Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Whats Up Και η Cosmokarta έχουν την ίδια βασική χρέωση σε κλήσεις ,αλλά το Whats Up έχει φτηνώτερα μηνύματα .

Η Cosmokarta δίνει δωρεάν με κάθε ανανέωση 10 ευρώ , 120 λεπτά ομιλίας προς όλους και 0.01 χρέωση προς δύο αριθμούς cosmote είτε συμβόλαια είτε καρτοκινητά

Το Whats Up δίνει δωρεάν με κάθε ανανέωση 10 ευρώ , 600 λεπτά προς Whats UP

Άρα όσοι μιλάνε με χρήστες Whats Up Τους συμφέρει αυτό το πακέτο

Όσοι μιλάνε πιο πολύ με άλλα δίκτυα( και δύο αριθμούς cosmote) τους συμφέρει η Cosmokarta

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

απλα οι χρεωσεις ειναι απαγορευτικες στα αλλα δικτυα.και οι 2 ωρες που σου δινει η cosmokarta εχει ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα.40 κλησεις το πολυ.μια και κατι τη μερα...

η whats up σου δινει σχεδον απεριοριστα καθε μηνα αλλα μονο σε whats up...

ετσι που μας καταντησανε η εχεις 2 κινητα η κανεις συμβολαιο...εγω εχω κανει το πρωτο παντος

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να μιλάς προς όλα τα δίκτυα πήγαινε στην Q. Με χρέωση 22 cent το λεπτό και χρέωση από το πρώτο δευτερόλεπτο, με έναν απλό υπολογισμό μπορείς να καταλάβεις ότι με 10 ευρώ κάρτα μιλάς 45 ολόκληρα και όχι πλασματικά λεπτά προς όλους (συν τις προσφορές που έχει κατά καιρούς)
Link to comment
Share on other sites

για αυτο λεω πρεπει να εχεις 2 κινητα.το αλλο εννoω q η frog.εγω εχω frog που κανει κ διπλασιασμο.και με 10 ευρω μιλαω 90 λεπτα και τα καταναλωνω οπως κ οποτε θελω.και φτηνο μυνημα.οσο για τη whats up συμφερει η 10αρα καρτα απο την 20αρα.
Link to comment
Share on other sites

για αυτο λεω πρεπει να εχεις 2 κινητα.το αλλο εννoω q η frog.εγω εχω frog που κανει κ διπλασιασμο.και με 10 ευρω μιλαω 90 λεπτα και τα καταναλωνω οπως κ οποτε θελω.και φτηνο μυνημα.οσο για τη whats up συμφερει η 10αρα καρτα απο την 20αρα.

Μια και το εθιξες, ο διπλασιασμός δεν ισχύει για ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα(15 ή 30 μέρες)?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

πραγματι τα φρογκ και q ειναι πολυ φτηνα για να τα δουλευεις αλλα το κακο ειναι πως οι παρεες whats up,cu κτλ σε αποκλειουν απο "παρεα"...Οποτε θα αναγκαζεσαι να τους παιρνεις εσυ,ή αμα σε παιρνουν θα σου μιλουν για ελαχιστο χρονο δυστυχως
Link to comment
Share on other sites

ετσι που μας καταντησανε η εχεις 2 κινητα η κανεις συμβολαιο...εγω εχω κανει το πρωτο παντος

 

Η κανεις καρτοσυμβόλαιο. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα γούσταρα να έβγαζαν πακέτο που ναι μεν να πληρώνω 7 ευρώ τον μήνα αλλά να σου δίνει το 1200άρι (καλύτερα φυσικά να έδιναν 1500άρι) και να έδιναν και το ρημαδοίντερνετ,έστω τα 60ΜΒ...

 

Νομίζω ότι μπορείς να πάρεις τα 60Mb από το reload it (με κάρτα των € 10,00 όπου είσαι κατηγορία Gold).

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ισχυει για καποιες μερες ο διπλασιασμος.βαζεις 10 ευρω καρτα και εχεις 20 ευρω.αυτο.εγω με 10 ευρω καρτα 100 λεπτα περιπου κραταω πανω απο τριμηνο.

φιλαρακι για ποιο λογο να αποκλειστεις απο την παρεα η να παιρνω μονο εγω?επαναλαμβανω εχω 2 κινητα.ενα dual sim για την ακριβεια.ενα w up και ενα frog.και μου ειναι υπερ αρκετα.

w up εχουν ολοι οι φιλοι μου.η οικογενεια μου,η κοπελα μου...και αυτοι που δεν εχουν με την κριση κοιτανε να βαλουνε να τους ερχοντε ολα πιο φτηνα..ε και δυο τρια τομα που δεν εχουν η αν χρειαστει να παρεις ενα τηλ καπου εχεις τον αλλο αριθμο.γιαυτο λεω 2 αριθμους.

καρτοσυμβολαιο εχει πολλα μειον.δεν εχει μυνηματα σε w up η cosmote τελος παντον

εισαι υποχρεωμενος να τους παιρνεις ολους εσυ.κανεις δεν μπορει να σε παρει γιατι χρεωνεται εκτος κ αν εχει κ αυτος καρτοσυμβολαιο.πραγμα δυσκολο.ιδικα αν εχουν ολοι w up.θες να βλεπεις κ τον αλλον να παιρνει οχι μονο εσυ ετσι δεν ειναι?απο γκομενα απο φιλο απο οικογενεια...

εχεις μιλησεις δε μιλησεις 15 ευρω παγιο.με χρεωσεις ψιλοκαλες αλλα με ελαχιστη χρεωση 30 δεπτ νομιζω.αρα φευγουν τα 15 ευρω αερας.αρα παλι φευγεις απο την (παρεα) και οι κλησεις σε τριτους που θα τις κανεις ολες εσυ γιατι οι αλλοι θα χρεωνονται ειναι χειροτερες απο τις frog και q....

Link to comment
Share on other sites

Θελω να δω η cosmote που το τραβαει το πραγμα με τη cosmokarta,καλα για το whats up δε με ενδιαφερει,θελω να εχω δωρεαν χρονο ομιλιας προς ολους,μετα τις 31/3/2011 τι θα κανει αραγε? θα καταργησει το bonus εντελως η νομιζουν ολοι στη cosmote οτι θα πανε στο καρτοσυμβολαιο μερικοι εαν το καταργησει? με αυτη τη κριση σχεδον ολοι προτιμουν το be free
Link to comment
Share on other sites

μια ειναι η λυση παιδια, 0,22/λεπτο προς ολους, 0,06/sms προς ολους, χρεωση ανα δευτερολεπτο, απο το πρωτο δευτερολεπτο: Q η Frog (και για φτηνοτερες διεθνεις κλησεις Q). Ολοι σε αυτα να παμε, να δειτε πως θα ψαχνονται μετα και οι 3 εταιριες..
Link to comment
Share on other sites

μια ειναι η λυση παιδια, 0,22/λεπτο προς ολους, 0,06/sms προς ολους, χρεωση ανα δευτερολεπτο, απο το πρωτο δευτερολεπτο: Q η Frog (και για φτηνοτερες διεθνεις κλησεις Q). Ολοι σε αυτα να παμε, να δειτε πως θα ψαχνονται μετα και οι 3 εταιριες..

 

Q=wind

Frog=cosmote

 

ποιές 3 θα ψάχνονται;

Link to comment
Share on other sites

μια ειναι η λυση παιδια, 0,22/λεπτο προς ολους, 0,06/sms προς ολους, χρεωση ανα δευτερολεπτο, απο το πρωτο δευτερολεπτο: Q η Frog (και για φτηνοτερες διεθνεις κλησεις Q). Ολοι σε αυτα να παμε, να δειτε πως θα ψαχνονται μετα και οι 3 εταιριες..

Υπάρχει και το CIAO ,

Και μάλιστα είναι το μόνο πακέτο που μπορείς να μεταφέρεις τον χρόνο ομιλίας σου από το Whats UP, και να τον μιλήσεις φτηνά.

Link to comment
Share on other sites

Το frog δίνει και διπλάσιο χρόνο ομιλίας προς όλους (ελλάδα και εξωτερικό) χωρίς περιορισμούς

και ημ. λήξεις ούτε έχει ανεβάσει το sms στο 0,06.

 

Ειναι η πιο οικονομική προταση ...ακολουθεί η Q και μετα το ΧΑΟΣ

Link to comment
Share on other sites

το ciao χωρις να το εχω πολυψαξει ειναι πιο ακριβο απο frog και q.ιδικα με το διπλασιασμο ο βατραχος ειναι super.εγω δεν εχω κανεναν με wind και δεν ασχολουμε με ιντερνετ απο το κινητο αρα θεωρω το βατραχο τον καλυτερο.και επισης ο βατραχος οταν θα τελειωσει τον διπλασιασμο θα κανει καποιες προσφορες που κανει καθε χρονο.10 λεπτα το λεπτο κτλ.τουλαχιστον για τους μισους μηνες του χρονου.το μονο που θεωρω καλυτερη την q ειναι η διαφημισεις.χαχαχαχα.πολυ γελιο...
Link to comment
Share on other sites

Το Whats Up Και η Cosmokarta έχουν την ίδια βασική χρέωση σε κλήσεις ,αλλά το Whats Up έχει φτηνώτερα μηνύματα .

Η Cosmokarta δίνει δωρεάν με κάθε ανανέωση 10 ευρώ , 120 λεπτά ομιλίας προς όλους και 0.01 χρέωση προς δύο αριθμούς cosmote είτε συμβόλαια είτε καρτοκινητά

Το Whats Up δίνει δωρεάν με κάθε ανανέωση 10 ευρώ , 600 λεπτά προς Whats UP

Άρα όσοι μιλάνε με χρήστες Whats Up Τους συμφέρει αυτό το πακέτο

Όσοι μιλάνε πιο πολύ με άλλα δίκτυα( και δύο αριθμούς cosmote) τους συμφέρει η Cosmokarta

 

αρχιζω να βαζω μια σειρα στις σκεψεις μου.

sms δεν με ενδιαφερουν.

 

το θεμα ειναι, οτι δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο περιπτωση, να καθομαι εγω, και ολοι οι γνωστοι μου, να κανουμε αλλαγες πακετων καθε λιγο και λιγακι.

Εχουμε κι αλλες δουλειες να κανουμε απο το να παιζουμε με τις χρεωσεις και τα πακετα των κινητων.

Ποση 'σταθεροτητα' διαχρονικα, υπαρχει στα πιο πανω λεχθεντα?

 

Ας πουμε το 1 λεπτο το λεπτο, της cosmokarta, το εχω χρονια, οποτε το θεωρω σταθερο, οτι θα ισχυει παντα. Αντιθετα, το 2ωρο με καθε 10αρα καρτα, δεν το θεωρω σταθερο, ουτε θα περιμενω σαν λιγουρης την ανακοινωση της cosmote μηνα παρα μηνα.

Αντιθετως, οι προνομιακες χρεωσεις με καθε 20αρα καρτα, ειναι επισης σταθερες στην cosmokarta. Και στο whatsup μπορει να εχει προνομιακες χρεωσεις κανεις , με 20αρα?

 

Το '600 λεπτα προς whatsup αριθμους', μπορει να θεωρηθει 'σταθερο'? Υπαρχει καιρο?

Απαιτει καποια ανανεωση για να ισχυει, ή ισχυει για παντα, οπως το '1 λεπτο το λεπτο', ασχετα αν θα βαλεις καρτα?

Μηπως τελικα η φτηνη χρεωση προς wu αριθμους, αντισταθμιζεται με τις ακριβες χρεωσεις προς μη wu αριθμους, και ερχεται 'μια η άλλη'?

 

Δεν θελω πολλους περιορισμους ειναι αληθεια. Ουτε να αλλαζω πακετα.

Ολα τα χρονια εχω cosmokarta. Το 1 λεπτο το λεπτο με εχει βολεψει, οπως και η προνομιακη.

 

Γιατι το ψαχνω για wu?

1. Γιατι θα ηθελα να μιλω διχως χρεωση με λιγα ατομα ακομη(οχι μονο 2), και

2. Γιατι πιεζομαι απο αλλους wu χρηστες που θελουν να με βαλουν στο μαντρι του wu, αλλα εγω πρεπει να αποφασισω τι με συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ στέλνω 60 στο 1333 για να πάρω το πακέτο των 60mb (ώστε να κρατήσω για ένα μήνα ακόμα τα 550mb που μου μένουν) και δεν ανανεώνεται! Και το πρόβλημα είναι πως στις 8/2 λήγουν :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

 

Αντιμετωπίζει κανείς τέτοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την κάρτα σε άλλο κινητό . Εμένα δεν μου δουλεύει ποτέ από HTC το 60 , και το βάζω σε ΝΟΚΙΑ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν! Εβαλα τη sim σε sony ericsson, εκανα την ανανεωση και ολα καλα τωρα. Ευχαριστω για τη βοηθεια :) Πριν βαλω froyo στο LG παντως ανανεωνα κανονικα..

 

Sent from my LG GW620 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λέω μάλλον στις επόμενες μέρες θα ανακοινωθεί ότι με κάρτα ανανέωσης 5€ οι χρήστες whats up θα έχουν 300 λεπτά ομιλίας προς whats up νούμερα.

 

Λέω ΜΑΛΛΟΝ...

Link to comment
Share on other sites

φιλος στελνει sms στο 1313 για να μαθει το υπολοιπο απο τα 1500+1500. του ερχεται απαντητικο sms απο το 131 οτι το αιτημα δεν καταχωρηθηκε.

οσες φορες εχει στειλει, το ιδιο του εμφανιζει/αποστελεται.

 

πως αλλιως μπορει να μαθει το πολοιπο των 1500+1500?

 

στο καρτοσυμβόλαιο πως μαθαίνω το υπόλοιπο από τα 1500;;;;

 

εστειλα μήνυμα YPOL στο 1313 και αυτό μου έστειλε ένα μήνυμα "αν θέλετε αλλαγή πακέτου στείλτε μήνυμα στο 1314" και στο καπάκι ένα δεύτερο μήνυμα "το αίτημα καταχωρήθηκε". Τι στο καλό καταχωρήθηκε;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...