Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κάνει για Cosmoκάρτα ομως

Δουλεύει μια χαρά και σε Cosmokarta. Πατάς "εγγραφή" και βρίσκει τα στοιχεία μόνο του.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η ανακοίνωση για τα δώρα λέει : Για τους συνδρομητές COSMOTE Mobile Internet με κάρτα το δώρο των MB προστίθεται στο διαθέσιμο όγκο δεδομένων του πακέτου COSMOTE Mobile Internet με κάρτα που έχουν επιλέξει.

Κατά την δική μου εξήγηση πρέπει να έχεις ενεργό πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
εντυπωσιαστηκα απο την πλοηγηση σε 3g! ακαριαια ανοιγουν οι σελιδες και τα παντα!

με την q περιμεεεενω και περιμεεεεεενω να φορτωσουν!!!!

κριμα να εχει ακριβα πακετα ιντερνετ!

 

οχι απαραιτητα,εγω με 19 euro εχω απο την cosmote 10gb(συμβολαιο),μπες στο site της να δεις τις προσφορες της

Link to comment
Share on other sites

Απο την επισημη εφαρμογή mycosmote δεν γίνεται ενεργοποίηση πακετων whatsup? Στα καταστήματα ελεγαν οτι γίνεται.Βλέπω στο αναλογο τμημα της εφαρμογης να λεει για προγράμματα sms/ομιλιας/ίντερνετ αλλα δεν μου δίνει να επιλεξω τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Η ανακοίνωση για τα δώρα λέει : Για τους συνδρομητές COSMOTE Mobile Internet με κάρτα το δώρο των MB προστίθεται στο διαθέσιμο όγκο δεδομένων του πακέτου COSMOTE Mobile Internet με κάρτα που έχουν επιλέξει.

Κατά την δική μου εξήγηση πρέπει να έχεις ενεργό πακέτο.

 

Ευχαριστώ.

"Δώρο" άδωρο, λοιπόν, για on the go με κάρτα, αν δεν έχει ενεργοποιημένο πάσο.

 

Ας το γνωρίζουμε, μη στέλνουμε άσκοπα τα ΜΒ "δώρο" πριν ρωτήσουμε το λήπτη αν έχει ενεργοποιημένο πάσο!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ήθελα τη βοήθειά σας.

 

Έχω cosmoκαρτα και έχω ανάγκες internet περιπου 1,5 με 2 GB τον μήνα. Με την cosmoκαρτα δεν με συμφέρει και πολυ γιατί χρειάζομαι περίπου 4 κάρτες ανα μήνα (40 € - αγοράζω 500 ΜΒ με 5€).). Μηνύματα δεν στέλνω καθόλου και ομιλία ζήτημα να χρειάζομαι το ένα από τα δύο 400λεπτα που δίνουν δωρεάν με κάθε ανανέωση (και με ελάχιστη χρονική χρέωση 3 λεπτών ανά κλήση).

 

Τι μπορώ να κάνω για να ρίξω το κόστος; Υπάρχει κάποια λύση; το συμβόλαιο που δίνει 2 GB κοστίζει πολύ και δεν χρειάζομαι τα υπόλοιπα που προσφέρει. Μπορώ να κάνω συμβόλαιο με χαμηλό χρόνο ομιλίας και 2GB δεδομένα; Δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Είτε με cosmokarta είτε με Whats Up τα 500 ΜΒ στοιχίζουν 5 ευρώ.

Άρα το 1,5 GB στοιχίζει 15 ευρώ και τα 2 GB στοιχίζουν 20 . Με φόρο κινητής τηλεφωνίας πάμε στα 22,40.

Μέχρι τα 40 ευρώ που υπολογίζεις είναι μεγάλη διαφορά.

Από εκεί και πέρα ,

α) Με ανανέωση 10 ευρώ σε κατάστημα ή Online έχεις 250 ΜΒ .

β) Στο WhatsUp υπάρχει η SUPER προσφορά.

Κάθε φορά που βάζεις κάρτα πέρνεις 100 ΜΒ και 3 φίλοι σου πέρνουν 300 ΜΒ

αν βρεις φίλους να σε δηλώνουν θα παίρνεις και εσύ κάποια δώρα .

https://www.whatsup.gr/el/moirase-mb-stoys-filoys-soy

 

το μόνο που φοβάμαι είναι ότι θα χάσεις τα δωρεάν 400 λεπτά

Και δεν θα τα ξαναβρείς ποτέ πιά.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

 

το μόνο που φοβάμαι είναι ότι θα χάσεις τα δωρεάν 400 λεπτά

Και δεν θα τα ξαναβρείς ποτέ πιά.

 

Ποιό λες; Αυτό;:

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=45ExtraFreeMinutes

 

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ ΠΡΟΣ ΟΛA TA ΔΙΚΤΥΑ ΜΕ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΑΠΟ 10€

Με τη προσφορά της COSMOΚΑΡΤΑ έχεις 400 λεπτά ομιλίας και videoκλησεων προς όλα τα κινητά & σταθερά δίκτυα για τις δύο πρώτες ανανεώσεις από 10€ ανά μήνα με αυτόματη χρέωση 3€ στο υπόλοιπο σου κάθε φορά που ανανεώνεις το χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια προσφορά για δωρεάν mb έστω και λίγα να δοκιμάσω το δίκτυο της κοσμοτε στην περιοχή μου ως προς τα δεδομένα; σερφάρισμα, ταχύτητα κλπ
Link to comment
Share on other sites

Ποιό λες; Αυτό;:

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=45ExtraFreeMinutes

 

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ ΠΡΟΣ ΟΛA TA ΔΙΚΤΥΑ ΜΕ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΑΠΟ 10€

Με τη προσφορά της COSMOΚΑΡΤΑ έχεις 400 λεπτά ομιλίας και videoκλησεων προς όλα τα κινητά & σταθερά δίκτυα για τις δύο πρώτες ανανεώσεις από 10€ ανά μήνα με αυτόματη χρέωση 3€ στο υπόλοιπο σου κάθε φορά που ανανεώνεις το χρόνο σου.

 

Διατίθεται μόνο σε συνδρομητές COSMOKAΡΤΑ που έχουν εγγραφεί στην προσφορά έως 30/4/2013.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Υπολογίζω 40 € (4 κάρτες 10€) γιατί στις δύο πρώτες ανανεώσεις με την αφαίρεση φόρου κινητής, τα 3 € που κρατάει για τις δύο πρώτες ανανεώσεις του μήνα (λόγω της πορσφοράς με τα 400 λεπτά χρόνου ομιλίας) και τα 5 € για τα ΜΒ, μένει υπόλοιπο κάτω από 1 €. Οπότε αναγκαστικά πάω σε τρίτη ανανέωση για να έχω υπόλοιπο ωστε να αγοράσω τα 500 ΜΒ. Μετά την τρίτη ανανέωση το υπόλοιπο είναι κάτω από 5 € και πάλι, οπότε ανακαστικά πάω και σε τέταρτη ανανέωση για να μπορώ να αγοράσω ΜΒ. Μετά την τέταρτη ανανέωση αγοράζω το πακέτο ΜΒ με 5 € και τότε μόνο μου μένει υπόλοιπο πάνω από 5 € για αγορά ενός πέμπτου πακέτου, όταν το χρειαστώ, χωρίς να κάνω ξανά ανανέωση. Όμως πλέον έχει παρέλθει ένας μήνας από την 1η ανανέωση (τα δωρεάν 400 λεπτά ισχύουν για έναν μήνα) και χρειάζομαι χρόνο ομιλίας, οπότε αναγκαστικά αγοράζω νέα κάρτα. Επομένως χρειάζομαι 4 ανανεώσεις τον μήνα.

 

Εχω κάποια ερωτήματα:

1. Μόλις είδα ότι το Whats Up δίνει για on line ανανέωση 500MB δωρο για 7 ημέρες. Ξέρεις αν παω σε Whats Up αν χανω τα 400 λεπτά με χρεωση 3 € που έχω τωρα με την κοσμοκαρτα; Σίγουρα ναι, οπότε δεν το επιλέγω...

 

2. Δεν βλέπω για την on line ανανέωση χρόνου με την κοσμοκαρτα να υπάρχει κάποια αντίστοιχη προσφορά... Έστω με τα 250 ΜΒ που αναφέρεις... Μηπως μπορείς να μου δώσεις link?

 

Σε ευχαριστώ θερμά

 

Είτε με cosmokarta είτε με Whats Up τα 500 ΜΒ στοιχίζουν 5 ευρώ.

Άρα το 1,5 GB στοιχίζει 15 ευρώ και τα 2 GB στοιχίζουν 20 . Με φόρο κινητής τηλεφωνίας πάμε στα 22,40.

Μέχρι τα 40 ευρώ που υπολογίζεις είναι μεγάλη διαφορά.

Από εκεί και πέρα ,

α) Με ανανέωση 10 ευρώ σε κατάστημα ή Online έχεις 250 ΜΒ .

β) Στο WhatsUp υπάρχει η SUPER προσφορά.

Κάθε φορά που βάζεις κάρτα πέρνεις 100 ΜΒ και 3 φίλοι σου πέρνουν 300 ΜΒ

αν βρεις φίλους να σε δηλώνουν θα παίρνεις και εσύ κάποια δώρα .

https://www.whatsup.gr/el/moirase-mb-stoys-filoys-soy

 

το μόνο που φοβάμαι είναι ότι θα χάσεις τα δωρεάν 400 λεπτά

Και δεν θα τα ξαναβρείς ποτέ πιά.

Edited by billy14
Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/1544748892483365/photos/a.1544749862483268.1073741828.1544748892483365/1544749849149936/?type=3&theater

 

ΑΥΤΟ κυκλοφοραει στο FACEBOOK το ξερει καποιος αν υπαρχει και ειναι αληθινο;;...

εγω νομιζω οτι ειναι μουφα ..αλλα λεω να ρωτησω μηπως το εχει καποιος απο εσας..

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/1544748892483365/photos/a.1544749862483268.1073741828.1544748892483365/1544749849149936/?type=3&theater

 

ΑΥΤΟ κυκλοφοραει στο FACEBOOK το ξερει καποιος αν υπαρχει και ειναι αληθινο;;...

εγω νομιζω οτι ειναι μουφα ..αλλα λεω να ρωτησω μηπως το εχει καποιος απο εσας..

Μούφα φαίνεται. Μου θυμίζει τα κλασικά του facebook "αν δεν κοινοποιήσεις αυτό το ποστ σε 10 φίλους σου, σε λίγες μέρες θα έρθει η συντέλεια του κοσμου "

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έψαξα πριν ρωτήσω...αλλά δεν βρήκα σαφή απάντηση...

τα πακέτα EXTRA ενεργοποιούνται ΜΟΝΟ αγοράζοντας πακέτα ομιλίας από 5ευρώ;

πχ δεν μπορώ να ενεργοποιήσω πακέτο extra έχοντας αγοράζει πχ το "SMS 100 Plus 120MB" που πάλι έχει 5ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/1544748892483365/photos/a.1544749862483268.1073741828.1544748892483365/1544749849149936/?type=3&theater

 

ΑΥΤΟ κυκλοφοραει στο FACEBOOK το ξερει καποιος αν υπαρχει και ειναι αληθινο;;...

εγω νομιζω οτι ειναι μουφα ..αλλα λεω να ρωτησω μηπως το εχει καποιος απο εσας..

 

Μούφα φαίνεται. Μου θυμίζει τα κλασικά του facebook "αν δεν κοινοποιήσεις αυτό το ποστ σε 10 φίλους σου, σε λίγες μέρες θα έρθει η συντέλεια του κοσμου "

Off topic. Όπως αναφέρει και εδώ, αυτές τις μέρες των εορτών, τέτοιου είδους προσφορές, όπως και οι online αγορές θέλουν περισσότερο προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έψαξα πριν ρωτήσω...αλλά δεν βρήκα σαφή απάντηση...

τα πακέτα EXTRA ενεργοποιούνται ΜΟΝΟ αγοράζοντας πακέτα ομιλίας από 5ευρώ;

πχ δεν μπορώ να ενεργοποιήσω πακέτο extra έχοντας αγοράζει πχ το "SMS 100 Plus 120MB" που πάλι έχει 5ευρώ;

Μάλλον ναι!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε η αδερφή μου την Δευτέρα 14 του μηνού ένα πακέτο what's up από Γερμανό για μένα.

Συμπλήρωσε κανονικά τα χαρτιά, έδωσε το φοιτητικό της πάσο, ταυτότητα κλπ

Ακόμα όμως δεν μου έχουν ενεργοποιηθεί οι φοιτητικές προσφορές. Μόνο "απλά" πακέτα μπορώ να αγοράσω.

Παίρνει μέρες να γίνει φοιτητικό; Ή κάτι πήγε στραβά;

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε τα δεδομένα της εφαρμογής και δοκίμασε πάλι
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Υπολογίζω 40 € (4 κάρτες 10€) γιατί στις δύο πρώτες ανανεώσεις με την αφαίρεση φόρου κινητής, τα 3 € που κρατάει για τις δύο πρώτες ανανεώσεις του μήνα (λόγω της πορσφοράς με τα 400 λεπτά χρόνου ομιλίας) και τα 5 € για τα ΜΒ, μένει υπόλοιπο κάτω από 1 €. Οπότε αναγκαστικά πάω σε τρίτη ανανέωση για να έχω υπόλοιπο ωστε να αγοράσω τα 500 ΜΒ. Μετά την τρίτη ανανέωση το υπόλοιπο είναι κάτω από 5 € και πάλι, οπότε ανακαστικά πάω και σε τέταρτη ανανέωση για να μπορώ να αγοράσω ΜΒ. Μετά την τέταρτη ανανέωση αγοράζω το πακέτο ΜΒ με 5 € και τότε μόνο μου μένει υπόλοιπο πάνω από 5 € για αγορά ενός πέμπτου πακέτου, όταν το χρειαστώ, χωρίς να κάνω ξανά ανανέωση. Όμως πλέον έχει παρέλθει ένας μήνας από την 1η ανανέωση (τα δωρεάν 400 λεπτά ισχύουν για έναν μήνα) και χρειάζομαι χρόνο ομιλίας, οπότε αναγκαστικά αγοράζω νέα κάρτα. Επομένως χρειάζομαι 4 ανανεώσεις τον μήνα.

 

Εχω κάποια ερωτήματα:

1. Μόλις είδα ότι το Whats Up δίνει για on line ανανέωση 500MB δωρο για 7 ημέρες. Ξέρεις αν παω σε Whats Up αν χανω τα 400 λεπτά με χρεωση 3 € που έχω τωρα με την κοσμοκαρτα; Σίγουρα ναι, οπότε δεν το επιλέγω...

 

2. Δεν βλέπω για την on line ανανέωση χρόνου με την κοσμοκαρτα να υπάρχει κάποια αντίστοιχη προσφορά... Έστω με τα 250 ΜΒ που αναφέρεις... Μηπως μπορείς να μου δώσεις link?

 

Σε ευχαριστώ θερμά

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να βάζεις 40Ε κάρτα. Υπάρχουν πολλές λύσεις και σε άλλα καρτοκινητά όπως το cu, fr2go αλλά θα σου πω μία για την cosmocarta που έχεις. Εξάλλου για άλλο δίκτυο πρέπει να δεις και εάν υπάρχει κάλυψη 3G. Αφού έχεις cosmocarta μπορείς να κάνεις μία αναέωση των 10 ευρώ και με το φόρο σου μένουν 8,92 μείον 3Ε τα 400' μένεις με 5.92. Από την ανανέωση άμα γίνει ηλεκρονικά ή σε κατάστημα παίρνεις 500 για 7 ημέρες. Αφού τα πάρεις βάζεις και ένα πακέτο των 500mb και σου μεταφέρονται για ένα μήνα. Κάνεις το ίδιο με μία άλλη δεκάευρη. Επομένως έχουμε με 20Ε= 800 λεπτά προς όλους, 2GB internet και 2Ε περίπου υπόλοιπο.

Σε περίπτωση μετατροπής σε WHATS' UP χάνεις τα 400' με 3Ε και έχεις μτ 200' με 5Ε.

Ελπίζω να βοήθησα!!! Αν κάνω κάποιο λάθος κάποιος να με διορθώσει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν παω σε Γερμανό και πάρω ένα καινούριο πακέτο What's up, είναι δωρεάν ή πληρώνω κάτι?
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν παω σε Γερμανό και πάρω ένα καινούριο πακέτο What's up, είναι δωρεάν ή πληρώνω κάτι?

 

5 ευρώ (5,01€ για την ακρίβεια :p)

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις πρόγραμμα COSMOTE κινητής τηλεφωνίας, στείλε δωρεάν SMS με τη λέξη ΔΩΡΑ στο 1256 και θα λάβεις έναν κωδικό.

 

Έστειλα από What's up και μου έστειλαν κωδικό...

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

5 ευρώ (5,01€ για την ακρίβεια :p)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Πήρα εχθές ενα CU από τη Vodafone και μου έδωσαν σύνολο δύο νουμεράκια δωρεάν! Γι' αυτό ρώτησα για την cosmote

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...