Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με την cosmote θα ήθελα τη βοήθεια σας. Θελω να πάρω καρτοκινητο της εταιρείας και η κυρίως χρήση που θα κάνω είναι 4g data. Ποιο είναι αυτό που δίνει το περισσότερο Internet στην καλύτερη τιμή; Επίσης με ποιο τρόπο; Ενεργοποιείς κάποιο πακέτο μέσω application η σου δίνει και κάποια mb δώρο με κάθε ανανέωση;

Ευχαριστω εκ των προτέρων

 

Φιλε μου καλα θα ηταν να μπεις στο site της cosmote και να σου λυθουν οι αποριες.

Δεν μας λες με ποσα mb καλυπτεσαι;;;

Εαν θελεις μονο mb γιατι δεν κοιτας στα πακετα internet on the go.

Αυτο που δινει αυτην την στιγμη ειναι με 5€ 500mb και στα 2 πακετα.Στο whats up με καθε ανανεωση σου δινει κωδικους reaload που συνηθως εχουν δωρο mb.Νομιζω οι υπολοιπες εταιρειες δινουν περισσοτερα αλλα παιζει ρολο η καλυψη στις περιοχες που κινησε.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ελαβα κληση απο cosmote, απο ενα ασχετο κινητο νουμερο(cosmote παντως), η κοπελα φαινονταν οτι οντως ηταν απο cosmote (μου ειπε οτι ειμαι χρονια πελατης), και μου προτειναν καρτοσυμβολαιο, πραγμα που απερριψα αμεσως.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ελαβα κληση απο cosmote, απο ενα ασχετο κινητο νουμερο(cosmote παντως), η κοπελα φαινονταν οτι οντως ηταν απο cosmote (μου ειπε οτι ειμαι χρονια πελατης), και μου προτειναν καρτοσυμβολαιο, πραγμα που απερριψα αμεσως.

 

Καταλήγει κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ελαβα κληση απο cosmote, απο ενα ασχετο κινητο νουμερο(cosmote παντως), η κοπελα φαινονταν οτι οντως ηταν απο cosmote (μου ειπε οτι ειμαι χρονια πελατης), και μου προτειναν καρτοσυμβολαιο, πραγμα που απερριψα αμεσως.

Και σε μενα, 1500' για ολη την κοσμοτε και 200' για τους αλλους με 22και κατι

Link to comment
Share on other sites

Δεν πανε με τα καλα τους, 22 και κατι.

Ουτε 10ευρη τον μηνα δεν μπαινει πλεον, και το εχω αναλυσει πριν μηνες, οταν εκοψαν το δωρεαν 300λεπτο.

Περιπου μια 10αρα το διμηνο. Και πολυ τους ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πανε με τα καλα τους, 22 και κατι.

Ουτε 10ευρη τον μηνα δεν μπαινει πλεον, και το εχω αναλυσει πριν μηνες, οταν εκοψαν το δωρεαν 300λεπτο.

Περιπου μια 10αρα το διμηνο. Και πολυ τους ειναι.

 

Εγώ, τώρα που διευκόλυναν και τις μεταφορές ποσού, νομίζω θα είναι ζήτημα να βάζω μια 10ευρη το 3μηνο! Ήδη με την κάρτα που έχω μαζέψει, περνάω τουλάχιστον μέχρι και Απρίλη!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, τώρα που διευκόλυναν και τις μεταφορές ποσού, νομίζω θα είναι ζήτημα να βάζω μια 10ευρη το 3μηνο! Ήδη με την κάρτα που έχω μαζέψει, περνάω τουλάχιστον μέχρι και Απρίλη!

 

Πως το κανεις αυτο με τη μεταφορα ποσου;

Link to comment
Share on other sites

Πως το κανεις αυτο με τη μεταφορα ποσου;

 

Μεταφορά χρονου υπόλοιπου. Easy transfer με δωρεαν κλήση στο 1350η με δωρεαν μήνυμα στο 1219.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα νούμερο κοσμοκάρτα που δεν το χρησιμοποιώ συχνά. Έχω σαν κύριο νούμερο F2G, αλλά επειδή η WIND είναι καλή και απλόχερη στις προσφορές, αλλά έχει πρόβλημα με το σήμα, έχω σε δεύτερη συσκευή την κοσμοκάρτα για όταν χρειάζεται να πηγαίνω σε κάποια χωριά κυρίως, που μόνο η COSMOTE έχει σήμα. Η κάρτα μου, λήγει, αν θυμάμαι καλά, μέσα Μαρτίου. Μου ήρθε πριν δύο ημέρες μήνυμα από COSMOTE για να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας ώστε να μην χάσω το νούμερο. Λογικά έχω περιθώριο, ή θα πρέπει να κάνω άμεσα την ανανέωση; Την ανανέωση μπορώ να την κάνω μέσα από την εφαρμογή cosmote my account; Δεν έχω κάνει εγγραφή, αλλά μπορώ να βλέπω το υπόλοιπο που έχω και έχω προχωρήσει στην ανανέωση μέσω πιστωτικής/χρεωστικής κάρτας μέχρι το σημείο που ζητάει τα στοιχεία της κάρτας. Δεν έχω προχωρήσει, γιατί δεν το έχω κάνει πάλι και είμαι λίγο διστακτικός μήπως δεν προχωρήσει η ανανέωση σωστά και χάσω έτσι τα χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρέπει να κάνεις ανανέωση. Ή το κάνεις έτσι όπως το ξεκίνησες, ή από κατάστημα γερμανού-οτε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα νούμερο κοσμοκάρτα που δεν το χρησιμοποιώ συχνά. Έχω σαν κύριο νούμερο F2G, αλλά επειδή η WIND είναι καλή και απλόχερη στις προσφορές, αλλά έχει πρόβλημα με το σήμα, έχω σε δεύτερη συσκευή την κοσμοκάρτα για όταν χρειάζεται να πηγαίνω σε κάποια χωριά κυρίως, που μόνο η COSMOTE έχει σήμα. Η κάρτα μου, λήγει, αν θυμάμαι καλά, μέσα Μαρτίου. Μου ήρθε πριν δύο ημέρες μήνυμα από COSMOTE για να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας ώστε να μην χάσω το νούμερο. Λογικά έχω περιθώριο, ή θα πρέπει να κάνω άμεσα την ανανέωση; Την ανανέωση μπορώ να την κάνω μέσα από την εφαρμογή cosmote my account; Δεν έχω κάνει εγγραφή, αλλά μπορώ να βλέπω το υπόλοιπο που έχω και έχω προχωρήσει στην ανανέωση μέσω πιστωτικής/χρεωστικής κάρτας μέχρι το σημείο που ζητάει τα στοιχεία της κάρτας. Δεν έχω προχωρήσει, γιατί δεν το έχω κάνει πάλι και είμαι λίγο διστακτικός μήπως δεν προχωρήσει η ανανέωση σωστά και χάσω έτσι τα χρήματα.

Θα καλέσεις 1314

Θα πατήσεις 1 για να ακούσεις πότε λήγει το υπόλοιπο σου

β) Θα πατήσεις 2 για να ακούσεις πότε λήγει η σύνδεση σου .

Μπορεί να υπάρχει μέχρι 6 μήνες διαφορά ανάμεσα σε αυτά τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σε φοιτητικο WhatsUp μεσω βεβαιωση σπουδων δημοσιου ΙΕΚ που ληγει το ερχομενο καλοκαιρι, παιζει να του το κρατησουν παραπανω ως φοιτητικο η θα του το κοψουν; Ας πει καποιος που ξερει με σιγουρια
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σε φοιτητικο WhatsUp μεσω βεβαιωση σπουδων δημοσιου ΙΕΚ που ληγει το ερχομενο καλοκαιρι, παιζει να του το κρατησουν παραπανω ως φοιτητικο η θα του το κοψουν; Ας πει καποιος που ξερει με σιγουρια

θα μαθει,γιατι βιαζεται απο τωρα?

εως τοτε εχει ακομα!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

To mycosmote μου βγάζει error. Είναι γενικό;

 

Κωστα εχεις ιδεα γι αυτο που ρωτησα πιο πανω;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

χαχα οχι. Εσυ;

 

Λοιπόν, πιθανολογώ και βάσει εμπειρίας θα σου πω ότι δεν κάθονται να τσεκάρουν πότε λήγουν τα φοιτητικά πάσο όσων χιλιάδων χρηστών έχουν wu. Απλά όταν ζητήσουν υποχρεωτική ανανέωση φοιτητικών και δεν πας, τότε σε βγάζουν. Οπότε μιλάμε για την αρχή της επόμενης σχολικά χρονιάς, Οκτώβρη και μετέπειτα.

Link to comment
Share on other sites

στις σημειώσεις του internet day pass λέει το εξής:

Η χρέωση του 1€/ημέρα γίνεται κατά την πρόσβαση στο Internet ή στο μενού υπηρεσιών COSMOTE my view και προσφέρει απεριόριστη πλοήγηση στο Internet και στο μενού υπηρεσιών COSMOTE my view για 24 ώρες από τη στιγμή που ξεκίνησε η πρόσβαση στο Internet

Η υπηρεσία Internet Day Pass έχει πολιτική ορθής χρήσης 20ΜΒ την ημέρα. Αν ξεπεράσεις τα 20ΜΒ μπορείς να συνεχίσεις την πλοήγηση χωρίς καμία εξτρά χρέωση, αλλά η COSMOTE μπορεί να μειώσει την ταχύτητα πλοήγησής σου για την υπόλοιπη διάρκεια ισχύος του συγκεκριμένου ημερήσιου πάσου

ξέρει κανείς πόσο μειώνεται η ταχύτητα? Ειναι σαν την vodafone,που σχεδόν δεν μπορείς να μπεις σε σελίδα? ή απλά το 3g γίνεται edge ή gprs?

Link to comment
Share on other sites

στις σημειώσεις του internet day pass λέει το εξής:

 

ξέρει κανείς πόσο μειώνεται η ταχύτητα? Ειναι σαν την vodafone,που σχεδόν δεν μπορείς να μπεις σε σελίδα? ή απλά το 3g γίνεται edge ή gprs?

 

Γινεται gprs(δεν νομιζω για edge γιατι...) και σερνεται τοσο, που απορεις αν εισαι συνδεδεμενος ή σου κοπηκε η συνδεση!

Τυφλα να χει η παλια pstn δηλαδη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Τους προσεχεις μηνες ληγει το πασο μου και ετσι δεν θα μπορω με καθε ανανεωση 10 ευρω να παιρνω αυτοματα 600 λεπτα και 600 μβ καθε μηνα. Θα ηθελα λοιπον να σας ρωτησω , δεδομενου οτι χρησιμοποιω παρα πολυ τα ΜΒ και ιντερνετ γενικα , υπαρχει καποιο πακετο για ΜΒ ( θελω αρκετα) και λεπτα μεχρι 10 ευρω ??? Ή στην Κοσμοτε δεν θα βρω κατι αξιολογο? Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Τους προσεχεις μηνες ληγει το πασο μου και ετσι δεν θα μπορω με καθε ανανεωση 10 ευρω να παιρνω αυτοματα 600 λεπτα και 600 μβ καθε μηνα. Θα ηθελα λοιπον να σας ρωτησω , δεδομενου οτι χρησιμοποιω παρα πολυ τα ΜΒ και ιντερνετ γενικα , υπαρχει καποιο πακετο για ΜΒ ( θελω αρκετα) και λεπτα μεχρι 10 ευρω ??? Ή στην Κοσμοτε δεν θα βρω κατι αξιολογο? Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Κοίτα, το πακέτο ιντερνετ είναι 500ΜΒ με 5Ε. Βάζοντας δηλαδή 12Ε κάρτα, μπορείς να ενεργοποιήσεις 2 πακέτα και να έχεις 1gb για ένα μήνα. Αν χρειάζεσαι παραπάνω, πρέπει να βάλεις κι άλλη κάρτα. Για λεπτά, υπάρχουν ξεχωριστά πακέτα. Αν θες πακέτο προς όλους, υπάρχει με 5Ε και δίνει 200'. Υπάρχουν και πακέτα με λεπτά προς όλους μαζί και προς wu. Δεν σε βλέπω να πέφτεις κάτω από 20αρικο σε κάρτα πάντως. Εκτός αν περιορίσεις πολύ αυτά που χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Τους προσεχεις μηνες ληγει το πασο μου και ετσι δεν θα μπορω με καθε ανανεωση 10 ευρω να παιρνω αυτοματα 600 λεπτα και 600 μβ καθε μηνα. Θα ηθελα λοιπον να σας ρωτησω , δεδομενου οτι χρησιμοποιω παρα πολυ τα ΜΒ και ιντερνετ γενικα , υπαρχει καποιο πακετο για ΜΒ ( θελω αρκετα) και λεπτα μεχρι 10 ευρω ??? Ή στην Κοσμοτε δεν θα βρω κατι αξιολογο? Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

λιγο δυσκολα να σου κοψουν το φοιτητικο πακετο..εμενα εχει 1+ χρονο που εληξε το πασο και το χρησιμοποιω ακομη κανονικα !!

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Τουλάχιστον μέχρι να ζητήσουν ανανέωση φοιτητικών, δεν κόβουν από κανέναν προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...