Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Blacklist. μπες στο ovi store και ψαξτο

 

ok το έψαξα και μου βγάζει ότι η συσκευη υποστηρίζει μόνο το blacklist news . Είναι αυτό ;' ή όχι ? .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ok το έψαξα και μου βγάζει ότι η συσκευη υποστηρίζει μόνο το blacklist news . Είναι αυτό ;' ή όχι ? .

 

εχει 2-3 να επιλεξεις

βρες αυτο που ειναι εντελως free

γιατι εχει και trial εκδοσεις

Link to comment
Share on other sites

ok το έψαξα και μου βγάζει ότι η συσκευη υποστηρίζει μόνο το blacklist news . Είναι αυτό ;' ή όχι ? .

 

δεν είναι αυτό. Αυτό που κατέβασα εγώ έχει διαφορετικό όνομα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος οτι ανηκει το θεμα αλλα...

ως χρηστης καρτοκινητης καμια φορα χρησιμοποιω το 'mycosmos' απο την ιστοσελιδα του.

Να στειλω κανενα sms, να λαβω καποια email που θελω να εχουν ειδοποιηση με sms κλπ.

 

Το email ομως το mycosmos μαλλον εχει προβλημα για εχουν σταλει απο διαφορες διευθυνσεις mail και αυτο δεν 'λαμβανει' τιποτε.

 

Το διαπιστωσε κανενας αλλος;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γέμισε η σελίδα σου και πρέπει να διαγράψεις μερικά μηνύματα ; Μια χαρά δουλεύει σε μένα το mycosmos

Από το Ρυθμίσεις - προτιμήσεις , είναι προεπιλεγμένο Αν γεμίσει η θυρίδα , να απορίπτονται τα νέα μηνύματα

Μπορείς να το αλλάξεις στο να διαγράφονται τα παλιά

Πήγαινε επίσης στο Ρυθμίσεις - Παράμετροι λογαριασμού για να δεις πόσο γεμάτη είναι η θυρίδα σου .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γέμισε η σελίδα σου και πρέπει να διαγράψεις μερικά μηνύματα ; Μια χαρά δουλεύει σε μένα το mycosmos

Από το Ρυθμίσεις - προτιμήσεις , είναι προεπιλεγμένο Αν γεμίσει η θυρίδα , να απορίπτονται τα νέα μηνύματα

Μπορείς να το αλλάξεις στο να διαγράφονται τα παλιά

Πήγαινε επίσης στο Ρυθμίσεις - Παράμετροι λογαριασμού για να δεις πόσο γεμάτη είναι η θυρίδα σου .

 

Βλεπω στις ρυθμισεις:

Mailbox Full:

Deletion of emails to create free space(τσεκαρισμενο)

 

Οποτε , δεν ειναι αυτο το θεμα.

Εξαλλου δεν εχω κρατησει ουτε ενα mail στο inbox!

Τα εχω σβησει ολα, παντα ετσι εκανα.

Ωστοσο τα mail που στελνω κι εγω κι οι αλλοι στο mycosmos, γυρνανε πισω.

 

edit:

χωρις να αλλαξω κατι στις ρυθμισεις, δοκιμασα τωρα και πηγε κανονικα το mail.

Προσωρινη δυσλειτουργια μαλλον?

Παντως, με αυτη τη δυσλειτουργια του εχασα ενα σημαντικο mail.

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε μήπως υπήρχε παλιά μια προσφορά για να κάνουμε φθηνές κλήσεις προς 2 αριθμούς, από τους οποίους ο ένας μπορούσε να είναι σταθερό τηλέφωνο;

 

Υπάρχει ακόμα;;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε μήπως υπήρχε παλιά μια προσφορά για να κάνουμε φθηνές κλήσεις προς 2 αριθμούς, από τους οποίους ο ένας μπορούσε να είναι σταθερό τηλέφωνο;

 

Υπάρχει ακόμα;;

 

Αν εννοεις τις κλησεις προς 2 αριθμους cosmote με 0. 01 ευρω το λεπτο , ναι υπαρχει ακομα

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις τις κλησεις προς 2 αριθμους cosmote με 0. 01 ευρω το λεπτο , ναι υπαρχει ακομα

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Έχω την εντύπωση ότι παλιά σε αυτή την προσφορά που λες μπορούσε ο ένας αριθμός να είναι σταθερό τηλέφωνο:confused: Το αλλάξανε;

Ψάχνω κάτι αντίστοιχο και στις άλλες εταιρείες αλλά δεν βρίσκω κάτι δυστυχώς:(

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν μπορώ να ανανεώσω μέσω καταστήματος Γερμανού; Και για να έχω τα 1500 προς what' s up πόσα χρήματα πρέπει να βάλω; Μπορούν με ανανέωση 1€ να μπουν;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν μπορώ να ανανεώσω μέσω καταστήματος Γερμανού; Και για να έχω τα 1500 προς what' s up πόσα χρήματα πρέπει να βάλω; Μπορούν με ανανέωση 1€ να μπουν;

 

 

Μπορείς να κάνεις ανανέωση από Γερμανό . Για τα 1500 λεπτά κτλ η ανανέωση πρέπει να είναι από 5 ευρώ και άνω.

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι παλιά σε αυτή την προσφορά που λες μπορούσε ο ένας αριθμός να είναι σταθερό τηλέφωνο:confused: Το αλλάξανε;

Ψάχνω κάτι αντίστοιχο και στις άλλες εταιρείες αλλά δεν βρίσκω κάτι δυστυχώς:(

Δεν υπήρχε ποτέ τέτοια προσφορά.

Απλά στους 2 αριθμούς τους οποίους δηλώνεις και με τους οποίους μιλάς 0,01€/1' μπορεί να είναι είτε συμβόλαιο, είτε cosmokarta, είτε what's up.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ξεκαθαριστε μου λιγο.

Παλια με καθε 20αρα καρτα, ειχα για μια βδομαδα 45 λεπτα δωρεαν χρονο ομιλιας, προς ολους(σταθερα, κινητα, wind-voda)

 

Τωρα, με 10αρα και πανω, αν εχω καλεσει στο 1317, εχω διωρο προς που?

 

το 'χα ψαξει παλια νομιζω και με συνεφερε το 45λεπτο αλλα δεν θυμαμαι γιατι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ξεκαθαριστε μου λιγο.

Παλια με καθε 20αρα καρτα, ειχα για μια βδομαδα 45 λεπτα δωρεαν χρονο ομιλιας, προς ολους(σταθερα, κινητα, wind-voda)

 

Τωρα, με 10αρα και πανω, αν εχω καλεσει στο 1317, εχω διωρο προς που?

 

το 'χα ψαξει παλια νομιζω και με συνεφερε το 45λεπτο αλλα δεν θυμαμαι γιατι.

 

σου δίνει 2 ώρες προς όλα τα δίκτυα για ένα μήνα. Η προσφορά ισχύει μέχρι 31/12 ελάχιστος χρονος χρέωσης 3λεπτά.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μετα τις 31/12 τι θα ισχυει με το θεμα της ανανεωσης/δωρεαν χρονου;

Στο 45λεπτο υπηρχε κι εκει μινιμουμ 3λεπτο ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ακόμα τα 45 λεπτά , αυτά έχουν ελάχιστη χρέωση 45 δευτερόλεπτα.

Το πρόβλημα είναι ότι με 10άρα κάρτα έχεις μόνο 24 ώρες να τα καταναλώσεις Αν βάζεις 20άρα για φτηνές χρεώσεις τώτε ισχύουν για 15 μέρες και μπορεί και να σε συμφέρει .

Από 01/01/11 γυρίζουμε στα 45 λεπτά , μέχρι να βγεί νέα προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο φευγει ο αδερφος μου Ισπανια για 3 μερες και εχει καρτοκινητο whatsup.

 

- Ίντερνετ μπορει να εχει σε ροαμινγκ; (iPhone εχει)

 

- Εχει βαλει αυτο με τα 60 στο 1313. Καταναλωνονται απο κει τα MB? Αν όχι, πόσο θα χρεωνεται αν μπει για λιγο;

 

- Ειχα ακουσει οτι τα 60ΜΒ με 3€ γινανε 500ΜΒ με 5€. Ισχύει ή όχι;

 

Σορρυ αν εχουν απαντηθει ξανα τα παραπανω αλλα με προχειρη αναζητηση δε βρηκα απαντησεις.

 

Sending via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα MB χρεώνονται έξτρα στην περιαγωγή - δεν αφαιρούνται από το πακέτο.

Το πόσο θα χρεωθεί δεν εξαρτάται από τον χρόνο (αν θα μπει πολύ ή λίγο) αλλά από τα δεδομένα που θα κατέβουν.

Τα 500 ΜΒ με €5 είναι προσφορά έως το τέλος του 2010 , δεν είναι κάτι που ισχύει μόνιμα.

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos..οποιoς μπορει ας βοηθησει..εχω cosmote με την προσφορα των 1500 sms και ομιλιας..μεχρι χθες η καρτα μου ηταν στα 3 ευρω περιπου..σημερα το πρωι πηγα να στειλω μνμ και δε μου στελνοταν και με μεγαλη μου εκπληξη διαπιστωσα οτι η καρτα μου ειναι μειον 19,37 ευρω..εγω μιλαω αποκλειστηκα και μονο με χρειστες καρτοκινητης cosmote ωστε να μην χρεωνομαι γτ ειμαι φοιτητης και με το ζορι τα βγαζω περα..τι λετε να φταιει??..θα πρεπει να παω σε ενα απο τα υποκαταστηματα της cosmote?.

 

Το παραξενο ειναι οτι τωρα οι κλησεις μου πραγματοποιουνται κανονικοτατα πρως καρτοκινητα wat's up ενω παντα οταν εχω κατω απο 20 λεπτα του ευρω και περισευμα απο τα 1500 της προσφορας δε με αφηνει καν να κανω κλησεις πρως αυτους στους οποιους δε χρεωνομαι αν δεν ανανεωσω πρωτα την καρτα μου.

 

Και εστω οτι ειχα μιλησει ή εσταιλνα μνματα με καποιον που οντως να χρεωνομουν..δε ειναι λογικο να μου εκοβε την κληση αυτοματα ή να με εμποδιζε αντιστοιχα να στειλω αλλα μνματα?

Edited by pch13
Link to comment
Share on other sites

αν στείλεις μηνύματα αργεί να σε χρεώσει .Αλλά δύσκολο να πας -19 εκτός αν έστελενες σε διαγωνισμούς.

Αλλά πάρε από ένα άλλο κινητό στο 1313 πάτα 9

Έτσι θα συνδεθείς με την εξυπηρέτηση και θα σου πει τί ακριβως συνέβει και αν είναι λάθος θα το διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σου φιλε μου αλλα ολα οκ τλκ..η καρτα μου επανηλθε στα 3 και κατι ευρω..μαλλον ειχε σκαλωσει η cosmote απο το πρωι μεχρι τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πάντως λίγος ο κόσμος ο οποίος έχει ένα πολύ μικρό υπόλοιπο στην κάρτα του π.χ. €1 έτσι ώστε να βγαίνουν άνετα οι κλήσεις προς What's Up , αλλά αν καλέσει αλλού να ακούσει πρώτα ηχητικό μήνυμα ότι έχει μικρό υπόλοιπο..
lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Αρχιζω και αμφισβητω τις παροχες οπως τις παρουσιαζουν.

Ειχα κερδισει πριν κανα 2μηνο 1500 sms και 1500 ομιλια στο reloadit......

E,μυρωδια δεν τα πηρα.

Καταρχην στο κινητο μιλαω σπανια,1500λεπτα δεν εχω μιλησει συνολικα απο τοτε που πηρα το πρωτο μου κινητο το 1997.......:lol:

Και τα sms μου ειναι τσεκαρισμενα,εχω βαλει οριο αποθηκευμενων τα 500 για να παρακολουθω,και απο 5/11 μεχρι σημερα 30/11 εχω στειλει 167,δηλαδη 6,5 μηνυματα την ημερα.......τοσα στελνω μηνες τωρα μεσο ορο......;)

Μολις λοιπον κερδισα τα 1500+1500 στο 10ημερο ζητησε φαγητο,μοναδες......

Δηλαδει εστελνα 150sms την μερα και μιλουσα 2,5 ωρες την....μερα.....:lol:

Γενικως το ταισμα του κινητου εχει αυξηθει(Γνωριζω φπα και φορο)....

Απο δυο 10αρες καρτες τον μηνα εχω φτασει στις τρεις.....

Επιτυχια τους?δεν νομιζω........

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Τα 1500 λεπτά που κέρδισες και τα 1500 , είναι μόνο για Whats Up άρα άχρηστα αφού τα παίρνεις και με τις ανανεώσεις επιπλέον έχουν συγκεκριμένη διάρκεια και ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά .

Για να μάθεις το υπόλοιπο σου από τις προσφορές , απλά στείλε Υ στο 1313 .

Έτσι θα ξέρεις ακριβώς το υπόλοιπο σου και δεν θα χρειάζεσαι υποθέσεις ή μετρητές.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω την βοηθεια σας σε κατι και συγγνωμη αν υπαρχει ηδη το θεμα αλλα επειδη βιαζομαι δεν εψαξα..Αυτη την στιγμη εχω γουιντ...Θελω ομως να βαλω παραλληλα και what's up για να εχω τα 1500 με κατι φιλους μου...Μου ειπαν ομως οτι στο τελος του χρονου θα παψουν να ισχυουν τα 1500 και με συμφερει το καρτοσυμβολαιο που με 22 ευρω τον μηνα μου δινει 25 ευρω σε ολα τα δικτυα και 1500 λεπτα και 1500 σμσ σε κοσμοτε και what's up..Γνωριζετε αν η γουιντ θα κοψει και αυτη τα 1500,και αν με συμφερει να κανω το εν λογω καρτοσυμβολαιο??

 

Καλως σας βρηκα και ευχαριστω εκ των προτερων.

Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...