεις την αυτόματη ανανέωση 200΄/-5€ ενώ είσαι και στο 400΄/-3€ με >10€ "κάρτα"

ΚΑΙ

ΔΕΝ την ενεργοποίησε την αυτόματη ανανέωση 200΄/-5€;

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δοκιμασει κατι ακόμα,βασικά η λογική μου ειναι να μην μπει το 10ευρω αλλα εξι ευρω το μηνα απο καταστημα (εφόσον δεν υπάρχει διαθέσιμο 5ευρο όπως γράφεις),και τότε προφανως το πακέτο των 5 θα ενεργοποιείται αυτόματα.

Για το 2ο που λες (παράλληλη υπαρξη και των 2) πόσα ευρώ θα αφαιρεθούν με ανανεωση 10ευρώ? Θα πάρει 5+3 και θα δώσει 600' ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εδώ βέβαια λέει

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_200_lepta/section/COSMOKARTA_Services

 

Το πακέτο δεν είναι διαθέσιμο σε συνδρομητές που είναι εγγεγραμμένοι στην προσφορά δωρεάν χρόνου ομιλίας προς όλα τα δίκτυα με ανανεώσεις από 10€

οπότε κάτι δεν πάει καλά στην περίπτωση που περιγράφεις και το ερώτημα είναι πως διαγράφεσαι απο την προσφορά των 10 ευρώ,πρέπει να πας να το ζητήσεις στο κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δοκιμασει κατι ακόμα,βασικά η λογική μου ειναι να μην μπει το 10ευρω αλλα εξι ευρω το μηνα απο καταστημα (εφόσον δεν υπάρχει διαθέσιμο 5ευρο όπως γράφεις),και τότε προφανως το πακέτο των 5 θα ενεργοποιείται αυτόματα.

Για το 2ο που λες (παράλληλη υπαρξη και των 2) πόσα ευρώ θα αφαιρεθούν με ανανεωση 10ευρώ? Θα πάρει 5+3 και θα δώσει 600' ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εδώ βέβαια λέει

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_200_lepta/section/COSMOKARTA_Services

 

 

οπότε κάτι δεν πάει καλά στην περίπτωση που περιγράφεις και το ερώτημα είναι πως διαγράφεσαι απο την προσφορά των 10 ευρώ,πρέπει να πας να το ζητήσεις στο κατάστημα?

 

1) Απλά (ΤΩΡΑ κάντο):

Είσαι εγγεγραμμένος στο -3€/400΄ με >10€ "κάρτα"...ΟΚ.

 

Κάλεσε 1330 και άκου τις επιλογές:

Σου λέει (κάπου) για αυτόματη ενεργοποίηση 200΄/-5€;

 

2) Αν έχεις τα 400΄/ προφανώς για τις 30μέρες μετά το >10€υρη "κάρτα" ΔΕΝ ενεργοποιεί το 200΄/-5€.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τα 400 λεπτά μείνε εκεί

Σε συμφέρει

Αν χρειάζεσαι περισσότερα λεπτά ομιλίας μπορείς στέλνοντας Ιντ2 στο 1330 με μόνο 7 ευρω να πάρεις 200 λεπτά προς Ελλάδα και 23 χώρες

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ανανέωση για mb ισχύει και για τον χρόνο ομιλίας ή γενικά σε όλα τα πακέτα;

Εννοώ ότι προσθέτονται τα παλαιά λεπτά με τα καινούρια και παίρνουν ένα μήνα ακόμα με την ενεργοποίηση του ίδιου πακέτου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...